Jump to content

Moto Zajednica

Shoei XR 1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

bez pin lock-a ne ide.. moraš da ga staviš 8)

 

Onda cu joj ga staviti  ;D ;D

 

Koliko sam ja skontao, postoji samo jedno pravilo: kaciga koja ima dobru ventilaciju (ili lose dihtuje vizir) ne magli.

 

Ne bih bas rekao...

Sheoi XR1000 ima jednu od najboljih ventilacija (bar po testu na motori.hr, doduse testiran je x-spirit), a dihtuje kao frizider.

Moze da se stavi i onaj BREATH GUARD, on bi trebao da rijesi ovaj problem jako dobro, samo ne znam da li doprinosi tome da bude jos toplije pod kacigom, tj. da li utice na provjetravanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Meni se magli samo kad je baš hladno ili kad pada kiša.  Ne znam kako se ovaj deo zove na Srpskom; kad ga podigneš na gore "zaključa" vizir kacige da ne može da se otvori, a kad ga klikneš na dole (malo jače mora da se pritisne) onda drži vizir otvoren jedan milimetar i to rešava problem magljenja:

 

274556840_gLdPv-L.jpg

 

Takodje, preporučujem držanje ovih zadnjih otvora stalno otvorenim; oni u suštini "izbacuju" vazduh iz kacige i baš pomažu ventilaciju dosta:

 

274556843_gqLK9-L.jpg

 

Inače, obožavam ovu kacigu; nedavno kupih treću po redu.  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

ja sam uzeo XR1000 CAMBER sa normalnim vizirom ali sam planirao da uzmem plavi ogledalo vizir koji je 80 eura  i zaštitu od vetra ispod brade (nisam siguran kako se zove) - pa ako neko zna gde da uzmem povoljnije!!  ???

Inače prezadovoljan sam kacigom - a testirao sam je na svim brzinama  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Meni se magli samo kad je baš hladno ili kad pada kiša.  Ne znam kako se ovaj deo zove na Srpskom; kad ga podigneš na gore "zaključa" vizir kacige da ne može da se otvori, a kad ga klikneš na dole (malo jače mora da se pritisne) onda drži vizir otvoren jedan milimetar i to rešava problem magljenja:

 

http://Motoholic.smugmug.com/photos/274556840_gLdPv-L.jpg

 

Takodje, preporučujem držanje ovih zadnjih otvora stalno otvorenim; oni u suštini "izbacuju" vazduh iz kacige i baš pomažu ventilaciju dosta:

 

http://Motoholic.smugmug.com/photos/274556843_gqLK9-L.jpg

 

Inače, obožavam ovu kacigu; nedavno kupih treću po redu.  8)

 

Motoholic, prvo da se zahvalim na odgovoru, a onda te pohvalim, stvarno imas strpljenja i vidim da korektno i rado odgovaras na pitanja, sto bas i nije slucaj sa nekim drugim chlanovima forumaske "elite" ;)

 

Inace, da li nosis kacigu "suvu" ili imas i antifog foliju?

 

Bas danas sam gledao, antifog folija kosta 20e, kad se narucuje posebno.

Jedva cekam da dodjem kuci i probam ovu varijantu koju pokazao. Hvala jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ima - ti i ja!!! ;D ;D ;D

 

izgleda,hah  :D :D ..stvarno sam se zacudio kad sam video njih dvoje da imaju iste kacige,kad ono pocese da se redjaju svi coece :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

ja sam uzeo XR1000 CAMBER sa normalnim vizirom ali sam planirao da uzmem plavi ogledalo vizir koji je 80 eura  i zaštitu od vetra ispod brade (nisam siguran kako se zove) - pa ako neko zna gde da uzmem povoljnije!!  ???

Inače prezadovoljan sam kacigom - a testirao sam je na svim brzinama  ;D  ;D  ;D

 

Hmmm... To bi valjda trebalo da si dobio sa kacigom... Nije valjda da naplaćuju odvojeno za taj deo??

 

Motoholic, prvo da se zahvalim na odgovoru, a onda te pohvalim, stvarno imas strpljenja i vidim da korektno i rado odgovaras na pitanja, sto bas i nije slucaj sa nekim drugim chlanovima forumaske "elite" ;)

 

Inace, da li nosis kacigu "suvu" ili imas i antifog foliju?

 

Bas danas sam gledao, antifog folija kosta 20e, kad se narucuje posebno.

Jedva cekam da dodjem kuci i probam ovu varijantu koju pokazao. Hvala jos jednom.

 

Oho, nisam znao da sam elita. :D Tenk ju.

 

Nemam tu foliju, a i ne sećam se da sam vidjao to ovde kod mene. Kaciga stvarno ima super ventilaciju; ne vidim zašto bi imao problem sa magljenjem. Verujem da si već primetio otvor za ventilaciju na prednjem delu kacige odmah ispod  vizira. Kad se klikne na dole onda je otvoren, a kad se klikne na gore onda je zatvoren.  Kad je otvoren, "vetar" iz njega duva baš u unutrašnji deo vizira, baš da se ne bi maglio.  Ako ti to nije dovoljno, probaj ovo sa milimetarskim otvaranjem vizira uz pomoć te polugice sa strane koju pomenuh ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

 

Motoholic, prvo da se zahvalim na odgovoru, a onda te pohvalim, stvarno imas strpljenja i vidim da korektno i rado odgovaras na pitanja, sto bas i nije slucaj sa nekim drugim chlanovima forumaske "elite" ;)

 

Inace, da li nosis kacigu "suvu" ili imas i antifog foliju?

 

Bas danas sam gledao, antifog folija kosta 20e, kad se narucuje posebno.

Jedva cekam da dodjem kuci i probam ovu varijantu koju pokazao. Hvala jos jednom.

 

Oho, nisam znao da sam elita. :D Tenk ju.

 

Nemam tu foliju, a i ne sećam se da sam vidjao to ovde kod mene. Kaciga stvarno ima super ventilaciju; ne vidim zašto bi imao problem sa magljenjem. Verujem da si već primetio otvor za ventilaciju na prednjem delu kacige odmah ispod  vizira. Kad se klikne na dole onda je otvoren, a kad se klikne na gore onda je zatvoren.  Kad je otvoren, "vetar" iz njega duva baš u unutrašnji deo vizira, baš da se ne bi maglio.  Ako ti to nije dovoljno, probaj ovo sa milimetarskim otvaranjem vizira uz pomoć te polugice sa strane koju pomenuh ranije.

 

Pa na svim forumima vremenom se skupi ekipa koja se udruzi, obicno oko zajednckih stavova, a kasnije kad se pocnu druziti, onda to bude na drugarskoj osnovi, pa jedni drugima drze stranu i ne cesto se ponasaju, ajde da kazem "bahato", najcesce prema novim chlanovima, pogotovo onima koji ne dijele njihove stavove.

Ima na forumu jako zanimljiv topic, ali sa socijolosko-psiholoskog ugla gledanja... ;) Zaista je cudo koliko smo mi kao najsavrseniji produkt evolucije zapravo nesavrseni, vodjeni emocijama i pobudama ;)

Nego, nije to tema vec Shoei.

Nosio sam podkapu, i to jako debelu, da kazem zimsku, imam utisak da se to najvise zbog nje desavalo.

Jos malo pa po mene dolazi VeciCG sa boljom polovinom, (curom, ne BMWom, sto ce neki odma pomisliti) idemo u mali điRR, pa cu probati tvoje savjete ;)

 

 

E da, jos jednom: Ko nema Shoei XR1000, da mu crkne televizor  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Prestravljen Bojanovom ''bajkerskom kletvom''  ;D i zamisljen nad sudbinom svog voljenog Sony trinitrona iz '89, resih da preduhitrim ''zle mantre'' pa narucih i ja iljadarku. Ako ne valja nek stoji - leba ne iste  8) Na trenutak me je malo pokolebalo to sto je danas, ima ama bas svako (kao i BMW GS 1200) ;D ;D ;D ali rekoh sebi - ''kud svi Turci tu i mali Haso''  ;) i narucih ovo...

 

5cad_20.jpg

 

5c49_20.jpg

 

5c18_20.jpg

 

5bae_20.jpg

 

Posto je u pitanju verzija koju je samo ''americki mozak mogao da smisli''  ;) - vizir bez pin locka, narucio sam i jedan sa pin l. i jos jedan ''ogledalo'' vizir za vrele suncane dane.

 

Sad mi je Sony miran......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Najlepsi XR1000 koji sam video... Cestitam Smajseru! I moram da kazem ono otrcano "i da joj nikad ne proveris osnovnu namenu"! Srecno!

 

Odakle si je nabavio? D, USA ili KG?

 

to sto je danas, ima ama bas svako (kao i BMW GS 1200)

 

;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

USA, zemlja ''meda i mleka''  ;D Cena.....bruka...sramota me i da kazem. Evropljani (u koje racunam i nas koji se jos uvek kolebamo) su stvarno ovce za sisanje. Razlika je skoro - duplo  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

USA, zemlja ''meda i mleka''  ;D Cena.....bruka...sramota me i da kazem. Evropljani (u koje racunam i nas koji se jos uvek kolebamo) su stvarno ovce za sisanje. Razlika je skoro - duplo  :o

 

Dam Vam moju L, kupljenu u LUIS-u, nosenu bukvalno 3 dana  (jer sam u medjuvremenu prodao motor) i doplatim koliko trazite za tu saru. Jer takve nije bilo kada sam ja kupovao...

Ozbiljan sam. Razmotrite predlog i obradujte me sa odgovorom... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

USA, zemlja ''meda i mleka''  ;D Cena.....bruka...sramota me i da kazem. Evropljani (u koje racunam i nas koji se jos uvek kolebamo) su stvarno ovce za sisanje. Razlika je skoro - duplo  :o

 

cekaj, tebe nije sramota da sa 40 godina nosis te lobanje, koske, cuda....?!

Kuda ide vaj svet, majko mila....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

cekaj, tebe nije sramota da sa 40 godina nosis te lobanje, koske, cuda....?!

Kuda ide vaj svet, majko mila....

 

Jaoooooo....znao sam da ce ovaj ''mladac'' od 37 ljeta da nadje neku manu  :P

Ako ti u kasnim tridesetim, pa jos u onom ''topalovic style'' odelu mozes da nosis Dijabolu & da vozis gs a, sto ja ne bi nosio lobanje  ??? ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Prestravljen Bojanovom ''bajkerskom kletvom''  ;D i zamisljen nad sudbinom svog voljenog Sony trinitrona iz '89, resih da preduhitrim ''zle mantre'' pa narucih i ja iljadarku. Ako ne valja nek stoji - leba ne iste  8) Na trenutak me je malo pokolebalo to sto je danas, ima ama bas svako (kao i BMW GS 1200) ;D ;D ;D ali rekoh sebi - ''kud svi Turci tu i mali Haso''  ;) i narucih ovo...

 

Sad mi je Sony miran......

 

bravo željko :palacgore:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Prestravljen Bojanovom ''bajkerskom kletvom''  ;D i zamisljen nad sudbinom svog voljenog Sony trinitrona iz '89, resih da preduhitrim ''zle mantre'' pa narucih i ja iljadarku. Ako ne valja nek stoji - leba ne iste  8) Na trenutak me je malo pokolebalo to sto je danas, ima ama bas svako (kao i BMW GS 1200) ;D ;D ;D ali rekoh sebi - ''kud svi Turci tu i mali Haso''  ;) i narucih ovo...

 

Sad mi je Sony miran......

 

bravo željko :palacgore:

 

A ja se ponadao "mushki" Strom.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja