Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc, crkla svetla i osvetljenje instrument table?

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Pomoc ljudi, veceras krenem sa devojčicom da se provozam kad svetlo na skuteru ne radi. Ne radi ni pozicija, kao ni osvetljenje table. Jedva sam se dokobeljao do kuce bez svetala, i od policije. Da li kvar moze biti ozbiljan ili je neki osigurač riknuo? Da napomenem prosle sezone su mi crkli namotaji koji su zamenjeni pre mesec dana. U pitanju je Piaggio Typhoon 2010 god. Kako je krenulo, danas taman zamenim kais uljne pumpe poslednji u nizu delova koje sam izmenjao sto se tice zamenskih delova i kazem sad sam miran neko vreme, kad eto ti, čim sam rekao crknu svetla :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Migavci i sirena idu sa akumulatora, trebalo bi i stop svetlo. Pozicija i svetla idu sa namotaja e sad za instrument tablu nisam siguran. Tako je kod mene. Moguce da je osigurac ali moguce i da su namotaji, nazalost1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

2010 a toliko problema :zbunjen:

Ima Tajfuna sa kraja proslog veka...i dalje u zivotu, ferceraju samo tako i nikada toliko problema. :stabre:

 

Mnogo je to veliki nestanak struje, da se tako izrazim. Pogledaj da nije konektor koji dovodi (odvodi) struju na volan. Trebalo bi da je ispod pradnje maske, ali mislim da bi do njega moglo da se dodje i skidanjem unutrasnje (crne) plastike. Moraces mozda da skines i plastiku na podu.

Obrati paznju kako je sproveden citav taj snop kablova. Ako se neko igrao i provlacio kako misli da bi trebalo, mozde da bude problema u okretanju volana...pa kad tako stalno okreces volan levo desno, a kablovi smetaju, mogu i da se ostete...a to necemo, zar ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Prekidač od svetala nije sigurno, jer se svetla pale automatski, a namotaji su zamenjeni skoro, prosli put kada su crkli ispraznio se akomulator, ali su svetla radila. Samo nije mogao da pali na dugme. Da li mozda regler sad zeza, da nije on crkao? Mozda je prepunio? I jaoo muke samo, ma ti tajfuni iz 93 ce od njih skidaju reglere i namotaje pa prodaju kada meni 2010 godište zvekne. Strašno, prave najgore moguće, ima sledeći skuter da izvučem iz 90 ih neki sigurno. Ova nova godišta su njesra, plus ne idu ni priblizno kao matori prethodnici sto se tice skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Opet skidanje plastika, opet sve, ne znam da li da prčkam oko toga sa nekim ili da jednostavno odvedem malog kod majstora, al poludeo sam više, da je neko imao sličan problem pa da kaže e to ti je to i to, košta toliko :) Užas, nisam verovao da će ovako da riknjava non stop. Imam jedan osigurač kod akomulatora, on nije pregoreo, i mislim da nema on vise osigurača, jedino ako se negde nešto izvuklo, mada ne verujem, već sada razmisšljam kako vadim 50 evra koje nemam za regler 'ebeni :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

To ti je tako kad krene onda ide..tj ne ide. Ali kad mu sredis sve imaces da se vozas do mile volje a jos i naucis nesto dok ga sredjujes. Reci nekome ko zna da ti premeri namotaje a pre nego sto to uradis pogledaj da se neka zabica negde nije otkacila pa ti ne salje struju na svetla i tablu. Srafcigere i kljuceve u ruke i polako..i moji sarafi su vec izlizani od sarafljenja ali eto - kad radi onda keeez :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Hehehe, evo čačkao sam nešto, ima onaj džek sto ide iz namotaja, tu gde je ventilator kod auspuha, to sam malo ubudžio jače i dobio sam svetla. Ali nije dugo trajalo, znači nisu namotaji crkli, a ni regler :) E sad problem je sto sam 5 puta stao uz put da opet mrdnem džek, a sad neće ič, ni da čuje za svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Hehehe, evo čačkao sam nešto, ima onaj džek sto ide iz namotaja, tu gde je ventilator kod auspuha, to sam malo ubudžio jače i dobio sam svetla. Ali nije dugo trajalo, znači nisu namotaji crkli, a ni regler :) E sad problem je sto sam 5 puta stao uz put da opet mrdnem džek, a sad neće ič, ni da čuje za svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Beograd - Friedrichshafen
  • Motocikl: Piaggio Typhoon 50 / Kawasaki z900

Namotaji imaju vise funkcija, paljenje, svetla i sad lupam jos nesto, jel tako? Čim sam ja dobio svetla kada sam drmnuo džek znači da nisu crkli, a pali na dugme normalno. Prosli put kada su namotaji zveknuli nije hteo ni da zavergla, samo se akomulator ispraznio. Nadam se da neće opet, jer ipak sam uspeo malo da vidim svetlo da radi. Šta da radim sa džekom sad je to meni zezancija, kako god da ga namestim opet ce na prvu rupicu bilo kakvu da nestane svetlo. A inače kod nas su putevi ko staklo, sve rupčaga do rupčage, da li je moguće da se olabavio džek od udara u rupe i neravnine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja