Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sreca moja da nemam yamahu inace ne bi imao na sta da ugradim klackalice. Al bi se zato Bane chvorugar obradovao (skuplja staro gvozdje konjcetom po ulicama) ;D

 

To moze i moja baba Milijana

Ona mozda i moze, ti sigurno ne :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Sreca moja da nemam yamahu inace ne bi imao na sta da ugradim klackalice. Al bi se zato Bane chvorugar obradovao (skuplja staro gvozdje konjcetom po ulicama) ;D

 

To moze i moja baba Milijana

Ona mozda i moze, ti sigurno ne :P

 

Pa daj tom Banetu tu tvoju gvozdjuriju, oslobodi se bede  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ovu recicu baricu cu ja sa mojim suzukijem da pregazim,a bogme imam i jednog komsu sa t 12,smem da se kladim da moze i on,nego aco,to sto ces staviti jamahine klacke,nece ti pomoci da predjes jos 100.000km,moraces st agregat da ugradis,e ondak,,mozeee  :-* :-* :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ajde bre šta svirate...

Znači imao sam OBA motora ... ozbiljno :)

ST je bila kod mene nedelju dana i to je to. Posle nje je došla, naravno kraljica. Na Africi sam od Avgusta do danas prešao preko 7000 ...

Toliko o tome ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

 

IZVINJAVAM SE STO JE OVO NE ENGLESKOM, ALI ME STVARNO MRZI DA PREVODIM

 

Best example is the swiss Dirk Egli. A long trip to work as well as 5 tours to Corsica and countless travels through Europe made him and his Twin a km-eater. At 130000 km he located a noise in the motor and thought the engine would die within the next days. A sheer false diagnosis. Today his Twin got 243000 km on her - and over 100000 of them without oilchange or any other service. Salt of seven winters keeps her together and the chain was changed when it was torn. Three chains have had it. "I want a bike to ride not to service", was his comment.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ajde bre šta svirate...

Znači imao sam OBA motora ... ozbiljno :)

ST je bila kod mene nedelju dana i to je to. Posle nje je došla, naravno kraljica. Na Africi sam od Avgusta do danas prešao preko 7000 ...

Toliko o tome ;D

ajd cuti,sad ti kasno da se kajes.... :-* :-* :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mene ne mrzi

 

Najbolji primer je svajcarac Dirk Egli. Dalek put do posla, kao i 5 tura do Korzike i bezbroj putovanja po Evropi su ucinili njega i njegovu afriku gutacima kilometara. Na 130.000km primetio je buku iz motora i pomislio da ce masina da crkne za nekoliko dana. Tako lazna dijagnoza. Danas njegova afrika ima 243.000 km na satu i od toga preko 100.000 bez promene ulja i bilo kakvog servisa. So sedam zima je drzi na gomili, a lanac je promenjen onda kad je pokidan. Tri lanca je promenila. "Zelim motor da ga vozim, ne da ga servisiram" je bio njegov komentar.

 

 

Ova urbana legenda kruzi odavno netom, a da li je istina.... procenite sami.  Na stranu zezanje i sve, ali meni je prosto neverovatno da sa istim uljem motor predje 100.000 km, pa makar to bila i afrika .

Eto, trenutak iskrenosti :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Mene ne mrzi

 

Najbolji primer je svajcarac Dirk Egli. Dalek put do posla, kao i 5 tura do Korzike i bezbroj putovanja po Evropi su ucinili njega i njegovu afriku gutacima kilometara. Na 130.000km primetio je buku iz motora i pomislio da ce masina da crkne za nekoliko dana. Tako lazna dijagnoza. Danas njegova afrika ima 243.000 km na satu i od toga preko 100.000 bez promene ulja i bilo kakvog servisa. So sedam zima je drzi na gomili, a lanac je promenjen onda kad je pokidan. Tri lanca je promenila. "Zelim motor da ga vozim, ne da ga servisiram" je bio njegov komentar.

 

 

Ova urbana legenda kruzi odavno netom, a da li je istina.... procenite sami.  Na stranu zezanje i sve, ali meni je prosto neverovatno da sa istim uljem motor predje 100.000 km, pa makar to bila i afrika .

Eto, trenutak iskrenosti :) 

svaki ciga svog konja hvali,malo je preterao..malo mnogooooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

10 years of Africa Twin

by Rolf Henniges

 

freely translated from an article in motorrad (24/98) by Michael Selg

 

ovo je preklo izvucenog pasusa,  ceo tekst imate na atic.org sajtu, a ovaj tekst znaci i da su nemci lazovi takodje, a gore pomenuti casopis,neozbiljan, posto je ovakav tekst, sa gomilom lazi, pustio u stampu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Davne 1976 godine, negde u Jugi tata kupio cerki za diplomu bubu u Sarajevu. Cerka je sela i vozila,vozila,vozila 160.000km za 4 godine, i onda joj je crkao mislim automat migavaca, otisla u servis, a majstori popadali u nesvest  ;D ;D ;D Pri tom mi nikako nije jasno kako vazdusara nije iskasljala poslednju kap ulja negde na 50-60.000km...?

Kazu da je buba zavrsila u VW muzeju u Nemackoj... I ovo moze da se proveri...valjda ;D ;D ;D

 

Takodje sam svojim ocima gledao forda sijeru pre 20 godina na taksiju u Australiji koji je imao ugradjen ultra fini filter ulja, i presao je 384.000km bez zamene ulja...!!! Ako se neko seca serije "Beyond 2000"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

budu li me iznervirali, imam negde casopis iz 94-95, mislim, sa uporednim testom afrike i tenere, skeniracu ga i turiti ovde (ovo se odnosi na tekst) da svi vide njihovu sramotu ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja