Jump to content

Moto Zajednica

2t vs 4t Full cross Sta je bolje?

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

To sto ti je teško paliti je jedino ako je poluispravan motor, to sto ti tocak stane u doskoku je zato sto ne znaš da skaces, e jedino u čemu je 2t u neprejebivoj prednosti je težina, par kg.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Motor je bio na pravih 11500km i palio je odlicno,ali napomenuo sam da daleko teze pali od 2t narocito u zajebanim situacijama kad se ugasi i treba ga pokrenuti u nezgodnom polozaju(klx300 nema dekompresor).

A o mom znanju ili ne znanju smatram da je neumesno govoriti jer me i ne poznajes a pricas napamet.

A osim tezine koja u opste nije zanemraljiva(klx300 je imao preko 130kg a kdx250r ima 107kg) dovoljno da kad padne i zadnji atom snage potrosim da ga pridignem,

za 4t je znacajno i skuplje i komplikovanije odrzavanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Motor je bio na pravih 11500km i palio je odlicno,ali napomenuo sam da daleko teze pali od 2t narocito u zajebanim situacijama kad se ugasi i treba ga pokrenuti u nezgodnom polozaju(klx300 nema dekompresor).

 

Nasao si mozda i jedini motor koji nema dekompresor,

 

 

 

A o mom znanju ili ne znanju smatram da je neumesno govoriti jer me i ne poznajes a pricas napamet.

 

 

Nemam namjeru da se raspravljam samo smatram da treba skrtenuti paznju na ne istinu.

Ne moram poznavati nekoga ko kaze "svaki put kad parkiram auto ja udarim u drugo auto" da bi znao da taj ne zna da vozi. :)

 

na svakom doskoku ako ne dodas gas on se bukvalno pobode odnosno zadnji tocak ukoci,sto me je posebno nerviralo

 

To je problem svakog pocenika dok mu se ne pojasni funkcija kvacila kod kros/enduro motora koja nema veze sa autima i sportskim motorima(ne kazem da treba da je stisnuto pri doskoku mada u nekim slucajevima moze)

 

A osim tezine koja u opste nije zanemraljiva(klx300 je imao preko 130kg a kdx250r ima 107kg) dovoljno da kad padne i zadnji atom snage potrosim da ga pridignem,

 

 

4t 99.3kg

2t 96,2kg

3kg razika

 

link 4t link 2t

 

 

za 4t je znacajno i skuplje i komplikovanije odrzavanje.

 

 

Ovo je tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Vidi,ja sam pricao o klx300 sad dali je jedini u to ne zalazim ali vidim da nisi konkretno procitao o kom se motoru radi I znam koja mun je tezina.kao sto rakoh oko 130kg.

A da, covek je pocetnik pa mu i iz tog ugla govorim kakva je prica sa 2t vs 4t.

 

Inace kad sam imao klx300 nisam bio pocetnik,samo jednostavno preso sa cvaje na 4t i to 4t sa agregatom u bas bas dobrom stanju sa odlicnom kompresijom i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

I jedno i drugo ima prednosti i mane.

4T: malo tezi, vise se greje pa je preporucljiv ventilator, malo teze pali posle pada, skuplje popravke agregata, dosta lakse se vozi pogotovo za amatere.

2T: malo laksi, manje se greje, lako uvek pali na kurblu, jeftine popravke,jednostavniji agregat, malo veca potrosnja + 2t ulje, zahtevniji za voznju i trazi dosta upotrebe kvacila.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja