Jump to content

Moto Zajednica

auspuh

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Posto sam u fazi menjanja auspuha na mojoj Yamahi tt600,a nasao sam neki auspuh od gsxr 600 interesuje me dali je neko probao da stavi auspuh od r-a na enduro i kako bi se ponasao.Drugar mi je rekao da nemoze da se motor gusi,al reko da cujem i vase misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1112 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

uzas iskustvo , nema nista gore , gasi se na malim obrtajima jedva radi, treba ga otvoriti napraviti komoru i onda prigusivac pa ga podesiti maa... bolje kupi LEO VINS. begaj od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Imam da izgubim samo lovu ;D auspuh sam video u oglasima tako da bi morao da narucim pa da probam a to zadovoljstvo bi me mozda skupo kostalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1112 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Ako stavis seriski naravno da ce se gusiti,ako stavis protocni otvoren nema sanse da se gusi.Imam jedan takav

pa poenta auspuha za SM KROS I ENDURO da trebaju imati pregradu da bi mogli normalno raditi na malom gasu i leru. znaci nisu PROTOCNI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Imao sam prilike da cujem, na XL Veljka Vlahovica, protocni auspuh i zvuk je vise nego ekstra i naravno radi na leru kao sat.Trebamu samo malo dici ler i nista vise ako je sve uredu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Sad sam dosao od druga koji mi je dao na poklon otvoreni auspuh,montirao sam ga i na leru radi ok al cim dam gas cuje se previse jako.Dali neko ima skicu auspuha sa komorama da znam kako izgleda pa bi mozda ovaj prepravio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

bas tako zato sto je otvoren zato je i bucan pogotovo na tvojoj masini...a pregrade zavise od proizvodjaca,ali mislim da se vise isplati na nabavis drugi nego da prepravljas taj otvoren ,mnogo je zajebancije da bi to posle opet licilo na nesto kada ga sastavis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

U mestu kada ga zaturiras to pukne dosta jako u voznji to nije tako strasno.Ja sam uvek  zato da je mnogo bolje da se  motor dere nego da ga niko necuje.I to je jedan od nacina da skrenemo paznju onima koji negledaju kuda voze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Ja bi zvuk kao i na standardnom mom auspuhu nista jace i on se dosta cuje jedan klip enduro,njega skidam zato ste je vec poceo da rdja i dosta je tezak a i krpljen je dosta puta,treba mi nesto sto ne rdja,kao sto je micron od TTr600 standard.

Znaci ovako nesto trazim

http://video.google.com/videoplay?docid=2785234541938476627&q=yamaha+tt600+s&total=3&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

prigusivac mozes lako napraviti, neka ti bude oko 25-30 mm, unutarnjeg precnika, i napravis ga na jedan sraf, lepo se ubaci u top, zasrafis i gotovo, a kad oces da ti bude malo glasniji, opet izvadis i tako. eto ti slika, znaci ovo na prvoj slici trebas da napravis, a posle vidis kako izgleda kad se presece na pola auspuh...

 

2000203692446281831_th.jpg

 

2000209399590509382_th.jpg

 

2000209399590509382_th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Upravo tako, samo prigusivac ako ti je glasan bez njega, i vozi...A  protocni i treba da bude ako hoces vise snage (moras malo i airboh da "secnes", pozeljan je i drugi (protocniji) filter vazduha, i naravno moraces malo da povecas glavnu diznu.

 

To da se gasi na leru nije istina, svi zamenski auspusi za supermoto/enduro 4t su protocni (otvoreni). Ja na mom KTM-u imam otvoren auspuh Leo Vince od neke 600-tke najverovatnije, i sve super radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM 990 SM

Auspun za motor sa jedni cilindrom je malo drugaciji nego za r-ove, zato sto motor sa jednim cilindrom treba da ima i povratne gasove da ne bi izgubio na obrtnom momentu. Ako stavis bilo kakav auspun mozes da steknes subjektivan utisak da on bolje ide zbog glasnijeg zvuka  a u sustini i nece ici. Ukoliko promenis auspuh moraces i centralnu diznu da stavis vecu i airbox da malo otvoris.

Pamet u glavu!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mozes da dobijes gomilu problema, a mozes da dobijes i malo povecanje snage koje u prakticnoj upotrebi neces da osetis. Mislim da nije vredno truda i para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja