Jump to content

Moto Zajednica

AGV ili EXO 1000 air

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

po meni je lepsa Scorpion ali neces pogresiti ni sa AGV, boje su mozda najveci problem, zbog toga mi je lepsa EXO 1000

obe kacige su kvalitetne

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Jeste da sam Rossijevac ali sve više mislim da ću uzeti scorpion,probao sam je danas,odlična unutrašnjos,ima ugrađene sunčane naočare,duplo vezivanje,može da se dopumpa unutrašnjost,deluje mi da je odlična kaciga,probao sam i exo 2000 i ona je vrh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Dao sam sam bas taj Scorpion uz prethodni motor. Poprilicno sam razocaran kacigom. Cirkulacija vazduha je ravna nuli. Ja vozim 80% autoput i to tvrdim... onda mozes zamisliti koliko je pateticna na leto. Glava mi prokljuca posle 15tak minuta voznje. Kad je uporedim sa trenutnom kacigom (RF 1100) razlika je dan i noc.

 

AGV - nikad nisam probao ali sam siguran da kakav god da je - mora biti bolji od Scorpiona. Sigurno je i laksa.

 

Hteo bih spomenuti da je meni Shoei spasao glavu kod udesa na 75mph (udario me bakutaner) i ne pada mi na pamet da kupim neki drugi brend kacige tako da ako tebi budzet dozvoljava, razmisli i o Shoei-ju.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: gsxr 750 k8

eto vidis ja taj problem sa ventilacijom nisam imao.

po meni najvaznije stvari kod kaciga su mi:

sigurnost-scorpion je vrhunski svijetski brend koji koriste i moto gp vozaci tako da je provjeren brend.

da kaciga nije bucna, da mi lijepo lezi na glavu ( i na +200km/h), da se ne sabija u facu kao sto sam imao slicaj sa AGV.

exo 500 pa na dalje imaju air pump, kad ti treba napumpas je da nema turbulencija.

ja sam moju koristio oko 2 god, i dan danas je ista kao i prvog dana, sto znaci da se nije pohabala unutrasnjost.

to su neki moji utisci. nadam se da ce ti pomoci pri izboru.

pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Imam skorpion 750 i uopste nisam odusevljen sto neznaci da nevalja 1000 nisam probao ali na 750 sam menjao vizir posto je poceo da se guli tu su mi izasli u susret i zamenili isti besplatno a onaj dole skaj na postavi je poceo da se ljusti posle mesec dana ne bas preteranog nosenja ventilacija je dobra udobnost solidna ali zbog navedenih nedostataka sledeca ce biti neke druge marke. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja