Jump to content

Moto Zajednica

Italija autoput

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa stvarno, neka mi neko kaze kako se zove kada nesto uzmes a ne platis?! Evo samo me to zanima? Bice da je KRADJA!

 

Pa zavisi sta je to nesto. Ako ja zasadim krompir i ti dodjes i pojedes ga, ti si onda lopov.

Ali ako ti zasadis 6.000.000.000 tona krompira na mojoj njivi (koju sam kupio izrabljujuci tvoju mamu i baku), a ja ti ne platim nista, zato sto si ti moj rob, a ti iako si gladan neces da pojedes ni jedan krompir da nebi krao, ti onda nisi posten, nego idiot.

 

ps. ja uvijek placam autoput (i u Srbiji i u Italiji).

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Pozdrav iz Italije. Evo uzivam u Rimu. Prosao pola Italije, bio u Peskari, kupao se u Jadranskom moru sad se kupam na Sredozemnom moru. Zaborvite sta sam pitao, Snalazimo se mi srbi kako znamo i umemeo, vazno je da znamo da uzivamo.

Slike ne smem da posaljem da me karabinjeri ne prepoznaju.

Jos jednom pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Pozdrav iz Italije. Evo uzivam u Rimu. Prosao pola Italije, bio u Peskari, kupao se u Jadranskom moru sad se kupam na Sredozemnom moru. Zaborvite sta sam pitao, Snalazimo se mi srbi kako znamo i umemeo, vazno je da znamo da uzivamo.

Slike ne smem da posaljem da me karabinjeri ne prepoznaju.

 

hahaha, lol2.gif svaka čast, uživaj u jeftinoći,........... čuvaj se karabinjera lično, a ne na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ortak i ja uletimo na autostradi Trapani-Palermo, kroz onaj klinac gde ocitava automatski, nema rampe... i vozimo mi tako vozimo xD I onda dodjemo do kraja gde nam naplate i putarinu i kaznu sto smo uleteli tako xD Haos :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa stvarno, neka mi neko kaze kako se zove kada nesto uzmes a ne platis?! Evo samo me to zanima? Bice da je KRADJA!

 

Pa zavisi sta je to nesto. Ako ja zasadim krompir i ti dodjes i pojedes ga, ti si onda lopov.

Ali ako ti zasadis 6.000.000.000 tona krompira na mojoj njivi (koju sam kupio izrabljujuci tvoju mamu i baku), a ja ti ne platim nista, zato sto si ti moj rob, a ti iako si gladan neces da pojedes ni jedan krompir da nebi krao, ti onda nisi posten, nego idiot.

 

ps. ja uvijek placam autoput (i u Srbiji i u Italiji).

 

Pa niti je Italija moja njiva! Niti bilo koga odavde! A ni auto put ovde nije moj! Niti ga smatram svojim. Mogu donekle da shvatim revolt ljudi ovde. Nemastina je velika i kradu nas na svakom koraku pa razumem da ljudi ovde izbegavaju placanje. Ali sta je meni kriva Italija sto je ovde stanje ocajno?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa nije ni autoput krompir. :)

Ja nisam rekao da je Italija nesto kriva, nego sam relativirao pojam kradje, a kao odgovor na tvoje pitanje "kad nesto uzmes a ne platis sta je to?",

znaci van konteksta autoputa i Italije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma razumem ja tebe. A verujem i ti mene da si razumeo. Ne podrzavam nesto preteranu to ne placanje putarina. Ali mogu donekle i da ga razumem ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

ajd pomozitee u nevolji

hocu da svratim u veneciju ali me moj drugar iz peskare uplasi da ako ostavim stvari da se vide u kolima i kofer na motoru da ce to sve da pokradu u postenoj italiji. da li neko zna gde mogu da parkiram u veneciji na neko sigurno mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Jeste malo zeznuto posto je tamo previse ljudi. Ali ako hoces bas u Veneciji i izbor ti je suzen imas one garaze i to je to. Ipak nema ulica ;)

Mozda negde pre onog mosta koji dolazi do venecije. Koliko se secam ima nekih hotela pa vidi tu negde. Pa na bus da predjes bas u Veneciju. Ne znam sta bih ti rekao da je sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ortak i ja smo ostavljali motore, bas kada se predje onaj most, sa desne strane ima velika garaza. Motori su tu bili od ujutru do uvece, i nije bilo nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

A jel cena ista kao za auto ili je jeftinije

 

 

2ngabev: Cijena je skoro ista... ako je neka putanja za auto 30€ za motor je oko 28 ili slično... niže jeste, ali zanemarivo...

 

Mislim da to možeš lako da nađeš i online... Prosurfao bih ti ja ali spor mi net na tabletu pa da ne guglam bezze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Da li moguce da putarina za motor i auto ista u Italiji!?

Nema nikakve logike ali na zvanicnom sajtu tako je napisano da su motori i automobili izjednaceni.

 

http://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/percorso.do

 

Ima li neko informacije iz prve ruke?

 

Zanima me cena od Trsta do Ventimiglia?

Po ovom kalkulatoru ispada da je cena 59e za motor. Pre 3 godine isao sam tim autoputem  ali autom i to je ta cifra  za 670km ali nema logike da je isto i za motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
On 15.5.2017. at 21:02, milx je napisao:

Da li moguce da putarina za motor i auto ista u Italiji!?

Nema nikakve logike ali na zvanicnom sajtu tako je napisano da su motori i automobili izjednaceni.

 

http://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/percorso.do

 

Ima li neko informacije iz prve ruke?

 

Zanima me cena od Trsta do Ventimiglia?

Po ovom kalkulatoru ispada da je cena 59e za motor. Pre 3 godine isao sam tim autoputem  ali autom i to je ta cifra  za 670km ali nema logike da je isto i za motor!

Istina prijatelju...nema razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
Pre 22 sati, vlajo965 je napisao:

Istina prijatelju...nema razlike.

Ja isao motorom od Udina do Torina a zena zamnom sa autom.Na izlazu platili isto.Mislim da je bilo 37e i nesto.Ako ides za Ventimiglu seci Ceva-Imperija.Dobar put za motor,lepa priroda ,kratis dosta i ne placa seTo-Savona-Ventimigla placas a dalje je..Pre Imperije imas malo jacu nizbrdicu i krivine.Pripazi malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja