Jump to content

Moto Zajednica

Anketa namenjena motociklistima

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Zdravo svima,

 

drugarica radi zanimljivu anketu u okviru završnog ispita na saobraćajnom fakultetu pa bih zamolio svakog ko ima minut dva vremena da izdvoji i popuni. Naslov ankete je "Istraživane upotrebe zaštitnih sistema kod motociklista", u suštini odnosi se na razne aspekte bezbednosti i ponašanja motociklista u saobraćaju, tako da garantujem da će svima biti zanimljiva. A i već je većina motora u garaži tako da mislim da će se naći vremena 0namigivanje.gif

 

Anketu možete uraditi OVDE.

 

Uzorak na kom se radi ispitivanje je 400 ispitanika, tako da ću po završetku ankete i obrade okačiti ovde rezultate da svi možemo da ih vidimo, prokomentarišemo i nadam se izvučemo neku korisnu pouku..

 

Pozdrav i hvala svima.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Odgovori na ovo pitanje nisu dobro koncipirani:

 

18. Шта најчешће користите од заштитне опреме (уколико је не користите, прескочите питање)?

Мото кацигу, мото панталоне, мото јакну, мото појас, мото обућа, мото рукавице

Мото кацигу, мото панталоне, мото јакну, мото појас, мото рукавице

Мото кацигу, мото панталоне, мото јакну, мото рукавице

Мото кацигу, мото панталоне

Мото кацигу, мото јакну

Мото кацигу

 

Najčešća kombinacija su kaciga i jakna, pa je te dve stari trebalo da stoje u svakom odgovoru, a ne kaciga i pantalone. Tako nisam mogao da odgovorio kaciga, jakna, pojas, rukavice jer to uvek nosim, a čizme i pantalone ne baš uvek.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Odgovori na ovo pitanje nisu dobro koncipirani:

 

18. Шта најчешће користите од заштитне опреме (уколико је не користите, прескочите питање)?

Мото кацигу, мото панталоне, мото јакну, мото појас, мото обућа, мото рукавице

Мото кацигу, мото панталоне, мото јакну, мото појас, мото рукавице

Мото кацигу, мото панталоне, мото јакну, мото рукавице

Мото кацигу, мото панталоне

Мото кацигу, мото јакну

Мото кацигу

 

Najčešća kombinacija su kaciga i jakna, pa je te dve stari trebalo da stoje u svakom odgovoru, a ne kaciga i pantalone. Tako nisam mogao da odgovorio kaciga, jakna, pojas, rukavice jer to uvek nosim, a čizme i pantalone ne baš uvek.

 

I meni je zafalio baš taj odgovor kao i tebi, mada vidim da je skoro svima zapalo za oko :) očigledno da nisu bas sva pitanja najbolje koncipirana, ali dobro, može približno da se odgovori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS

odgovorio, mada

 

mislim da rezultati ankete nece biti skroz realni, jer,

vecina ljudi koji su na forumu, cvrsto verujem, vise brinu o svojoj i tudjoj bezbednosti.

Ipak se ovde dosta prica o tome, dosta se nauci, pa bogami i vidi iz nasih primera " oprema mi sacuvala glavu" i slicno.

Ja sam licno pre xy godina manje razmisljao o bezbednosti, sto se tokom godina/ druzenja 1moto3.gif/ citanja po forumu promenilo...svest se promenila

moje misljenje 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Popunio, mada je nekim pitanjima trebalo omogućiti više odgovora - na primer " Tip motocikla " ( imam i moped, skuter, enduro i putni ) - a treba samo jedan da obeležim. Isto i za tip kacige - može se dati samo jedan odgovor, a ja imam i integralnu i džet kacigu , a i mnogi drugi koje znam ( džet leti po gradu, a integralka za otvoreno ) .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Kao sto su kolege vec rekle, ako upitnik popune vecinom ljudi sa ovog foruma slika nece biti realna, jer je ovde mnogo ljudi koji vode racuna o opremi i koji prelaze velike kilometraze.

Mnogi su imali neku nezgodu ili su bili prisutni kad je neko od kolega imao tu nesrecu, a posle takvog dogadjaja misljenje se drasticno menja... polazim od licnog primera gde sam pre par godina vozio i sa nošom na glavi... a poslednje 2 sezone imam solidnu opremu, a sad polse saobracajne nezgode sam iskljucivo za FF kacige ili minimum FlipUp (pa se ventiliraj na semaforu, u voznji zatvorena obavezno!).

 

Isto kao kolege imam primedbu da su neka pitanja mogla biti malo bolje formulisana, ali ako ih je sastavljao neko ko nije motociklista onda je sasvim pristojno odradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Odgovori na ovo pitanje nisu dobro koncipirani:

 

18. Шта најчешће користите од заштитне опреме (уколико је не користите, прескочите питање)?

Мото кацигу, мото панталоне, мото јакну, мото појас, мото обућа, мото рукавице

Мото кацигу, мото панталоне, мото јакну, мото појас, мото рукавице

Мото кацигу, мото панталоне, мото јакну, мото рукавице

Мото кацигу, мото панталоне

Мото кацигу, мото јакну

Мото кацигу

 

Najčešća kombinacija su kaciga i jakna, pa je te dve stari trebalo da stoje u svakom odgovoru, a ne kaciga i pantalone. Tako nisam mogao da odgovorio kaciga, jakna, pojas, rukavice jer to uvek nosim, a čizme i pantalone ne baš uvek.

 

I meni je zafalio baš taj odgovor kao i tebi, mada vidim da je skoro svima zapalo za oko :) očigledno da nisu bas sva pitanja najbolje koncipirana, ali dobro, može približno da se odgovori

 

 

I josh jedan problem ovog pitanja je npr Kada vozim po gradu, onda je kaciga, jakna, rukavice....medjutim svaki izlazak iz grada je full oprema !

 

Tako da faktichki, shta god da odgovorish ovde, nije tachan odgovor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Popunio.

Sto se tice upitnika,moze biti bolji ali ako je samo za ispit i stajace u arhivi da ga vise niko nikad pogleda,onda je odlican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Popunio i primetio neke ponuđene odgovore koji su zasmetali (kolege već spomenule) :-D

 

 

Послато са ST21i уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Popunio,

a ti si mogao da budeš dobri anđeo pa da joj pomogneš oko formulisanja pitanja. ;)

 

Nisam bio aktivan od početka projekta, sigurno bi izgledalo malo drugačije ;) ma opušteno ljudi, nije ovo neki ozbiljan naučno-istraživački projekat pa da se ide u detaljne analize. Kad neko posmatra sa određene distance, naročito ako nije u bajkerskim vodama, može se reći da deluje pristojno.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja