Jump to content

Moto Zajednica

Sprint - zašto više ne uvoze motore :(

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Ćao drugari,

 

nedavno sam prodao svoj Sprint skuter 125cc i rešio da kupim Challenger-a ili Raptor SPT. Zvao sam prodavnicu u NS... Oni kao, da provere da li imaju te motore na stanju, drž ne daj, i na kraju imaju ali godište 2008 :(. Zna li neko zasto su oni prestali da se bave uvozom kad su ljudi koji su kupili te njihove motore uglavnom bili zadovoljni za te pare... Takođe, zna li neko, ima li Keeway copera da se kupe i gde... Skroz sam zbunjen, jedno vreme ih je bilo koliko hoćeš a sad nigde ni jednog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

keeway se ne prodaje vise koliko znam. ovo za godiste...ti motori stoje u delovima u kutijama...nista im ne smeta jer su konzervirani :) ...eventualno mozda tragovi rdje na nekim srafovima itd...u svakom slucaju bi ti se to pojavilo posle prve zime...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Sprint je pukao odavno, secam se predprosle godine sam zvao za neke banalne delove i cekao 6 meseci na kraju ih nisu ni dobili, ko zna sta se tu desavalo, i ja kapiram da im prodaja motora nije lose isla, e sad da li je samo do njih kao uvoznika ili do same fabrike ko ce ga znati, keeway bi trebalo da radi ali budi spreman da se otvoris malo vise, mada to opravdava razlika u kvalitetu. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nista to nije "puklo".

Odavno se zna za kineski fenomen "instant" fabrika...

Digne se montazni objekat, napravi se 10,20,50,100 'iljada komada...uzme se koji dinar i kud koji.

Gomila te robe i onako nije pravljena da se popravlja, pa neka je i motocikl. E sad sto srbin nemoze da shvati da nesto treba da se baci, to je druga prica.

Stoje pored puta bageri od stotinu hiljada dolara...baceni, napusteni, a nije za bacanje gomila (lose) plasike, malo aluminijuma i dve metalne sipke (obicno zardjale jos dok su nove).

Ljuti komunisti odavno naucili sta je kapitalizam, samo jos mi da ga svarimo i onda svet moze slobodno da propadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Imao sam Sprint Pulser 200 i vozio ga jednu sezonu...

 

Taj motor je daleko bolji nego sto ljudi misle kad cuju "kinez". Naravno da nije na nivou kvaliteta nekog motora od 5-8000EUR, ali nije ni 8 puta losiji koliko mu je niza cena. Uz odgovorno odrzavanje, garazu i voznju bez akanja po offroadu, taj motor moze super da sluzi i traje jedno 5, 6 godina sto je super za motor od 1000 i kusur evra. Znam da su ljudi imali problema sa nabavkom delova, ali ja sam kod distributera nasao svaki zamenski deo koji mi je trebao (da li bese neki relej, filter ili sta vec ne secam se).

 

To uopste nije bila losa prica za low-bugdet resenje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Sve je to pilo vodu dok cene nekineskih motora nisu pale toliko da je jednostavno suludo u velikoj ponudi izabrati kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ne mogu da garantujem, ali koliko me pamcenje sluzi pre par godina nije bilo moguce kupiti nov supermoto 200cc za valjda 1400 ako se dobro secam cene novog Pulsera 200. Najblize toj ceni je bio Hyosung.

 

Mozda je bilo drugih ne-kineskih proizvodjaca sa konkurentnim cenama, ali ja nisam znao za njih.

 

 

 

 

Naravno, ako govorimo o polovnim ne-kinskim, onda da..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mislio Sam na polovne nekineske motore. Kinezi mogu jedino da sluze pocetnicima da nauce osnove voznje, saltanje, ravnotezu, manipulaciju u mestu i to je to. Uvek bi pre uzeo raspadnutog japanca nego novog kineza.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Prevelike cene, kad vidis koliko su trazili recimo za deytone, a za koliko ih sad prodaju na sajmu, pa vidis da je to 30% prve cene, jasno ti je koliko se sprint ugradjivao. Jednostavno su preskupi za nase trzite polovnih motora.

 

Imas matorih motora po 30 giodina koje Srbija odrzava u zivotu. Em sto narod nema para pa krpi na sve strane , em sto servisi...(boje da ne idem na tu stranu) koji se prodaju za daleko manje pare, a opet ces ih lakse odrzavati nego da uzmes novog sprinta i da nemaju nijedan deo za njega kad stane.

 

Istini za volju za sprintove modele mozes naci delove svuda po smesnim cenama, cak ne treba ni da se potrudis, a za odrzavanje su ti dovoljna jedna kljesta i srafciger ili kuhinjski noz.

 

Da su se ugradjivali 10-15%, a ne 100-150% islo bi to sasvim dobro, ovako jbg bato.

 

 

Moje misljenje, vozio sam kineza, vozio matorog japanca, i sad vozim relativno matorog japanca.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

sto napisa Mind Resetting ja sam na sajmu tek shvatio koliko su se oni ogradjivali obzirom da je tamo nova daytona kostala cini mi se oko 180 000 din, a u maloprodaji da ne pricam, ja sam vozio kineza naravno uzeo polovnog, bio sam manje vise zadovoljan ulozeno dobijeno ali ne moze da se poredi sa japancem i 20 godina starim ako je iole odrzavan.

 

Daytonu nisam vozio ali po onome sto sam mogao da primetim na sajmu nekako kao da su malo podigli nivo kvaliteta pogotovu zavrsne obrade u odnosu na princa i challengera recimo.0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Не знам колико се уграђују на остале моделе, знам да се на пулсера 200 уграђују 200-400 евра у зависности дал купите са попустом или без...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Meni je Challenger odgovarao jer ga daju na čekove na 6 meseci, malo još dodam neki dinar i motor je moj :).

Sada ću morati da idem na varijantu starijeg japanca. S obzirom da mi je budžet oko 1 3000 evra činilo mi se da je bolje da kupim nov motor pod garancijom nego motor star 20tak godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Prevelike cene, kad vidis koliko su trazili recimo za deytone, a za koliko ih sad prodaju na sajmu, pa vidis da je to 30% prve cene, jasno ti je koliko se sprint ugradjivao.

 

 

Da su se ugradjivali 10-15%, a ne 100-150% islo bi to sasvim dobro, ovako jbg bato.

 

 

.

 

 

Не знам колико се уграђују на остале моделе, знам да се на пулсера 200 уграђују 200-400 евра у зависности дал купите са попустом или без...

 

Zašto volite da virite u tudji džep? Koliko se ko "ugradjuje" i zaradjuje prodajom nečega je njegova slobodna (dobra ili loša) procena. Sve dok unapred znate cenu koju plaćate, sve je ok. Da li o nečijoj zaradi sudite i kad kupujete sir, patike, mobilni ili benzin?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Meni je Challenger odgovarao jer ga daju na čekove na 6 meseci, malo još dodam neki dinar i motor je moj :).

Sada ću morati da idem na varijantu starijeg japanca. S obzirom da mi je budžet oko 1 3000 evra činilo mi se da je bolje da kupim nov motor pod garancijom nego motor star 20tak godina.

 

Cuvena izjava Forda da je najbolji auto..nov auto, ne vazi za kineske motore i nemoj ciniti gresku kupovinom novog.

 

Inace budzet ti je jako dobar ili pak imas neki broj viska :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Meni je Challenger odgovarao jer ga daju na čekove na 6 meseci, malo još dodam neki dinar i motor je moj :).

Sada ću morati da idem na varijantu starijeg japanca. S obzirom da mi je budžet oko 1 3000 evra činilo mi se da je bolje da kupim nov motor pod garancijom nego motor star 20tak godina.

 

'Beš kineza, za te pare uzmi Lošmijevog GS-a i još ti ostane gomila jevrova za troškarenje :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo mog iskustva, uzeo skuter nov na 12 rata preko pika kartice u Merkatoru. Sad mu je 4ta sezona. Osim redovnog menjanja ulja i svećica promenio sam mu gume radi svoje bezbednosti i lulicu na svećići jer mi se nije svidela ona kineska a i htela je ponekad da spadne kad se vozi po neravnom. Platio ga 900E da ga vozim još malo i bacim kad rikne meni se isplati. Da sam kupuo neki brendirani skuter star 10-15 god,razmatrao i tu opciju - cena do 900E, ko zna kako izakan za njegovo održavanje+gubitak cene kroz 6-7 godina bih kalirao isto koliko i za ovog kineza a da ne pričam da mi uleti neki napakovan za prodaju pa da se krene u druženje sa majstorima. Ja mislim da sam dobro prošao sa ovom kupovinom, za grad mi je extra ima dovoljno snage i brzine da se šunja po gradu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Prevelike cene, kad vidis koliko su trazili recimo za deytone, a za koliko ih sad prodaju na sajmu, pa vidis da je to 30% prve cene, jasno ti je koliko se sprint ugradjivao.

 

 

Da su se ugradjivali 10-15%, a ne 100-150% islo bi to sasvim dobro, ovako jbg bato.

 

 

.

 

 

Не знам колико се уграђују на остале моделе, знам да се на пулсера 200 уграђују 200-400 евра у зависности дал купите са попустом или без...

 

Zašto volite da virite u tudji džep? Koliko se ko "ugradjuje" i zaradjuje prodajom nečega je njegova slobodna (dobra ili loša) procena. Sve dok unapred znate cenu koju plaćate, sve je ok. Da li o nečijoj zaradi sudite i kad kupujete sir, patike, mobilni ili benzin?

 

Друже не знам који је твој проблем, неко је написао да се уграђују 100-150%, ја сам написао колико се уграђују за овај модел па ко хоће нек рачуна колико је то у процентима. (мрзим лажне информације и лупетања)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Kakvi te vi likovi, ovaj vice sto gledam u tudj dzep, ovaj da lupetam 1neznam.gif

 

Tema pita zasto Spirnt ne uvozi motore, zasto propada, ja tako razumeo 0stabre.gif

 

Ja kazem, ugradjuju se u cenu previse, dizu cenu novog motora previse, da im je bilo dosta 100-150e ciste zarade po motoru uvozili bi i dalje. To je moje misljenje, posto sam vozio kineza i pokusao da kupim delove kod njih.

 

Kolko se tacno procenata ugradjuju bole me briga, kolko god da je, previse je, ako ti imas tacne infromacije da se ugradjuju 400e u pulsera sta dalje da pricamo.

 

Ajd momci uzdravlje 1zdravo.gif

 

A ovom momku sto trazi motor, skupi druze 1500-1600e u kesu i idi gledaj japanske chopper varijante, nacice sta ti treba bez problema, iznenadices se koje godiste se nadje.

Prevelike cene, kad vidis koliko su trazili recimo za deytone, a za koliko ih sad prodaju na sajmu, pa vidis da je to 30% prve cene, jasno ti je koliko se sprint ugradjivao.

 

 

Da su se ugradjivali 10-15%, a ne 100-150% islo bi to sasvim dobro, ovako jbg bato.

 

 

.

 

 

Не знам колико се уграђују на остале моделе, знам да се на пулсера 200 уграђују 200-400 евра у зависности дал купите са попустом или без...

 

Zašto volite da virite u tudji džep? Koliko se ko "ugradjuje" i zaradjuje prodajom nečega je njegova slobodna (dobra ili loša) procena. Sve dok unapred znate cenu koju plaćate, sve je ok. Da li o nečijoj zaradi sudite i kad kupujete sir, patike, mobilni ili benzin?

 

Друже не знам који је твој проблем, неко је написао да се уграђују 100-150%, ја сам написао колико се уграђују за овај модел па ко хоће нек рачуна колико је то у процентима. (мрзим лажне информације и лупетања)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

1300 mozes lagano da uzmes virago 250 ako si vec u toj prici da uzmes manji motor, koji lepo izgleda, a o gs500 ili gpz 500 i da ne pricam kakvih mozes da nadjes za isti novac i sve to provereno da ce trajati koliko i taj nov, uz isto odrzavanje bolje ici, sa dosta manje decijih bolesti nego nov kinez 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja