Jump to content

Moto Zajednica

Italija autoput

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: italy
  • Motocikl: Kawasaki ZX7R ninja '01

Zivim u italiji u cesto sam na autoputu al sam uvek morao da platim jbg xD kao sto je jedan rekao prilepis se kamionu ne znam mozds funkcionise sa tablicama iz SRB jer mozda ne mogu da otkriju na koga se vodi vozilo i salju kaznu... sa IT tablicama je drugacoje prodjes slika i kuci stigne cestitka xD

 

Sent from my BB Z10 using TapaTalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

A vi imate tablice na motorima :staa: ? :lol: :lol:

 

Braco moja , ja se ne bih zahebavo po trulom zapadu...to ti je APP (ako prodje prodje) ....nego sta , ako ne prodje?

 

 

Najbolja stvar je ne izlaziti na auto put (ako moze), Italija stvarno pruza svasta za videti....

 

 

A u Srbiji, na jednom motoru , tablica mi je skrivena sa debelom sajlom za zakljucavanje, koja je inace kupljena iskljucivo u tu svrhu, a na drugom motoru, tablica mi stoji u torbici (da ne ispadne ;) ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: italy
  • Motocikl: Kawasaki ZX7R ninja '01
A vi imate tablice na motorima :staa: ? :lol: :lol:

 

Braco moja , ja se ne bih zahebavo po trulom zapadu...to ti je APP (ako prodje prodje) ....nego sta , ako ne prodje?

 

 

Najbolja stvar je ne izlaziti na auto put (ako moze), Italija stvarno pruza svasta za videti....

 

 

A u Srbiji, na jednom motoru , tablica mi je skrivena sa debelom sajlom za zakljucavanje, koja je inace kupljena iskljucivo u tu svrhu, a na drugom motoru, tablica mi stoji u torbici (da ne ispadne ;) ).

Heheh ovde je malo zahebano... sad malo o.t al reci mi u SRB jer ima taj zakon da tsblica mora da bude na nekih 30• ugao? Ovde da i kenhaju strasno ako nije kako oni vole :D

 

Sent from my BB Z10 using TapaTalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Toliki komentari, a na kraju opet ne saznadoh kako proći a ne platiti.Pih, a baš se spremam na jedan takav put.

 

Mislim da si mogao da zaključiš da to legalno nije moguće. Možeš da probaš kako ti je moj imenjak napisao, ali posle nemoj da kukaš kako nisi znao da se ne sme. :takoje:

 

 

 

Elem...

Čisto radi potpune informacije, interesuje me kolika je kazna koju Italijani mogu da rebnu za ovakav prekršaj. Mislim da uopšte nije nežna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

tablica mi je skrivena sa debelom sajlom za zakljucavanje, koja je inace kupljena iskljucivo u tu svrhu,

 

takođe. Ja mislim da se ova moja više i ne otključava :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

A većina ovde smo Alija Sirotanović... ! Stariji znaju ko je to...

 

Ima jedna naša lepa:

 

Nije sramota nemati, sramota je ukrasti.

 

Ko misli da to nije krađa... neka razmisli još jednom. Kako u Italiji, tako i kod nas.

 

Da je skupo, za nas jeste. Ako se žališ da nemaš, nemoj ni da krećeš na put. Skupo je i gorivo. Pa šta sad? Hoćemo da razmotrimo kako natočiti gorivo, a da se ne plati? A hrana? A smeštaj? Gde je granica? Ili ćemo usput da krademo i otimamo? :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Taj što krade i otima ima za putarinu... Ja pričam o ljudima koji pokušavaju da sa što manje para proputuju malo... Bar malo da vide svet.

 

P.S.

Nemoj samo da neko zaključi da svi koji plaćaju putarinu kradu i otimaju ! 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Skupo je i gorivo. Pa šta sad? Hoćemo da razmotrimo kako natočiti gorivo, a da se ne plati? A hrana? A smeštaj? Gde je granica? Ili ćemo usput da krademo i otimamo? :neznam:

 

 

sons of anarchy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pravno tehnicki je to svakako kradja, ali ... taj moral, uvijek pravi razdor na drustvenim mrezama.

Da li je kradja ne placanje putarine za par stotina km autoputa u iznosu koliko u susjednoj zemlji kosta godisnja vinjeta?

Ili je pokraden onaj koji plati?

 

 

tablica mi je skrivena sa debelom sajlom za zakljucavanje, koja je inace kupljena iskljucivo u tu svrhu,

 

takođe. Ja mislim da se ova moja više i ne otključava :)

 

Sto bacati pare i povecavati tezinu motocikla, kad je jednostavnije skinuti tablicu ili zalijepiti duct tape preko.

Svaki policajac koji nije retardiran ne pravi razliku izmedju svih ovih "rjesenja". :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Eh setih se jos jedne poslocive:Čega se pametan stidi, budala se posnosi.

Ako nemas za putarinu a ti nemoj na auto put. Jebo takvo putovanje, em peglas pravac, em se osvrces ima li murije, em nista i ne vidis osim industrijske zone!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Eh setih se jos jedne poslocive:Čega se pametan stidi, budala se posnosi.

Ako nemas za putarinu a ti nemoj na auto put. Jebo takvo putovanje, em peglas pravac, em se osvrces ima li murije, em nista i ne vidis osim industrijske zone!

 

Ovde su na žalost retki oni koji se osvrću na stare narodne mudrosti. Nema više vaspitanja. Uče ih od malena samo kako da zaobiđu, izigraju i prevare. Umesto da naprave pravedan sistem i nauče ih kako da koriste sistem i zakon u svoju korist.

 

Kad smo već krenuli... Što ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

svi vi moralni i pošteni, slobodno plaćajte putarine, plaćajte i povišene cene osiguranja, uđite u svoje mišije rupe.

ja odoh i na sledeći protest, kao što sam i do sada radio i uvek ću.

Nisu mene učili da muljam, izbegavam, ne plaćam... Učili su me da mislim svojom glavom i da od mene ne prave magarca.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Plaćam dvojicu što kopaju, plaćam dva čuvara groblja, plaćam ljude koji me obaveštavaju. Svi traže, ja samo plaćam, ODAKLE?!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

@mrle svaka tebi cast, malo je onih koji misle svojom glavom.

Kazu, ne znam, da u Sabcu postiji groblje onih koji su mislili da imaju prednost!

Ne znam kakve veze ima placanje auto-puta u Italiji sa protestom i dazbinama kod nas, ali kad smo vec otisli u off: siguran sam da niko tebe ne tera da placas niti da protestujes i isto tako znam da smo u vecim govnima zbog onih kojima vise smetaju oni koji se s njima ne bune protivu drzave nego oni koji nam uvode nove i vece dazbine u istoj toj drzavi. Stedi ti svoju energiju i komentare za taj protest, pa se mozda tamo i vidimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

svi vi moralni i pošteni, slobodno plaćajte putarine, plaćajte i povišene cene osiguranja, uđite u svoje mišije rupe.

ja odoh i na sledeći protest, kao što sam i do sada radio i uvek ću.

Nisu mene učili da muljam, izbegavam, ne plaćam... Učili su me da mislim svojom glavom i da od mene ne prave magarca.

 

Ovde vecina misli svojom glavom, tamo postuju zakon. Tamo voze nove motore, a mi ono sto su oni odavno izvozili. Oni voze po lepim putevima, nasi su ko oranice. Oni magarci, a mi pametni? :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ne kapiram zasto ovde mnogi puteve smatraju nekom svojom zagarantovanom svojinom!!!

Kada prodjes a ne platis to nije nista drugo do kradje!

Kao da udjes sada u mesaru i kazes ja smatram da je lopovluk koliko kosta 1KG mesa uzmes i odes.

Posto boze moj TI smatras da je to puno i onda si sebi da za pravo da uzmes i ne platis.

ALOOOO slusate li vi svoje gluposti?! Koristis bre nesto tudje u sta je ulozeno nesto. Ako ti se ne svidja idi ili nekim drugim putem ili livadom!

Dodjes u kafic i stoji da je pivo 150din. Ako neces pali gde ti bolje a ne da ukrades to pivo!

Zato nam i jeste ovako! Tako smo i zasluzili!

Pa koristis neku uslugu?! Platis valjda!? Ako ne platis onda si lopov!

Kako ovde fali reda i zakona. Pa lepo rebnuti nekoga kazna, zatvor i uvesti u red.

 

A to sto su nemci uradili podrzavam. Oni su ga gradili a onda dodju neki krelci eto mi na primer i voze se za dz?! Kao sto eto ti kupis motor radio si za njega i mucio se a onda dodje neki krelac i vozi se njime za dz!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

svi vi moralni i pošteni, slobodno plaćajte putarine, plaćajte i povišene cene osiguranja, uđite u svoje mišije rupe.

ja odoh i na sledeći protest, kao što sam i do sada radio i uvek ću.

Nisu mene učili da muljam, izbegavam, ne plaćam... Učili su me da mislim svojom glavom i da od mene ne prave magarca.

 

O tome sam i pričao, ali to razume onaj ko hoće. Velika je razlika između krađe putarine i protesta. Protest je legalna stvar i to treba svi da radimo sve dok sistem sam sebe ne promeni. Uz malu pomoć naroda, tj nas, ali na fin, vaspitan i kulturan način koristeći zakon u svoju korist. Nikada nećemo promeniti ništa time što ćemo da potkradamo državu na sitno i likujemo zbog toga. I to se ne odnosi samo na putarinu već na sve. I carinu i porez i ostale dažbine.

 

Ima jedan dobar vic o nama Vojvođanima na temu autoriteta i plitke pameti naroda:

Došao Čak Noris u neko selo u Vojvodini i odmah podelio selo na žene i muškarce. Šta će ljudi, slabiji su i podele se. Iscrta on liniju na sred sela i kaže: Sada ću sve vaše žene redom da probam. Ko pređe crtu gotov je! I krene da radi...

Nakon nekog vremena okrene se da vidi šta rade muškarci. A oni se smeškaju zadovoljno i podguruju. Čak ljut, nije mu jasno šta se dešava, ali nastavi da radi na ženama... A jedan od seljaka će onom do sebe: Ala je ovaj Čak Noris glup, dok on radi na našim ženama mi mu čepamo liniju. :neznam:

 

 

Nisu te učili da muljaš, izbegavaš i ne plaćaš, a upravo to radiš i propagiraš ovde. Slobodno se teši da je skrivanje tablice i prolazak kroz naplatnu rampu bez plaćanja razmišljanje svojom glavom i herojski čin dostojan Robin Huda. Upravo to je po meni beg u mišju rupu. Glumiš heroja kada si pod kacigom i anoniman. A bićeš manji od makovog zrna ako ti neko pokuca na vrata zbog toga. Šta ćeš onda? Da nećeš da postaneš Robin Hud ili Rambo, poznati borac protiv sistema?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja