Jump to content

Moto Zajednica

suzuki radi probleme -.-

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki DR 650

Pozz... 

 

Dakle... Evo suzuki dr 650 1992 .. sad jel se to samo meni dogadja ili ne, nezz.. ali evo stajao je nekih par mj i nece da upali, nema sanse. Pa aj da mi bar zavergla, nego nista, sta se tice akumulatora napunio sam ga, spajao na auto aku, ma ni da bi. nije zvuk ono kao vergla nego samo jedan zvuk, ko busilica se cuje.. prvi put kad sam ga pokusao upalit spojen na auto tako se culo i pritiskao sam anlaser jedno 15 min dok se nije ugrijao i onda je cak poceo verglat i upalio, radio jedno 10 min, ugasim ga, idem ga opet upalit, nista, isti zvuk ko i prije. ali nije mi vise nikako htio upalit. Sad sta da mu radim, ne znam, aku je pun, cistio sam svjecice, mozda da ih upaljacem malo zagrijem, nemam pojma, ali uglavnom ne bacaju mi iskru, sad jel to do baterije sta je preslaba, ali probao sam i druge svjecice, isto. Sad da li bi upalio na guranje ne znam. Ali vise mi ga je pun.. 

 

Prije garaziranja sam mu ocistio karburator, izlio gorivo iz tanka, iz karba, skinuo kleme sa akumulatora, ulje nisam mjenjao sad, ali mislim da je mjenjano prije. 

 

Danas sam pokusao na guranje ga upalit, al sam, noge mi otpale, al ono prebacim ga u drugu i skocim i ko malo zavrti cuje se, ali nista, treba brze ic, al eto, volio bi da pali na anlaser, da bar ima kurblu, bilo bi mi lakse. 

 

Evo, sta vi mozete rec, preporucit kako i sta pogledat, da mi upali i na koji nacin? Ovo na guranje mi je zadnja opcija. E da, aku je star nekih 2 god, kad sam nabavio motor prije 2 god, odma sam i nov aku kupio. 

 

Samo sta je zanimljivo, prije garaziranja je palio ko metak, cak i kad je zima onako na minus 15 bez problema, a sad ovako ugrijalo i nista.. 

 

 

Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

 

nije zvuk ono kao vergla nego samo jedan zvuk, ko busilica se cuje.. prvi put kad sam ga pokusao upalit spojen na auto tako se culo i pritiskao sam anlaser jedno 15 min dok se nije ugrijao i onda je cak poceo verglat i upalio, radio jedno 10 min, ugasim ga, idem ga opet upalit, nista, isti zvuk ko i prije. ali nije mi vise nikako htio upalit.
 
Znaci sad opet zuji ko busilica? Ne vergla? Ako je tako onda i ne mozes imati varnicu na svecicama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

aj ti prika shrafcigerom lepo prespoj rele paljenja pa nam javi shta je bilo.

znachi dash kontakt i umesto na dugme srafcigerom spoj 2 one najveche kleme na releu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Druže, tebi je crkao frajlauf. Anlaser ti radi normalno, čim vrti kao bušilica. Uz pomoć frajlaufa obrtni momenat sa anlasera se prenosi na radilicu, i motor može da upali (čim radilica počne da se vrti, vrti se i magnet koji je na njoj, pickup generiše signal za varnicu itd...). S obzirom da sve to stoji, ti i nemaš varnicu. Frajlauf je boljka kod svih jednocilindraša tako da to nije neki neočekivan i veliki kvar... Guranjem, naravno možeš upaliti motor, ali mora neko da te gurne, ili ti treba baš dobra nizbrdica, jer nije lako jedan cilindar upaliti na guranje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ako ima automatski dekompresor verovatno je crkao prvo on, pa posle frajlauf.....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki DR 650

Prije sam pokusao upalit na guranje, al u trecoj, trebalo je bas zaleta, probao bi i u drugoj. Frajluf hmm di se on nalazi, da ga skinem mozda ga treba ocistit ili sta vec.

 

Probat cu ovo prvo sta je fjcharlie rekao za relej, da to probam. Jel moguce da je i do spoja releja. Ma samo da nije do masine i tih pi*darija.

 

Zanima me, ako se upali na guranje i odradi ili se odvozi 30ak min. Oce li moc upalit opet nakon sta je bio kad se ugasi ili ne?

 

I jel moguce da je bendiks, nesto sam citao da je moguce da on zablokira pa ga treba tuc sarafcigerim ili necim haha??

 

I di god sam pitao, svi su mi rekli los akumulator, al da ne do njega, onda bi upalio na kablove spojen na auto...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Suzuki DR 650 RSE '95

Nema sta da proveravas. Crko ti frajlauf (bendiks) 100% Videces ispod leve dekle veliki zupcanik sa oprugama. Verovatni ti opruge popucale a mozda je i bez zuba osto. Uglavnom, nov dodje oko stotinjak jura.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki DR 650

Znaci, sad sam otkacio relej one zice i ocistio ih malo, reko mozda je spoj. Stavio na sarsfciger kad sam krenuo verglat bile su iskre jel. I spojio ih nazad. Malo lupkao po bendeksu. Skinuo tank i svjecice i verglao tako jedno 2 min dok nije izbacio neki zrak iz cilindra i poceo je verglat. Ocisim svjecice i malo ih poprskam onim za svjecice nesto starter sprej neki. Stavim tank nazad spojim sve. Ko krene verglat i stane isti zvuk pile sa dodatkom neceg ko ono oce zaverglat a nema snage. Ubacim ga u prvu i drugu provao i onako po garazi sjedim na njemu i odgurivam se nogama i verglam na dugme i ko krene upalit, obrtaji pocnh skakat i nista. Kad vidim nema on vise snage, anlaser vruc mos jaje isprzit na njemu. Nema baterije, ispraznio se akum od silnog verglanja. Nista, stavio ga sad na punjac, pa sta dalje. Ne znam. Odma sam ocistio i zracni filter, mada nema to veze, al eto nek se nadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Druze , dobronamerni savet je da odes do nekog majstora koji popravlja motore.Iz tvog teksta se vidi da bas nisi u materiji oko mehanike i nekako konfuzno sve objasnjavas (cas vergla,pa busilica, pa nevergla itd) Veruj jeftinije je nekad obratiti se majstoru nego sam cackat. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki DR 650

Pa nisam ja majstor za motore da znam, ovo sta znam je sta sam ga sam rastavio i sastavio do kraja, sve prek interneta, da ga mogu odslepat i odvest do majstora napravio bi, ali ne mogu, zato i postavljam pitanja na forumu za neki dobar savjet od znalca koji se razumije u mehaniku da mi kaze sta i di da pogledam i koji bi kvar mogao biti i kako ga popraviti. 

 

Vjeruj, jeftiniji mi je sam cackat, nego ga majstoru vozit, pogotovo ovom vamo di zivim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Aj ti onda lepo postavi snimak kad vreglas  pa ce ti neko sigurno potvrditi sta je u pitanju. Mada frajlauf 99% ako radi kao busilica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Suzuki DR 650

Budem sutra ili kad uvatim vremena, al kazem ti sad nije zvuk ko busilice samo, nekad malo ono ko oce zavrtit, skacu mu obrtaji  :lud:

 

Upalit cu ga, makar ja crko

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Al kakve veze ima frajlauf sa varnicom na svjecici? Vise mi djeluje da bobina ne radi kako spada onda

Da bi bacao varnicu na svecici motor tj.radilica mora da se okrece, znaci sto se kaze masina mora da vergla....

 

 Ocisim svjecice i malo ih poprskam onim za svjecice nesto starter sprej neki.

Start sprej ne sluzi za ovo...

 

Cek frajlauf i bendiks je ista stvar?

Siguran sam kad kazes bediks da zamisljas bendiks na alnaseru za kola...totalno drugacije rade tj. ˝spajaju˝ alnaser za kola i motor...

 

Upalit cu ga, makar ja crko

Nemoj samo da ga zapalis :)

 

Ajd pisi sta si uradio

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

P.s.kod njega prespajati relej verglanja kao sto ti savetuju nije pametno ako ti neradi dekompresor jer ces sjebati alnaser,neveruj u sve dobronamerne savete,jer nisu svi motori isti i nevaže neka univerzalna pravila za sve..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja