Jump to content

Moto Zajednica

Zaustavljanje od strane policajca na sopstvenom imanju!

Recommended Posts

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

cisto da ti razjasnim, po nasem zakonu ti si se nalazio u putnom pojasu, tvoje imanje pocinje tamo gde se putni pojas zavrsava. to je od 2 do 12 metara od puta, u suprotnom imali bi kukuruze do asfalta. dakle, posto putni pojas spada pod jurisdikciju policije ti si u prekrsaju, posto nisi kod sebe imao vazece papire za motor i sebe takodje si u prekrsaju, kacigu predpostavljam da nisi imao tako da si i tu u prekrsaju. od ovih prekrsaja, da se pandur zainatio, ne bi te spasao ni merlin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Znaci onda ako bi ja parkirao motor na kraju mog puta pandur moze da dodje i da pise prijavu kako sam sam sebi zatvorio put (ulaz u dvoriste)...I da jos jedno pitanje, to onako pitam bas me zanima, dajem primer, moj brat ima polozeno, motor mu je reg, i primer krene negde od kuce i blizu mu se na asfaltu ugasi motor i javi meni da je ostavio motor tu i tu da ja dodjem po njega i odguram ga kuci a on nastavlja peske, i ja odem po motor i uzmem da ga doguram do kuce i primer naidje policajac saobracajac i da li on mene moze isto da proverava ili slicno zato sto ja guram motor pored sebe, sigurno moze da me proveri jer se nalazim na saobracajnom putu ali da li moze da mi pise neku kaznu, na primer sto nemam kacigu, polozeno, a u stvari samo guram motor ne vozam ga??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

kraj tvog puta je dalje od one razdaljine koju si naveo u opisu dogadjaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Okej, koliko ja vidim ovde ispada da ko god hoce moze da stane na kraj puta i ako hoce i da rostilja tu ja ga ne mogu skloniti samo zbog toga sto nemam ogradu tu, onda ko god hoce moze da udje tu, znaci ja sad po tom pitanju treba da ocekujem da patrola udje na polovinu mog puta i da zaustavljaju samo moju porodicu tu svaki dan, inace ja sam naveo da mi je kraj puta od asfalta odvojen 2m, ja da sam znaci imao tu ogradu on mi nebi mogao nista, a sta i da ima i da je bila otvorena??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A sta je sa medjom? Sve lepo ti putni pojasevi ali ako je meni medja tu i tu to je onda moje a ne nekog putnog pojasa. Možda sam prost po tom pitanju ali svoje ne dam a tuđe neću. A ako treba da bude deo putnog pojasa zbog radi toga i toga neka dodje put da me pita da mu prodam komad zemlje pa će da se pomera medja i da bude to deo putnog pojasa :) Stefan..udari ti lepo kapiju tu ako nastavi pandur da te zeza :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ovde u Srbiji policija koliko vidim radi sta pozeli, na kraju ce i da bude ograda ali otvorena i vezan pas na jedan kraj ograde (neki veliki) pa cemo videti onda da li ce uci pa me zezati, a ja cu bas u inat da se vozam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

...

 

Reklo bi se da tvoja i ova definicija nisu bas iste.

Valjda je jasno da se necije dvoriste ne moze koristiti kao saobracajna povrsina za sve ili odredjene ucesnike u saobracaju. :neznam:

 

Pa ako ga koriste ukućani onda oni spadaju u određene učesnike u saobraćaju. Nemojte da padate na lakonaki napisana ograničenja koja samo definišu da je put čak i površina na kojoj je zabranjen saobraćaj bilo kome osim vlasniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ja sam vama preneo ono sto zakon kaze, vi ga tumacite kako vama odgovara, meni je sve jedno. u svakom slucaju mozete da pobedite na sudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Okej, koliko ja vidim ovde ispada da ko god hoce moze da stane na kraj puta i ako hoce i da rostilja tu ja ga ne mogu skloniti samo zbog toga sto nemam ogradu tu, onda ko god hoce moze da udje tu, znaci ja sad po tom pitanju treba da ocekujem da patrola udje na polovinu mog puta i da zaustavljaju samo moju porodicu tu svaki dan, inace ja sam naveo da mi je kraj puta od asfalta odvojen 2m, ja da sam znaci imao tu ogradu on mi nebi mogao nista, a sta i da ima i da je bila otvorena??

Pa ti druze ni sam sebi nisi jasan dokle je tvoje.Te price igrali smo se tu kao klinci ne pije vodu.Sve dokle zakonski mozes da postavis ogradu je tvoje,i tu maltene bi trebalo da radis sta hoces,a policajac nema prava pristupa u ovoj situaciji,po meni.A ovo da u svom dvoristu morate da imate polozeno inace ste u prekrsaju,ne verujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

ovaj samo viče "moje je, moje je"................sine, nemaš ni dozvolu, a nisam ni stigo da pročitam da li ti je motor registrovan/regularan.................... kada skenjaš nekoga videćeš koliko je tvoje imanje................manje gledaj teksaškog rendžera i više moćne :D

 

 

 

a mi možemo da filozofiramo do prekosutra..............

 

 

Ala si ti neki zaheban filozof....ccccc

 

Pametan si ko pcelica Maja,samo sto neseres med!Promeni Nick u "Pcelica Marko"

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

 

Reklo bi se da tvoja i ova definicija nisu bas iste.

Valjda je jasno da se necije dvoriste ne moze koristiti kao saobracajna povrsina za sve ili odredjene ucesnike u saobracaju. :neznam:

 

Pa ako ga koriste ukućani onda oni spadaju u određene učesnike u saobraćaju. Nemojte da padate na lakonaki napisana ograničenja koja samo definišu da je put čak i površina na kojoj je zabranjen saobraćaj bilo kome osim vlasniku.

 

Odredjeni ucesnici nisu individue, nego svi ucesnici koji zadovoljavaju neke uslove, kao npr. samo motocikli ili samo gosti restorana ili svi osim motocikala itd...

Ako je privatni put otvoren za javnu upotrebu (parking ispred kafane npr.) onda je to put za odredjene ili sve ucesnike u saobracaju. Obicno tada ima znak.

Privatni posjed (put, livada, bilo sta) koji nije otvoren za javnu upotrebu nema nikakve veze sa saobracajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ovaj samo viče "moje je, moje je"................sine, nemaš ni dozvolu, a nisam ni stigo da pročitam da li ti je motor registrovan/regularan.................... kada skenjaš nekoga videćeš koliko je tvoje imanje................manje gledaj teksaškog rendžera i više moćne :D

 

 

 

a mi možemo da filozofiramo do prekosutra..............

 

 

Ala si ti neki zaheban filozof....ccccc

 

Pametan si ko pcelica Maja,samo sto neseres med!Promeni Nick u "Pcelica Marko"

 

http://www.youtube.com/watch?v=uHfdllJ1ZrE

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

A ljudi da li ste vi ikad bili na sudu a da niste bili stranka?

 

Ograda nema nikakve veze sa tim, a put koji nije javni tj. nije dostupan neodređenom broju ljudi ne spada pod nadležnost Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.

 

Morate da skapirate da nije dovoljno pročitati nekoliko članova jednog zakona kako bi mogli da znate tačno o čemu pričate.

 

Savane, što se tiče međe, ona sigurno ne može da bude u zaštitnom pojasu, a kad se nalazi tako blizu trase puta onda za to služi eksproprijacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mene je policija startovala na ulazu u kamp na jednom moto susretu, znači zemljani put koji se inače ni ne koristi uopšte kao put nego prilaz ograđenom delu livade... Glavna cesta je bila 10m daleko i nisam se ni približio putu. Sedeo sam na upaljenom motociklu (jer sam se prethodno posvađao sa devojkom i isterao motor iz kampa da ona pomisli da idem kući). Panduri su tražili da ugasim motor i da duvam. Pošto sam odbio da duvam jer sam smatrao da se ni ne nalazim u saobraćaju, pripretili su mi da će me privesti za ometanje službenog lica u radu. Nisam hteo da se dalje raspravljam sa njim, duvao sam u dreger, naduvao određenu količinu alkohola, priveli su me u stanicu na trežnjenje i dobio sam haos veliku kaznu da platim i oduzimanje dozvole. Čak sam urgirao i kod sudije za prekršaje da razmotri činjenicu da i u prijavi piše da sam se nalazio na prilazu glavnog puta, a ne na putu za saobraćaj, na šta je ona odgovorila da nema nikakve veze da li sam na putu ili negde drugo, ako te policija legitimiše i napiše prijavu to je onda validan dokaz da ste krivi.

Tako da vaše priče tipa: ne sme da vas kazni tamo, ne sme vamo, policija ne može tako, ne može ovako...ne pije vodu! Policija u Srbiji može sve i napakovaće vam samo još više problema ako se sa njima natežete...ako su namerili da vas kazne, to će i uraditi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Tako da vaše priče tipa: ne sme da vas kazni tamo, ne sme vamo, policija ne može tako, ne može ovako...ne pije vodu! Policija u Srbiji može sve i napakovaće vam samo još više problema ako se sa njima natežete...ako su namerili da vas kazne, to će i uraditi...

 

Mozda ja nisam dobro shvatio, ali da li je ovo uproscena verzija tvoje price:

Bio si pijan na motoru, na (zemljanom, nebitno) putu koji nije tvoje privatno vlasnistvo (a o cemu mi ovdje razglabamo), a koji koriste svi koji sa glavnog puta idu u kamp?

:stabre:

 

Sta je tvoja poruka na kraju? Kako se sacuvati od takve policije koja kaznjava i ispravne i neispravne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Stavi tablu privatan posed . Bez te table ti i tvoji znate da je to vas posed i niko vise . Put nema kapiju i niko ko zeli da udje na njega nije sprecen ako to zeli . Cim nisi obavesti ili sprecio nikoga da ulazi samim tim si napravio put za javnu upotrebu , makar bio i privatni posed . Ovako svakog koji skrene slucjno na tvoj put mozes da tuzis za upad na posed . Razmisli malo . Ja bih skucao kapiju koja bi uvek bila otvorena , sama kapija bi dala doznanja da je privatni posed . Pazi bez obzira sto je mozda medja pored puta ima pojas oko puta levo desno koji je pod ingerecijom saobracajne policije i saobracajne ispekcije . Ako postavljas nesto moras da odaljis za tu razdaljinu koja je propisana prema kategoriji puta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

...

Tako da vaše priče tipa: ne sme da vas kazni tamo, ne sme vamo, policija ne može tako, ne može ovako...ne pije vodu! Policija u Srbiji može sve i napakovaće vam samo još više problema ako se sa njima natežete...ako su namerili da vas kazne, to će i uraditi...

 

Mozda ja nisam dobro shvatio, ali da li je ovo uproscena verzija tvoje price:

Bio si pijan na motoru, na (zemljanom, nebitno) putu koji nije tvoje privatno vlasnistvo (a o cemu mi ovdje razglabamo), a koji koriste svi koji sa glavnog puta idu u kamp?

:stabre:

 

Sta je tvoja poruka na kraju? Kako se sacuvati od takve policije koja kaznjava i ispravne i neispravne?

Pa razglaba se i o tome da ga je policija zaustavila na putu koji i nije kategorisan kao javni put od saobraćajnog značaja...otuda i moja priča...

Poruka je da, ma koliko se raspravlajli šta policija sme, šta ne sme, uvek će neko naj..ati zbog policijskog iživljavanja...

A o tome da li sam ja ispravno postupao kada sam sedeo pijan na motoru, nije sada tema da raspravljamo o tome...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Pročitah ja sve ovo i mogu vam reći da ima raznih tumačenja zakona. Ono na čega bi ja dao primedbu je sledeće, položi za A kategoriju za početak. Dečko koji popravlja motore sa 20 godina a da ih vozi samo u kontrolisanim uslovima kao što je navedeni slučaj, e je takvog za 42 godine života nisam video, što znači da smo počeli da komentarišeno sa nepotpunim činjenicama. Možda je neko rekao saobraćajcu da voziš i po kategorizovanom putu pa te čekao u zasedi da se uveri, sledeći put će te čekati malo dalje od kuće pa si obro bostan. Samim tim što nemaš dozvolu već si kriv u slučaju nezgode i kakvu god povredu da imaš nemožeš tražiti odštetu, a platićeš i njegovu štetu pa tek onda neće biti para za polaganje, motor i registraciju. Ne može policija da vrši kontrolu gde se njima prohte, isto tako ne mogu ni da uđu gde god hoće i kad god hoće, neki uslovi moraju biti ispunjeni i za ulazak bez naredbe suda. Trudimo se da se izborimo za bolji status u saobraćaju nas koji vozimo motore,(putarina, obavezno osiguranje, registracija na 6 meseci i da ne nabrajam dalje) a onda se većina i ne osvrće što Stefan nema ni dozvolu za upravljanje a ni saobraćajnu kod sebe (koja naravno mora da se nosi kad se upravlja bilo kojim vozilom).

Stefane, položi za motor, stavi kacigu, ako nemaš pozajmi motor (i ponesi saobraćajnu) postavi mobilni ili stavi kameru pa onda snimaj saobraćajca kako pretiče preko pune linije, stavlja kacigu u vožnji, pije pivo u uniformi, i bori sa za prava i red, tek onda imaš argumente sve na svojoj strani ovako samo presipamo iz šupljeg u prazno i trošimo slova na tastaturi.

Da te nedaj bože neko udario (stajao si na dva metra od puta) sa upaljenim motorom, kriv si i nema tog advokata koji bi te izvukao. Imaš 20 godina krivično si odgovoran pa se ti sad vozaj koliko hoćeš niko ovde ne može da te spreči, držiš đavolove vile u rukama i sam sebe bodeš u dupe.

Srećno!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Da sam juče umro koliko samo stvari ne bih saznao. Šteta samo što su mnoge od njih netačne.

 

Ja bih ga "izvukao" pred bilo kojim većem, bilo gde i bilo kad i to bez ikakve "cake". A pogotovo bih izdejstvovao oslobađajuću presudu za krivično delo.

 

Kategoriju bi trebalo da imaš, ne da bi mogao da se voziš po svom imanju već zbog "ma samo ću da ga sistem jedan krug tu do krivine, neće ništa biti"

Iskušenje je zajebana stvar ali to već valjda znaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Mene je policija startovala na ulazu u kamp na jednom moto susretu, znači zemljani put koji se inače ni ne koristi uopšte kao put nego prilaz ograđenom delu livade... Glavna cesta je bila 10m daleko i nisam se ni približio putu. Sedeo sam na upaljenom motociklu (jer sam se prethodno posvađao sa devojkom i isterao motor iz kampa da ona pomisli da idem kući). Panduri su tražili da ugasim motor i da duvam. Pošto sam odbio da duvam jer sam smatrao da se ni ne nalazim u saobraćaju, pripretili su mi da će me privesti za ometanje službenog lica u radu. Nisam hteo da se dalje raspravljam sa njim, duvao sam u dreger, naduvao određenu količinu alkohola, priveli su me u stanicu na trežnjenje i dobio sam haos veliku kaznu da platim i oduzimanje dozvole. Čak sam urgirao i kod sudije za prekršaje da razmotri činjenicu da i u prijavi piše da sam se nalazio na prilazu glavnog puta, a ne na putu za saobraćaj, na šta je ona odgovorila da nema nikakve veze da li sam na putu ili negde drugo, ako te policija legitimiše i napiše prijavu to je onda validan dokaz da ste krivi.

Tako da vaše priče tipa: ne sme da vas kazni tamo, ne sme vamo, policija ne može tako, ne može ovako...ne pije vodu! Policija u Srbiji može sve i napakovaće vam samo još više problema ako se sa njima natežete...ako su namerili da vas kazne, to će i uraditi...

 

Tu ima priča i oko namere, kao to da li si imao nameru da kreneš na put. Isto tako mogu da oduzmu vozilo, ako smatraju da si razbijen i imaš nameru da ponovo kreneš. Tako da je mogao i ovom momku da piše kaznu sa istom pričom, da je hteo da izadje na magistralu, iako on to nije hteo. Čuvena priča NIJE PRILAGODJENA BRZINA USLOVIMA SAOBRAĆAJA, je nešto gde UVEK mogu da nas cepaju, vozio 20km/h mogu da se pozovu na tu priču, pa makar i autoput bio u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U NL imaju član 5, tj neprikladna vožnja i ugrožavanje ostalog saobraćaja.

 

Tu si uvek donji dok ne dokažeš da nije baš tako, lakše platiti kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja