Jump to content

Moto Zajednica

Zar moguce da nema niko da mi pomogne oko pomoci kupovine tomos puha,Ljudi pricajte sta znate o tom motoru kako se cene krecu,Nemogu pronaci na oglasi

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7143 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

koristi malo pretragu na forumu, ima vec nekih tema o tom motoru, pa se informisi, tamo ces i videti ko je sve pisao u temi pa mozes ljude da pitas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

da sam ansao na internetu nesto u veziovog motora,nebi ni pitao.Sve sto sam nasao je da je jugoslovenska policija imala neki broj ovih motora.Izvinite sto sam pitao,ovamo se nazivate za neke strucnjake,a koliko sam primetio samo znate da kudite neciji motor,iamo sam ja ovde stari profil ali sam zaboravio sifru,kad sam prodavao mog suzukija gsxr samo ste nalazili mane,a motor je bio dobar

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dvotaktni motor sa dva klipa ( blizanac cilindar ). Pristojan motor za normalnu vožnju. Ako si moje visine ( 182 cm ) imaćeš problema pri okretanju jer je mali motor, pa ako ne raširiš noge - korman ti udari u kolena. Ako imaš sreće - možeš ga naći negde za tepsiju ribe ( jako jeftino ), a imaš i nekih koji traže jako puno - po sistemu " To se jako skupo prodaje na zapadu " . Novi delovi se teško nalaze, jedan motor koji sam radio ( 175 ccm ), klipovi su za njega u Austriji bili plaćeni oko 400 maraka ( to je bilo pre uvođenja evra ).

Ovde kod nas se najviše isplati kupiti dva komada pa da jedan bude " donator " delova za ovaj drugi. Mada, na istim tipovima vozila obično crkavaju iste stvari, pa može da se desi da baš onaj deo koji ti fali - ne valja ni na ovom drugom .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Nemogu jedan motor da nadjem a kamoli dva,saznam da ima ovde u beogradu da ima neki puch,pozovem ja vlasnika,on nezna ni sta ima,kazi mi ima vise od 100 kubika,ja sam mislio da je to ovaj sto trazim,odem kod coveka on mi pokaza nesto kao vespa.Nije mi problem visina i dali je tezak za voznju jer ja to nebi vozio na duge staze.Neznam kakav je sa kvarovima jer ako je kao jawa onda ne vredi nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moraš pratiti oglase, malo, malo pa se pojavi neki . Što se tiče vožnje, ja sam provozao ovaj što sam radio ( pomagao vlasniku da ga sredi ), i sem problema sa kolenima - lepo je išao.

Što se kvarova tiče - kvari se ko i ostali motori - u zavisnosti kako ga i koliko voziš + faktor starosti. Ovaj što sam ja radio - vozi se već desetak godina bez problema, mada ga vlasnik sad uglavnom vozi kao paradno vozilo jer ima još jedan motor koji vozi.

A što se tiče tvog poređenja sa Jawom - tu jako grešiš jer je Jawa odličan motor samo ga treba održavati kako treba. Moja poslednju Jawu koju sam imao - vozio sam desetak godina bez ikakvih kvarova - samo redovno održavanje !

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

da sam ansao na internetu nesto u veziovog motora,nebi ni pitao.Sve sto sam nasao je da je jugoslovenska policija imala neki broj ovih motora.Izvinite sto sam pitao,ovamo se nazivate za neke strucnjake,a koliko sam primetio samo znate da kudite neciji motor,iamo sam ja ovde stari profil ali sam zaboravio sifru,kad sam prodavao mog suzukija gsxr samo ste nalazili mane,a motor je bio dobar

 

Cekaj bre ti nas krivis sto nema tog motora u ponudi....pitas za motor koji se ne proizvodi sigurno vise od 40 godina a i kad se proizvodio to je bila neka ogranicena serija....ja sam vido ko klinac jednog u komsiluku ali to je bilo pre 40 godina sigurno secam se da je bio svetlo plav ,dva odvojena sedista i 175 ili 250 ccm....i cini mi se da je bio vrlo slican NSU pretis ...mozda cak i kopija ili neka licenca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

tvoja jawa sigurno bila kao nova kad si je vozio jos pre 10 togodina,Ja sam ima odve jae 350 te obe sam kupio za 150 evra,ono relano nemogu nista dobr ni da ocekujem za te pare ali popravim je ona opet se pokavri.Da li bi prodao tvoj drugar tog tomosa rece m ida iam dva motora kupio bi ja i ako nema papire,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

da sam ansao na internetu nesto u veziovog motora,nebi ni pitao.Sve sto sam nasao je da je jugoslovenska policija imala neki broj ovih motora.Izvinite sto sam pitao,ovamo se nazivate za neke strucnjake,a koliko sam primetio samo znate da kudite neciji motor,iamo sam ja ovde stari profil ali sam zaboravio sifru,kad sam prodavao mog suzukija gsxr samo ste nalazili mane,a motor je bio dobar

 

Cekaj bre ti nas krivis sto nema tog motora u ponudi....pitas za motor koji se ne proizvodi sigurno vise od 40 godina a i kad se proizvodio to je bila neka ogranicena serija....ja sam vido ko klinac jednog u komsiluku ali to je bilo pre 40 godina sigurno secam se da je bio svetlo plav ,dva odvojena sedista i 175 ili 250 ccm....i cini mi se da je bio vrlo slican NSU pretis ...mozda cak i kopija ili neka licenca

 

Ne krivim ja nikoga BRE :0 Nego brate ovde pise za oldtajemre pa zato sam postavio ovde temu jer je motor oldtajmer,nisma pitao da mi nadju motor da kupi m,nego da mi neko nesto kaze od starijih vozaca koji su vec imali ovaj motor,i bre brate ne lupaj kad ti jos manje nego ja kakav tvoj NSU i kakve kopije.Ja ovo malo sto znam o motorima znam da lupas glupsoti BRE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

da sam ansao na internetu nesto u veziovog motora,nebi ni pitao.Sve sto sam nasao je da je jugoslovenska policija imala neki broj ovih motora.Izvinite sto sam pitao,ovamo se nazivate za neke strucnjake,a koliko sam primetio samo znate da kudite neciji motor,iamo sam ja ovde stari profil ali sam zaboravio sifru,kad sam prodavao mog suzukija gsxr samo ste nalazili mane,a motor je bio dobar

 

Cekaj bre ti nas krivis sto nema tog motora u ponudi....pitas za motor koji se ne proizvodi sigurno vise od 40 godina a i kad se proizvodio to je bila neka ogranicena serija....ja sam vido ko klinac jednog u komsiluku ali to je bilo pre 40 godina sigurno secam se da je bio svetlo plav ,dva odvojena sedista i 175 ili 250 ccm....i cini mi se da je bio vrlo slican NSU pretis ...mozda cak i kopija ili neka licenca

 

Ne krivim ja nikoga BRE :0 Nego brate ovde pise za oldtajemre pa zato sam postavio ovde temu jer je motor oldtajmer,nisma pitao da mi nadju motor da kupi m,nego da mi neko nesto kaze od starijih vozaca koji su vec imali ovaj motor,i bre brate ne lupaj kad ti jos manje nego ja kakav tvoj NSU i kakve kopije.Ja ovo malo sto znam o motorima znam da lupas glupsoti BRE

Ja tebi ne rekoh da lupas ali posto si nevaspitan i i bezobrazan i pokusavas da saznas nesto sto nikog ocigledno ne zanima i za to okrivljujes ceo forum mislim da je svaka dalja komunikacija sa tobom bespredmetna ...probaj da otvoris i trecu temu o puchu mozda vidi neko ko se razume pa ti odgovori.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

tvoja jawa sigurno bila kao nova kad si je vozio jos pre 10 togodina,Ja sam ima odve jae 350 te obe sam kupio za 150 evra,ono relano nemogu nista dobr ni da ocekujem za te pare ali popravim je ona opet se pokavri.Da li bi prodao tvoj drugar tog tomosa rece m ida iam dva motora kupio bi ja i ako nema papire,,

 

Moju Jawu sam kupio tamo negde 95 - te godine ( a bila je 78-o godište ) i bila je rasturena u delove, al kompletna. Ja je sastavio i vozio još desetak godina. Majstori od kojih sam je kupio rasturili motor da ga kao srede. Između cilindara i glava napravili dihtung od klingerita debljine 3 mm . Čim su pokušali da upale - klingerit se raspao i oni došli do visokoumnog zaključka da motor ništa ne valja. Rasture motor i iznesu delove na najlon pijac da prodaju. Na sreću - ja naiđem prvi, kupim sve onako komplet, donesem kući i lepo sastavim - i uživam narednih 10 - tak godina.

Ovaj moj drugar ima dva motora, al drugi motor mu je BMW koji stalno vozi. Pitaću ga, al mislim da ga neće prodavati .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

tvoja jawa sigurno bila kao nova kad si je vozio jos pre 10 togodina,Ja sam ima odve jae 350 te obe sam kupio za 150 evra,ono relano nemogu nista dobr ni da ocekujem za te pare ali popravim je ona opet se pokavri.Da li bi prodao tvoj drugar tog tomosa rece m ida iam dva motora kupio bi ja i ako nema papire,,

 

Moju Jawu sam kupio tamo negde 95 - te godine ( a bila je 78-o godište ) i bila je rasturena u delove, al kompletna. Ja je sastavio i vozio još desetak godina. Majstori od kojih sam je kupio rasturili motor da ga kao srede. Između cilindara i glava napravili dihtung od klingerita debljine 3 mm . Čim su pokušali da upale - klingerit se raspao i oni došli do visokoumnog zaključka da motor ništa ne valja. Rasture motor i iznesu delove na najlon pijac da prodaju. Na sreću - ja naiđem prvi, kupim sve onako komplet, donesem kući i lepo sastavim - i uživam narednih 10 - tak godina.

Ovaj moj drugar ima dva motora, al drugi motor mu je BMW koji stalno vozi. Pitaću ga, al mislim da ga neće prodavati .

Verovatno si ti imao onu stariju su koliko ja znam 175 kubika.Ja sam imao 350 TS jedna valjda 88 a druga 89 godiste,Cuo sam da su se ljudi lepo navozali sa starijim jawama,bas mi za tu jawu pricao komsija preso je sa njom preko 300 000 km to mu je jedini motor bio i prezadovoljan je sa njom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imao sam i tu 175 ccm, ali se ovde radilo o 350ccm. A znam i nekoliko ljudi koji su sa Jaweama 350 TS prešli i više od 100.000 km .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

ma kad je dobra ona sigurno moze da prodje dobru kilometrazu.Sta sam ja mogao da ocekujem od motora kad sam ozeo za 150 evra obe u kompletu.Nisam merio koliko sam preso ali vozio sam se i ja i to sto je moja jawa bila krs ali se kvarila pa zato nisam zadovoljan.Ja sam naviko da nepopravljam samo benzin i vozi i mzoda mi zato jawa bila problem,sa gsxr preso sam 45 000 km bez kvara i zato mi posle tesko pala jawa ali iskreno jawa 350 ts mi se svidja zbog njenog izlgeda,neka kaze sta ko hoce ali meni je jawa 350 ts jedan od najlepsih motora,prvo kod mene je najlepsa honda boldor,boldorku nikada nisam imao pa posle honde mi je najlepsa jawa,a ovaj tomos mi se svidja jer i on izlgeda opako dva cepa na rezervoaru dva auspuha a jos sto me najvise privlaci je to sto ima znak TOMOS

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.
post-167-0-96276400-1424876926_thumb.jpgOvo je moj bivsi motor.Tacno 10 godina je proslo kako sam ga prodao.Tri godine sam radio na njemu.Osim farbanja i hromiranja,sve sam sam radio.I mogu ti reci,nikad vise.Delovi su nenormalno skupi.Klipove su mi radili u madjarskoj.Naravno to nije bio kvalitet kao original.Zadnji klip hoce da blokira,jer ne dobije dovoljno hladjenje.Na kraju je bilo sve ok.Prodao sam u Beograd.Moj ti je savet,da nemoj da zalazis u sve to.Nadji neki bolji motor za restauraciju.Neudoban je,za visoke ljude,sklon je po vrucini da blokira zadnji klip.I najmanja sitnica kosta malo bogatstvo.
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Imam puch 250 dva komada motor je dobar delovi skupi jako stabilan motor sa dobrim kocnicama problem sa zadnjim klipom se javlja zbog pregrevanja ako se drzi pod velikim gasom na velikim vrucinama. Klipove za motor koji sam radio sam kupio u austriji i kostali su me 380 maraka marka klipova je kogel i vaze za jako kvalitetne. kao i kod svih starih motora javlja se vise problem struje nego mehanike, ja sam stavio elektronsko paljenje od tomos bt-a 90 w i nikakvih problema nemam a sijalica u faru je h4 klasicna.

Inace motor je bio jako startan i do brzine od 120 km poredjenja radi bmw 500 iz tih godina mu nije mogao nista a u krivinama se jako dobro ponasa ja sam skroz oderao moje auspuhe mada to nije vise namena ovih divnih motocikala.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Da, to je model Tomos-Puch 175 Sv 56.godiste.Jedino zadnja stop lampa nije original.Hvala na komplimentu.Kad je motor u pitanju,bolesno sam pedantan 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Verovatno su mu i lonci bili ili crni ili hromirani. Ali i lonci i sami alu prigusivaci u njima su uzasno skupi.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Lonci su bili fabricki hromirani.To je sasvim sigurno.Ja sam ih farbao u sivu boju koji trpi visoku temperaturu.Hteo sam da hromiram i lonce,samo majstor nije hteo da uprlja kadu za hromiranje 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja