Jump to content

Moto Zajednica

Fazer VS V-Strom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Obzirom da su me svi napusili najblaže rečeno što sam se odlučio sa Stroma, ajde da čujem i Vaše mišljenje !

 

Udrite slobodno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

izvini, a zbog čega se ti uopšte oslanjaš na mišljenja ljudi koje ni ne poznaješ?

sedni i na jedan i na drugi, i kupi onaj koji ti više odgovara. u svakom slučaju nećeš pogrešiti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Ma leye mi oba ok, ali sam se pre tri dana definitivno resio i yavrsio Stroma ! Niti mi je zao, niti me interesuje prica tipa "motor za klasu boljji'!!'

 

 

 

Kupujem ja sebi a ne oni . . .. ali me interesuje sta je lose kod stroma ?! NISTA koliko sam shvatio !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

upravo tako, apsolutno ništa!

pre stroma sam vozio FZ6N i prešao sa njim 16.000 km za godinu dana, i takođe nisam ustanovio ni jednu manu.

nemaš razloga da ih porediš u tehničkom smislu niti da slušaš savete raznih "stručnjaka", kupi onaj koji više želiš, i koji više odgovara tvojim očekivanjima, jer ipak si ti taj koji će svaki dan da seda na njega ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

DL je terenac

 

DL je sve samo nije terenac. Trpi neki blagi makadam ali nista vise od toga. To sto je Koma presao razne vukojebine sa njim, vise govori o Komi nego o motoru  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

DL je terenac i turer a FZ6 je putni motor za urbane i gradske sredine, ti vidi sta ti treba. Fazer bi tesko isao po terenu koji bi Strom samo progutao.

 

Odakle ti ovo,keve ti..?  ::)

 

Po svojoj nameni vrlo slichni motori,ali po konstrukciji i velichini razlichiti. Po mom mishljenju,ako gledamo sa "turistichkog aspekta" itekako se mogu porediti. I jedan i drugi su bestbuy-evi u firmama koje predtavljanju,takodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Vozio Fazera pre dve godine a sada Stroma 650, i kao sto neko iznad mene rece najbolje bi bilo da probas  pa da se odlucis.

 

Ali moje misljenje je da je Strom 650 definitivno bolja opcija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

@Polic

Hvala, i interesovalo me je misljenje nekog ko je vozio oba !!!

 

e sad, kad si uplatio stroma, lepo idi u trion motors i kupi givi crash bar (ca. 100 EUR) a i trebaće ti neki kofer.

99.9% stromova ima maxiu 52l koja mu najbolje i najprikladnije stoji, ali je ujedno i najskuplji..

crash bar kupi obavezno i odmah po preuzimanju ga namontiraj, to je jedna od najboljih investicija na motoru ;)

 

srećno, i uživaj :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

@Polic

Hvala, i interesovalo me je misljenje nekog ko je vozio oba !!!

 

e sad, kad si uplatio stroma, lepo idi u trion motors i kupi givi crash bar (ca. 100 EUR) a i trebaće ti neki kofer.

99.9% stromova ima maxiu 52l koja mu najbolje i najprikladnije stoji, ali je ujedno i najskuplji..

crash bar kupi obavezno i odmah po preuzimanju ga namontiraj, to je jedna od najboljih investicija na motoru ;)

 

srećno, i uživaj :D

 

 

Pitah vec na jednom mestu, vredi li uzimati tank torbu, ozbirom da moram da nosim notebook racunar sa sobom ?

 

A što se tiče Crash bara, jel motor baš toliko pada  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

@Polic

Hvala, i interesovalo me je misljenje nekog ko je vozio oba !!!

 

e sad, kad si uplatio stroma, lepo idi u trion motors i kupi givi crash bar (ca. 100 EUR) a i trebaće ti neki kofer.

99.9% stromova ima maxiu 52l koja mu najbolje i najprikladnije stoji, ali je ujedno i najskuplji..

crash bar kupi obavezno i odmah po preuzimanju ga namontiraj, to je jedna od najboljih investicija na motoru ;)

 

srećno, i uživaj :D

 

 

Pitah vec na jednom mestu, vredi li uzimati tank torbu, ozbirom da moram da nosim notebook racunar sa sobom ?

 

A što se tiče Crash bara, jel motor baš toliko pada  :)

 

Ako ti je laptop 15'' ili veci ne verujem da ce ti stati u tank torbu, mozda je bolje da ga nosis u rancu koji ima predvidjeno mesto za njega. Jeste da je teziste onda vise, pogotovo ako ti je laptop malo tezi, ali ja se osecam bezbednije kada mi je komp na ledjima.

Ovo za crash bar shvati kao imperativ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

notebook računar (aka. lap top) u tank torbi..!!?? :o

ne pada, ali ako jednom padne ili oguliš crash bar, ili izlomiš i izgrebeš oklop.. izbor je tvoj:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

notebook računar (aka. lap top) u tank torbi..!!?? :o

 

Po dimenzijama staje taman, a motor mi je posao-kuca cca 25 km :)

 

+ kljucevi

+ cigare

+ dokumenta

+ papirologija koju redovno vucem

+ sto drugih sitnih ......

 

ne staje u dzepove, a kofer ne mogu da ponesem sa sobom ! Tank torba mi se cini kao idealno resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

brine me ova jednačina:

tank torba sa mekim dnom + metalni rezervoar + lap top + udarci od rupa na putu + vibracije = ??

ni ne pokušavam da je rešim, ja svog nikad u t-torbu ne bi stavio;)

 

a) kofer se jednostavnim potezom (klikom) stavlja i skida sa motora, ima i ručku..

b) otvoriš kofer, izvadiš tašnu za lap top sa sve kompom unutra, zatvoriš kofer, i pičiš..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

DL je terenac i turer a FZ6 je putni motor za urbane i gradske sredine, ti vidi sta ti treba. Fazer bi tesko isao po terenu koji bi Strom samo progutao.

 

Odakle ti ovo,keve ti..?  ::)

 

Po svojoj nameni vrlo slichni motori,ali po konstrukciji i velichini razlichiti. Po mom mishljenju,ako gledamo sa "turistichkog aspekta" itekako se mogu porediti. I jedan i drugi su bestbuy-evi u firmama koje predtavljanju,takodje.

 

Ok priznajem - nije terenac u smislu Tranalpa ili sl. masine, pa sam trebao da stavim to Terenac u znake navoda i stojim ispravljen. Jesu slicni motori po vecinskoj nameni i sa "turistickog" aspekta, ali po meni sa tog "terenskog" aspekta je Strom ipak bolji u smislu izdignutosti masine od podloge i suspenziji. To pricam samo zato sto sam vido lika sa stromom kako guta debele ivicnjake po BG dok sam ja morao da zaobilazim 100 metara iste zbog nisko postavljene masine i oklopa koji bi zakacili ivicnjak. A i Fazer bi tesko progutao makadam, mada i Rovi mogu da idu po kaldrmi ali 10kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Kao sto rekoh, vise od mesec dana sam se premisljao i pitao, raspitivao se, slusao sta kazu ljudi i odlucio se za Stroma. Ne verujem da cu za voziti po makadamu, ali ako bude potrebe, sta da se radi.

 

Motor mi prvenstveno treba da se vozam . . . . .. dugo, lako i bez velikih odrzavanja !!!

 

Ja sam siguran da sto se mene tice nisam pogresio ni sekunde!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Daj kameni, jesi li vec uzeo tu masinu da vidimo kako to izgleda? Postavi neke slicice

 

Na putu je ka Srbiji, Dejan iz Euro-Sumara mi rece da je krajnji rok 10.03 tako da cemo se zajedno nacekati mesec dana da ga gledamo ! :)

 

Posto sam mu spremio mesto za spavanje i slicno, sad vec polako cistim zicu za rostilj ..... slabo slikam i opisujem, lepse je LIVE :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Sreca do nebesa! :) Svaka cast druze! Jedva cekam da vidim fotke. ;)

 

Ja cekam 10.03 ...... sve se potajno nadam da ce stici ranije, al rece prodavac ovo je krajnji rok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Za stroma je malo problematicno naci tank torbu jer iako je rezervoar metalni ima neke plastike koje pokrivaju veliki deo, tako da krilca sa magnetima nemogu da se uhvate.

Ja sam se tako zeznuo, kupio GIVI tank torbu i sada nemogu da je koristim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja