Jump to content

Moto Zajednica

Poskupljenje osiguranja od 01.07. za 50%

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kako tačno država može da uzme pare poskupljenjem osiguranja, a ne taksi pri registraciji?

 

Donacijama, tako funkcioniše masa mehanizama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ni majka se ne desi deteta dok ne zaplače... ja ću da plaćam dokle god budem mogao ali ću i da učestvujem u protestu ako ga bude bilo.. ..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

ni majka se ne desi deteta dok ne zaplače... ja ću da plaćam dokle god budem mogao ali ću i da učestvujem u protestu ako ga bude bilo.. ..

 

Otprilike tako 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: BGD Konjarnik

Nbs je trazila da se povecaju maksimalne isplatne premije pa zbog toga poskupljuje osiguranje. To sa velikim premijama se najvise odnosi na kamione i autobuse gde steta ili broj povredjenih koje treba obestetiti prevazilazi maximalnu premiju. E sad zasto poskupljuju obavezno osiguranje svima to mi nije jasno...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6936 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zna li bilo ko koliko smo duzni? Ja znam da smo puno, mozda i vise nego sto predpostavljam. Ima li sta, sto pravi novac? Malo toga, sto ce vrlo brzo biti prodato. Sada cemo da radimo kako nam drugi kazu i kako im odgovara. Sistem, ovakav kakav je, je neodrziv.

 

Svakako, ja bih troskove registracije podigao za 100%, gas na 154 dinara, benzin i dizel na 270 za litar. Uveo bih i dodatan porez na sve rezervne delove. Ko nema, neka vozi bicikl. Sebi bih kupio Scaniju da vuce jahtu od 15 metara sa bazenom kroz Beograd i gde mi se vec ide. Hocu po suvom da plovim! Sta me briga kad mi se moze a narod je glup i ne buni se. Svima je super koliko vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

 

Svakako, ja bih troskove registracije podigao za 100%, gas na 154 dinara, benzin i dizel na 270 za litar. Uveo bih i dodatan porez na sve rezervne delove.

 

Polako...bice i to :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zna li bilo ko koliko smo duzni?

Sta me briga kad mi se moze a narod je glup i ne buni se. Svima je super koliko vidim.

 

Ja sam se opametio juče i pobunio sam protiv sebe i gle, protest uspeo, ispiso sam sebi 3 čeka i sutra po tablice po staroj ceni, :jee5: pa nek vidi komšiluk kako izguravam i uguravam sebi, motor u garažu,:jee: a kad "država" ne zna koliki joj je dug, neću ni ja da budem izuzetak, al sam za svaki slučaj poslao pismo :BJBDedaMraz:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Juce sam pričao sa drugarom koji će mi verovatno registrovati motor(na njemu se vodi) ali on kaže da je to izgleda tek od polovine jula. Ne znam jel on u zabludi ili se nešto promenilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Juce sam pričao sa drugarom koji će mi verovatno registrovati motor(na njemu se vodi) ali on kaže da je to izgleda tek od polovine jula. Ne znam jel on u zabludi ili se nešto promenilo.

Odradis sutra da nebi to "izgleda" kostalo par hiljada!

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ove godine sam krajem jula početkom avgusta u srbiji tako da cu tad i registrovati. Iako će da poskupi jer sledeće godine ću doći početkom jula na godisnji i tako cu iskoristiti 2 sezone na jednu registraciju. A onda će da stoji jednu godinu ne registrovan sve do leta 2016 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Ljudi, potpuno je jasno zašto nam dižu cene osiguranja. Elaborirali smo to na nekoliko strana. Nema tu, u ovoj alavoj i preskupoj a neefikasnoj državi, nikakve posebne filozofije. Hajde da probamo nešto konkretno da uradimo jer mislim da će se ogromna većina nas ovde osećati jako po*rano ako bude nastavila da ćuti dok nam deru kožu s' leđa.

 

Predlažem protest čim pre. Zašto ne već tokom ove nedelje, odmah po uvođenju novog poreza?! U svakom većem mestu u Srbiji, ne samo u Beogradu. Detaljnije možemo i u posebnoj temi. Ja dolazim kad god i gde god.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

ajd sad par stvai...

poskuljene od 45 ili kako kazete ovde 50% je cisto drzavna dobit..odnosno to poskuljenje ide na drzavne garancije oko isplate stete.

mimo toga svaka premija polise u sebi sadrzi (pored raznih taksi i poreza) deo novca koji se isplacuje na osnovu rizika koji se desio. znaci u svakoj polisi (placenoj premiji) sve osiguravajuce kuce su se ogradile od moguce stete.

to sto dupeglavci sede u foteljama i kazu da nece biti poplave i onda se desi i onda kao nemaju para ...e to je vec problem same osiguravajuce kuce...slobodno trziste treba da diktira cenu (uz rigoroznu kotnrolu drzave).

najveci problem oko samog osiguranja nije cena polise..cena polise treba da bude visoka onoliko koliko ce ta premija da isplati stetu u slucaju ispunjenaj rizika od kojeg je lice/objektar osigurano...

problem u osiguranju vozila je porez na upotrebu motonog vozila koji je nije realan, visok i klasicna otimacina. predpostavlja se u startu da je svako vozilo luksuz..jer i za propali jugic star 30 goina se placa porez na upotrebu motornog vozila .. odnosno porez na luksuz.

treba da se zna sta je luskuz i da se odredi jasna granica koja treba da bude izgradjena iskljucivo na realnu vrednost automobila...dok vece kubikaze treba da imaju poseban ekoloski porez (mada je i ovo pitanje da li je logicno sobzirom da su utvrdjene norme emisije gasova..i ako se te norme preskoce vozilo ne moze da prodje tehnicki pregled).

 

sto se tice samog poskupljena..vlada je dala zeleno svetlo od prvog..ne znaci da ce poskupljenja odmah biti..treba da se doneu odredjene uredbe, odluke itd..realnije da ce poskupljenje biti oko 01.08 nego sto ce do toga doci 01.07...mada kako u nasoj drzavi sve brzo poskupljuje ne bi me cudilo da sve bude gotovo prvog minuta iza ponoci 01.07.

 

i neko je rekao da je DDOR italijanski..jeste..ista grupacija koja drzi delta generali drzi i DDOR......nemojte se zajebavati sa milenijum (to je hrvatsko Kroacija osiguranje) jer pre par meseci su izgubili pravo da izdaju zeleni karton (nisam siguran da su dobili nazad to pravo)...to je vec ozbiljna stvar i pokazatelj da tu nesto debelo ne stima...

 

neko je rekao nesto kako drzava ubira neki porez od osiguranja pa je to njen deo..porez je 5%...ostatak para se deli na prodavca polise (zakonski 12%...ispod ruke ide do 20%-23%), razne rezerve, fondove za isplatu steta itd...osiguravajucoj kuci ostane (po mojom slobodnoj proceni) 30-40 posto.

 

sto se tice isplate steta...drzava je donela nacrt i zakonsi ogranicila koliko koja povreda kosta...sad cu lupiti cene..lom ruke 400eura, lom glave 600eura itd...znaci jasno je da od naplate multimilionskih iznosa od oiguravajuce kuce nema nista...ono sto treba da se zna da svako ima pravo samog lica koji je prouzrokova nezgodu tuzi po drugim osnovima i u posebnom postupku naplati vece cifre od samog cinovnika nezgode...

 

malo sam odgovorio na pitanja koja sam procitao u temi..pa je zbrda zdola

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: smederevo
  • Motocikl: Fz1

Neki datum nesto, za protest, niko nista?

vidis to me cudi svi nesto ljuti raspricali se niko konkretno da kaze ajde ljudi ja imam vremena organizacija tad i tad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: smederevo
  • Motocikl: Fz1

Povodom poskupljenja osiguranja motornih vozila u proseku za veše od 40% i ostalih nepogodnosti koje utiču na motocikliste, MAS, BUM, BJB, RadioByke organizuju protest srpskih bajkera.

 

Skup bajkera je zakazan za nedelju, 6. jula 2014. godine na Zmajevoj pumpi, na autoputu ka Šimanovcima.

 

Naknadno će biti objavljeno u koliko sati počinje skup, a o načinu protesta, dogovoriće se na zbornom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Povodom poskupljenja osiguranja motornih vozila u proseku za veše od 40% i ostalih nepogodnosti koje utiču na motocikliste, MAS, BUM, BJB, RadioByke organizuju protest srpskih bajkera.

 

Skup bajkera je zakazan za nedelju, 6. jula 2014. godine na Zmajevoj pumpi, na autoputu ka Šimanovcima.

 

Naknadno će biti objavljeno u koliko sati počinje skup, a o načinu protesta, dogovoriće se na zbornom mestu.

Sta ce se konkretno traziti,samo vracanje polise na staru cenu ili i reg. na manje od cele godine?

 

 

Treba biti spreman sa ozbiljnim zahtevima,mozda skup uspe,pojavi se neki bager... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja