Jump to content

Moto Zajednica

Vela Luka-Pula i natrag ( bjezeci od kise )

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Evo me opet , jos jedan mali putopis u dalmatinskom stilu , prevoda nema , ko ne razumi neka pita :-)

Kako sam opet u dalekoj i suncanoj Norveskoj , za mene je sezona gotova , pogotova sto je Suzi zakljucila da nije bas sretna sa skoro 700 kg i odlucila da se njen amortizer mora popisati na pod garaze .

Dakle , vodim vas sa Korcule u Pulu i natrag , gdje sam isao se sresti za vikend sa par istomisljenika koji voze choppere , dakle vozimo polako i pazljivo , i trudimo se da izgledamo opasno :-)

Kao i svaki drugi put , i ovaj pocinje na pristanistu gdje cekam trajekt za Split sa jos par stotina Ceha , Poljaka i ostalih turista u carapama i sandalama ( oni , ne ja ) . Naravno u trajekt ulazim prvi , jer znam cuvara pristanista , i vezem Suzi u tor ( garazu ) da je ne bi netko prevrnuo .

20140711_055846.jpg

image upload no limit

Put trajektom je dosadan , gledam u nebo i mislim se hoce li i ovaj vikend biti mokar kao i svi prosli . Duga na nebu mi ne daje bas puno sanse za suhocu

2014_07_11_06_23_33.jpg

print screen windows 7

Nakon 3 sata dosade napokon vez u Splitu , a dotada sam saznao da dvojica koja su trebala sa mnom ne idu . Surprise , surprise . Dakle idem sam , pa odlucujem do Pule uz more . Do Zadra fantasticno , sve skupa 7 auta na cesti ,svi uredno preteknuti , prva kavica na sibenskom mostu , i druga pauza na Maslenici . Ne pada mi napamet skakati vezan za konop , zar voznja motora nije dovoljan rizik .

2014_07_11_12_38_59.jpg

online photo sharing

Idemo dalje , krecu krivine , cesta i dalje prazna , sve do Senja , samo se utrkujem sa kamionom kojeg preticem svakih 10km , jer ja stanem na slikanje , pishanje i slicno , pa on predje mene , pa onda kad zakopcam slic ja njega , i tako to ide . Par motora iz suprotnog smjera , primjecujem da se neki na GS-ovim na udostoje mahnuti . A brale , sta cu in ja . Eno Paga iza :

2014_07_11_13_14_13.jpg

adult photo sharing

U Senju , gradu moji predaka , se uredno parkiram kraj HD-a bez ikakvih kompleksa , Suzi je brza , veca i teza :-)

2014_07_11_14_45_19.jpg

how to use print screen

Cujem se sa ekipom , kazu cekaju u Matuljima , a upute zvuce otpriliko ovako : Kad prodjes Rijeku , skreni na prvom semaforu lijevo i opet lijevo i tu smo . Treba ti sat ipo . Za navigatora koji ni u polje ne ide bez GPS-a , nocna mora pocinje . Prvo , jer mi ne treba sat ipo , pa moram vozit sporo . Drugo ,nemam pojma o kojem semaforu pricamo . Nema veze , sjedamo i idemo dalje . Moja procjena o brzini pogresna , milion rentala na cesti , niko ne zna ni gdje idu ni kako doci tamo ( isto kao ni ja ) , ali uredno prate znakove o ogranicenju brzine , pogotovo one sto kazu 50 . Mater . A ja sirok kao Ford Fiesta '02 . Jos sam nesto saznao : HR motocajci voze preko pune trake , brze od ogranicenja , i izbacuju koljeno pri brzini od 80 kmh . Kud svi cajci tu i mala Suzi . Prateci ih , ipak dodjem puuuno prije dogovorenog , uspijem cak zaobici Rijeku , i prateci kamion , trazim semafor . Kamion stane , stanem i ja , a on stoji i stoji . Pa se ja fino dignem , pokucam na prozor i pitam koji hurac stoji nasred magistrale . A brko mi pokaze na semafor na kojem je crveno . Ista boja kao i moji obrazi ispod kacige i marame . Vratim se ponosno i uzdignuta cela na motor , kao , ste vidli kako sam mu pokazao njegovog ... i naravno nakon par minuta sam u kaficu . Skidanje traje nekih 10 minuta , ljetna jakna , zimska jakna , rukavice , marama , kaciga ,,,a jebo me styling . Ugodna kava s ekipom i odlucujemo se za staru cestu do Pule , 3 motora sve skupa , jer onaj na kojem pise no fuck no ride ide da malo bude fuck na poslu :-)

Voznjica odlicna , Opatija predivna , pratim plisanog medu kidnapiranog i zavezanog za kofer motora ispred mene , i ne razmisljam o nicemu , osim da jedva cekam ravnicu da ubacim u 3-u brzinu .

Stajemo na Plominki , gdje nas cekaju dvojica lokalnih vodica , koji jedini znaju gdje idemo i kako doci tamo . Mozak i dalje na pashi , prva,druga , brrrrm i to je to .

20140711_170720.jpg

upload pictures online

Napokon Pula , idemo u tvrdju u kojoj cemo napravit mali party , kosu cuva pas koji se zove Pas Mater , I jarac , koji se ne zove nikako , jer je svih strah da ga zovnu da ne bi stvarno dosao

2014_07_11_19_50_08.jpg

hosting images

Krevet

20140711_193800.jpg

image upload

Ajd nastavit cu malo kasnije

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Evo me :

Nakon sto smo skinuli sve skupa 750 kg prtljage sa motora ( ne , ne racunam tu njihove zene ) , idemo na djir ( odavno nismo vozili , jel ) i na veceru . Prika nas vodi u neki lokalni restoran , idemo jest ombolo i pit vincinu , ja mislim Malvaziju , ne moren se sjetit . Restoran odlican , ombolo jos bolji , tjestenina s tartufima za 5 . Na parkingu lik gleda tablu od frenda - SB pa kaze ista kao i njegova SB , samo u Austriji . Slika hrane nema , kao ni iste . Pojelo se i popilo . E sad cemo mi u centar . Naravno motori parkirani 50m od svega , lijepih cura vise nego u Splitu ( da , da ) , samo cijene malo zesce , kaze prika : kad te konobar pogleda , to je vec 15 kuna . Obisli smo sve znamenitosti , od Arene , kapije , gladijatorskog ulaza , javnog WC-a , i slicno , i zakljucili da je tu super . Evo par slija :

Parking u Puli

20140711_225852.jpg

image hosting

Maketa grada ( mislim da ovo stancaju negdje u Kini ,svaki grad ima jednu )

20140711_234110.jpg

capture

Bajkeri dolaze u S i XXXL velicinama

20140711_230120.jpg

click image upload

Par pica i zakljucak je da idemo kupit mineralnu da mozemo prasit po gemistima cijelu noc . Gdje , pitate , pa ponoc je ? Pa na Crodux pumpu . Mi tamo , kad pumpa zatvorena . Dvije lipotice naslonjene na auto cekaju da otvori . Ja , ovako stidljiv i malesan , pridjem i pitam kad otvara ? Kaze jedna : u ponoc i 24 minute . WTF ????

Kakva to pumpa otvara u ponoc i 24 minute ? Ajde cekamo mi uredno , prosla ponoc i 24 , pumpa zatvorena , ja opet do lipotice ( ne , nije plavusa ) , rekoh jesi ti sreco sigurna ? pa da , kaze ona , pise na ulazu . Aj mi pokazi , matere ti . I evo , pokaze ona meni gdje pise da pumpa otvara u ponoc i 24 .

20140712_134212.jpg

free screenshot software

Sreco moja pametna .

Pumpa otvorila oko ponoc i 45 , mi svi nagrnuli unutra , dok je onaj S velicine zakljucivao da mu XXXL motor ipak mozda ne pase :-)

2014_07_12_00_25_13.jpg

how do you print screen

Ajmo mi kuci , vina ima , sad i mineralne , vidimo se kasnije .

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Sljedeci dan mi pocinje uz buku choppera ( sram ih bilo , bagra jedna ) , i dok ja otvorim ove lipe okice , nema nikoga . Papiric kaze isli mi na plazu . Hebala vas plaza , na njoj sam svaki dan , kao svaki krivi Dalmatinac . To mi i pase , za kavicu i retrospektivu protekla 24 sata . Eto utom prike size S , kaze di cemo danas . Reko ne znan , di mozemo . Kaze ima izbor miss koza u Sant Vincentu , negdje posred Istre . Meni onako nebudnom se ucini da sam to gledao na televiziji da je bilo lipih sisa . Pa reko super idemo tamo . Evo i ekipe iz RIjeke , popeli se preko brda , pa nakon jutarnje kavice u centru i blejanja koliko ima lipih cura , krecemo za to neko selo za izbor miss koza . Voznja kroz Istru fantazija , krasna mala mjesta , dobar asfalt , krivina kao u prici ...Dodjemo u St.Vincenat , gledam ja , slabo nesto cura , jedna konobarica od 150 kg , jedna od 40 kg , ajde doci ce valjda . Kad vidim neke prikolice na autima , reko sta je ovo . Pa kaze meni dobra konobarica , tako dovedu koze . Heben ti koze , ovo nije izbor za najsise , nego za prave pravcate koze . Ali kad sam vec dosao tu , ajmo barem koze vidit .

ST.VIncenat

2014_07_12_16_22_07.jpg

free upload

Barem je bilo dobrog sira sa tartufima i iz pepela , kupio zeni da se iskupim sto me pustila

2014_07_12_18_16_14.jpg

free jpeg images

A evo i Koza , nus ta pise na balonu

20140712_180830.jpg

gifs upload

Bome i starih auta , valjda Istrijani neki prakticni ljudi , pa utrpaju sve u jedan dan

20140712_182824.jpg

image upload no ads

Kakva bi to bila pucka festa bez folklora , krasni klinci , ja pitam jednog mozemo li se slikat , odmah je zvao sve druge da se postroje

2014_07_12_18_11_33.jpg

screen shot pc

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Onda svi natrage u Pulu , u supermarket po meso i kruh , i na nasu Forticu , cuvanu od Jarca i Pas mater , i vecer prodje u pecenju , zderanju i lokanju .

I ovakav sic smo vidili

2014_07_12_13_34_52.jpg

picture share

Fortica sa sto soba a nas 10 , di ces bolje . Dok nije pocela kisa . E hebat ga . Pola zemljanog puta od Fortice do ceste je nestalo dok smo mi izasli van i vidili kakvo je vrijeme . Ajmo spavat .

Sutra me budi suncano na zapadu a oblacno na istoku , A moj mali otok je jugoistocno . Dizem se rano , i peglam ovaj put po autoputu , smrznut ko budala , jer je vani 16C , ali ja moram vidit kako tunel Ucka izgleda . E hebi ga , izgleda ka i svaki drugi tunel , cijev sa svjetlima . ALi je baren malo toplije unutra . Na Vratima Jadrana , kavica , kroasan i javljanje kontroli leta da je sve u redu . Slecem do Senja gdje se nalazim sa prikom koji je kupio moj bivsi motor ,pa pijemo kavicu i ja sjedam na Kawu , da se sjetim mladih dana

IMAG0405.jpg

upload an image

Pozdravljamo se i ja preko Vratnika idem na Zutu Lokvu i Dalmatinu , jer mi prijatelji preko fejsa javljaju da je mokro sto juznije idem . Struzem sretno po putu do Vratnika , jer je suho i ne brinem se . Cak je i Dalmatina prilicno suha , klasicno u Macole stajem na fazol , domaci kruh i pivu , dok se civili dive Suzi na parkingu . Idem dalje i dolazim na izlaz za Split 2 sata prije trajekta . Ma reko , idem ja dalje do Ploca , pa Trpanj , pa Orebic pa Korcula , sto bi reka Panda , jesmo li bajkeri ili ...

E pa negdje prije Ploca sam poslao i Pandu i sebe u neku stvar :( sala mala , Panda , respect ) . Pralo me sat vremena po autoputu .

20140713_165729.jpg

free jpeg images

A da bi me na trajektu za Peljesac docekala ovakva slika ( naravno da sam prvi usao , fino i kulturno preko sva 4 reda )

20140713_180124.jpg

free image host

Srecom , Ilija tuce po Orebicu , a ja imam nekih 15 minuta voznje do tamo , i super suho i odlicno . Razmisljam da li da vadim kisnjak ili ne , kad odjednom se nebo srusilo na zemlju taman kad je poceo ukracj u trajekt za Korculu . Pas mater , i to ne onaj sto cuva Forticu . U trajekt ulazim mokre guze , i preko sve te mokroce oblacim kisno odijelo , jer me u Korculi ceka jos 45 km , a cesta se ne vidi od kise . I tako , lagano u drugoj , sva 4 zmigavca upaljena , kisno svijetli kao semafor , krenem ja u zadnji dio puta . Straznja guma od 250 bas ne voli mokru cestu , a ja jos manje . Rukavice promocile u sekundi , cizme izdrzale sve , isto kao i kisno odijelo , niti kapi , iako je na cesti bilo bar 10cm vode koju je Suzi sretno prskala po mojim nogama .

2014_07_13_19_34_18.jpg

image upload no registration

Napokon stablo . Hebes otok bez stabala uz cestu . Stanem ispod njega , i vidim da vozim prema suncu , dakle nije nego nastaviti jer ce kisa ostati iza mene . I tocno tako , krenem dalje i nakon 1km kisa stala . Doma dosao sretan i mokre guzice , ali sretan . Eto . Pozdrav ekipi

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 645 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Baš si lipo i interesantno to napisa! :takoje: Samo nikak ti ne ide na tako lipi kruzer (mi pišemo po Vuku) topkejs! :zdravo:

 

Hvala . Slazem se za topkejs , ali bas me briga , ne propusta vodu , a u njega stanu cizme br.49 , jaketa i wc papir . Di ces bolje . Kad vozim ionako ga ne vidim . :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja