Jump to content

Moto Zajednica

Ada Huja TRENING

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

E sto jeste, jeste i iz tog razloga motor pocetkom juna zajedno sa caletom i kevom ide na jednu turisticku turu kroz Bosnu i Crnu Goru a mozda i malo dalje, zavisi kako put navede. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

E sto jeste, jeste i iz tog razloga motor pocetkom juna zajedno sa caletom i kevom ide na jednu turisticku turu kroz Bosnu i Crnu Goru a mozda i malo dalje, zavisi kako put navede. ;D

 

Pa upravo ti i zato i kazem. bas zato sto nije R ne treba ga toliko obarati vec spustiti teziste telom.

Mala diskusija Brrko ne moj da se ljutis.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

covek je dosao na stazu da se provoza pa onda da se slika

tad i jeste poenta da ga obori sto vise a ne da sto brze i bezbednije prodje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

E sto jeste, jeste i iz tog razloga motor pocetkom juna zajedno sa caletom i kevom ide na jednu turisticku turu kroz Bosnu i Crnu Goru a mozda i malo dalje, zavisi kako put navede. ;D

 

Pa upravo ti i zato i kazem. bas zato sto nije R ne treba ga toliko obarati vec spustiti teziste telom.

Mala diskusija Brrko ne moj da se ljutis.  :)

 

Nema ljutnje, prihvatam sve dobronamerne kritike i diskusije. :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

covek je dosao na stazu da se provoza pa onda da se slika

tad i jeste poenta da ga obori sto vise a ne da sto brze i bezbednije prodje

Ne, poenta na stazi je da ga pravilno oboris (sto vise) i ujedno prodjes sto brze (pri tome ces nauciti mnogo dobrih stvari kao npr. izostrena kontrola gasa i dobar balans) i da to savladas da mozes podsvjesno primjeniti na svaku krivinu. Sta ti znaci sto si oborio do koske osim da te neko slika? Realno tako nista ne iskoristis od staze i dzabe si tamo. Na stazi se rade dvije stvari: vjezbaju tehnike i (poslije dosta toga) jure sekunde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

E, onda izvinjenje za tebe HoochieMan...vodi druga na kurs  ;D ;D

 

Ja sam prodao motor ovih dana, pa dok ne upadne novi...nisam u mogucnosti da dodjem da ispratim tvoju voznju i uputim u neke stvari.

 

Kao sto rece Evil...na stazi se ne gleda prednja, ali u brzoj voznji ona uvek ide do kraja..pogotovo sto se voze neki drugi pritisci. Na stazi i jurenju sekundi se gleda po gumi kakvo je ogibljenje (potrazite po internetu citanje guma od Dave Moss-a), kao i gde vozac otvara gas (naravno za one koji imaju senzore i data citanje, ovo je nepotrebno)..tako da se mogu vrsiti neke korekcije.

 

A ovo da je poenta da se obori sto vise, a ne sigurnije..ne bih komentarisao..bez ljutnje  ;):) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ja sam uspeo da doteram prednju do kraja,sto je ne bitno jer

u 2 krivine pravim kostantne greske i takodje bi voleo da mi neko

od vas,kompetentan za ovu vrstu voznje sugerise na gresku.

post-2124-12879077709201_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Danas na ulici oborena i prednja do kraja. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Iz tvojih usta u Bozije usi  ;D ;D ;D

 

Ali sada kada sam neke stvari dokazao i shvatio vracamo se svakodnevnom zivotu i voznji a u toku sledece nedelje nadam se novom izlasku na Huju sa novom zadnjom gumom i nadam se da ce biti vise nas pa da mozemo da razmenjujemo iskustva. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Na stazi se rade dvije stvari: vjezbaju tehnike i (poslije dosta toga) jure sekunde.

 

Tacno tako.

 

Nemojte se zamajavati sa tim glupostima oko deranja prednjeg tocka.  Najbitnije ti je da na stazi vezbas ulaz u krivinu, apex, izlaz, kocenje itd.  U svakoj sesiji vezbas samo po jedan deo.  Recimo vezvas kocenje pred prvom krivinom i u svakom krugu kocis sve kasnije dokle god si siguran, u sledecoj sesiji vezbas recimo polozaj tela, u sledecoj opet nesto drugo, itd.  Ceo zivot nesto vezbamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Ako sutra meteorologija i raspored na stazi dozvole, otići ću pre podne...

 

Bio, lepo izvozao krugove. Sledeći put za desetak dana, taman da napravim pauzu, već me dole smatraju delom inventara  ;) Lepo je što svakim novim izlaskom nešto popravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Isčitah sve od početka po ovoj kiši. Bio na Beranovcu, 350 km po lokalnim krivudavim putevima, mnogo ispraksovo posle kurseva. Spreman za pistu, čekam Lazu ili nekog ko je voljan da me prihvati i malo poduči. Prvi lep dan slobodan i raspoložen pa ako je neko voljan da idemo tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Teško ja u nedelju, mora vozim svoju Gospođu da nadokadim što je ne vodah u Beranovac. Svaki drugi dan odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Mene u nedelju nema, nije jos uvek stigla zadnja guma a ovaj je pokidana do kraja.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja