Jump to content

Moto Zajednica

MOLBA ZA SAVET: KLE 500 2007 ili TRANSALP 2000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Postovani prijatelji bajkeri sada mi treba Vas savet. Naime pre nekoliko dana sam vozio svoj KLE 500 prema Kragujevcu i na polovini puta susretnem na pumpi takodje kolegu bajkera iz Novog Pazara sa Transalpom 2000 god. Otisli smo na pice  i uz pricu naravno dotaknemo i temu svojih motora. Kolega se inace zove Hazim, i kako mi je rekao odusevljen je svojim motorom, uvezao ga je prosle godine i platio 3600 e sa full opremom, sta god to znacilo, video sam samo da ima sva tri kofera koji su verovatno fabricki. Rece mi da je potrosnja konstantnih 7 lit u proseku, snage ima dosta i bas kao da je stvorena za duge ture. Kad stavi touring vizir voznja od 160km/h skoro da se i ne oseca. Posto mi je motor onako nabudzen bio prelep na prvi pogled zaljubio sam se. E,sad pitanje za Vas vredi li da prodam nov KLE 500 i kupim Transalp recimo 2000 ili 2001 godiste. Napominjem da sam i sa svojim Kawasakijem prezadovoljan jedina mana za mene je visina samog motora na koju nikako da se naviknem. Da li je Transalp nizi motor, laksi ili sta vec i koje prednosti ima u odnosu na nov KLE? Posto bih svoj motor mogao da prodam za  preko 4000e jer je presao nepunih 4000km sta bih mogao da pazarim od Transalp-a za tu lovu ida li uopste da se upustam u takvu transakciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Pa pitaj Minu neka ti kaže za visinu sjedišta. A valjda i sam možeš da zaključiš po njoj koliko je visoko.

 

Na KLE500 iz 2007. godine sjedište je na 850 mm, a na Transalp-u iz 2007. je na 843 mm. Čini mi se da ti tih 7 mm (ili 10 u najboljem slučaju) neće mnogo pomoći, tako da ostaj ti uz nov motor i uživaj...

 

Ovdje ti je KLE, a ovdje je Transalp...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Sta da Vam kazem osim hvala, odluka je Vasa! E onda mi nadjite crash barove i nosace bocnih kofera za KLE kao i kofere i to je to. Pozdrav svima i hvala jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja