Jump to content

Moto Zajednica

Sa koje strane?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Neshto sad razmishljam. Kad silazite sa motora na koju nogu silazite, ili ti na koju stranu silazite?

Ja npr. uvek na levu. Ali to mi je ostalo od jahanja.

Glupa tema, znam ;D. Ali me bash interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pa, kad stanem uvek spustim desnu a leva mi na menjacu... I kad treba da spustim copavu samo spustim sa menjaca levu nogu i naslonim ga. A kad silazim sa motora uvek u levu jer je naslonjen na levu stranu, mnogo je lakse preskociti nogom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Uvek na levu sem u garazi, posto nemam mesta sa leve strane. Mnogo je prakticnije silaziti i penjati se sa leve strane motorcikla. Kada silazim spustim nogaru i oslonim motor pa posto  je motor vec dosta nagnut na levu stranu manje moram da se cimam da sidjem sa motora. Savet uvek kada silazite sa motora spustite nogaru, oslonite motor na nogaru da tek onda sjasite sa vaseg ljubimca. Meni se jednom deslio da mi je motor bukvalno ispao iz ruku dok ga sam silazio i nekako sam uspeo da ga uhvatim da nepadne al sam se otelio dok sam ga uspravio, od tad praktikujem prvo oslnaca na copavu pa teko onda silaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Uvek na levu sem u garazi, posto nemam mesta sa leve strane. Mnogo je prakticnije silaziti i penjati se sa leve strane motorcikla. Kada silazim spustim nogaru i oslonim motor pa posto  je motor vec dosta nagnut na levu stranu manje moram da se cimam da sidjem sa motora. Savet uvek kada silazite sa motora spustite nogaru, oslonite motor na nogaru da tek onda sjasite sa vaseg ljubimca. Meni se jednom deslio da mi je motor bukvalno ispao iz ruku dok ga sam silazio i nekako sam uspeo da ga uhvatim da nepadne al sam se otelio dok sam ga uspravio, od tad praktikujem prvo oslnaca na copavu pa teko onda silaz.

Tako uvek i radim, nije to bicikla pa sidjes i pustis nogaru ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ljudi, motoru se uvek prilazi sa leve strane... Tako svi rade, osim jedne osobe... Mog caleta!  :)  Zbog povrede noge koju vuce odavno, radije se oslanja na desnu, pa onda pridje sa desne strane i 'rushi' motor ka sebi.

 

I uvek kad ga upitam zar mu nije jednostavnije da ko sav ostali svet pridje sa strane "copave", on mi odgovori "e, kad predjes odredjene godine, vise nije tako bitno kako ces se popeti ili sici, bitno ti je samo da mozes da VOZIS!"  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

a recimo, kad opkoracim motor radi voznje, uvek se okrenem licem ka napred, tj. u pravcu kretanja.

 

Xaxaxa, kakav si ti kralj. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

uvek na levu.

a recimo, kad opkoracim motor radi voznje, uvek se okrenem licem ka napred, tj. u pravcu kretanja.

    Mudro, mudro...kad bi se okren'o drugacije mnogo bi teze bilo!!!

      ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jest, tako se jednom Babura ispred Sumatovca popeo na motor, jedva, i nije mogao da okrene volan. Zapravi, zadnje zmigavce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH

Davno sam prestao da se cudim ovakvim pitanjima na forumu, cudim se odgovorima na ta pitanja. Nisam bas siguran ali mislim da ima vise od 2 godine od mog registrovanja na ovaj forum i svasta sam video za to vreme. Ljudi shvatite da nije svrha samo pisati kojesta i nabijati postove, mnogo korisnih stvari se izgubilo u moru gluposti ovde napisanih pa ne moramo svim silama praviti jos vecu gomilu istih.

 

Izvinjavam se ako se neko nasao uvredjen ovim sto sam napisao ali zaista sam se dugo uzdrzavao da ne odgovaram na slicne postove, i jos nesto: Ja sa motora silazim na glavu  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Davno sam prestao da se cudim ovakvim pitanjima na forumu, cudim se odgovorima na ta pitanja. Nisam bas siguran ali mislim da ima vise od 2 godine od mog registrovanja na ovaj forum i svasta sam video za to vreme. Ljudi shvatite da nije svrha samo pisati kojesta i nabijati postove, mnogo korisnih stvari se izgubilo u moru gluposti ovde napisanih pa ne moramo svim silama praviti jos vecu gomilu istih.

 

Izvinjavam se ako se neko nasao uvredjen ovim sto sam napisao ali zaista sam se dugo uzdrzavao da ne odgovaram na slicne postove, i jos nesto: Ja sa motora silazim na glavu  ;D.

Trudim se da pishem shto manje.

A to je otprilike zbog ovakvih postova.

Dejo, koliko se seccam ja sam odmah na pochetku napisao da je tema glupa.

Shto znachi da niste morali da chitate dalje (radoznalost je chudo).

I ja sam isto duzze vreme na forumu!

A koliko postova imam mozzete da vidite kod mene u profilu.

Stvarno se izvinjavam svima koji moraju da chitaju moje postove.

Usput temu ccu zakljuchati, da ne bi sluchajno uvredio nekog svojim glupostima.

Hvala svima koji su odgovorili!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja