Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri odabiru motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav bajkeri. Relativno sam nov u ovom svetu :D Treba mi pomoc pri odabiru prvog motora. Premisljao sam izmedju nekog enduro i sportskog, ali sam se odlucio za sportski. E sad, ovde postoji i mali problem,imam 18 godina...sto znaci da imam neko ogranicenje pri snazi motora do 35kw. Ja bih najradje skocio na nesto jace, i lagano se vozio sa njim dok ne steknem osecaj. Trenutno mi preostaju trkalice od po 250cc...E sad citao sam po internetu da se jaci motori mogu cipovati na 35KW i tako registrovati. Da li je tako nesto izvodljivo u Srbiji, da li steti motoru i pre svega da li je to legalno ? A takodje sam naisao na oglas motora..u pitanju je Kawasaki Ninja 600cc i ima 33 KW kako pise u oglasu. E sad kakav bi on bio sa snagom ? Da sumiram pitanje...treba mi predlog za par motora u rangu koji mogu da vozim, i da li je ono sa cipovanjem motora izvodljivo ?

Ovaj kawasaki je u pitanju: http://www.polovniautomobili.com/oglas4890467/kawasaki_njinja/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ne bih da te mnogo razočaram ali sa 18 godina si ogranicen na A1 kategoriju odnosno motor do 125ccm i ako se ne varam 15kw ili manje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ne bih da te mnogo razočaram ali sa 18 godina si ogranicen na A1 kategoriju odnosno motor do 125ccm i ako se ne varam 15kw ili manje .

 

i ja mislim, znam da je A2 ogranicenje do 24. godine tako da mislim da si ti jos uvek ogranicen na A1, osim ako nisi nesto smutio pri polaganju1moto3.gif

 

A sto se tice ove kawe, mislim da je malo previse za pocetnika, sto se tice cipovanja nisam cuo da je neko to kod nas radio tako da nisam kompetentan, ali verujem da bi kao i sve kod nas kad dodje do birokratije bilo jebavanja kol'ko hoces 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ал ви волите да паметујете,,, а1 је од 16 до 18 година, читајте закон пре него што нешто напишете.

 

а2 се добија са 18год 1hmm.gif

 

Иначе мотор не можеш смањити на 35кв.

 

Користи претрагу има бар 5 оваквих тема са моторима за а2 категорију...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Smanjenje snage je moguće, ali će motor morati na atest kako bi to nadležni organ verifikovao. Mislim da ti se to ne isplati, bolje kupi odgovorajući (ili već uštrojen motor) kako bi izbegao ovu proceduru (verujem da je kod nas komlikovana). I tako ćeš za 2-3 godine poželeti da promeniš čitav motor, a ne samo da skineš blokadu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Pozdrav bajkeri. Relativno sam nov u ovom svetu :D Treba mi pomoc pri odabiru prvog motora. Premisljao sam izmedju nekog enduro i sportskog, ali sam se odlucio za sportski. E sad, ovde postoji i mali problem,imam 18 godina...sto znaci da imam neko ogranicenje pri snazi motora do 35kw. Ja bih najradje skocio na nesto jace, i lagano se vozio sa njim dok ne steknem osecaj. Trenutno mi preostaju trkalice od po 250cc...E sad citao sam po internetu da se jaci motori mogu cipovati na 35KW i tako registrovati. Da li je tako nesto izvodljivo u Srbiji, da li steti motoru i pre svega da li je to legalno ? A takodje sam naisao na oglas motora..u pitanju je Kawasaki Ninja 600cc i ima 33 KW kako pise u oglasu. E sad kakav bi on bio sa snagom ? Da sumiram pitanje...treba mi predlog za par motora u rangu koji mogu da vozim, i da li je ono sa cipovanjem motora izvodljivo ?

Ovaj kawasaki je u pitanju: http://www.polovniau...awasaki_njinja/

 

Sedi na 250cc i uživaj, ako si baš rešio da se ubiješ uzmi 600cc. Ti motori su obično "uštrojeni" na 35KW i posle im obično skinu blokadu, što bi ti verovatno i uradio...Dok ne stekneš onaj osećaj, vozi 250cc, mnoge je taj osećaj prevario...Da imaš više godina podržao bih ideju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Suzuki DR 650 RSE '95

Mozes ga elektronski ograniciti na 35kw, ali to kod nas niko ne radi. Da l' zbog cene, il' sto niko ne zna. Najbolja varijanta ti je da trazis svajcarca koji je vec uvezen sa manje od 35kw.

To ti je samo broj na papiru, verovatno uvoznici prepravljaju zbog veceg broja potencijalnih kupaca.Ti ga mozes voziti, registrovati, sve je legalno a niko ti to nece ni pogledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze, nemoj me pogresno shvatiti, ali mlad si i zivot je pred tobom. Kreni sa 250cc, videces da je dovoljno, a vremena ce na pretek biti, ako se naucis pravilnoj i bezbednoj voznji, da menjas motore i pronalazis sta ti najvise odgovara. Pozdrav!

 

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova

Evo ja sam krenuo sa 49 pa 125 pa 400 pa 600 pa 636 :D sasvim je dovoljno 128 konja 636cc,za pocetak moja preporuka nesto slabije 125 do 250,ima vremena kad ces voziti i 1000 ccm,samo pamet u glavu..!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sem softverski, moguce je motor i mehanicki ustrojiti. Nesto oko sajle za gas i granicnici se postave. Ne znam koliko je to priznata metoda kod nas u Srbiji. Ali pretpostavljam da bi to utvrdila komisija na atestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hvala vam na odgovorima...Mislim da cu ipak poceti od neceg slabijeg. E sad, ne znam sta bi bilo najbolje za mene. Tu je Honda CBR 250 koju nisam video u oglasima do sada i Kawasaki ninja R 250...koju sam nasao jednu u oglasima relativno nov motor 2004 godiste 1650e. Dajte mi jos neki savet, koji motor bi mogao da kupim. Unapred hvala ! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: KAWASAKI ZX4R i KEEWAY SPEED 125ccm

Ako imas 18 god, to znaci da mozes da polzes za A2 odnosno motor do 35kw. Nadji neki koji je uvezen i kojem su smanjeni kw. To i ja trazim (sl godine polazem za A2 kategoriju). Za oko mi je zapao kawasaki zxr 400, samo sto ljudi u Srbiji ne znaju puno o njemu i svi misle da je los motor... Jedino je problem sto za njega nema delova kao za ostale motore (sto ne znaci da ih nije moguce nabaviti). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: KAWASAKI ZX4R i KEEWAY SPEED 125ccm

Ali posto kupujes prvi motor, ne preporucujem ti zxr 400. Jednom sam ga provozao i nije bas za pocetnike :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Pogledaj da li ima Hyosung 250r po oglasima, vidim da ga hvale ljudi...Sve zavisi od budžeta, možda se strpiš za nekog ninju 250cc oko 2009 godišta, da se pojavi u oglasima ukoliko ga nema, čim spominješ cbr 250 onda mislim da ti je budžet taman...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Bas sam precesljao oglase sada...Nasao sam 2-3 ninje oko 2004-5 god, i hyosunga par komada..jedan mi bas zapao za oko.u pitanju je gt250r 2011 godiste, presao nesto sitno...2500km...Sve u svemu, videcu, imam vremena do tamo septembra, praticu oglase..sad imam otprilike u glavi sta bi kupio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ne znam zasto ti u celoj prici figurise septembar(pretpostavljam zbog rodjendana ili polaganja), ali ako vec celu pricu toliko odlazes racunaj da se u septembru vec polako zavrsava sezona te da bi mozda bilo najpametnije da celu kupovinu odlozis za zimu. Bice vise motora u ponudi a pasce i cene.

Ninja 250 je odlican motor ali je to i Hyosung. Nemoj da te pokoleba to sto je Hyosung koreanac posto za taj agregat od 250ccm nisam nigne nasao nijedan los komentar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja