Jump to content

Moto Zajednica

Šlepanje motora drugim motorom.....?

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

U ENDURU je uobicajeno da se izvalci motor i slepuje konopcem jer tu i ne moze cesto prici drugo vozilo...

 

 

Ovako se radi, cvrsta veza za ram onog ko vuce... A vuceni omota oko oba stapa gde je bilo svetlo (skine se maska ili svetlo) i konopac se ne vezuje nego samo provuce do leve rucke i drzi rucka i kraj konopca zajedno...

 

Tako da ako iz bilo kog razloga vuceni treba da raskine vezu samo pusti levu ruku sa rucke i konopac ode.......

 

Nadam da ste shvatili sta sam hteo re....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2415 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

U ENDURU je uobicajeno da se izvalci motor i slepuje konopcem jer tu i ne moze cesto prici drugo vozilo...

 

Ovako se radi, cvrsta veza za ram onog ko vuce... A vuceni omota oko oba stapa gde je bilo svetlo (skine se maska ili svetlo) i konopac se ne vezuje nego samo provuce do leve rucke i drzi rucka i kraj konopca zajedno...

 

Tako da ako iz bilo kog razloga vuceni treba da raskine vezu samo pusti levu ruku sa rucke i konopac ode.......

 

Nadam da ste shvatili sta sam hteo re....

 

Za offroad je skroz druga tema. Tu se podrazumeva da moraš da se snalaziš. Offroad realno svakako spada u "rizičnu vožnju". Kada se zaglaviš, moraš da smisliš kako da se izvučeš. Kad ti padne motor moraš ga podići... Nisam proučavao jer mi za sada nije zanilmjlivo ali sigurno postoji puno tehnika za izvlačenje u enduro vožnji. I potpuno sam siguran da su sve puno puta ispitane u praksi sa akcentom na bezbednost vozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Cim sam video naslov ove teme, setio sam se kako sam letos slepao jedan skuter.Drug i ja smo isli do majstora jer njegov skuter nije hteo da upali.Slepanje drzanjem kanapa u ruci je jako tesko izvesti na skuteru, a mogu da zamislim kako bi bilo na tezem motoru, zato sam jedan kraj kanapa vezao za drzac za kofer, a drugi skuter sam vezao za (valjda se to tako zove) vrat volana.Slepali smo se tako do mozda nekih stotinak metara pre majstora, kada je kanap pukao, a moj drug bio prinudjen da gura sam skuter.A kad me je majstor ugledao odmah me je pitao da li smo pali dok smo se slepali, jer mi je rekao da  je imao "pacijente" koji naprave vecu stetu na motoru dok ga dovezu do njega, nego sto je bila pre slepanja.

Ja se bas napisah  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

LETOS SU MI PRICALI NEKI SRBIJANCI SIGURNO IH ZNATE, jedan vozi bandita 600 a masina mu je od modela 1400ccm a drugi GSX550 82GOD ISLI SU U TURSKU 1000KM AUTOPUTEM NA MOTO GP i ovom debelom crkne motor , i odluce da se slepaju do bga a da se preko granice proguraju kao da nece da upali. i uspeli su , ovaj debeli je iz cacka ima dugu kosu i bradu i ima 55g kaze da su u jedna doba vozili 150 tako. pa mozda igh znate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

pa sto se tice tog bandita kome je izvadjeno srce 600 i ugradjeno 1400 mislim da je mogo i kamion da vuce tom brzinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ne znam za slepanje konopcem, deluje mi poprilicno opasno, ali sam se par puta nasao u slicnoj situaciji (tj. da moram da slepam ili da me slepaju).

 

Obicno drugi motor dodje pored motora kojeg slepa (uglavnom sa leve strane motora koji se slepa) i onda vozac tog motora koji slepa bukvalno gura motor ispred sebe tako sto nogom gura fuzaster za saputnika na prednjem motoru. Da je opasno, opasno je, ali u slucaju nuzde kad nema drugog resenja, to je jedna od malog broja mogucnosti. Nezgodno je skretati na ovaj nacin, ali nije nemoguce.

 

Naravno, ovo ne preporucujem nikome, najbolje je naci resenje da se motor ostavi tu kod nekog ili bezbedno prebaci na odrediste... Ali, ako je to nemoguce, onda covek mora da se snalazi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Probao ja jednom druga da guram tako sa nogom na fazasteru, juuuu, zamolo nogu polomio nisam. To je jako tesko. Treba da ti je noga kao drvo kruta. Ali sam ga malo samo pogurao da upali svoj motor. Akumulator je bio u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Moje iskustvo je sledece.MZ a sam slepao od Topciderske zvezde do Petlovog brda,motor prolupao na zvezdi ,pozvao drugara da dodje da ga oteramo nekako.Sajlu smo vezali za jedan  stap ispod fara uffff to je bilo mnog zaje....no ,ali smo stigli nekako to nebih ponovio nikad.Sledeci put mi se desilo 7.12.2007.posao sam u SM drugar dobio sina pa ajd reko da mu usput ostavim tek kupljenu yamahu na farbanje .Kod table za iskljucivanje u SM motor se ugasio (neznam zasto) pozvao sam Mitrovcane i ljudi dosli autom , ovaj put vezali za vrat i bez problema sam motor prebacio do profe sa fouma.(doduse tamo me umalo nije smazalo "kucence" ::)) ali stvar je bila resena(kasnije sam saznao da su izvadili tri macke i sest popovskih brada te se zato motor ugasio malcice se zapusili karburatori)Sve u svemu moguce ali opreznonije uopse jednostavnoa nije ni bezbedno......Pamet u glavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Da kucnem u drvo još mi se nije desilo da je zatrebalo šlepovanje.

Kao što neko reče tu je AMSS.

 

http://www.amss.org.yu/html/clanstvo/clanstvo.html

Članarina u AMSS iznosi 500,00 dinara. Ona vam omogućava jednu besplatnu tehničku intervenciju na putu i jedno besplatno šlepovanje vozila do 10 kilometara.

 

Još jedna zgodna stvar ovde je što na svakoj benzinskoj pumpi možeš da iznajmiš prikolicu i da sam organizuješ prevoz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Ima onaj vic:

 

- Rodila majka 3 sina.

- Jedan bio pametan

- A druga dvojica se slepali motorima !!!

 

P.S. Dajte ljudu, ne izazivajte sudbinu. Zabranjeno, ekstremno glupo. To moze da trazi samo idi..t, a ovaj drugi da prihvati i ispade sa kim si takav si !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja