Jump to content

Moto Zajednica

zatamnjivanje zmigavaca - uradi sam

Recommended Posts

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

evo , nadam se da ce pomoci , nekim mladjim kolegama , kako ako zele, mogu da zatamne migavce ili stop svetlo ...

 

 

dakle, korak 1 skinuti zmigavce sa motora jer je tako lakse , mada moze se i zastiti pa na licu mesta ,ali svakako nije neki posao , pa je bolje skinuti ih... zatim , odmascivanje ako su masni , polirani,namazani nekim Q-rcem , pranje , susenje...

 

IMG_20140609_173057.jpg

 

IMG_20140609_173108.jpg

 

 

za zatamnjivanje sam koristio ovaj sprej jer sam se dosta puta do sada uverio u kvalitet motip-ovih proizvoda...

maksimalan broj prskanja je tri i to je ujedno i toniranje stepena zatamnjenosti...prska se na daljini od 25-30 cm , i interval , prema uputstvu proizvodjaca je 2 min izmedju prskanja...

 

IMG_20140609_174321.jpg

 

evo , ovako izgleda posle prvog sloja...znaci , prvi sloj sluzi bukvalno samo da skloni onu narandzastu , ruznu boju migavca...

 

IMG_20140609_174842.jpg

 

IMG_20140609_174852.jpg

 

ovo je posle treceg prskanja , mada moze da se racuna i kao dva i po jer sam treci sloj bukvalno vrlo malo , skoro i neprimentno naneo...

 

IMG_20140609_180726.jpg

 

IMG_20140609_180739.jpg

 

IMG_20140609_191020.jpg

 

IMG_20140609_191031.jpg

 

evo kako to izgleda na motoru ... meni se ova nijansa svidja , zatamnjen je a ipak se vide iz nekih uglova one narandzaste kockice...

 

IMG_20140609_194600.jpg

 

IMG_20140609_194610.jpg

 

IMG_20140609_195701.jpg

 

IMG_20140609_195707.jpg

 

naravno , kad se upali zmigavac , svetli savrsno...

 

IMG_20140609_202048.jpg

 

IMG_20140609_202122.jpg

 

 

toliko od mene za danas draga moja braco i sestre...ziveli i srecani praznici... ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Za vizir uzmi foliju,ako je vec blago zatamnjen uzmi svetliju nijansu da ne bude bas crn,inace foljia ga stiti od grebanja,lako se operu musice a mozes je i skinuti kasnije ako ti se ne svidi ili uraditi svetliju ili tamniju nijansu...

Inace Darko uradjeno je 0takoje.gif volim modifikacije koje ne uticu na bezbednost a ljudi svasta rade!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ja zatamnjivao ali folijom. Ipak se stiti od ogrebotina a i jeftinije, cak nekad prodavci daju foliju i dzabe jer je za malu povrsinu :D inace extra odradjen poso!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

a sad mi nesto pade na pamet...da ne treba za ovakvo zatamljivanje atest ili da li je uopste dozvoljeno ovako nesto zakonski... moze li se preko granice itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kod nas jos uvek ne treba atest ali je propisano kojom bojom koji deo signalizacije treba da sija a posto je kod tebe žuto i jasno uocljivo nemas problema na teh.

 

A za preko,zavisi gde mislis preko,u Swici i Dojclandu ni nasi standardni motori nebi prosli ali posto su ti zmigavci uocljivi kada su upaljeni nece te dirati,da slabo sijaju zaustavice te u voznji a onda :grr:

 

Sto se tice ovih "euro" bivsih komunista,ciganija kao kod nas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Ako mozes da ih otvoris, ofarbaj ih iznutra, to ti je mnogo bolje resenje nego farbanje spolja. Uzmi bezbojni lak, dodaj malo zute boje i spricaj dok ne dobijes odgovarajucu nijansu. A mozes i samo boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nemoj bojiti diode nece se nista videti,farbaj plastiku,spolja,iznutra,lepi foliju... ali diode ne diraj,neces moci skinuti boju a nista se nece videti narocito po danu,po ces baciti zmigavce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Dt 125R

Evo i ja da postavim slike kako sam ja uradio takodje sa sprejom. posto na mojoj yamahi su zmigavci ko na traktoru 0ljut2.gif, ali sad su malo manje upectaljivi nego onako zuti 1moto3.gif Ako trebaju saveti slobodno pitajte...1Mina.gif I da dodam po danu se sada mnogo bolje vide kada se ukljuce nego onako zuti...

 

IMAG0792.jpg

 

IMAG07923.jpg

 

IMAG0793.jpg

 

IMAG0794.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Dt 125R

Gde ima da se kupi taj sprej drugari?svidja mi se rad,pedantan i unapredjujuc pa bih ija da odradim..poz

 

 

Ja sam gledao po internetu ali mi nesto bilo skupo 0stabre.gif 800din + 200 postarina tako da nisam ni uzimao.

Slucajno sam video na pijaci na nekoj tezgi 600 din 1oda.gif samo ako zelis nesto vise, jedan je malo, ja sam moj sprej potrosio na ova 4 zmigavca ali radio sam jedan po jedan umesto da sam stavio sva cetiri jedan pored drugog, ne znam ni ja zasto nisam to uradio na kraju sam tek uklavirio. I ne da ces mozda samo ustedeti na spreju, nego ce ti sve biti u istoj nijansi posto se nanosi u vise tankih slojeva pa nebude svaki sloj isti kao kada radis zajedno. Neprimeti se jako bas ta razlika, samo kad stavis jedan pored drugog i zagledas se dobro jako mala razlika, inace nece to niko primetiti 1oda.gif

 

Lepo,lepo nema sta

 

Hvala 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja