Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

Guest Velimlje

I da kazem i ovo

Ovu vasu maratonsku razpravu pratim vec duze vremena , kad stignem i do sad sam smatrao da je ulazak u nju ravan samoubistvu iz zasede , pa vas molim da potvrdite suprotno , meni se jos zivi ... 8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

ja i dalje ne vidim razlog za radovanje, mene mrzi ceo tekst i od reci do reci da prevodim, pa ako se ne ljutite, izvukao bih samo naj zanimljivije delove:

 

The Super Ténéré isn't really a trail bike. Its looks are so weird that I'm not sure what it really is!

ST u stvari nije pravi  motor za stazu( van puta). Izgleda toliko cudno da nisam siguran za sta je stvarno

 

Yamaha claim 70 horses at 7500rpm but either they're lying or the plastic has the aerodynamic efficiency of a brick shit house - the bike runs out of puff at the ton, topping out at 110mph.

Yamaha tvrdi da ima 70ks na 7500 obrtaja,  ili lazu ili oklop ima aerodinamiku poljskog klozeta sazidanog od cigle- izgubi snagu i maximalno napuni 110 milja( 172km/h)

 

t didn't really matter, the comfort level, seat aside, doesn't work much above 80mph, the riding position is just too upright for going any faster for any length of time. Besides, at 90mph the bike begins to wallow on its long travel suspension, doesn't like those long, fast motorway sweepers at all, meandering around in its lane like a drunk in search of somewhere to throw up a curry.

udobnost sedista, i nije toliko bitna posto ne radi preko 80 milja( oko 130), vozacki polozaj je previse uspravan za voznju brzu od toga i za bilo koji vremenski period. Pored toga motor na brzini od  90 milja pocinje da ljulja na njegovom dugackom ogibljenju i ne voli duge, brze krivine na auto-putu, krivuda po traci, kao pijan kada trazi gde da povraca

 

 

pljunuli su i menjac i jos mnogo toga, ako  bas mora, prevescu i ostalo  ;D

 

 

 

 

Evo ovako

 

Ja vozim ST, celu proslu sezonu. U januaru sam prodao kineza i kupio u februaru ST, poceo bojazljivo da je vozim u martu, presao za sezonu 2009 17.000 km, sredio sve sto je trebalo, ili sam mislio da je trebalo (nije mnogo bilo).

Moj super drugar Vld je pocetkom sezone uzeo AT. Dosta smo vozili zajedno od tih 17 iljadi, ponekad i menjali motore.

Dakle. Cinjenica, tenera jeste nesto brza, ali je to zanemarljivo, ja sam uspevao da je poteram do tih nekih 170, Deyan76 ju je probao i on ju je naterao na 180. I to je to.

Afrika je startnija, valjda taj V agregat, vozio sam je po Zlatiboru, nekako je odziv brzi, oseti se razlika.

 

Mane koje ja nalazim ST je dosta visoka potrosnja, pokusao sam to da sredim ciscenjem karba i stelovanjem, majstor Nesa zaric kaze d aodavno nije video prljaviji, ali potrosnja se mozda malko smanjila, i dalje se vrti izmedju 8 i 9 litara.

Jedian stvar koju je ostalo da promenim, i koja je porucena su te neke emulzione tube, pa cemo d avidimo. Satra me potrosnja, onaj dan kad smo picili za Sarajevo i nazad u danu, 900 km, stukao sam 100 e na gorivo, bem joj misha :)

 

Kocnice? Jbg, ja mislim da nema slabih i jakih kocnica. Prosto, sa Tenerom mozes da proklies, znaci koci. E sad, poenta je da se naviknes na svoj motor, pa u datoj frka situaciji da znas refleksno kako da reagujes, pa d aukocis, a da ne proklizes. Ja akd sednem na GS, ja kljucam, napred nazad, jer ima ostriju kocnicu od onog na sta sam ja navikao, a opet Mikula sedne na ST, i slabo mu koci. Kadle, poenta je naviknuti se na svoj motor i to je to.

 

Udobnost?

Meni je savrsena, redak motor koji svojim dimenzijama zadovoljava moju visinu od 207 cm. Imam manjerke i topcase, tu stane bukvalno sve sto mi padne na pamet da ponesem, prosle godine umalo nisam i bojler poneo ;) i to se ne odrazava na snagu, pokretnost i potrosnju. To me obradovalo.

 

Suma sumarum.

Motori napravljeni za istu ciljnu grupu, dve interpretacije jedne iste ideje. Mislim da je honda nesto malkice finije odradjena, i dizajn, i odabir agregata. Ali sve se to svodi na nekih 5-10%. Kazem, ja i Vld smo bara bar izvozali ovu sezonu, nigde se nije osetilo, tipa, joj imas bolji motor ili nesto slicno. Bolji je vozac, ali to je vec neka druga prica.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo konacno jedan objektivan teneras, cestitam Nikola :)

 

Znaci da rezimiramo, slabije ubrzava od afrike, sporija je od afrike (ja moju naterao na 183 km/h po gps-u), vise trosi, slabije koci, afrika je kvalitetnije (finije) napravljena, lepsa i ima bolji agregat :)

 

Mislim da smo konacno posle 162 strane dosli do zakljucka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R, Yamaha X max 300

@ Nikola

nemoj bre da spustas tenziju, bas je postalo zanimljivo  ;)

 

@aca

sve si neobjektivno izvukao iz konteksta, moj ST ide 195 i derem svaku AT na startu!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

a ST puca od snage i konjaze? citavih 10 ks, na ONU aerodinamiku, malo

 

Prijatelju , ja nemam pojma ni jedan od tih motora koliko ima konjskih snaga ... ne pratim . Nisam u toku dogadaja  8)

Ukljucio sam se samo zato jer je neko ZLONAMERNO upotrebio moj prevod  ;D ;D  ;D

 

Al da te pitam , salu na stranu , jel i ti radis nocnu ?

ne, nego ne mogu da zaspem, a obicno na tv-u nema nista pametno, pa ko velim, bolje da ovde prekratim vreme  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ma svi mi znamo sta smo kupili i svakome je njegov motor najbolji zato sto je "negov" (da ne kazem moj)  ;D ;D ;D

 

ali je super kad ovamo zaluta neki nesretnik sto nema ni AT ni ST pa mu nista nije jasno.... ja stvarno ne znam sta bi uzeo a da nije jedan od ova dva  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ma svi mi znamo sta smo kupili i svakome je njegov motor najbolji zato sto je "negov" (da ne kazem moj)  ;D ;D ;D

 

ali je super kad ovamo zaluta neki nesretnik sto nema ni AT ni ST pa mu nista nije jasno.... ja stvarno ne znam sta bi uzeo a da nije jedan od ova dva  ;D ;D ;D

 

BMW R 1200 GS adventure, naravno. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ma svi mi znamo sta smo kupili i svakome je njegov motor najbolji zato sto je "negov" (da ne kazem moj)  ;D ;D ;D

 

ali je super kad ovamo zaluta neki nesretnik sto nema ni AT ni ST pa mu nista nije jasno.... ja stvarno ne znam sta bi uzeo a da nije jedan od ova dva  ;D ;D ;D

 

BMW R 1200 GS adventure, naravno. ;D ;D ;D

Popsy je mislio motor koji moze da se vozi na ATvsST terenima :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

BMW R 1200 GS adventure, naravno. ;D ;D ;D

 

Heheh... to čim dobijem sedmicu na lotou koji ni ne igram ;) ili obijem najbližu banku ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ma svi mi znamo sta smo kupili i svakome je njegov motor najbolji zato sto je "negov" (da ne kazem moj)  ;D ;D ;D

 

ali je super kad ovamo zaluta neki nesretnik sto nema ni AT ni ST pa mu nista nije jasno.... ja stvarno ne znam sta bi uzeo a da nije jedan od ova dva  ;D ;D ;D

 

BMW R 1200 GS adventure, naravno. ;D ;D ;D

Popsy je mislio motor koji moze da se vozi na ATvsST terenima :P

 

Ovaj moze svuda, a te vase livadice i sumice su za njega mala maca :P ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Da se razumemo, srz mog prethodnog posta je: to su dva sjajna motora, doduse zastarela, ali, i nase mogucnosti su zastarele, finansijske, tako da, rade posao savrseno, meni je moja ST pruzila predivnu sezonu 2009, 2010 se nadam jos boljoj. Boj ne bije svetlo oruzje.... ;)

 

Elem, sto se tice GS i njegovih terenskih mogucnosti, OFF ljudi cesto mesaju sa KROSS, te stoga tvrde da GS nije za OFF. Za KROSS nije ni ST, ni AT, vec su za to cvaje, ali to je neki skroz drugi par opanaka... ;)

 

Evo lepa retrospektiva sta sve moze GS, a moze i ST, naravno kad ga voze sjajni ljudi s kojima saa imao zadovoljstvo da delim ovu avanturu (da naglasim oba GS su sve vreme imala suvozacice, moj motor je vise za ovaj teren jer je laganiji, ja sam visok 207, oni oko 185, ja sam imao dva pada, oni ni jedan, dakle, nije do motora, vise j edo vozaca ;)):

 

IMG_0346.jpg

 

IMG_0349.jpg

 

IMG_0352.jpg

 

IMG_0353.jpg

 

IMG_0355.jpg

 

IMG_0359.jpg

 

IMG_0361.jpg

 

IMG_0372.jpg

 

IMG_0373.jpg

 

IMG_0374.jpg

 

IMG_0377.jpg

 

IMG_0384.jpg

 

IMG_0391.jpg

 

IMG_0392.jpg

 

IMG_0393.jpg

 

IMG_0395.jpg

 

IMG_0397.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Afrikanci srecan vam dan zaljubljenih. Sidjite do svojih podruma i garaza da vidite da li su vam se raspale vase kante tj objekti prema kojima gajite toliku ljubav ;D .

 

NikolaCruss, sigurno ti je potrosnja velika zbog emulzionih tuba. Koliko pratim komentare vlasnika i na stranim sajtovima to je glavni razlog vece potrosnje. Vidis da ne vredi ovima nista objasnjavati. Sto kaze farbach- coveku mozes objasniti samo ono sto on vec zna, nikako ono sto on vec ne zna.

 

Afrikanci zaboravljate da je u jednom trenutku Lalajko dao objektivnu ocenu afrike. Ne znam gde je to napisao ali se secam necega da nece da vuce kad imate suvozaca i da suvozac nema mesta da sedne udobno. Bilo je jos nekih komentara ali ja nisam zlopamtilo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

U pravu si Bopk, mnogi kazu da su te tube uzrok, zato ih i menjam, i njih i iglice koje odredjuju protok, pa ce d avidimo.

 

Srecan dan Zaljubljenih, svima nama i ne zaboravite jednu stvar, ovi motori su srecni sto imaju nas, a i mi smo srecni sto imamo njih, evo slika sa voznje cije sam slike stavio u predhodnom postu. Ova slika oslikava kako smo se osecali tog dana i objasnjava u cemu je ustvari poenta, ne ni u konjazi, ni u kubikazi, ne ni boji, brzini, neeeeeeeeeeee, poenta je u osmesima koje nosimo na licu i u srcu i divnim prijateljima sa kojima ih delimo:

 

IMG_0379-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Bravo, Nikola! :) Naravno da si pogodio poentu "u bocu". Sve je ovo ovde samo dobro zezanje :) a prava stvar je zajednička vožnja. Baš mi se dopada krajolik kojim ste se vozili. Pravi je za naše motore. Sve (mnogo) teže od toga je već za dvotaktna čudesa ;)

Za emulzione tube su 99% u pravu oni koji ti savetuju da ih zameniš. Ista priča je i na TDM-ovima i ostalim Yamahama koje ih imaju.

 

A da ST troši mnogo, troši:

 

http://www.spritmonitor.de/en/detail/182422.html

 

;D Nisam izdržao, bilo je jače od mene ;D ;D ;D

Ipak je ovo tema AT vs ST ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

O cemu se u ovoj temi radi  ::) ::)::) ;D

 

Ama baš o ničemu vezano za tvoju lakrdiju od Rotax-a ;D ;D ;D ;D

:o :o :o

Khm Khm ja sam mislio da se ovde prozivaju vase serpe i lonci a ne nasi kvalitetni motori za avione?!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Evo ja nisam jos merio ono od cepa do cepa al sam ubedjen da je negde izmedju 6 i 7 l na 100km.... tako da te emulzione tube, verovatno su jos uvek fabricke...

 

BMWjasi mogu da budu sudije na At vs ST , naravno ukoliko mogu da isprate  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja