Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 626 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 55 minuta, miki89 je napisao:

Ako si vozio veliku multistradu ne mozes da kazes da je blizu.. koliko god ja volim yamahu, i veliku multistradu sam vozio..ima je drugar.. i yamaha joj nije ni prismredeti, taj motor se po krivinama vozi nenormalno dobro, bolje nego cak npr z1000, ciklistika je pogodjena fenemenalno, pritom ide itekakako dobro..  niko ne kaze da je bezvezan, sta vise super je u odnosu ulozenog dobijenog. (prvi je imam). ali kao i za sve koliko para toliko i muzike.. ja sam samo surovo realan.. to je isto kao kad bih ja rekao moj naked je blizu kao s1000r, nije koliko god ga ja volim.. :D slazem se sa tobom, niko nikog ne primorava i to je stvar izbora.. :) ja sam samo istakao svoje misljenje, ne kazem da polovan amortizer nece doneti nekog efekta.. ali za mene amortizer star 10 godina (kakve god karakteristike da ima) + prepravka da bi stao + radnja na novom motoru koji kosta ne malo para = budzevina.. to je moje misljenje i moj rezen, neko ima drugacije i to je ok.. :) po meni ili vozis takav kao sto jeste, ili imas para da stavis stvari koje su za to namenjene da li je to ohlins, maxton ili neki drugi amortizer, uloske za vile i to sve kosta nesto para.. ili kupis motor koji je skuplji i ispunjava ti kriterijume.. :)  opet kazem samo moje vidjenje stvari..  slazem se sa tobom da nije skroz kao SX, vise je versysu 1000, ali kao sto neko rekao to je mrcina od 240kg.. :D

Apsolutno se slazem sa tobom...

Mada, svako ima svoje misljenje i radi sta misli da je najbolje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vozim se sa drugarom koji vozi Tracera vec par godina i probao sam ga vise puta. Dok je bilo stock vesanje, stvarno je bilo slinavo. On je u vilu stavio progresivne opruge (mislim Hyper Pro) i pozadi Nitron amortizer. To sve nije kostalo 100 dukata, a posle toga motor reze krivine kao ziletom.

Po meni je Tracer dooosta muzike za ne tako puno love.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR

Mislio sam na izgled motora i polozaj vozaca. Tracer i Multistrada imaju "adventure like" polozaj, dok SX vise vuce na klasicni sport touring, poput FJR Yamahe. Nisam govorio o upravljivosti, jer je bespredmetno uporedjivati Tracerov ovjes i poluaktivni ovjes motora od 20ak 

hiljada eura. 

Polovan amortizer (ako je ispravan) veoma je lako servisirati (promjena ulja i punjenje azotom). Garantiram da prosjecan vozac nece primijetiti razliku izmedju ZX10R amortizera i Ohlinsa, a svako ce primijetiti razliku izmedju Tracerovog i ZX-a. 

Pisao bih replike i na ostatak komentara, ali mislim da smo iscrpili ovu temu ;) neka svako radi kako misli da treba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Komentari i replike su uvek dobrodošli i zanimljivi u ovoj temi o Traceru koja ume da vremenom utihne, pa je poželjno i zbog ostalih kolega da čujemo mišljenja i iskustva. Tracer mi je jako sličan Crossruneru, po gabaritima, mislim jer ga nisam vozio. A rekao bih da ono što nudi za te pare Yamaha to pošteno čini, a to se vidi po prodaji i u evropi, a koliko znam i kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kad god vidim te USD vile i klješta pomislim, nema šanse da je ovo loše :)

Drugo, blesavih 115 konja i nekih 210kg, nekada su ovo bile performanse CBR600. Treba to uklopiti da bude precizno i kultivisano a ujedno udobno i upije put.

 

Stiže i Tracer900GT uskoro, potpuno podesivo oslanjanje, bočni koferi, grejači ručica, tempomat, instrumenti u boji i quick shifter :S Sve u standardnom paketu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Yamaha NIKEN

"Stiže i Tracer900GT uskoro, potpuno podesivo oslanjanje, bočni koferi, grejači ručica, tempomat, instrumenti u boji i quick shifter :S Sve u standardnom paketu. "

 

Nadamo se sto pre ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Mane kaze da je Tracer prosao odlicno sa prodajom ali da i dalje ne zna cenu GT a ocekuje se u Junu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 626 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 1 sat, Stefan Lone Wolf je napisao:

Dobro jutro narode :)
ma samo gas,ko ima pare ulaze u ogibljenje ko nema samo tera emoji106.pngemoji108.png56931536e677a784b308ea3f99c2a060.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Izvinjavamo se mi sto nemamo para ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

ja nemam,zato i kazem,kazem u globalu...a moze da se resi sa 150-200e sa zadnjim amortizerom (zx10r) i sa prednjim ohlins oprugama

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

svi znamo da za malo para nema mnogo muzike,da motor ima sve kako treba ne bi on kostao 10500...ima tu jos stvari,drzac vizira nije stabilan,farovi lose bacaju snop
ja sam uvek podesavao ogibljenje za touring varijantu,retko kad sam spustao koleno jer mi je stender kacio asvalt 🤣🤣

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Moj prijatelj inace majstro sa mnogo mi je to resio,samo mi je rekao ne brini sr nista,vizir je toliko stavilan da mu vetar ne moze nista,pitacu ga sta je tacno uradio...nije nista radio sa tockicima nego mislom da je ubacio jos jednu dodatnu oprugu na nosac vizira...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Generalno treba da bude skuplji oko 1 500€ od obicnog modela. U Francuskoj je obican model 2018. 10 599€ znaci GT ce biti oko 12 000€. U Svajcarskoj vec imaju cene za GT 13 600 CHF sto dodje 11 500€, ali to je druga prica.

Cenim da ce u Srbiji cena biti 12 300-12 599€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR
7 hours ago, DjoleLO said:

Meni se levi tockic stalno odvrce, pa sam mislio da znas neko resenje za to

Vrlo jednostavno, ubacis dodatne podloske i onda se moze bolje stegnuti. Nakon toga smanje se i vibracije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 626 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 42 minuta, candromero je napisao:

Vrlo jednostavno, ubacis dodatne podloske i onda se moze bolje stegnuti. Nakon toga smanje se i vibracije. 

Hvala :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

Malo smo se vozali,za 7 dana od balatona preko maribora,austrije,bleda do rovinja,pa do kotora,pa kući preko bosneIMG_20180430_093927.thumb.jpg.4adeeb3621493c80c6b36be289182d38.jpg31820688_10204576040478206_5839795005769646080_n.thumb.jpg.9c67899ccb320e81b33de23c8d742596.jpgIMG_20180501_115119.thumb.jpg.f29d1ecf5557fea0946ef8d1ceda6696.jpgIMG_20180501_172708.thumb.jpg.80b62075845d5105a7903dcaf0d0359a.jpgP_20180430_112252_HDR.thumb.jpg.fd802bcca742b6718a32ba280fcad52c.jpgIMG_20180504_134803.thumb.jpg.5d677a1172e16d64bc447eb55a62bbb0.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Reppa odlične su ti slike i stvarno bi mogao jedan putopis da nabaciš. Kako crnogorci nemaju dara za turizam, na ovom vidikovcu iznad Risna, đubre leži već godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 20 sati, chicha je napisao:

Da li je neko za voznju sutra?

 

Ja predlažem da nađemo jedno zgodno mesto, kafić sa baštom, za okupljanje i da utvrdimo neki dan, na primer prvi četvrtak u mesecu u 18.00. Tu i tada bi smo se spontano sastajali, ko može, i pored toga dogovarali za neke skupove i vožnjice. Ajmo, dajte neke predloge :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer
3 hours ago, djolji said:

Reppa odlične su ti slike i stvarno bi mogao jedan putopis da nabaciš. Kako crnogorci nemaju dara za turizam, na ovom vidikovcu iznad Risna, đubre leži već godinama.

Joj,ne očekujte putopis od mene,meni majka pisala i sastave u školi :D Piše putopisa jedna devojka,kad ona završi ja ću to da prevedem i postaviću ovde. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja