Jump to content

Moto Zajednica

Nosaci bočnih kofera BMW R50/5

Recommended Posts

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jesenas listajuci oglase na kupujem-prodajem,naletim na par Krauser kofera. Baš onakvi kakvi se meni sviđaju. Vidim stanje ok,cena ok,ali oglas star već dva dana. Onako neobavezno pustim potuku. Čisto sumnjam,ali možda i nisu prodati. Odgovor stiže za minut. Čovek je uz BG i dogovor pada. Nacicemo se kod SC. Ne volim da kupujem na neviđeno.

post-7764-0-34114900-1399743874_thumb.jpg

post-7764-0-62767300-1399743887_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Koferi su u extra stanju,ali nemaju nosace i ključeve. Dobro. Predamnom je zima. Pokušaću da nadjem originalne,ali ako ne uspem,sledi "uradi sam" verzija. Posle duže pretrage od čega bi se to moglo napraviti,pokušao sam da vidim sa Sebom,da mi on napravi. Medjutim od toga nema ništa,jer videh posle da on ne pravi te namenske,već univerzalne sa nekim zakackama koje meni ne odgovarajući. Kako god,odustao sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Raznih kombinacija je tu bilo,kako napraviti nosače i od čega. Od,plastike,drvene,od papira... Zezam se,ali nikako nisam uspevao pronaći cevi koje bi mi odgovarale. Tražio sam hamburske lukove,nema... Ima,ali nema te dimenzije što meni trebaju. Kaže mi komšija,ako treba napravićemo od bakarnih cevi! Mislim... I tako,gluvareci ugledah donora cevi za moje nosace. Ne pitah ni mamu ni ženu. Brusilicu u ruke i u napad!!!

post-7764-0-93059800-1399747288_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Uvlačim "donora" na kvarno u garažu gde nas čekaju moji stari drugari- bonsek,busilica,brusilica,turpija,aparat za varenje... Žurka je mogla da počne!!! Prvo sam isekao susilicu za veš na komade kako je meni odgovaralo. Pošto tu ima i više nego što mi treba pravih cevi i krivina,prvo se odlučujem da napravim prototip. Tek da vidim hoću li ja to znati. Inače,kad sam počeo da pravim,više mi nije bilo u interesu da kupim originalne,tako da nisam više ni tražio. Na koferu sam premerio dimenzije hvataljki i prema njima napravio ram. Onda sam zasecao i krivio nosače dok nisam dobio željeni oblik. Posto nemam original auspuhe,koferi će biti malo vislji nego standard,da ne bi gorelo odole. Evo slike prototipa.

post-7764-0-16488700-1399749142_thumb.jpg

post-7764-0-81024000-1399749157_thumb.jpg

post-7764-0-41325500-1399749182_thumb.jpg

post-7764-0-84215200-1399749198_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Sumljiva mi je čvrstoća tih cijevi od sušilice za veš, ali svaka čast na domišljatosti. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nakon što sam odredio dimenzije nosača,pogodio sve uglove i krivine,mogao sam da počnem da pravim levi i desni. Cevi su gvožđe,debljina zida je oko milimetar. Tačnije,verovatno je milimetar,s tim da je na krivinama malo istanjen materijal. To bi verovatno trebalo variti sa nekom moćnom raspravom,ali ja imam sami starog Esaba na elektrode i njemu ću poveriti ovaj zadatak. Prvo sam naravno na ovom probnom modelu isprobao varenje. Uzeo sam malo tanje elektrode i raspalio vatru. Da bi se ovako tanke cevi zavarile treba biti strpljiv i uporan. Malo varim,pa obrusim. Pa opet. Dok ne dobijem oni što želim. Bilo je i toga da elektroda prodje kroz cev. Onda uzmem ekser i popunim rupu. Obrusim i teraj dalje. Probao sam da odvalim tu gde je vareno,ali cev se savija pored vara. Vreme će pokazati koliko je dobro to što sam napravio,da li će izdržati teret i vibracije. U toku rada sam korigovao sistem kacenja,pa sam sekao i vario i gde nije trebalo. Par puta mi je i došlo da sve pobacam,ali onda izbrojim do 10 i nastavim sa radom...

post-7764-0-87083100-1399753554_thumb.jpg

post-7764-0-57968800-1399753702_thumb.jpg

post-7764-0-06703000-1399753811_thumb.jpg

post-7764-0-74104400-1399753869_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Neke fotke su radjene običnim telefonom,pa nije neki kvalitet. Fotografisao sam sa onim šta mi je bilo pri ruci.

Ovde se vidi kako sam progoreo cev,a zatim sam tu rupu napunio ekserom. Sve je prebruseno i ne vidi se rupa.

post-7764-0-21034200-1399754153_thumb.jpg

post-7764-0-11465700-1399754184_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kada sam završio sa ramovima,navario sam nosače pomoću kojih ću sve ovo učvrstiti na motor. Napravio sam i zadnji nosač. Sve sam lepo očistio,obrusio i ofarbao.

post-7764-0-99328100-1399754689_thumb.jpg

post-7764-0-47752500-1399754724_thumb.jpg

post-7764-0-62260100-1399754746_thumb.jpg

post-7764-0-16008600-1399754774_thumb.jpg

post-7764-0-21248200-1399754781_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Na kraju sam napravio dve zakacaljke od flaha 2mm za kacenje kofera za nosač. Sve to sam montirao na motor,na već postojeće otvore za tu namenu. Jedina greška mi je bila to da sam pravio simetricne nosača. Trebalo je raditi svaki za sebe,jer BMW nije simetrican 100% zbog kardana. To sam ispravio u toku montiranja,tako da sada sve stoji na svom mestu. Evo slika kako to sve sada izgleda na motorinu...

Meni izgleda sasvim ok. Nadam se i da će služiti svrsi,a koliko su upotrebljivi saznaćemo već posle prve duže vožnje. Takođe,kada se skinu koferi,ne ruži motor. Mnogi će možda reči da nije original,ali meni to nije ni bitno. Da sam hteo original ne bi pravio...

post-7764-0-92380700-1399756620_thumb.jpg

post-7764-0-33775300-1399756797_thumb.jpg

post-7764-0-48479300-1399756826_thumb.jpg

post-7764-0-52188500-1399756906_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

.

.

Da sam hteo original ne bi pravio...

 

I onda tema "Sam svoj majstor" ne bi ni postojala nego samo "Iskustva sa prodavnicama".:zvizduk:

 

Bravo za trud!:takoje: Za realizaciju - klimava 4.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Povratak u rubriku sopstvenih majstorija. Elem,nabacio sam druge auspuhe. Ovaj put je to stvarno dosta pristojnije od onih prohromskih cevi sto su bile do sada.Ako nista drugo,onda bar do zvuka. Jeste da mi je tesko da se naviknem na ovu tisinu. Cak sam se na prvo paljenje uplasio da nesto nije uredu sa BMW-om,jer ga nisam odavno cuo da radi tiho.Kako god bilo,nov izduvni sistem je uslovio i izmestanje kofera. Malo je nosace trebalo skratiti,uvucu pod nosac zadnjeg kofera i zakrenuti zadnji deo na dole. Samim oblikom auspuha koji je blizak originalu dosli smo do toga da nema mogucnosti da auspuh izgori donji deo kofera,pa samim tim sam mogao da ih spustim dole.

Evo jedne slicice Bendze sa novim izduvom:

post-7764-0-51187400-1432827619.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

E,posto sam nosace skinuo,malo je radila brusilica,busilica i aparat za varenje. Skratio sam ih za donji nosac i sada ce tu doci novi koji se kaci na nosac auspuha,a ujedno obilazi oko amortizera. Na gornjem delu sam takodje navario novi nosac,a i zadnji moram napraviti nov. Ali o tome kasnije. Cekam da stignu nove cetkice za brusilicu jer bez alata nema ni zanata...

post-7764-0-90349100-1432828032.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Kako su ti se pokazale cevi po pitanju cvrstine?

 

Treba i ja da pravim nosac kofera za moj motor, pa si mi dao dobru ideju sta da iskoristim kao donora delova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kako su ti se pokazale cevi po pitanju cvrstine?

 

Treba i ja da pravim nosac kofera za moj motor, pa si mi dao dobru ideju sta da iskoristim kao donora delova :)

Da ti kazem iskreno,ja vise strepim da se ne otkaci kopca kojom je kofer zakacen za nosac nego da ce nešto drugo otpasti. Ta cev od sušilice nema masivne i debele zidove,ali ja mislim da su sasvim dovoljno jake da izdrze normalno napakovane kofere.Ako su varovi dobri i sigurni nema razloga da ce otpasti. Ja sam vario i pokusao da savijem na mestu vara. Cev se savije na par cm od zavarenog,ali ne puca. A to je ipak ekstremni test. Sa 7-8 kg,do 10...ja mislim da nece otpasti nista. Nego smo mi naucili da sve predimenzionirano pravimo,pa tako npr.nosac mog zadnjeg kofera je oslonjen na flah 6mm. Objektivno bi mogao biti 3mm. Jos nesto. Na ovim nosacima za bocne kofere postoje tri tacke vezivanja na ram. Ni na jednom delu ne postoji tolika sila koja bi po principu poluge delovala toliko snazno da nesto iskrivi ili otkine. Top kejs mi je dosta daleko od tacke vezivanja za ram i tu bi se nosac sigurno iskrivio da nije jaka cev (givi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sta mislite za nosace da se koristi armatura 8ca il 10ka ali ona glatka da nije sa oni rebra mislim da to moze bash da nosi

U pricipu  moze,ali kako ce da izgleda pitanje je.Meni je to nekako mnogo "mrsavo"... Na ove krausere sto ja imam nosaci moraju biti bas ove debljine. Zato sam jedva i nasao odgovarajucu cev.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Koi je precnik na ove cevi sta si korstio

Precnik cevi je 16mm. Na Krauser i mora takav jer ako je veci ne moze kofer da naidje na nosač. Debljina zida cevi je 1mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
Ja imam nosace kao sto su gore na slici prvi koje sam postavio ... oni su kockasti i ako deluje da mora okrugla cev ne mora ili pak samo jedna strana moze da se uradi okruglom , sve ostalo 16x16 cetvrtasta cev  radi posao ...

 

ali svakao je lepse okrugla ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Nije problem za tebe Mile, ako pukne susilica vesa, nego je problem za mene ako idem iza tebe. Na tim cevkama je debljina zida 0,5mm i treba biti dobar majstor kod zavarivanja, da se ne progore varovi. Cevi  fi 16 sa debljinom zida od 1mm ima da se kupi, napune se suvim peskom, i zagrevanjem polako savijes kako ti je volja. Da si na svaki sastav u cevku (susilice ) ubacio parce sipke, imao bi bolji var, i manje razmisljao dali ce puci od vibracije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije problem za tebe Mile, ako pukne susilica vesa, nego je problem za mene ako idem iza tebe. Na tim cevkama je debljina zida 0,5mm i treba biti dobar majstor kod zavarivanja, da se ne progore varovi. Cevi fi 16 sa debljinom zida od 1mm ima da se kupi, napune se suvim peskom, i zagrevanjem polako savijes kako ti je volja. Da si na svaki sastav u cevku (susilice ) ubacio parce sipke, imao bi bolji var, i manje razmisljao dali ce puci od vibracije.

He,he,he... Dane,Dane... Pa valjda sam i ja neki majstor... Nisam majstor da napravim bure,al' sam majstor da osvajam cure...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja