Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

Guest Velimlje

Mislim stvarno , ko se setio da postavi link onog prevoda za Teneru , trebao je ta trazi autorska prava , nije fer …  ;D ;D

Ovako nista drugo mi ne preostaje neko Google i da trazim nesto lose za Afriku , da malo balansiram stetu koju sam ucinio ukazujuci sta pise na tom linku za Teneru

Vec na drugoj strani nasao sam ovo

 

http://home.clara.net/survivalskills/xrv750.htm

 

E sad , moj link , moj prevod , odabrao sam naravno najzanimjivije detalje , idemo

--

At first glance, the Africa Twin XRV750 looks like a trail bike - long travel suspension, 21" front wheel, massive ground clearance, high bars, trail tyres. But no-one in their right mind would take a bike weighing around 420lbs with acres of fragile plastic fairing and bulging petrol tank off-road in anything but the best conditions.

Prevod

Na prvi pogled Afrika izgleda kao enduro , dugacka suspenzija , tocak od 21 inca napred , masivno odstojanje od zemlje itd . Ali niko razuman ne bi vozio motor  tezine 420funti ( nek preracunava ko ima vremena , mada znate valjda koliko su vam motori lagani ;-) ) , sa hektarima osetljive plastike i buljavim rezervoarom za gorivo off road u nicemu sem najpovoljnijim uslovima.

--

--

So perhaps the bike is a motorway mile eater. The fairing looks the part and indeed keeps most of the wind off, but is so far away it generates a downdraught at helmet level - there is a lot of noise and buffeting at motorway speeds.

Unfortunately whilst the bike has reasonable acceleration up to about 90mph, the 60hp developed by the motor really doesn't have anything much in hand - the ton just about comes up but nothing much more! It's OK one up, with much the same performance as a GS500, but throw in a passenger and luggage and the Africa Twin will struggle to run with fast traffic on UK motorways, let alone unlimited German Autobahns. A GPz500 is much quicker!

Prevod

Znaci , mozda taj motor guta kilometre na autoputu ? . Oklop deluje OK , ali je predaleko od vozaca i stvara turbulenciju oko vozaceve kacige pa time dobijate mnogo buke i udaranja vetra kod vecih brzina

Nazalost , i pored toga sto motor ima razumno ubrzanje do 90 milja na sat , sa 60 konjskih snaga koje razvija agregat zaista , to je i sve sto mozete da ocekujete ! Dok vozite sami je OK , sa performansama na nivou GS500 , ali stavite saputnika i prtljag i Afrika ce da ima ozbiljan problem da prati saobracaj na engleskim putevima , da i ne pominjemo nemacki autoput !  A GPz500 je mnogo brzi !

 

 

--

--

But for one problem - the front end is seriously vague. … front doesn't inspire much confidence in the dry either! I rode an old BMWR100GS with a similar bulk and 21" front wheel set up quite a few thousand miles in the States. It was nimble and stuck to the road (quite good enough to lose a couple of VFRs in the mountains of California), so I can only think the weight distribution on the BMW is better...

Prevod

Ali ima problem – prednji kraj je nestabilan , cak i na suvom ne ocekujte osecaj sigurnosti ! Ja sam vozio stari BMW R100GS ( to je pre R1100 GS , moja napomena , sa bezmalo osmeha na licu ) sa slicnom tezinom i tockom od 21 inc napred nekoliko hiljada milja preko Amerike. Bio je okretan i drzao se puta dovoljno dobro da izgubim par VFR-ova u planinama Californije ( VFR-asi , ovo nisam ja rekao , napomena autora ovde prisutnog )

tako da jedino mogu da mislim da je razpored tezine na BMW-u bolji..

--

--

Could you tour two up on it? Well, like any bike, you could if you put your mind to it …. Not really room for two adults, unless they are very friendly, and whilst it does come with a luggage rack, it's only big enough for toothbrushes and credit cards.

Prevod

Mozete li da se vozite udvoje , sa saputnikom? Pa sad , mozete sa svakim motorom , ako se nameracite i tako odlucite … Nema dovoljno mesta za dvoje odraslih , sem ako su jako prijateljski , a i pored toga sto ima postolje za prtljaznik , dovoljno je velik za cetkicu za zube i nekoliko kreditnih kartica .

--

--

A starter bike for a recently qualified rider? Not really, with a seat somewhere near the stratosphere, breakable bits and iffy tyres, even though the engine is utterly unthreatening and easy to use. I had to check the specs to find out how many gears it has (five by the way).

Prevod

Motor za pocetnika ? Ne bas , sa sedistem negde u stratosferi , lomljivim delovima i nikakvim gumama , mada je motor potpuno ne-preteci i lak za upotrebu . Morao sam da proverim uputstva koliko ima brzina ..

--

--

And I wouldn't like to guees at the labour charge for a service - there looks to be masses of bits to unbolt even to access the plugs!

Prevod

A voleo bi i da nagadam kolika je cena servisa , sa obzirom da izgleda treba da se skine gomila plastika  samo da se stigne do svecica ..

--

--

So we need a user who never does more than 60mph, never corners hard or brakes hard, doesn't sit on it for too long at one go, but needs a fairing and a little luggage carrying facility. Aha - inspiration at last! It would make a great instructor bike I thought... it does - but for one minor problem... even round town, the racket in the helmet caused by the screen drowned out most of what I said over the radio...

Prevod

Znaci trebamo korisnika koji se nikad ne vozi brze od 60 milja na sat , nikad ne ide brzo u krivine , ne sedi na motoru predugo odjednom , ali treba oklop i malo kapaciteta za prtljag . Aha – inspiracija mi je ipak dosla ! To bi bio idealan motor za instruktora voznje , i moze , ali i u tome ima jedan problem , cak i kod voznje po gradu , od buke u kacigi nije moglo da se cuje sta sam rekao preko radija

--

--

Does it have any plus points? I've already mentioned the lights and the brakes, but the instrumentation deserves a word...

Prevod

Znaci dali ima dobrih strana ? Pomenuo sam vec , svetla i kocnice , a tu je i instrument tabla … ( ocekivao bi covek , pocet ce sa necim drugim , vaznijim )

--

--

So what conclusions then? The Africa Twin is a bike in search of a role. Unlike most bikes which excel at one particular role and cope with the rest, the big v-twin traillie excels at none - it's Jack of all Trades, and not particularly good at any of them.

Prevod

Znaci koji je zakljucak ? Afrika je motor u potrazi za svrhom . Za razliku od vecine motora koji su dobri za neku svrhu i snalaze se u ostalima , Afrika ne nalazi svoju dobru stranu , kao MAJSTOR ZA SVE , ali nevalja u ni jednoj

 

Mislim da je bilo jedino fer , u svrsi ravnoteze da vam donesem ovaj prevod . A na vama , Tenerasi je da vidite kako da ga izkoristite , ili jos bolje nadete bolji …

 

Pozdrav svima na ovoj diskusiji …

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Velimlje imas pice od mene za prevod. Ovo izgleda ne znaju samo afrikanci a njih se najvise i tice. Kao sto sam vec rekao dali brdo para za motor pa sad ne zele da priznaju da su pogresili. Vide oni to ali kako da napisu ovde kad ce doci vreme da prodaju svoje rage. Kako onda da sastave oglas? Nije za off  ;D, nije za auto put  ;D, nije za grad  ;D. Cena 4000e. Ne ide.

 

Jos jednom hvala za prevod

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jel znate zasto nema vise Crazy Froga... rekli su mu da ce u sledecem spotu voziti Afriku Twin...

 

Ovo je bila njegova reakcija...

 

pic04041.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2470 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

Eto jadan Crazy Frog..  :(

 

Dragi moji Tenerasi, imam tu cast da vam saopstim da smo pobedili..  :)

 

Evo reci jednog Afrikanca:

na vec poznatoj temi ATvs ST, a i tu niko ne misli ozbiljno to sto kaze

aaa prijatelju prevario si se sa to niko..  ;D mozda vi nista ne mislite ozbiljno kad postujete na ovoj temi

za rasliku od nas Tenerasa koji uvek pricamo istinu, samo istinu i nista osim istine  :)

 

Serpa serpa serpica na na na na nana...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ja i dalje ne vidim razlog za radovanje, mene mrzi ceo tekst i od reci do reci da prevodim, pa ako se ne ljutite, izvukao bih samo naj zanimljivije delove:

 

The Super Ténéré isn't really a trail bike. Its looks are so weird that I'm not sure what it really is!

ST u stvari nije pravi  motor za stazu( van puta). Izgleda toliko cudno da nisam siguran za sta je stvarno

 

Yamaha claim 70 horses at 7500rpm but either they're lying or the plastic has the aerodynamic efficiency of a brick shit house - the bike runs out of puff at the ton, topping out at 110mph.

Yamaha tvrdi da ima 70ks na 7500 obrtaja,  ili lazu ili oklop ima aerodinamiku poljskog klozeta sazidanog od cigle- izgubi snagu i maximalno napuni 110 milja( 172km/h)

 

t didn't really matter, the comfort level, seat aside, doesn't work much above 80mph, the riding position is just too upright for going any faster for any length of time. Besides, at 90mph the bike begins to wallow on its long travel suspension, doesn't like those long, fast motorway sweepers at all, meandering around in its lane like a drunk in search of somewhere to throw up a curry.

udobnost sedista, i nije toliko bitna posto ne radi preko 80 milja( oko 130), vozacki polozaj je previse uspravan za voznju brzu od toga i za bilo koji vremenski period. Pored toga motor na brzini od  90 milja pocinje da ljulja na njegovom dugackom ogibljenju i ne voli duge, brze krivine na auto-putu, krivuda po traci, kao pijan kada trazi gde da povraca

 

 

pljunuli su i menjac i jos mnogo toga, ako  bas mora, prevescu i ostalo  ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Eto jadan Crazy Frog..  :(

 

Dragi moji Tenerasi, imam tu cast da vam saopstim da smo pobedili..  :)

 

Evo reci jednog Afrikanca:

na vec poznatoj temi ATvs ST, a i tu niko ne misli ozbiljno to sto kaze

aaa prijatelju prevario si se sa to niko..  ;D mozda vi nista ne mislite ozbiljno kad postujete na ovoj temi

za rasliku od nas Tenerasa koji uvek pricamo istinu, samo istinu i nista osim istine  :)

 

Serpa serpa serpica na na na na nana...  ;D

pa to ti kazem, pozdravio te bokilic i njegov link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

neko rece neko ne poznat ili ne imenovan napisao tekst, nije tacno, covek se lepo potpisao ispo istog

 

Keith Garrand

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2470 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

maximalno napuni 110 milja( 172km/h)

 

goso nemo me teras sad po ovaj sneg ( 25cm kod mene) da izadjem pa da ti napisem neke druge cifre..

 

pa cemo se svi napiti Keith Garrand-ove krvi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

maximalno napuni 110 milja( 172km/h)

 

goso nemo me teras sad po ovaj sneg ( 25cm kod mene) da izadjem pa da ti napisem neke druge cifre..

 

pa cemo se svi napiti Keith Garrand-ove krvi..

ja nista ne tvrdim, samo sam preveo i preracunao, pa kod vas ni sneg nece da pada kako bog zapoveda, ovde ima dva puta vise  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

a ovi BMW- isti  zakljucali temu posle 18 strana  ;D ;D ;D

 

Goso , ti si to pogresno shvatio , nisam ja BMW-ist niti je tema o BMW-u . Bar ne kako sam je ja otvorio . ;D ;D  Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

sve sve, al jedva cekam da otopli... uf...

 

Pa da možeš bar da izguraš tu lakrdiju od motora, pošto na ovim temperaturama, ko mazga odbija da izađe iz tople garaže? ... Jaaaaaaaaaaaao, kako se odajete...c,c,c,c,c,c

 

;D ;D ;D ;D

 

EDIT: Mislim da bi izbio WWIII kada bi nam zaključali ovu temu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

a ovi BMW- isti  zakljucali temu posle 18 strana  ;D ;D ;D

 

Goso , ti si to pogresno shvatio , nisam ja BMW-ist niti je tema o BMW-u . Bar ne kako sam je ja otvorio . ;D ;D  Pozdrav

sala, nista lose nisam mislio, ovde si uvek dobro dosao, barem je ovde zezanje sa ovima sto voze ove parodije   ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

a ovi BMW- isti  zakljucali temu posle 18 strana  ;D ;D ;D

 

Goso , ti si to pogresno shvatio , nisam ja BMW-ist niti je tema o BMW-u . Bar ne kako sam je ja otvorio . ;D ;D  Pozdrav

sala, nista lose nisam mislio, ovde si uvek dobro dosao, barem je ovde zezanje sa ovima sto voze ove parodije   ;D ;D ;D ;D

 

Shvatam salu , ne brini , pogotovu kad stize od glavnog komedianta BJB foruma  ;D ;D

A temu su neki vislji od mene odkljucali , ja nemam nista sa tim  8) 8)

Mislim , ja sam je zakljucao , dobronamerno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

a jel znate da se pominjete i u filmu RADIO VIHOR ZOVE ANDJELIJU , kaze covek, citiram: odmah se vidi da su sa volanom(citaj motorom) na vi, imaju ravne tabane, ne znaju da voze i istetice vozilo

odmah sam znao da prica o vama  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Velimlje imas pice od mene za prevod. Ovo izgleda ne znaju samo afrikanci a njih se najvise i tice. Kao sto sam vec rekao dali brdo para za motor pa sad ne zele da priznaju da su pogresili. Vide oni to ali kako da napisu ovde kad ce doci vreme da prodaju svoje rage. Kako onda da sastave oglas? Nije za off  ;D, nije za auto put  ;D, nije za grad  ;D. Cena 4000e. Ne ide.

 

Jos jednom hvala za prevod

 

Nema problema , hvala ti za ponudu . Rado prihvatam , samo je otvoreno pitanja kad ce za to da se stvori prilika ..

Osecam se pomalo krivim sto sam Afrikancima tim prevodom dao municiju na ovoj maratonskoj razpravi , ali ... sta da ti kazem

Mozda bi bilo bolje da ti i ja pozovemo sve njih na pice , da jih napijemo pa da se smire  ;D

 

I , znam da ce da me pregaze komentarima , ali eto , rizikujem zivot ovom konstatacijom  8) 8)

 

Sve i da ima malo istine u tome sto ona budala pise o Teneri , a verujem sto kazu neki , mora da je Afrikanac  ;D , Yamaha je bar primila kritike do znanja , i napravila novu Teneru , koja se i danas prodaje , i kojoj verujem ni taj NEOBJEKTIVNI I PODPLACENI  ;D novinar nebi mogao naci zamerke a pored toga eto izbacuju novu Super Teneru !! Ova obicna Tenera , koja se danas radi , priznat cete svi , verovatno moze da pravi krugove oko Afrike , a niko nije kriv Hondi sto su prestali da proizvode kako ono bese instruktorski motor sa buljavim rezervoarom  ;D ;D

 

A Honda ? Jeste , necu previse da kritikujem , moj skuter je Honda , zaista nemam primedbi , ali koliko je meni poznato motor kome je polazna tacka Afrika danas se nalazi u Dauvillu zar ne ? Mislim , ono jeste izdrzljiv motor , kako i nebi sa toliko malom snagom na tu kubaturu ( molim vas ne spominjite mi BMW !! ) ali brate ko da je pravljen za matorce ( matorije od mene ... ) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Velimlje imas pice od mene za prevod. Ovo izgleda ne znaju samo afrikanci a njih se najvise i tice. Kao sto sam vec rekao dali brdo para za motor pa sad ne zele da priznaju da su pogresili. Vide oni to ali kako da napisu ovde kad ce doci vreme da prodaju svoje rage. Kako onda da sastave oglas? Nije za off  ;D, nije za auto put  ;D, nije za grad  ;D. Cena 4000e. Ne ide.

 

Jos jednom hvala za prevod

 

Nema problema , hvala ti za ponudu . Rado prihvatam , samo je otvoreno pitanja kad ce za to da se stvori prilika ..

Osecam se pomalo krivim sto sam Afrikancima tim prevodom dao municiju na ovoj maratonskoj razpravi , ali ... sta da ti kazem

Mozda bi bilo bolje da ti i ja pozovemo sve njih na pice , da jih napijemo pa da se smire  ;D

 

I , znam da ce da me pregaze komentarima , ali eto , rizikujem zivot ovom konstatacijom  8) 8)

 

Sve i da ima malo istine u tome sto ona budala pise o Teneri , a verujem sto kazu neki , mora da je Afrikanac  ;D , Yamaha je bar primila kritike do znanja , i napravila novu Teneru , koja se i danas prodaje , i kojoj verujem ni taj NEOBJEKTIVNI I PODPLACENI  ;D novinar nebi mogao naci zamerke a pored toga eto izbacuju novu Super Teneru !! Ova obicna Tenera , koja se danas radi , priznat cete svi , verovatno moze da pravi krugove oko Afrike , a niko nije kriv Hondi sto su prestali da proizvode kako ono bese instruktorski motor sa buljavim rezervoarom  ;D ;D

 

A Honda ? Jeste , necu previse da kritikujem , moj skuter je Honda , zaista nemam primedbi , ali koliko je meni poznato motor kome je polazna tacka Afrika danas se nalazi u Dauvillu zar ne ? Mislim , ono jeste izdrzljiv motor , kako i nebi sa toliko malom snagom na tu kubaturu ( molim vas ne spominjite mi BMW !! ) ali brate ko da je pravljen za matorce ( matorije od mene ... ) 

jes vala, trebalo im 16 godina da rese probleme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

a ST puca od snage i konjaze? citavih 10 ks, na ONU aerodinamiku, malo

 

Prijatelju , ja nemam pojma ni jedan od tih motora koliko ima konjskih snaga ... ne pratim . Nisam u toku dogadaja  8)

Ukljucio sam se samo zato jer je neko ZLONAMERNO upotrebio moj prevod  ;D ;D  ;D

 

Al da te pitam , salu na stranu , jel i ti radis nocnu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja