Jump to content

Moto Zajednica

Zašto nas vozači automobila ne vide

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Naravno da nije namerno,ali kad kažem "dobro pogledao" mislim objektivno gledano dobro, a znamo svi da je mogima dobro i bezbedno da voze dok chat-uju ili pričaju telefonom i traže pesmu na plejeru.

Ali to je njihov subjektivan pogled na situaciju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

- kako si ga udario, što nisi gledao - gledao sam - pa kako nisi video onolikog čoveka na motoru? - jebaji ga, sta je tu je, možda nisam dobro pogledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

članovi saab klub Srbije izneli svoje mišljenje zašto nas ne vide..............i kako bi nam pomogli u nekim situacijama................

 

tema je bila novi zakon za početnike B kategorije posle tragedije koja se dogodila na Huji, pa se dotakli ponašanja motociklista u saobraćaju.............

 

 

 

 

šta da vam kažem, neka nas Bog čuva.............

post-10974-0-69520800-1417693651_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

članovi saab klub Srbije izneli svoje mišljenje zašto nas ne vide..............i kako bi nam pomogli u nekim situacijama................

 

tema je bila novi zakon za početnike B kategorije posle tragedije koja se dogodila na Huji, pa se dotakli ponašanja motociklista u saobraćaju.............

 

 

 

 

šta da vam lažem, neka nas Bog čuva.............

 

Ja svom sinu (kada ga budem imao) necu dati ime Marko, pa nema te teorije. Ne znam ni jednog normalnog Marka. A ovde ovi samo potvrdjuju, jos ih je 3 komada 0stabre.gif

 

EDIT : Izvini Marko011, nisam video da se i ti zoves Marko....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

članovi saab klub Srbije izneli svoje mišljenje zašto nas ne vide..............i kako bi nam pomogli u nekim situacijama................

 

tema je bila novi zakon za početnike B kategorije posle tragedije koja se dogodila na Huji, pa se dotakli ponašanja motociklista u saobraćaju.............

 

 

 

 

šta da vam lažem, neka nas Bog čuva.............

 

Ja svom sinu (kada ga budem imao) necu dati ime Marko, pa nema te teorije. Ne znam ni jednog normalnog Marka. A ovde ovi samo potvrdjuju, jos ih je 3 komada 0stabre.gif

 

EDIT : Izvini Marko011, nisam video da se i ti zoves Marko....

 

:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Što se tiče balvana SAAB, iskreno mislim da nas svi tako doživljavaju osim nas samih..A, ovaj jadnik, koji bi "pomogao" motociklisti neka mi se napase jaja, baš nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

članovi saab klub Srbije izneli svoje mišljenje zašto nas ne vide..............i kako bi nam pomogli u nekim situacijama................

 

tema je bila novi zakon za početnike B kategorije posle tragedije koja se dogodila na Huji, pa se dotakli ponašanja motociklista u saobraćaju.............

 

 

 

 

šta da vam lažem, neka nas Bog čuva.............

 

Ja svom sinu (kada ga budem imao) necu dati ime Marko, pa nema te teorije. Ne znam ni jednog normalnog Marka. A ovde ovi samo potvrdjuju, jos ih je 3 komada 0stabre.gif

 

EDIT : Izvini Marko011, nisam video da se i ti zoves Marko....

 

:lol:

 

opet je gagi koristio smešne cigare :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa djelomicno su u pravu, bar za te primjere kao sto je kacenje i produzavanje, ali ipak se kroz sve to probija miris (ili smrad?) ljubomore sto oni moraju da cekaju a motori ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Неки пацијент са скутером од 300-400е да падне на његовог Сааб-а од 700-800

Боже свашта

 

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6012X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Vozaci kavezasa ne shvataju da nema poente voziti motor po gradu i stavljati glavu u torbu svaki dan ako ces da vozis isto kao da ides autom. Filtriranje je najnormalnija radnja, legalna u normalnim drzavama. Preticanje po trotoaru i sa desne strane ne podrzavam. Menjanje traka podrzavam uz obaveznu proveru preko ramena i zmigavac. Upravo mi motorasi smanjujemo guzve da i oni kavezasi pre stignu kuci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

... Upravo mi motorasi smanjujemo guzve da i oni kavezasi pre stignu kuci.

 

Ali retardi bi da stanemo ispred njih, pa da duze cekaju. :lud:

Po starom principu nek crknem i ja, samo da komsiji crkne krava. :jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Vozaci kavezasa ne shvataju da nema poente voziti motor po gradu i stavljati glavu u torbu svaki dan ako ces da vozis isto kao da ides autom. Filtriranje je najnormalnija radnja, legalna u normalnim drzavama. Preticanje po trotoaru i sa desne strane ne podrzavam. Menjanje traka podrzavam uz obaveznu proveru preko ramena i zmigavac. Upravo mi motorasi smanjujemo guzve da i oni kavezasi pre stignu kuci.

 

Potpuno si upravu, sem sto kod nas nije legalno filtriranje. Zakonom je zabranjeno.

 

I za zmigavac nisi u pravu :D, po nasem zakonu motori ne moraju imati zmigavce, vec je dovoljna signalizacija rukom :)

 

Ali ne bitno je to.

 

 

Pre 2 nedelje, jer moj matori svaki dan vozi skuter, jedan mu je momak-covek, oko 30-tak godina, zaobisao ga i namerno naglo zakocio.

 

Matori moj je zabio kocnice i uradio u njega, ali nije pao, samo mu je napukao blatobran na skuteru, i ovaj tu krenuo da prodaje pricu, nesto da sere, i moj otac, aj zovemo policiju, iako je po zakonu moj otac kriv, jer je udario od pozadi, momak je samo rekao da je sve uredu, kao nema veze, sav se preplasio.

 

I moj otac se kultuno ponudi da odu na kafu da popricaju, on kao moze, i kako je seo u kola, tako po gasu i pobegao.0stabre.gif

 

Ko je tu lud ? 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

"...Filtriranje je najnormalnija radnja, legalna u normalnim drzavama..."

 

 

Pa i nije baš tako...pogledaj ovu listu:

 

FEMA

 

Ovaj dokument je naopak. Pise "da li je dozvoljeno u vasoj zemlji?" , pa onda da, ne, ne ali... i slicno.

Valjda treba da pise "da li je zabranjeno?", posto se zakonom "zabranjuje", a ne "dozvoljava".

 

Drugo, ovdje je navedeno 19 drzava, od kojih samo 3 imaju cvrsto NE u koloni "da li je dozvoljeno", pa se pitam od kud to "pa i nije bas tako".

Da ne pricamo o ostalih 180 drzava kojih nema na listi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Za Belgiju pise da nije ni dozvoljeno ni zabranjeno.Ovo nije tacno.U Belgiji je dozvoljeno filtriranje,takodje je dozvoljeno preticanje po beloj liniji na auto putu,izmedju brze i spore trake ukoliko kolona automobila ne ide vecom brzinom od 50km/h a motor u tom slucaju sme da se krece maksimalno 20km/h brze od ostatka kolone.Ukoliko kolona stoji na auto putu,motor sme da se provlaci ali maksimalnom brzinom od 30km/h.Kada sam polagao za motor,na samom polaganju su me vodili na auto put i desio se zastoj i naravno da sam se provlacio izmedju auta,komisija isla za mnom sa motorima i naravno da sam polozio :zdravo:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

cista ljubomora i pokost,mi idemo a oni stoje....kao da mi ne cuvamo nas same i nase motore od njihovih retrovizora......kome se to isplati....a saabovci .....neka me poljube u :dupe2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 682 postova
  • Motocikl: XTZ 750

"...od kojih samo 3 imaju cvrsto NE..."

 

Meko, čvrsto kako god obrneš "NE" je ipak tu.

Kad se desi sranje onda svi znamo da na sudu važi samo ono što je ozakonjeno na papiru.

To što se toleriše u praksi onda više nema značaja

 

Ovo je kao neki dokument evropske federacije udruženja motociklista pa mi je delovao

interesantan za ovu temu. Nisam imao nameru da se ubeđujem ni sa kim o njegovoj autentičnosti

a još manje da pobijam stavove drugih članova - na primer Ivana88.

 

Vi uostalom, bolje znate koja pravila važe u vašim zemljama pa je lepo što iznosite podatke

nama ostalim pratiocima foruma. Trebaće nam ako nekad budemo putovali tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Ne znam ko moze da mi kaze da na primer nije video Lakija na motoru :neznam: razumeo bih da kaze da nije video motor od Lakija, ali da Vladana nije video... taj mora da bude corav :staa2: I sada ispade da ja isproziva naseg druga, a cinjenica je da ima mnogo krupnih momaka i ljudi koji voze motore, pa nas i pored svih onih svetlecih trakica, i cuda ne vide...

Hajde sada jedno pitanje... Da li ablendovati ili ne... Sirenu tesko da cuje ako mu dolazim u susret a on upalio klimu, zatvorio prozore i odvrnuo radio... ako jos i telefonira, sto nije redak slucaj... Ja mu ne znacim nista...?

Pitanje nije bezveze... Imao sam vise situacija a u dve sam za dlaku izbegao kontakt sa autom... Ja se krecem pravo, nailazim na raskrsnicu i produzavam pravo (ulicom sa prvenstvom prolaza) :moto3: iz suprotnog smera ide vozilo koje skrece u levo... po svakom zakonu duzan je da propusti sva vozila koja idu pravo ukljucujuci i mene pa tek onda da skrene, ali oni to ne postuju vec pokusavaju na gurku da prodju... cim po cim... krene pa ukoci... Jednom sam ablendovao i dodao gas da prodjem... a covek kad sam mu ablendovao dodae gas i on da me isece... i za malo :( Znaci nije da me nije video, na protiv on gleda u mene... :staa: ja gledam budalu...

 

U americi, amblend znaci stani da prodjem... ali kod nas i u evropi to cesto znaci, pustam te prodji... kakva su Vasa iskustva? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne znam ko moze da mi kaze da na primer nije video Lakija na motoru :neznam: razumeo bih da kaze da nije video motor od Lakija, ali da Vladana nije video... taj mora da bude corav :staa2: I sada ispade da ja isproziva naseg druga, a cinjenica je da ima mnogo krupnih momaka i ljudi koji voze motore, pa nas i pored svih onih svetlecih trakica, i cuda ne vide...

Hajde sada jedno pitanje... Da li ablendovati ili ne... Sirenu tesko da cuje ako mu dolazim u susret a on upalio klimu, zatvorio prozore i odvrnuo radio... ako jos i telefonira, sto nije redak slucaj... Ja mu ne znacim nista...?

Pitanje nije bezveze... Imao sam vise situacija a u dve sam za dlaku izbegao kontakt sa autom... Ja se krecem pravo, nailazim na raskrsnicu i produzavam pravo (ulicom sa prvenstvom prolaza) :moto3: iz suprotnog smera ide vozilo koje skrece u levo... po svakom zakonu duzan je da propusti sva vozila koja idu pravo ukljucujuci i mene pa tek onda da skrene, ali oni to ne postuju vec pokusavaju na gurku da prodju... cim po cim... krene pa ukoci... Jednom sam ablendovao i dodao gas da prodjem... a covek kad sam mu ablendovao dodae gas i on da me isece... i za malo :( Znaci nije da me nije video, na protiv on gleda u mene... :staa: ja gledam budalu...

 

U americi, amblend znaci stani da prodjem... ali kod nas i u evropi to cesto znaci, pustam te prodji... kakva su Vasa iskustva? :stabre:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/96753-elektronika-by-fibra-i-arakis/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Ne znam ko moze da mi kaze da na primer nije video Lakija na motoru :neznam: razumeo bih da kaze da nije video motor od Lakija, ali da Vladana nije video... taj mora da bude corav :staa2: I sada ispade da ja isproziva naseg druga, a cinjenica je da ima mnogo krupnih momaka i ljudi koji voze motore, pa nas i pored svih onih svetlecih trakica, i cuda ne vide...

Hajde sada jedno pitanje... Da li ablendovati ili ne... Sirenu tesko da cuje ako mu dolazim u susret a on upalio klimu, zatvorio prozore i odvrnuo radio... ako jos i telefonira, sto nije redak slucaj... Ja mu ne znacim nista...?

Pitanje nije bezveze... Imao sam vise situacija a u dve sam za dlaku izbegao kontakt sa autom... Ja se krecem pravo, nailazim na raskrsnicu i produzavam pravo (ulicom sa prvenstvom prolaza) :moto3: iz suprotnog smera ide vozilo koje skrece u levo... po svakom zakonu duzan je da propusti sva vozila koja idu pravo ukljucujuci i mene pa tek onda da skrene, ali oni to ne postuju vec pokusavaju na gurku da prodju... cim po cim... krene pa ukoci... Jednom sam ablendovao i dodao gas da prodjem... a covek kad sam mu ablendovao dodae gas i on da me isece... i za malo :( Znaci nije da me nije video, na protiv on gleda u mene... :staa: ja gledam budalu...

 

U americi, amblend znaci stani da prodjem... ali kod nas i u evropi to cesto znaci, pustam te prodji... kakva su Vasa iskustva? :stabre:

 

http://forum.bjbiker...fibra-i-arakis/

 

Nije problem u ablednomatu... Jos ranije sam procitao sve predlozene postove...

Problem je u reakciji vozaca na ablend :Mina: posto zvucne signale i onako ne slusaju, zatvoreni u svoje automobile sa pojacanim radiom, mogu da trubim i Fapom..:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja