Jump to content

Moto Zajednica

Trazim pomoc u izboru od onih koji su vec prosli ovu skolu

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

naleteh na ovaj "lepši" noviji primerak.

 

Samo da dam oglas za Punta preko vikenda...

 

http://www.polovniau...-multipla-19mjt

 

Pogledaj kontrast-prednje sedište(vozačevo) i očuvanost boje.Ansver is:bio oblepljen folijom=dostavno vozilo.E,sad jel dostavljao kamionske menjače po autostrada del sole ili karanfile i mirišljave maramice u priobalnom delu venecije....nije ni važno.Važno je da mu je duša u nosu - od prekjuče.Ova stoji dugo i bila mi je uži izbor u vreme kupovine polovnjaka(avgust 2014god.)avaj uzeo sam Merivu 1.6 8V za 1800manje od cene ove multiple,inače hronično je nemoguće spustiti cenu http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5106311/fiat-multipla-19-mjet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Evo mali update: polozio sam i voznju B kategorije iz prve :) sutra ili prekosutra idem po auto (odneo kod majstora da promeni zupcasti, proveri kocnice, ulje, filtere da menja itd) tako da je prica sa kolima za dan, dva zavrsena. Uskoro, cim se malo ovremeni, krecem voznju za A kategoriju imam 20 casova.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nešto sam razmisljao..da li ima polovan supermoto nekih 200 do 500 kubika sa SM tockovima do 2000 polovan? Nešto novije, ako ima ubrizgavanje jos bolje, ako nema bez njega se moze. Lomim se između sportaka ili supermoto. Ni na jednom ni na drugom ne planiram prelaziti dalje puteve u skorije vreme, na posao svaki dan trte mrte i vikendom neki djir. Moze da nije marka ali da ide bez cestih kvarova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Razmisljao sam o Fazeru ranije ali nikako ne mogu da svarim prednju masku, cini mi se da je naked mnogo bolja varijanta. Ovako mi izgleda kao da je neko budzio kuci u garazi a znam da je fabricki pa mi je neshvatljivo. Hvala na predlogu.

 

Ako mogu da cucnem na onaj Hyosung gt250r sto prodaje kolega mislim da cu njega uzeti ali voleo bih i neki supermoto da probam samo se u njih jako malo razumem pa ni ne znam sta mi je gledati po oglasima. Vozio sam Derbi Senda 50 SM u Grckoj prosle godine (iznajmio) par dana i mnogo mi se svideo veliki kormanj i upravljivost pa zato pitam ako ima neki supermoto s tim da je bar 250 kubika pa do nekih 400-500 kubika do 2000 evrova mislim da bi mi to odgovaralo pogotovo za nase puteve.

 

Kod sportaka je problem to sto sam visok i krakat pa mi je problem malo da se napakujem a i ne mogu da zelegnem ko covek na njemu. Takodje, zglobovi me bole nakon djira.

 

Jedini problem sa supermoto sto sam iskusio iz prve ruke je sediste koje je uglavnom usko i neudobno, ne znam da li je tako na svim modelima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A da ti dodjes do Zednika, i da uzjasis CB500 :moto3: iznenadices se koliko je motor komforan

i da nema mnogo razlike izmedju njega i Bandita, a razlika u ceni eksploatacije i registracije je itekako primetna u korist Honde :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Sto se mene tice moze. Ne vidim ni jednu u oglasima u blizini Subotice, najbliza u Beogradu. Jedino ako bi ti da mi neki biznis pravimo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa ja moju jos ovu sezonu necu prodavati, mozda predkraj kad se vratim s mora :D

ali eto cisto da probas, da znas, da stavis jos jedan kvalitetan motor na listu potraznje, jer je CB dobar izbor, ima ih dosta kod nas, delovi nisu problem, i u toj klasi Naked-a do 500ccm CB500 je najbolji :takoje:

Bacio sam pogled na "polovni automobili" imas 2 Honde blize od BG-a, u Sremskoj Mitrovici i Zitistu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ponovio sam se danas, pazario drugu Yamahu u životu, lepi TDM 850 u očuvanom stanju, godiste 97 dakle punoletan ove godine :)

 

 

Probavao sam i Suzuki bandit 600 i Hyosung gt250r, i jedan i drugi su mi bili mali, nisam mogao lepo da se smestim.

 

 

TDM mi je cucnuo i desio se klik. Jedino sto me njegova sirova snaga plasi i izaziva strahopostovanje. Mora da se pazi. Valjda će ovih dana bar malo da posluzi vreme pa da se opet vežbam na cuvenom parkingu (isti onaj gde sam kolima kruzio do iznemoglosti) dok ne odvozam A kategoriju i dobijem dozvolu.

 

 

Biće slika kad ga slikam, nadam se uskoro.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Hvala. I hvala svima na pomoci i sugestijama u ovoj temi. Za automobil karavan se do zemlje klanjam i zahvaljujem, ne mogu da zamislim auto drugacije a da nije karavan zbog prooooostora.

 

Motor cu da probavam ovih dana, mislim da nisam pogresio, jedine falinke koje znam za TDM je da znaju da trose ulje pa to treba paziti i proveriti povremeno i da im ponekad pukne radilica. Nadam se da se nece desiti na mom primerku. Koje ulje sipate u TDM 850?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Vozao se danas malo, bio na pumpi da nakompresujem gume i naprskao WD40 u bravu jer zna da zaglavi, juce nisam mogao zakljucati volan, danas sam ga ubedio.

 

Gas je naravno mnogo osetljiviji nego kod prethodne yamahice, morao sam da se naviknem na to i na jako motorno kocenje i trzanje pri malim obrtajima u brzinama koje nisu prva. Uspeo sam danas da dodjem do toga da me vise ne katapultira nego da mogu fino polako da krenem, stanem, penzionerski. Jedini ozbiljan problem gde sam imao je prvi kruzi tok (omanji) gde sam imao problem sa tezinom motora i strahom pa sam se nogom pomagao i to je izgledalo bas tragikomicno mada meni uopste u tom trenutku nije bilo smesno. Vec je sledeci put bolje bilo :)

 

Biker-Boy, sredim dozvolu, valjda ce i prolece da dodje, mozemo da vozamo zajedno ponekad, sada mogu da te pratim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Cestitam na prinovi. Nisam vozio tdm-a nikad, ali verujem da je extra udoban. Slobodno stavi i neku sliku, necemo se buniti :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Draga mi supruga sve i svuda slika, ove slike su od petka, tada sam isao da ga probavam, pa smo bili nas dvoje. Ukrao sam par komada sa njenog telefona :) Tada jos nije bio kupljen.

 

Prvi obilazak motora, oko Sauronovo sve vidi

post-29826-0-27869100-1425494651_thumb.jpg

 

Isprobavanje elektronike, prekidaca, svetlosnih grupa i svega sto moze da se stisne ili pritisne

post-29826-0-98232200-1425494666_thumb.jpg

 

Vratio se sa probne voznje, kez obisao kacigu, nije ni stao na sliku :D

post-29826-0-30561200-1425494681_thumb.jpg

 

Ti si ta

post-29826-0-76709500-1425494695_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

kolega, nek je sa srecom, i da se sit navozas :takoje:

A sto se tice ulja ide klasika 10w40 

 

 

Koliko se ja secam, u TDM ne ide klasika vec 20w50. Izmedju ostalog, "klasika" je i razlog ceste dosta vece potrosnje ulja na TDM-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Golema masina za golemog drajvera, a masina bas super izgleda, lepo joj cuci ta crna boja,  samo jbt sad je pitanje dal cu ja moci tebe da pratim bre  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Zavrsavam ovu sagu sa polaganjem A kategorije. Danas polozio, za koji dan stize dozvola. Da rezimiram:

 

Na pocetku (otvaranje teme) sam imao Yamahu TZR 50 (naprodaj sada) i Am polozeno (bivsi PSP koji sam polagao kao klinac)

 

Sada imam polozenu A i B kategoriju (i naravno sve uz to sto ide od teorije do prve pomoci i lekarskog), uzeo sam auto Fiat Marea 1.9 JTD karavan i motor Yamaha TDM 850.

 

Ostaje mi za koji dan da pokupim novu dozvolu i na TDM-u da se zameni ulje i filteri.

 

Hvala svima na savetima i podrsci, ako se iko nadje u slicnoj situaciji a da je mlad i neiskusan po pitanju sta i kako ova tema moze bar malo da pomogne.

 

Puno pozdrava, vidimo se na drumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja