Jump to content

Moto Zajednica

Poslednja voznja snimljena na kameri.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Tamo gde izlazi motorom na put, sa leve strane ima znak ograničenja na 40 - dal milja il kilometara . Kako god išao je brzo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Negde sam video i sliku clia posle sudara i tek kad to vidis shvatis kolika sila je ovde delovala. Iskreno da sam snimak odgledao a da nisam procitao pre toga da je poginuo ne bih imao ovakav osecaj e sad kad znam da je covek mrtav i da je ovo poslednji jauk drugacije je. Sta je uzrok bem li ga moze biti i ebeni gopro. Mozda je hteo da napravi cool snimak, mozda se kladio sa drugarima za kolko ce da predje put, mozda ovo mozda ono.

 

U svakom slucaju ja sam na snimku uocio clio jasno 2 sec pre udara, on je mozda malo ranije ali svakako nije dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ја мислим да би он остао жив да није кренуо лево у последњем тренутку да избегне ауто.

 

Након удара је одлетео негде поред пута у шуму и моментално се зауставио, зато је погинуо.

 

Да је наставио истом путањом до самог ударца, вероватно би прелетео ауто и наставио да клизи по асфалту, било би шансе да остане жив...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nije normalno da ti neko ovako (ili na bilo koji drugi način) oduzme prednost. Ali je zato itekako normalno da ti očekuješ da će onaj ispred tebe upravo to da uradi!

Ovu sam lekciju (praktično) naučio pre više od trideset godina. Nakon toga sam imao verovatno stotine sličnih situacija, ali sam taj zanat već bio izučio.

Naravoučenije: Kad ispred sebe vidiš bilo šta što ima šanse da te ugrozi (auto koji čeka da se uključi ili isključi, ili se sprema da se isparkira, ili se naizgled bez ikakvog razloga zaustavio ispred tebe) odmah koči, pa sviraj i ablenduj (bez obzira što si siguran da te je vozač uočio). Isto važi i kad sustižeš biciklistu ili pešaka ili kad uočiš neku životinku pored puta.

Ponavljam: Prvo kočiš, (pa posle razmišljaš).

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nije normalno da ti neko ovako (ili na bilo koji drugi način) oduzme prednost. Ali je zato itekako normalno da ti očekuješ da će onaj ispred tebe upravo to da uradi!

Ovu sam lekciju (praktično) naučio pre više od trideset godina. Nakon toga sam imao verovatno stotine sličnih situacija, ali sam taj zanat već bio izučio.

Naravoučenije: Kad ispred sebe vidiš bilo šta što ima šanse da te ugrozi (auto koji čeka da se uključi ili isključi, ili se sprema da se isparkira, ili se naizgled bez ikakvog razloga zaustavio ispred tebe) odmah koči, pa sviraj i ablenduj (bez obzira što si siguran da te je vozač uočio). Isto važi i kad sustižeš biciklistu ili pešaka ili kad uočiš neku životinku pored puta.

Ponavljam: Prvo kočiš, (pa posle razmišljaš).

 

Vodim se istom logikom, bilo da sam u automobilu, ili na motociklu. Svaka iole neobicna akcija na putu ili pored istog mi ukljucuje alarm, koji se u nebrojeno situacija pokazao kao koristan.

Vozac sam i motocikla, a i Taksija, i nema bolje potvrde ovakvog mog ponasanja od priznanja putnika i musterija u stilu "Dobro si ga procitao (nekog tamo Clia)" ili "Kao da si osetio sta ce da...".

Zika je 100% u pravu, i svakog drugog u saobracaju treba gledati kao mogucu pretnju, i onog ko prolece brzinom zvuka, i onog prestrasenog koji ne zna ni gde je krenuo, a kamo li kako ce do onde stici...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Cekaj, jel vam se ikad desilo kada ste sa autom da ne viditi motor? To jednom kad ti se desi sa autom, na motoru vise nema voznje kao do tada..Shvatis da ti koji si motociklista si napravio takav propust ili je on stigao sa 200 iza kamiona nebitno..sta onda ocekujes od ostalih ucesnika(pocetnika, mamurnih, ludih itd..)

Jeben sport u kome je sreca mnogo visi faktor nego sto mi to sebi dajemo do znanja..inace da smo realni ne bi ni vozili.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

zalosno!

Oni koji budu pogledali snimak a imaju nedovoljno iskustva sledeca slika nek ostane u glavi kad zavrnu gas:

post-13845-0-67887400-1410036877_thumb.png

 

 

PS. Koliko je ovaj nesretni momak imao (ili nemao) vremena da reaguje pri toj brzini pokazuje i sat koji na ovoj slici stoji na nekih 100mph)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Negde sam video i sliku clia posle sudara i tek kad to vidis shvatis kolika sila je ovde delovala. Iskreno da sam snimak odgledao a da nisam procitao pre toga da je poginuo ne bih imao ovakav osecaj e sad kad znam da je covek mrtav i da je ovo poslednji jauk drugacije je. Sta je uzrok bem li ga moze biti i ebeni gopro. Mozda je hteo da napravi cool snimak, mozda se kladio sa drugarima za kolko ce da predje put, mozda ovo mozda ono.

 

U svakom slucaju ja sam na snimku uocio clio jasno 2 sec pre udara, on je mozda malo ranije ali svakako nije dovoljno.

 

 

Evo slike :

 

image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ma svaka brzina je opasna..moj pok.drug Dule iz Visnjice je poginuo pre 7god sa 30-40 kmh,isekao ga auto,on liznuo zadnji branik i pravo kacigom u banderu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Bio je maskiran automobilom koga je pretekao i kome je mahnuo levom rukom pri cemu je najverovatnije gledao u retrovizor.To ne opravdava vozaca Clia koji je svakako mogao bolje da odreaguje i da mu ostavi makar pola metra i ovaj bi verovatno uspeo da se provuce.Nazalost vozac Clia je vec sracunao da moze da presece put vidjenom automobilu i dalje nije ni gledao ili ima reflekse kao mrtav konj.Prebrzo,neoprezno,sigurno nije bio neiskusan ali jedan kiks ga je kostao glave a ja sam bas u dilemi da li treba kazniti vozaca ili mu je dovoljna kazna sto je ucestvovao u ovoj tragediji.Moramo se sami paziti,mnogo smo ranjivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Oni koji su postavili znak za ogranicenje brzine na nekom putu sigurno nisu budale..Na zalost ugasen je jos jedan zivot a unesrecena najmanje jedna porodica..0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Cekaj, jel vam se ikad desilo kada ste sa autom da ne viditi motor? To jednom kad ti se desi sa autom, na motoru vise nema voznje kao do tada..Shvatis da ti koji si motociklista si napravio takav propust ili je on stigao sa 200 iza kamiona nebitno..sta onda ocekujes od ostalih ucesnika(pocetnika, mamurnih, ludih itd..)

Jeben sport u kome je sreca mnogo visi faktor nego sto mi to sebi dajemo do znanja..inace da smo realni ne bi ni vozili.

 

Motor je dzavolja sprava, a ko sa dzavolom tikve sadi o glavu mu se razbijaju. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

400 kilometara predjoh tog dana, u Kragujevcu sam na bukvalno 2 km pred kucom, kisica pada, jesen, put hladan i klizav, brzina 50... Priblizavam se raskrsnici gde dva meseca pre pogibe prijatelj, Goran Glumac, kofceg sam nosio...

Odose misli ka njemu, sta li je osetio, je li imao vremena da uradi nesto? Imao je prvenstvo kao i ja sada... U tom trenutku, na 10 metara od mene, iz sporedne ulice izlazi punto, decko, vozac auta, kada me je video staje na sred puta, ne ostavlja mi mesta... Blago stiskam kocnicu, honda preteska inercija je vuce, put mokar i klizam "preko nosa", na trotoaru vidim nema nikoga i tu sam izabrao da padnem, sigurnije je nego da me pregaze... Sve se desavalo pri 50km/h!

Elem, takvih situacija ce uvek biti, predjoh dooosta na dva tocka i izvukoh sledecu pouku, uz cuvanje sebe naravno treba pomoci ostalim ucesnicima u saobracaju da te primete.

Bela kaciga (pomisle da si saobracajac), na duze nosim i onaj reflektujuci prsluk, posebno primecuju ako nesto trepka (ugradih strobove u farove), svirkam k"o na svadbi...

Ako (ne daj boze) nesto ide direktno na tebe, brzo biraj manje zlo, livada desno sigurno je meksa od haube koja nailazi!

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja