Jump to content

Moto Zajednica

Letnji krug -po komšiluku

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Milanezi...odlično. Eh...čekam, da mi proradi memorija, pa da se setim, zašto se nismo sreli. ..

Inače....ako planiraš i ove godine nešto slično (Mojstrana...) onda čemo na Sella Rondu (Dolomiti za jedan dan - 5 pasova u 10 sati). Provereno. Više puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@Tedybear

Mislim da je bila u pitanju neka povreda ledja....pa se ne videsmo...

Planiram da dodjem i ove godine gore pa da zajedno napravimo neki krug  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Да се придружим  :)  уживао сам у путопису , свака част  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Da nastavimo :) 

                   Još jedan krug...

 

Beše 27 avgust ... jedan poziv prema Mojstrani i samo jedno pitanje:

''Da nemate možda slobodan apartman, sobu, sobičak, garažu ili bar neko tavanče ''  :) 

 

- ''Imamo, eto baš od sutra nam je slobodan jedan apartmančić''.

O hebote pomislih i mene nekad da potera sreća od prve...Kupljeno,eto nas onda sutra...

 

To je isti smeštaj gde smo boravili i prošle godine, kod familije Rabič. Super smeštaj i još bolji domaćini.Taman ćemo opet da se prošnjuvamo tim krajevima...

Smeštaj je rešen, ostalo je da se spakujemo, nakačimo kofere i gaaaaas...Idemo da se vozimo  :moto1:

 

Ove godine na granici slabo gužve pa se prijatno iznenadih. I ne guram se puno, skromno obidjoh par gastosa.Vidim ne ljute se, postali i oni tolerantniji tamo preko ,naučio ih Švabo na red  :D 

 

unnamed_(1).jpg

 

Ulazimo u Sloveniju i dok lepim vinjeticu na šajbu primećujem da mi je devojče malo posrnulo, pritis'o je umor ...sreća pa je tu mekano sedište...

 

20160828_130720.jpg

 

20160828_130941.jpg

 

Sad ćemo to da rešimo. Svraćamo na pumpu da malo odmorimo, taman i Belog da nafilujem gorivom. Nije da je neki rasipnik nego dalek put, a smanjili rezervoar...

 

20160828_140308.jpg

 

Super stvar kod ovih fancy puNpi je što je u sklopu i fancy restoran . Po principu samoposluživanja, a klope u izobilju, svega ima.Gužva k'o da dele džabe. Navalili Turci i samo pune tanjire...mislim se ne mož' biti loša klopa. Ne da nije loša, superiška je ali cene su babaroga .Ovo na stolu + 2 soka nas je izašlo skoro 40 brexita...Jevropa rodjače...

 

20160828_134849.jpg

 

U Jasenicama standardno gužva, zapelo u tunelu, kolona se nanizala već par kilometara.To je već standardno u jeku odmora, prosto mora tako.

 

unnamed_(4).jpg

 

unnamed_(3).jpg

 

unnamed_(5).jpg

 

Nas to mnogo ne dira jer se ubrzo isključujemo sa auto puta i stižemo u smeštaj. Raspakivanje i odma' na terasu na 'ladjenje.

Ostajem do kasno sa domaćinima, tema ova tema ona, prevrćemo sve po redu...nismo se videli od prošlog leta.

Marija već odavno spava sve u šesnes' ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

2.Dan

 

Sava Dolinka nam je pedesetak metara od prozora.Nije nešto ni velika, više onako kao potočić....čudim se da može tako jako i lepo da huči.Do juče nas budio sat ,a jutros reka...to je to, odmor počeo...

Dižemo se, budim stromče i odosmo prema Austriji.Tedybear mi je dao par saveta šta još videti i obići dok se motamo ovuda. Hvala drug  :takoje: 

 

Pogled na Mojstranu

DSCN7111.jpg

 

Slikaj me, slikaj me  :D 

 

DSCN7114.jpg

 

S'obzirom da je skoro septembar nije toliko 'ladno ali dan se već skratio ohoho. To znači da valja krenuti malo ranije na vožnju  :) Več i prvi kilometri Kranjskom Gorom podsećaju koliko je ovde lepo za odmor i vožnju motorom... 

DSCN7131.jpg

 

DSCN7135.jpg

 

DSCN7145.jpg

 

Odvajamo se desno na Wurzenpass, graničari u aktivi i kontrolišu onako nasumično.Čini mi se po principu ovog 'oću ovog neću...mi prodjosmo.

I tenAk je još uvek tu, must have fotka ako se prolazi ovuda, jelte...

,

DSCN7163.jpg

 

DSCN7174.jpg

 

DSCN7182.jpg

 

DSCN7183.jpg

 

Par krivina nizbrdo i stižemo u Villach.Malo van grada se nalazi lep planinski put i popularno izletište, Villacher Alpenstrasse, tamo ćemo.

Pratim putokaz do njega i tik pre ulaza nalazi se Alpenarena.Daj da svratimo ovde da lupimo neku fotkicu.Klinci vežbaju, gledam kako lete pa mi i sa zemlje nije baš nešto prijatno,hehe.Vata me jeza da se ne olupaju  :D 

 

 DSCN7195.jpg

 

 DSCN7210.jpg

 

DSCN7216.jpg

 

DSCN7213.jpg

 
K'o što rekoh Villach Alpenstrasse, tu smo...Na ulazu nam teta traži 10 evrića da digne rampu. Platismo joj, šta ćeš...
Za te novce dobismo petnaestak kilometara lepog krivudavog asfalta sa još lepšom prirodom i odmorištima na skoro svakoj serpentini.Ne baš svakoj ali ima ih podosta, baš su se potrudili oko toga...
 
DSCN7222.jpg
 
DSCN7225.jpg
 
Pogled na Villach sa jednog od odmorišta 
DSCN7229.jpg
 
Krivine se nižu jedna za drugom, lete kilometri i očas posla stigosmo i do vrha.A gore klasika, ogroman parking i vidikovac za odmor i razgledavanje...Ovde je i zadnja stanica što se tiče vožnje, ko hoće može pešaka da nastavi  dalje na vr' brda.
Mi ne bismo ali sretosmo i takve junake :D 
 
DSCN7238.jpg
Ekipica se malo umorila  :D 
DSCN7237.jpg
 
DSCN7268.jpg
 
Sa vidikovca puca pogled na okolne vrhove i jezera.Da je malo vedrije bilo bi to još bolje i lepše.E da je babi ona stvar...Ćuti, dobro je i ovako, bar nema kiše, još uvek...
Napravili su lepe drvene ležaljke pa se narod baškari i uživa.
 
DSCN7255.jpg
 
DSCN7257.jpg
 
DSCN7249.jpg
Za par dana tu će biti ogroman skup, Fakeer see...
DSCN7251.jpg
 

DSCN7266.jpg

 

Gore dole, gore dole vozikamo se rešeni da maksimalno iskoristimo onu ulaznicu.Vidim i ostalim kolegama to nije strano pa se srećemo više puta na raznim mestima,hehe.Od silnog jurcanja i kalorije padoše na minimum pa dezertiramo u jednom lepom restoranu.

Uživamo u kolačima i gledamo sa terase kako kolege krivinare.Sem par prženica svi uglavnom voze relax .Šteta da ostanem bez fotke pa palim makinu i ulećem i ja u kadar.

 

DSCN7278.jpg

 

DSCN7280.jpg

 

DSCN7285.jpg

Ništa bez maglenki, bajo moj   :D

DSCN7289.jpg

 

Završismo ovde i odosmo dalje prema Spittalu, dolinom Drave.U stvari ne idemo baš do njega nego se ranije skidamo sa magistrale, ne sećam se u kom mestu.Kruziramo pored jezera Milstatter.Lepo jezero, popularno za odmor.I dan beše lep pa se kolege vozaju i arče gorivo  :D 

 

DSCN7302.jpg

 

DSCN7317.jpg

 

DSCN7328.jpg

 

DSCN7334.jpg

 

DSCN7335.jpg

 

Nedaleko odavde je i Gmund.Planirali smo da svratimo ovde i svratismo.Razlog beše Poršeov muzej koji se nalazi u ovom malom mestu. Pre nego što je prebačena u Štutgart i proizvodnja je bila ovde.Dosta je posećen, lepa atrakcija za turiste, preporučujem za obići.

Sve je lepo skockano, onako po švapski, očekivano.

 

Gmund

DSCN7363.jpg

 

DSCN7371.jpg

 

DSCN7378.jpg

 

DSCN7382.jpg

 

/]DSCN7416.jpg

 

U prizemlju i na spratu parkirane legende, šepure se.Svaki od njih je obeležio deo istrorije pa sad uživaju u penziji.Greota što stoje parkirani, valjalo bi to malo isterati na džadu...

Drveni, alumijumski, stariji, noviji, trkački ma haos, svega ima...Ulaz se plaća, 8 evra po čoveku.

Mariji ne beše zanimljivo pa je pričekala napolju dok ja završim obilazak.A obilazak je trajao i trajao, hehe

 

DSCN7386.jpg

 

DSCN7388.jpg

 

DSCN7389.jpg

 

DSCN7391.jpg

 

DSCN7407.jpg

 

DSCN7393.jpg

 

Da doživljaj bude potpun na projektoru ide film o počecima i istoriji fabrike.Na trenutak snimih i Hitlera u kadru, sugeriše Ferdinandu da se ne zahebava slučajno...poznato je da je stari Ferry bio nazzi saradnik.

Evo još par fotki:

 

DSCN7395.jpg

 

DSCN7408.jpg

 

DSCN7394.jpg

 

Tu je i kutak sa suvenirima pa kupujemo po par komada Carrere 911, nek ima za uspomenu... i brišemo dalje..

 

DSCN7385.jpg

 

Neki kilometar dalje je i kuća gde je konstruisan prvi porsche,no 1...nama je usput jer nastavljamo dalje dolinom Malte prema brani Kolnbrein.

kuća 

DSCN7436.jpg

 

Prirodu ne mogu opisati, kao iz bajke ali bukvalno.Odmor za oči i napaćenu dušu... 

Uživamo maksimalno tih petnaestak kilometara do ulaza na Malta Hochalmstrasse. I ovde nam uzeše 10 evrića da dignu rampu...

 

DSCN7440.jpg

 

DSCN7453.jpg

 

DSCN7454.jpg

 

DSCN7470.jpg

 

DSCN7472.jpg

 

DSCN7473.jpg

 

Sama brana, inače najveća u Austriji je na kraju ovog puta.Vodopada ima na desetine.Semafori regulišu saobraćaj jer na nekim delovima je samo jedna traka za vozila.To nije strašno ako ne čekaš, a ako čekaš i to još po kiši ume da bude malo frustrirajuće  :D 

Naravno nama je crveno pa čekamo i čekamo i čekamooooo....

 

DSCN7488.jpg

Dal da se vratimo,a   :hej: 

DSCN7490.jpg

 

Krenusmo, a kiša pojačava i daje posebnu draž vožnji do gore.Uživanje nula poena....

Savladasmo par tunela i taj kilometar visinske razlike i stigosmo do brane.Sila od betona.Gledam u gromadu i mislim se šta je tu cementa spičkano...

 

DSCN7506.jpg

 

DSCN7508.jpg

 

DSCN7515.jpg

 

DSCN7522.jpg

 

Kroz oblake i maglu deluje onako malo spooky.Mara hoće da fotka pa silazi dole, a ja baš i ne bih .Lep mi pogled i odavde...

 

DSCN7533.jpg

 

 

 

DSCN7527.jpg

 

 

 

DSCN7545.jpg

 

DSCN7532.jpg

 

DSCN7541.jpg

 

Na parkingu desetak polusmrzlih kolega se pakuju i kreću nazad.Vide ljudi zlim očima da će biti mokrih gaća, hehe.Ostasmo mi i još 2 Nemca , a kišurača nema nameru da stane nego još i pojačava.Mi u inat njoj utrčasmo u hotel, taman da se malo zagrejemo i ocedimo.

Za šankom upoznasmo Zokija...zemljak naš.

Mali je svet.

 

unnamed_27.jpg

 

Malo čavrljamo sa njim dok sipamo čaj u sebe.Dobar je Zoki, živi u Sloveniji, a šljaka ovde.Inače je izBosne...

Prosušismo se malo al valja se vratiti nazad u topli dom.Ne moram reći da nas je opet sačekao semafor i opet dva'es minuta čekićanja, a u susret nam niko ne dolazi,hehehe...strava

 

1472627781052.jpg

 

1472544650092.jpg

 

Ova dva nesretnika pored nas su ta 2 pomenuta Nemca. Pogledamo se povremeno, razmenimo osmehe , kao cool smo i super nam je  :D 

Nepromočive rukavice sa super haj tek membranom su mi ostale u sobi.A na meni letnje, rupičaste, bravo genije...

Kiša nas pere skroz do Mojstrane ali topla supica i vruć tuš popravljaju stvari.

Stromić pretrčao 330 km danas...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pratim temu :takoje:8)

Odlično, to sam i ja imao u planu prošlo leto ali mi vreme nije išlo na ruku pa promenismo destinaciju dva dana pred put. Ostaje za neki drugi termin, možda i ove godine :stabre:

Postavi na mapi rutu kuda si vozio, možda ukradem nešto od tebe.

Ako nije problem na kraju napiši malo o cenama smeštaja, troškovima ....

Ja isto planiram bazu za prva četiri dana u Mojstrani pa me sve zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

3.Dan

 ( Mojstrana-Tarvisio-Pramollo pas-Plocken Pass-Pontebba-Fuzine-Mojstrana )

 

Prepipavam odela, suva su...delimično. Nema veze, ionako će se posle prosušiti na vetru.
Ispod prozora čujem kako brunda motor, rodjak na stromu.Sreli smo ih juče negde na putu.Promrmljah poneku sa njima.Nisam baš siguran da su me razumeli, još sam bunovan :)
 

Oni došli da vide vodopad u Mojstrani, Peričnik.

 

DSCN7564.jpg

 

Mi bi mogli danas malo do Italije, ima tu blizu jedan lep prevoj.Ako bude vremena možda i dva...videćemo.Gazde su nas pozvale na večeru pa da ne okasnimo mnogo.

Tek što smo krenuli sustižemo one stromere i vozimo se malo zajedno.

 

DSCN7574.jpg

 

DSCN7576.jpg

 

Mi skrećemo da obidjemo Planicu, prošle godine je preskočismo.Ove nećemo.

Ko ne zna, sveCki poznata skakaonica.I ovde pratimo letenje dečurlije uživo.Mara gleda onaj zip line, vidim šta joj je na pameti  :D 

Neće valjda...Hoće ali ne danas.Dobro je...

Par fotki ovde i odosmo dalje.

 

DSCN7582.jpg

 

DSCN7585.jpg

 

DSCN7595.jpg

 

Prolazimo kroz Tarvisio i nastavljamo dalje magistralom.Rešeni smo da ne napravimo ni kilometar autoputa kroz Italiju i Austriju.Ne da mi se da opet jašem po njemu, zgadio mi se od preključe  :D 

A i nije loša ova strada, jes' da nema nekih krivina al' opet bolja je varijanta.

 

DSCN7610.jpg

 

DSCN7611.jpg

 

DSCN7620.jpg

 

Rodjak krenuo na vožnju

DSCN7625.jpg

 

DSCN7630.jpg

 

DSCN7658.jpg

 

DSCN7662.jpg

 

Put nas vodi prema Udinama ali mi ćemo do Pontebbe.Odatle počinje Pramollo pass iliti po švapski Nasfeld pass koji završava u Austriji, logično jel...

Ipak ćemo i danas malo da virnemo tamo, ne bunim se uopšte  :) 

 

DSCN7684.jpg

 

DSCN7687.jpg

 

Ekipa već odradila prevoj pa sabiraju utiske

 

DSCN7697.jpg

 

Tik pre uspona snimih klupicu pa složih stroma odmah pored nje, taman da ubacimo nešto u kljun.Mi se raskomotili i slažemo sendviče, a motori već počinju da zuje pored nas.Krenuli ljudi u jutarnje razgibavanje ...

 

DSCN7707.jpg

 

DSCN7711.jpg

 

DSCN7713.jpg

 

DSCN7706.jpg

 

DSCN7715.jpg

 

DSCN7717.jpg

 

Rodjak na vespi je bio najbrži, odradio je pass za 7 ipo minuta...

 

DSCN7714.jpg

 

Sam uspon sa ove 'talijanske strane je onako, ništa posebno.I klizište je svoje odradilo pa nema nekog jurcanja.Inače, okoliš je zadovoljavajući.

 

DSCN7723.jpg

 

DSCN7737.jpg

 

DSCN7740.jpg

 

DSCN7750.jpg

 

DSCN7771.jpg

 

Sa ove strane od Pontebbe ima 13 km do vrha i uspon završava na 1530 mnv i odatle posle kreće spust u Austriju.​Na samom vrhu se smestilo i jezero, taman da opalimo neku.Zimi ovde vrvi od gužve na skijalištima, bar mi se čini tako.

 

DSCN7772.jpg

 

DSCN7787.jpg

 

DSCN7788.jpg

 

DSCN7804.jpg

 

DSCN7803.jpg

 

DSCN7805.jpg

 

Jurišamo švapskom stranom koja je dosta bolja za vožnju.Fotki nema, jasno je zašto, brm brm...

Ima tu blizu još jedan prevoj, a mi imamo vremena. Šteta i njega ne odvozati jer dva su ipak dva.Vozimo se dolinom Gejl prema mestu Mauthen.

 

DSCN7828.jpg

 

DSCN7829.jpg

 

DSCN7840.jpg

 

DSCN7848.jpg

 

Od Mauthen-a počinje taj drugi, Plocken pass.

 

Na 'talijanskom mnogo lepše zvuči...passo di Monte Croce Carnico.Hebeni su ti Italijani...

Istini za volju, sa njihove strane je i dosta bolji put za vožnju, videćete.

 

Bivši granični prelaz zvrji prazan, a na vrhu 2 poluprazne radnjice.Na ovih 'iljadutristapedesetsedam metara nema ni toaleta, a baš bi sad valjao  :D 

 

DSCN7857.jpg

 

DSCN7867.jpg

 

DSCN7870.jpg

 

U nastavku ide ta žabarska strana, puno lepša i zgodnija za vožnju.Serpentine vijugaju, a kolege samo praše.Da mi je sad ova pamet vozio bih ovaj krug u obrnutom smeru, definitivno...možda opet dogodine.

 

DSCN7877.jpg

 

DSCN7878.jpg

 

DSCN7880.jpg

 

DSCN7884.jpg

 

Paluzza je prvo mesto na koje se naidje u spustu i tu i završava prevoj...ili počinje, zavisi odakle idete.Ukrcavamo se opet na magistralu ss13 ali ne žurimo sada, imamo vremena.

 

DSCN7894.jpg

 

DSCN7897.jpg

 

DSCN7909.jpg

 

DSCN7919.jpg

 

DSCN7923.jpg

 

Pontebba nam se učinila zanimljivo jutros, a nismo baš imali vremena za nju.Taman ćemo sada u povratku da svratimo.Jer dvaput je dvaput.Lepo mestašce, ima neki šmek.

Parkirani bmw je preporuka gde sesti i odmoriti.Jer ko bolje poznaje sve te kafiće od propeleraca  :D 

 

A i nije bio neki izbor, bio je još jedan malo dalje ali nam se nije dalo više da šetamo.Krofna, sladoled, sendvič,  koka kola....

Taman da povratimo snagu i ubacimo u sebe sve neophodne healthy sastojke. 

 

DSCN7933.jpg

 

DSCN7935.jpg

 

DSCN7936.jpg

 

DSCN7938.jpg

 

DSCN7940.jpg

 

Jezera Fuzine su nam usput do smeštaja pa čisto da bacimo pogled jel sve na mestu k'o i prošle godine.Ko je u prolazu preporuka za obići.

 

DSCN7946.jpg

 

DSCN7954.jpg

 

DSCN7958.jpg

 

DSCN7984.jpg

 

Toliko za danas, skromnih 226 km...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Prvo da sednem u prvi red pa ću da čitam. Samo cepaj Milane i ne štedi na slikama. :jee1:

Sedi slobodno, nema gužve :D

Pozdrav za tebe i ženče :)

 

Nisam do sad prisustvovao na casu , vracam se na prvu stranu , odlicno !!

Hvala ;)

 

Pratim temu :takoje:8)

Odlično, to sam i ja imao u planu prošlo leto ali mi vreme nije išlo na ruku pa promenismo destinaciju dva dana pred put. Ostaje za neki drugi termin, možda i ove godine :stabre:

Postavi na mapi rutu kuda si vozio, možda ukradem nešto od tebe.

Ako nije problem na kraju napiši malo o cenama smeštaja, troškovima ....

Ja isto planiram bazu za prva četiri dana u Mojstrani pa me sve zanima.

Pratio sam malo tvoju temu, mnogo si mi bio neodlučan,mnogo pitanja i odluka :) Nadam se da ćeš ove godine biti bolje sreće sa vremenom, mada ne treba se mnogo obazirati na prognozu...samo gaaaas...

Napisaću troškove, a možda je bolje i da se ne podsećam na njih :D

Videću da postavim mape mada se otprilike vidi kuda smo išli...

 

K.O.N.A.Č.N.O.

Što smo nestrpljiviiii :D

Veliki pozdrav za tebe :takoje:

 

Лепо,лепо :takoje:

Fala fala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

4.Dan

( Mojstrana-Nockalmstrasse-Klagenfurt-Villach-Mojstrana )

 

Nockalm je highlight današnje planirane ture.Uz Gross i Gerlos sigurno najomiljeniji i najpoznatiji prevoj.Vozili smo i juče i preključe lepe i visoke puteve ali mrškasto je to u odnosu na ove bumbarčiće.  

Prognoza kaže da bi nas moglo fino oprati pa iskusno guram kišna odela u kofer.I nepromočive haj tek rukavice sam turio u isti, bravo genije...

Ne zbog kiše nego kad ih ponesem znam da neće padati sigurno.

Opet moramo do Gmunda ali nećemo u muzej opet, majkemi ...

Samo da lupim fotku kod ove table, preskočih je pre neki dan.

 

DSCN8064.jpg

 

Otkud porše ovde  :D 

DSCN8062.jpg

 

Odavde birate levo na Maltatal ili desno pa na autoput i nazad prema Villach-u.A može i pravo pa na Nockalm Alpenstrasse....znači teraj pravo.

DSCN8066.jpg

 

Malta i Nockalm mogu da se spakuju lagano u jedan dan ako ste ovde negde sa smeštajem.Mi smo ih podelili u dva dana da možemo više da se sladimo.Treba oba videti, greota da se preskoče.

 

DSCN8081.jpg

 

DSCN8082.jpg

 

Mali zastoj na putu, srećom ništa ozbiljno...

DSCN8089.jpg

 

DSCN8090.jpg

 

Tu već prestaje gužva i put se polako prazni, tek po neki auto i biciklista.Priroda normalno sve zelenija i prijatnija oku.

 

DSCN8102.jpg

 

DSCN8104.jpg

 

DSCN8105.jpg

 

DSCN8116.jpg

 

DSCN8134.jpg

 

Stižemo i do ulaza.I ovi traže lovu, 10 ipo eura.Gde nadjoše onih 50 centi nije mi jasno...idu valjda onom starom, zrno po zrno pogača...baš su pohlepni  :) 

Da ne davim oko visine, dužine i ostalih pojedinosti Nockalma, sve ima na netu, pa koga interesuje.A i nisu me preterano zanimali ti detalji, jedva sam čekao da udjemo i vozimo.

Vreme nas je danas baš poslužilo, idealno za ovo doba.Izgleda da je ono sa rukavicama upalilo.Odsad ih ne vadim iz kofera...

 

DSCN8139.jpg

 

DSCN8141.jpg

 

DSCN8143.jpg

 

DSCN8150.jpg

 

DSCN8164.jpg

 

Penjemo se do najviše tačke Eisentalhohe na 2045 mnv.Stale kolege, stali autobusi, daj da stanemo i mi.Da u'vatimo svežeg vazduha i napasemo malo okice.Za ovo prvo smo se malo i zahebali, mislio sam da su ove EU krave urednije ali jok.

U brvnari su glavna dešavanja, svi traže magnetiće i neke suvenire da kupe.Mi zastadosmo kod pereca, hebeš magnete. Tvrde ko kamen al ukusne.Sabismo po dve, strava su  :D 

 

DSCN8179.jpg

 

DSCN8170.jpg

 

DSCN8169.jpg

 

DSCN8171.jpg

 

DSCN8172.jpg

 

DSCN8173.jpg

 

DSCN8175.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Put nas vodi dalje na sledeći vrh Glockenhutte (2024 mnv).On je malko niži ali savršen za još jednu mini pauzu.Dobra stvar je što ovde nema krava pa dišemo punim plućima  :) 

 

Većina bajkera pauzira ovde jer ima lep restoran pa može da se sedne i odmori.

Taman da dopunimo zalihe šećera.Sa njihovim kolačima i slatkišima nema greške.Porcije su minimum duplo veće,a i kalorije...mljac, mljac...

 

DSCN8208.jpg

 

DSCN8214.jpg

 

DSCN8225.jpg

 

DSCN8227.jpg

 

DSCN8234.jpg

 

DSCN8236.jpg

 

DSCN8238.jpg

 

Drveni trike je tu za bajkere, da pozdravi i privuče na mini pauzu..mi ga malo i zajahasmo.Prvo Mara, a posle i ja.Dobra maccina, skoro k'o bmw 'iljadudvesta  :D 

 

DSCN8241.jpg

 

Krivine nisam brojao, a serpentina ima ukupno 52, valjda.Nisam ni njih brojao, nego obeležili ljudi da se zna ako neko pita  :D 

Čini mi se da je dužina celog ovog puta oko 35 km.Ni puno ni malo, baš taman.

Lepo jezerce 

DSCN8253.jpg

 

Ima ih sada i po putu

DSCN8206.jpg

 

Stižemo i do izlazne kapije ali meni se i ne izlazi baš...vozio bih se još malo.Još neki kilometar da bacim pod točkove  :) Mariju ostavih baš kod onog jezerceta.Ona nije preterano oduševljena ovom mojom idejom.Meni je bitno da me razume  :D 

 

Ja opletoh unazad nekih 20 km da utvrdim gradivo još jednom jer ponavljanje je majka znanja...I vratih se ponovo na Eisentalhohe.

 

Na vrhu je sad već skoro prazno, razbežali se turisti.Dal od smrada ili nešto drugo , ne znam ali meni paše.Idealno da uradim manji fotosešn pa guram Belog u prvi plan.

Jedna, druga, treća i odosmo dalje.

 

DSCN8267.jpg

 

DSCN8270.jpg

 

Stajem usput na još par zanimljivih mesta da opalim neku fotku, snimio sam ih u prvom prolasku.

 

DSCN8272.jpg

 

DSCN8277.jpg

 

DSCN8279.jpg

 

Pokupih Maru i furamo prema Klagenfurtu.Mnogo lep deo, možda i najlepši kojim smo vozili na ovoj turi.

Austria rules!

Radari su ono što može da shebe uživanje pa se držim ograničenja, uglavnom...

 

DSCN8287.jpg

 

DSCN8294.jpg

 

DSCN8300.jpg

 

DSCN8306.jpg

 

DSCN8307.jpg

 

Kratka pauza da se nešto prezalogaji...oni slatkiši nam otvorili apetit samo tako.Srećom ponesmo domaće slanine, malo 'leba i vode...

 

DSCN8332.jpg

 

Od Klagenfurta vozimo uz Vrpsko jezero (Worthersee), najpoznatije u Austriji.Utisak je kao da smo na moru, otprilike.

Prolazimo kroz Velden.Vidi se da je to mesto za bogatune.Zaključismo da nemamo tu šta da tražimo pa gazimo pravo do Villacha.

 

DSCN8335.jpg

 

DSCN8355.jpg

 

DSCN8392.jpg

 

DSCN8399.jpg

 

DSCN8403.jpg

 

Kad smo već u Villachu svratismo u moto radnje.Pokupovasmo neke sitnice za nas i drugare i prebacismo se preko brda do našeg sobička.

 

DSCN8413.jpg

 

Današnji krug beše 335 km, nije loše....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja