Jump to content

Moto Zajednica

Hoce li neko na Kavkaz?

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Vec duze vreme se razmisljam da krenem na ovu stranu prvenstveno bi hteo da obidjem Gruziju Jermeniju Azerbejdzan(ako dobijem vizu) pa onda sta ostane vremena za Tursku stim sto mi je velika zelja da svratim do jezera Van.

 

Okvirno putovanje je oko 9 000km do 10 000km na raspolaganju imam oko 30 dana mozda malo vise zavisi od posla i orgnaizacije rute. Ako neko hoce dobrodosao je da se pridruzi sto delom sto celim putovanjem, ili savetom i preprukom sta obici sta zaobici i gde prenociti.

 

Sto se tice polaska jos gledam kad je vreme najstabilnije u tom kraju sveta.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Šta kaže moja sugrađanka na to? :D Inače, mislim da duguješ jedan dobar putopis, ako se ne varam?1moto3.gif

Kavkaz?! Voleo bih čut´ konkretan razlog za ovaj deo sveta, uživo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Ako mogu da ti predlozim ....Gruzija je predivno mesto za enduro voznje......,planine,reke,jezera....malte ne kao Bosna,rado bih se ponovo provozao tamo.

Od saputnika sam cuo price za Jermeniju da je takodje dobra zemlja za nas ,,,pravoslavce,

Sto se tice Azerbaijana ...to ti je kao da si otisao u Mali mokri lug.

 

Jos jedan savet......sto se krace pri[premas i razmisljas to ces pre poci.....ionako svi planirani ,planovi,trajace ti prva 3-4 dana...posle toga je, sta god da se desi ...resava se.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@cedo11

 

Ne pitaj :)

 

Oduvek me privlacio taj istok bivse clanice SSSR-a bilo je razmisljanja i Kazahstanu i drugim stanovima ali to nekom drugom prilikom ne bi da mi se put pretvori u trku. Bice prilike i za pricu uzivo u skorije vreme ;)

 

@kawazoki

 

Plan puta okvirno naravno da se to uvek menja u toku putovanja.

 

Sad sam u fazi belezenja mesta koja su zanimljiva za obici pa cu onda da saberem i oduzemem kuda da prodjem, koliko sam video ima dosta dobrih enduro voznja :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Dominator 650

 

Da dodam za smestaj sam planirao sator i hostel po gradovima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Primetio sam to

 

Pogledao sam neke putopise po advrider-u o Gruziji i Jermeniji, pa imam otprilike neku rutu u glavu sta i kako.

 

Trenutni plan je da u polasku sto brze prejasem Srbiji Bugarsku Tursku i sto vise vremena provedem tamo pa u povratku sto ostane od vremena da se zanimam po Turskoj stim sto bi sigurno dva dana posvetio Istambulu.

 

Lista mesta koja su za sad u opticaju lista se stalno menja i dopunjava

 

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=z_gaGmW1VHEI.kFGwGwWDqz6I

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ova mesta su poznata i ima puteva (makadam), preko samog Kavkaza paralelno sa Ruskom granicom nije preporuciljvio ici zbog Juzne Osetije. Neki zesci off i zavlacenje van poznatih puteva ne planiram.

 

More je ok za kupanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1009 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Ako imaš FB a sigurno imaš povezaću te sa enduro klubom Gruzija pa se raspituj sve što te zanima.

Ova mesta su poznata i ima puteva (makadam), preko samog Kavkaza paralelno sa Ruskom granicom nije preporuciljvio ici zbog Juzne Osetije. Neki zesci off i zavlacenje van poznatih puteva ne planiram.

 

More je ok za kupanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Africa Twin

E ovo me interesuje da čujem?!?

Kavkaz je magičan, samo mnogo otvorenih pitanja na planiranoj ruti, počevši sa bezbijednošću...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Mojkovac
  • Motocikl: Salcano Lifan 200gy

Pozdrav,procitao sam tvoj post i svaka cast na ovom poduhvatu 10 hiljada km uh bas izgleda i zvuci mocno,evo mogu ti i ja dati par savjeta i mjesta koje mozes obici ako budes tuda prolazio ili svracao,ja sam bio i u Gruziji i u Azerbejzdzanu na Evropska takmicenja u bacanju koplja i mogu ti reci da su to predivne drzave,u Gruziji sam bio 2014 godine u glavnom gradu Tbilisi on je oko 3 miliona stanovnika cini mi se,grad koji vrvi od dzipova i manjih auta,ljudi su veliki ako ne i najveci prodavci polovnih stvari,ako mislis da kupujes nesto samo se treba cenjkati i ne odustajati,na svakih 100m su benzinske pumpe,dosta sredjeno i lijepo narod takodje prijatan ,A prosle godine sam bio u Baku u Azerbejdzanu na evropskim olimpijskim igrama taj grad je san snova,ako tu budes prolazio neces se pokajati,zemlja koja je mnogo bogata finansijski,svaki policajac vozi najnoviji bmw,tamo su sagradjene 3 velike Kule cuvene u centru grada,i ogroman i prelijep grad,kako ga zovu grad vjetra jer vjetar uvijek jako duva,a ljeti temperatura dostize i do 47C bar kad sam ja bio toliko je bilo, al kad tako duva i ne osjeca se toliko,i prelijep pogled na Kaspijsko more,eto nekih par osnovnih informacija za ta dva grada imao bih jos mnogo toga da ti napricam al bih ponovo otisao tamo jer je bas prelijepo,a neces se pokajati imaces sta da vidis...zelim ti srecan put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja