Jump to content

Moto Zajednica

suzuki uljara dimi plavicasti dim

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Probao sam sa vakumiranjem karbova al dzaba poso dimi i dalje.Dal da menjam gumice ventila i zna li neko dimenzije za 1991god gsxr 750 da ne rasklopim pa da cekam pola sezone na nove.hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Ne bi da Te plašim ali nemoj da ga forsiraš.Za plavi dim smrti izgleda nisi još čuo.Nažalost bliži mu se kraj karijere.Vidi nekog dobrog majstora pre nego što zakuca definitivno.Verovatno nije samo gumica ventila. :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ako je dim stalno onda karike. Ako je samo pri paljenju( pogotovu jutanjem) i pod velikim gasom onda su stvarno mozda samo gumice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Ja otvorio masinu,stigle gumice ventila.sklapam iz ovih stopa pa ujutru paljenje.i ako opet dimi pomoci mu nemogu oko karika jer jeftinija je dobra masina nego popravka ove. A ovo sto mi kazete za dolivanje je ok al on mi je sad skoro potrosio 300ml na 200km,dimio je kao dvotaktni nece niko da se vozi iza mene kazu ubija od smrada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Videcu ujutru kad upali,sad je malo kasno za bilo sta komsija ce ispasti iz kreveta ako ga sad palim.mada bi istocio ipone 10.4 i sipao motul 5100 vidim da na forumu ima lepih reci za motul kad su starije masine u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Za uljaru 15w50 k'o stvoreno :-). Ja sam imao uljaru i sa 15w50 je tek preko 5-6000 dimila, obratim malo paznju na gas i nije bilo strasno. Jes da je to 5-6000 malo ali bolje nego da stoji u garazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Ok 15w50 ali koja je marka ulja bila u pitanju?ako se secas.isti su simptomi i ovaj ne dimi do 6000ob tek navise i dim se najace vidi kad se naglo do dola gas,kad se lagano dodaje izgleda kao da ne dimi ali ipak u voznji trosi ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

S obzirom da trosi i da ces dolevati mislim da nije pametno kupovati skupo ulje. Ja ako se ne varam mislim da sam cak neko mineralno ELF 4T sipao i to 20w50, u Lav auto sam uzeo, e sad ti se raspitaj smes li to da sipas ili neko slicno jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Problematika je bila u pregrevanju,hladnjak bio skroz zapusen(iskrivljen)i ulje posle krace sporije ture(do 80kmh)nakon gasenja se cuje kako susti u masini.dal vri il sta znam sta se dogadja unutra.hladnjak sam sredio i sad sve ok sipano novo 15w50 motul ulje,i prethodno iz neznanja sredjeni karburatori zategnut lanac bregaste nastelovani ventili i promenjene gumice ventila.napravih veliki servis sve zbog zapusenog hladnjaka na koji sam se zalio majtorima al svi kazu to uljara NEUNISTIVA MASINA ne fantaziraj.Eto iskustva za neiskusne poput mene da ne uce na svojoj kozi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Spolja,verovatno masinom za pranje.vazduh uopste nije prolazio kroz njega.

stavio bi sliku al ne moze sa telefona.za ispravljanje mi je trebalo oko 2 sata vremena i dosta zivaca.da bi maler bio veci pre sat vremena sam dao drugaru da proba motor,a on vozio kao baba i zatrokirao ga nekoliko puta za redom i sad nesto cuka u prve dve brzine i hoce i da zapne po neki put pa da ne odvoji kvacilo.naravno u guranju nisam ga vozio da ne napravim jos vecu stetu.

 

p.s.koliko kvarova imam i samo o tome pisem razmisljam da promenim rubliku ili da se uclanim na neki mehanicarski forum :-).pocinjem sebi da dosadjujem ovim a kamoli clanovima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Teme su zanimljive, mada nije nikome za pozeleti da na svojoj kozi oproba sve to...

Ali, kada se vec sve to dogadja, podeli iskustva sa nama ostalima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

p.s.koliko kvarova imam i samo o tome pisem razmisljam da promenim rubliku ili da se uclanim na neki mehanicarski forum :-).pocinjem sebi da dosadjujem ovim a kamoli clanovima.

ne dosadjujes,kao sto rece SHOKLA zanimljivo i ne pozeleti

mislim da taj motor i bez uljnog hladjenja ne moze u voznji da se pregreje,hladnjak ti je mozda bio prljav,ali to nema veze sa potrosnjom ulja i tim cudnim zvukovima u masini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Lepo se vozi,ne trosi puno a ima snage na pretek...a sa druge strane ubi me u pojam s popravkama.sutra dolazi majstor po njega prikolicom.menjac 130 do 150 e plus montaza...videcemo dalje,ovo mu je zadnja sansa ako posle ovoga opet nesto ne biva dizem ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Majstor rasklopio...prva brzina umetnicki slomljena.Pa ako neko zna nekog ko ima menjac molio bi da me obavesti,nije da nema da se nadje al racunam ovde na forumu su bajkeri a na oglasima preprodavci i sl. Pa zato ovde trazim.hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Nasao samo prvu brzinu od drugara,kostalo gorivo i maltene samo pice.malo brza( 15 posto) al ok.A bila je neunistiva pre mene neznam dal sam ja u pitanju il je bila kod nekog ko nije znao da oko njega ima i drugih obaveza osim sipanja goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja