Jump to content

Moto Zajednica

SA JE BOLJE DOMINATOR 650 ILI TRANSLAP 650

  

47 članova je glasalo

  1. 1. sta je bolje

    • HONDA DOMINATOR 650
    • HONDA TRANSLAAP 650


Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa dosta zavisi i na kakva putovanja zelis da ides, kakvim terenom, kojom brzinom, sa koliko opreme i jos od kojecega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Suzuki DR 650 RSE '95

Sta je tecnije, drvo, ili papir?

Sta je brze, ili voz?

I jedan i drugi imaju svoje prednosti i mane. Zavisi gde i kako ces ti taj motor koristiti. Opisi za sta ti treba motor pa ces i dobiti odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Oba su od istog proizvođača ! Znači da i sam proizvođač pravi razliku... Ostaje samo namena. Transalp je bolji za duža putovanja. Dominator za istraživanja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

koji je jaci,koji je stabilniji,mane,vrline, cene delova,

 

vise treba da je za ofroad ali za put po malo

 

SVE STO ZNATE NAPISITE SVE JE DOBRO DOSLO

 

 

 

 

unapred hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Transalpov agregat je sigurno izdrzljiviji i dugotrajniji mada je malo potezak za ozbiljniji off road. Moj glas ipak za Transalp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Dominator ti je vise za off road, 1 cilindar tako da za delove mozes uvek odvoiti $ :D uvek imaj ulja uz sebe jel zna da pije ipak je vazdusara, po meni je motor jeftin za odrzavanje

Moj drug ga je vozio 4-5 god bez nekih velikuh problema, ja ga vozim tek pola godine i za sad je sve ok :)

O transalpu jedino sto znam da je bolji za duuuuuuga putovanja , moze se koristiti i za off road i navodno dosta trosi al sigurno bolje ide jbg 2 V cilindra1zvizduk.gif

Al Dominator je moja preporuka 1moto3.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

koji god uzmes nećes pogrijesti jer s hondom nema greske, osim ako neces voziti bas ultra mega giga hard rock off road. :takoje: Mada opet bolje je transalp jer pozelices i na dalje puteve cestom do mora i sl....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Dominator ti je vise za off road, 1 cilindar tako da za delove mozes uvek odvoiti $ :D uvek imaj ulja uz sebe jel zna da pije ipak je vazdusara, po meni je motor jeftin za odrzavanje

Moj drug ga je vozio 4-5 god bez nekih velikuh problema, ja ga vozim tek pola godine i za sad je sve ok :)

O transalpu jedino sto znam da je bolji za duuuuuuga putovanja , moze se koristiti i za off road i navodno dosta trosi al sigurno bolje ide jbg 2 V cilindra1zvizduk.gif

Al Dominator je moja preporuka 1moto3.gif0takoje.gif

Ne znam odakle ti ovo da dosta trosi? Koliko znam trebalo bi da trosi isto ili manje od Domine. Plus na stranu sto vecina Dominatora voli da srkne i ulja.

Moj glas bi isao za TA. Domina jeste bolja za off ali ne toliko koliko mislis da ce ti napraviti razliku a za sve ostalo ce ti TA biti udobniji i bolji motor pod uslovom da je u dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Sa TA ljudi vise putuju.Ali ima ovde jedean nas clan koji je otisao sa dominatorom u siriju.Opet ima onih pravih koji odose biciklovima u grcku na more.

 

Kuoi sta ti se vise svidja svakao ces ga menjati za neko vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ako se dvoumiš, uzmi nešto između ova dva. :)

 

Honda SLR 650 ?

 

 

NX 650 Dominator was the successor to the Honda SLR 650, with the same 650 cc single-cylinder engine. However, the SLR 650 and its successor, the Honda Vigor, more designed as a fun bike for road use rather than as pure Enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Dominator ti je vise za off road, 1 cilindar tako da za delove mozes uvek odvoiti $ :D uvek imaj ulja uz sebe jel zna da pije ipak je vazdusara, po meni je motor jeftin za odrzavanje

Moj drug ga je vozio 4-5 god bez nekih velikuh problema, ja ga vozim tek pola godine i za sad je sve ok :)

O transalpu jedino sto znam da je bolji za duuuuuuga putovanja , moze se koristiti i za off road i navodno dosta trosi al sigurno bolje ide jbg 2 V cilindra1zvizduk.gif

Al Dominator je moja preporuka 1moto3.gif0takoje.gif

Ne znam odakle ti ovo da dosta trosi? Koliko znam trebalo bi da trosi isto ili manje od Domine. Plus na stranu sto vecina Dominatora voli da srkne i ulja.

Moj glas bi isao za TA. Domina jeste bolja za off ali ne toliko koliko mislis da ce ti napraviti razliku a za sve ostalo ce ti TA biti udobniji i bolji motor pod uslovom da je u dobrom stanju.

 

To da dosta trosi mi je dug rekao, zato ga kao i ne voli...."Rekla kazala" 1lol.gif sve u svemu meni je transalp ozbiljiniji motor od dominatora.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Uzmi dukatija multistradu 1000. Pitao je jedan, čini mi se prošle godine, šta da uzme od tako nekih motora tog tipa transalp, KLE, ne mogu da setim već koja je nedoumica bila u pitanju, ali znam da je hteo nešto u tom fazonu, jeftino i jednostavno.

Posle dve stranice stručnih saveta trusta mozgova BJB zajednice čovek je prelomio da uzme multistradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja