Jump to content

Moto Zajednica

Jonway shotgun 50 problem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Radi se o skuteru iz naslova koji sredjujem jednom drugaru.Pored generalne radjeno je svasta nesto jer je bio u losijem stanju.Danas sam upalio skuter i lepo radi na leru i dobro prima gas ali se u voznji posle 200-300 metara gusi i trza.Potrudicu se da detaljno napisem sta je sve radjeno.

 

Zamenjen je klip sa karikama,stavljene nove gumice ventila,kanali ocisceni,ventili uslajfovani jer su pustali a kada je motor sklopljen onda sam i ventile nastelovao i naravno stavljeni novi duhtunzi.

 

Karburator rastavljen,ociscen i izduvan na kompresoru.Nisam primetio nikakva ostecenja ni spolja ni unutra.Ono sto mi je privuklo paznju je sraf za smesu.Motor skoro da ne reaguje na zavrtanje i odvrtanje ovog srafa.Moze da bude zavrnut do kraja a motor ide a isto tako kada ga odvrem za krug i po isto motor ide samo mu je ler malo nizi.Probao sam da vozim za skoz zavrnutim srafom pa sve za po pola kruga do nekih2-2.5 kruga i skoro isto,znaci minimalne su razlike.Na skuteru je KN filter,tako ga je i kupio.Sauh nisam proverio ali to cu sutra,za danas je dosta.Za njega nisam siguran kada je neispravan da li pravi problem pri prvom paljenju ili posle kada se motor zagreje,znam da treba iglica da izadje ako se dobro secam bar nekih 5-6 mm.

Struju sam proveravao i to je manje vise u redu.Lepo se vidi varnica i sa praznim alumulatorom kada zakurblam i varnica je plavicaste boje.Kada se upali regler puni oko 14 volti.

 

Sumnjam na karburator jer je svecica crne boje sto govori da motor ima vise goriva u smesi ili je nivo goriva u loncetu malo veci.

 

U voznji je to ovako..Dam mu 1/4 gasa kada krecem iz mesta ai onda malo pojacam na oko 1/3 i motor ubrzava do nekih 35-40 km/h i kada hocu da mu pojacam jos malo gas on onda pocne da trza i da su gusi i krene da usporava..Znaci moze da se vozi na 1/3 gasa i to je to..

 

Evo par slika dok se radio motor.

Ako neko ima neku ideju neka slobodno napise.Svaka pomoc je dobro dosla.

 

post-31409-0-04371200-1425225629_thumb.jpg

post-31409-0-15121300-1425225678_thumb.jpg

post-31409-0-80011700-1425226352_thumb.jpg

post-31409-0-74961900-1425226377_thumb.jpg

post-31409-0-85457600-1425226944_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ја се баш нисам интересовао за скутере, али чујем од комшије који их ради, да често, чак и пречесто, има проблема са мушичавим CV карбовима са каквима се среће на 4Т кинеским скутерима. Шта су конкретно неправилности - не знам. Ја бих пробао са неким другим проверено исправним карбом, а после како већ буде.

 

Али свеједно, боље је да си ово питао екипу из "Скутер кафеа", без обзира што ти је "Џон Вејн" из Кине.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ti karburatori su muka bozija,umeju da prave problema strasno.Ja vec duze vreme tragam za nekom zamenom.Nego da probam da ti pomognem da resis problem.Prvo proveri da li slucajno ne preliva,povezi karb sa nekim spoljnim rezervoarom(posto je njegov sa sa vakum slavinom pa kad nije upaljen nema ni protoka goriva)pa ga ostavi da stoji neko vreme i vidi sta se desava.Sledece ti je da proveris sauh,skini ga i prikljuci na 12v za nekih par minuta trebalo bi da  iglica izadje napolje 7-8mm.Sledece ti je da pogledas kakva je glavna dizna da je neko nije slucajno busio pa je sad veca nego sto treba.U zavisnosti koji je tip karburatora na nekim postoji mogucnost stelovanja iglice sibera ako je takav probaj da malo spustis iglicu.Pogledaj i kakva je membrana na siberu i da li se lako krece siber.Naravno  uvek postoji i varijanta da zeza struja ali prvo pregledaj ovo pa ako ne urodi plodom trazicemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Da da, poznato mi je da karburator na 4T kineski skuter zna da pravi probleme. Rodjak je prosle godine kupio isto kineza od 50 ccm i zamenjen je klip sa karikama,regler i jos par sitnica ali zeza na leru. Teze pali hladan i leptir se ne vrati uvek do kraja pa ostane da radi na visim obrtajima. On planira da kupi nov karburator e sad kako ce raditi sa njim videcemo.

 

Ovaj sad skuter ovako radi vise od godinu dana i tako je vozen. Sad bi drugar da ga sredi za sebe.

 

Sinoc sam prikacio sauh na akumulator od MZ-a i za minut je izasla iglica 7-8 mm sugurno. Dobija struju ali je dzek malo losiji pa cu videti da to sredim. Membrana je dobra i nije probusena ili nesto slicno.Siber sam prstom podizao na gore i on se vrati bez problema.Kada naglo zakocim hoce da se ugasi i verovatno je nivo goriva malo veci. Kad se vratim sa posla prikacicu ga na rezervoar od MZ-a pa cu videti sta se desava. Kalibrator za dizne nemam tako da ne mogu da proverim glavnu diznu. Po njegovim recima nije nista dirano, tako da se nadam da je otvoror na dizni standardan.

Moram da proverim nivo goriva u lončetu i da li preliva.

 

Ako je do struje onda je verobatno negde los kontakt, provericu sve dzekove i naprskacu Wd, pa cemo videti.

Hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Danas sam stelovao nivo goriva i sada je 1-2 mm ispod sastava lonceta u tela karburatora a bio je iznad par milimetara.Posto lonce ima pad gledano od motora prema filteru vazduha,pretpostavljam da nivo treba da bude jednak ili par milimetara manji od sredine lonceta.?

 

Sauh sam sredio i sada motor bolje pali hladan nego pre.Zagrejan upali na prvu,eventualno drugu kurblu.Sada motor reaguje na zavrtanje srafa za smesu i kada je zavrnut do kraja onda se ugasi a trenutno je na 2 kruga i tako najbolje radi.

 

Problem sa gusnjem i trzanjem ostaje i to ima veze sa siber iglom i glavnom diznom,a evo zasto tako mislim.Kada dam gas siber se podize i tad nastaje problem,kada prstom zarzim siber na pola ili cak malo manje motor bolje primi gas i trzanje je dosta manje.Verovatno je dizna malo istrosena pa motor dobija vise goriva nego sto treba.

 

Mislim da problem nije struja jer sam prgledao dzekove i kontakte i to je u redu.Problem nastaje tek kada se podigne siber.

 

Sledece je da potrazim drugi karburator od istog ili slicnom motora,koji je dobar, pa da probam ili da potrazim novu glavnu diznu.Za sad toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

I posle dosta rastavljanja,sastavljanja i stelovanja karburatora skuter ide bolje i bez gusenja i trzanja.Ne ide bas najbolje ali je dosta bolje nego pre.Problem je bio visak goriva pa sam na svakakve nacine pokusavao da smanjim protok goriva.Na kraju sam izgleda uspeo ali opet je najbolje da se potrazi neki drugi karburator.

Svasta sam pokusavao ali se nista nije menjalo na bolje..Na kraju sam na poklopcu karburatora tj. na onom ispupcenju sa donje strane gde dolazi opruga urezao navoj i spremio nekoliko srafova razlicite duzine.Posto sam primetio da bolje prima gas kada zadrzim siber prstom odlucim da postavim sraf koji nece dozvoliti siberu da se skroz podigne.E sad mozda ce neko reci koja je ovo budala ili nesto slicno ali radi posao.Nisam hteo tek tako da dignem ruke i da kazem kupi nov,nego ajde probaj sve i svasta pa ako uspe dobro ako ne e onda moze nov.

 

Srafovi su bili od najkraceg pa do najduzeg i svaki sam mogao da stelujem par mm gore dole,koliki je i navoj bio.Motor je najbolje radio kada bi se siber malo podigao a kada bi bio skroz dole ili od pola pa na gore onda lose.Pa sam odlucio da  stavim sraf koji dozvoljava siberu da se podigne oko 1 cm.Probao par puta i lepo ide,ne nesto brzo ali se ne gusi.Onda sam stavio malo montazne paste na navoj i sve lepo vratio.Sa druge strane on je u fazi razrade tako da ga nisam ni forsirao.Svecica je braon boje ali i malo tamnija sto je opet dobro dok se ne razradi.

 

Ipak se trud isplatio.Hvala kolegama na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja