Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1714 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Iz Tesle poslaše sve za auto pakete - ponudu, uslove korišćenja i blanko ugovor.

Ja pregledah relativno detaljno, i ne deluje mi da postoje "koske" u uslovima - generalno, sve je onako kako je navedeno "velikim slovima".

 

Problematika je sa moto paketom što važi isključivo za Srbiju, a problematika auto paketa je što su uglavnom striktno vezani za auto, i ne mogu se preneti na drugo vozilo.

Izuzetak je "Lični paket", ali on važi samo u Srbiji.

I ne znam da li ni nemaju, ili mi jednostavno ne poslaše uslove za moto i lični paket.

 

Možda ima nekih začkoljica za usluge na teritoriji Srbije - nemam dovoljno koncentracije da sve iščitam i mentalno obradim, ali ne mogu se iskoristiti sve usluge taksativno pobrojane, već neke dve iskorišćene isključuju druge...i tako nešto, ali generalno, nema ograničenja kilometraže, nema prisiljavanja na popravke ni bilo šta slično.

 

Za Evropu mi se čini da je suština da su oni u stvari "posrednik" za uslugu koju pruža Europ Assistance, Budimpešta - ne mislim da su Mađari divni, ali su ipak u EU, pa su prisiljeni da se drže nekih pravila.

 

Bukvalno piše: "Tesla Evropa paket pomoći na putu je proizvod kompanije Europ Assistance, Budimpešta i ovi Uslovi pomoći na putu zaEvropa
paket su definisani od strane Europ Assistance, Budimpešta. Europ Assistance, Budimpešta je u potpuniosti vršilacusluge
pomoći na putui nadležanza način ikvalitet organizacije pomoći na putu po osnovu Evropa paketa, a Tesla24hje posrednik između
Korisnika usluge Europ Assistance, Budimpešta"

 

Ako nekog zanimaju detalji, tu su fajlovi...

 

 

PONUDA_TESLA_PAKETA 2024.pdf TESLA EVROPA - JUN Uslovi 2023.pdf TESLA_RS_BLANCO_UGOVOR.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1771 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nakon ovoga sa Vozijem ne bih znao kome pokloniti poverenje...

 

"Tesla24hj e posrednik između
Korisnika usluge Europ Assistance, Budimpešta"

 

Ovo može da znači da oni neće plaćati Europ Assistance-u neko vreme i ovi ih izbace iz igre i game over...

Baš bezvezno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Paracin

Nezvanicno sam cuo da Globos osiguranje prilikom registacije vozila nudi neku vrstu pomoci na putu eventualno da se plati. E sada znajuci ko stoji iza toga jos deluje mi jos kao veci zajeb. Sada su kao ekstra ali svi su oni "ekstra" dok ne rasire mrezu i ugrabe kajmak a posle druga prica. Atlas najduze opstanje cini mi se ali opet sada retko kome treba pomoc vezana za jedno vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
11 hours ago, ProMaster said:

Ovo može da znači da oni neće plaćati Europ Assistance-u neko vreme i ovi ih izbace iz igre i game over...

Baš bezvezno...

Ali to onda vazi za sve. Niko od njih nije sa svojim vozilima (ili ih imaju vrlo mali broj), a u realnosti su posrednik izmedju korisnika (mene) i privatnika koji imaju svoju slep sluzbu.

 

Tako je i Vozzi izbacen iz igre jer je prestao da placa ljudima koji su im vrsili slep usluge. Bas sam pre 7 dana pricao sa drugarom koji radi slep i koji je na vreme izasao iz price sa Vozzi-jem jer je video da kasne sa placanjem. Sada radi sa Atlas24 i kaze da su (za njega) najozbiljnija firma. Opet, on nije korisnik njihovih usluga vec pruzalac tako da on to posmatra sa druge strane objektiva.

 

Da se ne lazemo, Vozzi je bio zanimljiv zato sto je po ceni jedne polise pruzao pokrice za vise vozila. Mozda ni to nije bio los potez dok je polisa bila vezana za par brojeva tablica, ali kada su popustili i rekli da je dovoljno da vlasnik bude u vozilu (bilo kojem), to je vec izgubilo finansijski rezon za njih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
2 hours ago, Biker Q said:

E sada znajuci ko stoji iza toga...

Meni je ovo dovoljno da ne pomislim na saradnju sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1771 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 8 minuta, grafigo je napisao:

Ali to onda vazi za sve. Niko od njih nije sa svojim vozilima (ili ih imaju vrlo mali broj), a u realnosti su posrednik izmedju korisnika (mene) i privatnika koji imaju svoju slep sluzbu.

 

Tako je i Vozzi izbacen iz igre jer je prestao da placa ljudima koji su im vrsili slep usluge. Bas sam pre 7 dana pricao sa drugarom koji radi slep i koji je na vreme izasao iz price sa Vozzi-jem jer je video da kasne sa placanjem. Sada radi sa Atlas24 i kaze da su (za njega) najozbiljnija firma. Opet, on nije korisnik njihovih usluga vec pruzalac tako da on to posmatra sa druge strane objektiva.

 

Da se ne lazemo, Vozzi je bio zanimljiv zato sto je po ceni jedne polise pruzao pokrice za vise vozila. Mozda ni to nije bio los potez dok je polisa bila vezana za par brojeva tablica, ali kada su popustili i rekli da je dovoljno da vlasnik bude u vozilu (bilo kojem), to je vec izgubilo finansijski rezon za njih.

Sa svim se slažem...

 

Pokušavali su da privole što više ljudi, a ljudi ko ljudi, gledali su da iskoriste sve i svašta...

 

Onaj ko je ozbiljan prema tom šlepadziji biće ozbiljan i prema nama, gotovo sigurno.

 

Druga stvar, trebalo bi da se napravi sledeće stvar koja bi smanjila mogućnost muljanja,recimo da registrujes na nalog tablicu koju koristiš, 12 ili 24h ranije.

 

Ili pak, das izbor, ako će samo na auto imaš pogodnost tu i tu, ako hoćeš na tebe kao lice, bude skuplje, pa neka bira.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1714 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja iskeno verujem da je Vozzi propao zbog zloupotreba, a ne zbog finansijskog modela.

 

Lično znam dva slučaja ljudi koji su otišli na vikend ili sl kod familije, i crkao im auto preko (jedan u Sloveniji, drugi u Austriji). Jedan putnik se vrati kući, uplati Vozzi na ime onog ko je ostao, za dva dana zovu za asistenciju, i vrate im auto kući.

 

Pa onda ono kad su uveli da, ako može da se popravi auto za dva dana neće da šlepaju - ko zna koliko njih je zloupotrebilo asistenciju dok ovo nije uvedeno.

 

Realno, ako se pokvari auto dalje od 500km od kuće, apsolutno je bilo isplativo da zovete nekog ima Vozzi da dođe u inostranstvo i traži asistenciju/šlep do kuće - u zavisnosti od tačne destinacije, i avionska karta je prihvatljiv trošak u odnosu na plaćanje šlepa do kuće.

O Srbiji da ne pričamo - jedan Vozzi je mogao "da pokrije" gomilu drugara/rođaka.

 

A nema mehanizma zaštite od ovoga.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Najprostiji scenario:

 

Krenem u grcku na more. Negde na 500 kilometara od kuce mi na autoputu crkne motor.

Ne zelim da me slepaju kod majstora i da gubim novac i vreme i zivce vec odmah zovem atlas i trazim da me vrate nazad kuci.

U ovom konkretnom slucaju bi trebalo da imam 1000 evra kredita za slepanje - to spada u uslove za paket moto evropa koji kosta 50 evra.

Znaci ako salju slep iz Srbije iz Novog Sada, uracunace mi troskove dok dodju do mene i to ce oduzeti od onih 1000 evra. Nakon toga ono sto

preostane od kredita iskoristice se za troskove puta nazad do kuce i ako se kojim slucajem probije limit od 1000 evra - moracu da doplatim!

 

Pitanje je koliko kosta kilometar slepanja u Srbiji a koliko u inostranstvu? Da li je to priblizno ista cena kod svih i kod nas i kod grka, ili je odokativna pa kako koga oderu?

To nigde ne pise i niko ne pominje....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1301 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 9 sati, zaludan je napisao:

iskeno verujem da je Vozzi propao zbog zloupotreba, a ne zbog finansijskog modela.

Ovo si skroz u pravu ....

....

Pre 9 sati, zaludan je napisao:

Lično znam dva slučaja ljudi koji su otišli na vikend ili sl kod familije, i crkao im auto preko (jedan u Sloveniji, drugi u Austriji). Jedan putnik se vrati kući, uplati Vozzi na ime onog ko je ostao, za dva dana zovu za asistenciju, i vrate im auto kući.

Sta su vozili, znas li

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 788 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka

Meni krajem marta ističe paket Vozzi Srbija, zovem juče i danas, samo automat te stavlja na čekanje. 

Jel moguće da su prsli, dva puta sam ih koristio i sve bilo ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2062 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Bar ne plaćaš unapred (kao ja) za nešto što više ne postoji. A i wozzi kartica mi pukla na pola, to nešto znači ? :stabre:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4761 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne plaćam više nikakve pakete. Ako crkne plaćam šlep kući pa koliko bude !!! Umorio sam se od čitanja ovih postova :oda2: 

 

Drugaru crko alternator na Banditu u Prištini. Čovek našao nekog tipa sa pickupom, odvezo ga do Niša za male pare, Tamo ostavo motor kod prijatelja i busem za BG. i. Posle par dana firminim kombijem doneo motor kući. Sve se može . :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 36 minuta, srbac je napisao:

Ne plaćam više nikakve pakete. Ako crkne plaćam šlep kući pa koliko bude !!! Umorio sam se od čitanja ovih postova :oda2: 

 

Drugaru crko alternator na Banditu u Prištini. Čovek našao nekog tipa sa pickupom, odvezo ga do Niša za male pare, Tamo ostavo motor kod prijatelja i busem za BG. i. Posle par dana firminim kombijem doneo motor kući. Sve se može . :lol:

moze brate i prst u oko,ali boli.

Isli smo mi fićom na more kad smo bili mali i sve bilo ok,ali zamisli situaciju nekog ko je sa malom decom krenuo na more i crkne mu auto u Grckoj,lako je kad si sam i snalazis se samo za sebe,posebno mi matori,lakse je mnogo kad sve funkcionise sto bi trebalo i sto si platio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4761 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U inostranstvo se ide sa sigurnim autom. Nezgodno može biti ako je udes, ostalo se reši. Verujem da je ta sigurnost osiguranja više psihičke prirode nego stvarne, realne. Eto, ne javljaju se na broj, nemaš signal, ne znaš jezik itd...

Ne uklapa se nikako da će neko ko plati 8-10 000 din biti negde siguran u Evropi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2062 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Problem je kako u Evropi, tako i u Srbiji...

Kolega sa posla u ponedeljak krenuo iz Bg za Prokuplje. Negde na pola puta do Niša, prokuvao, izbio neki plastični čep. Pežo 206 D. Ne treba njemu ni Wozzi, ni Atlas, ni ostali... Šlepadžija do Niša mu naplatio 150 evra. Majstor u Nišu ustanovio, otišao dihtung na glavi. 400 evra, i tek sledeći petak... Da ga šlepa za Bgd, traže mu 250 evra... Ostavio auto u Nišu da se popravlja, taksijem za Prokuplje (1.500 din), ne znam kako se vratio za Bgd.... 

Treba imati bar za Srbiju nešto...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pun gas na auto putu sa autom koji baš i nije u nekom stanju.Pa ne treba očekivati da prođe bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2062 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kakav pun gas, čovek vozi ispod svih ograničenja. Jednostavo, došlo mu da rikne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 11 sati, srbac je napisao:

U inostranstvo se ide sa sigurnim autom.

E sad si nam otvorio oči jos da nam napises koji je to pa da ga svi kupimo.

E klasa nova nam crkla posle 1600 km na satu,otisao menjač,sve u garanciji Mercedes organizovao avion i prevoz i sad ti meni reci koji je to siguran auto.

Prosle godine mi ode dsg na autu starom 3 godine,8 jebenih nedelja se jebavao oko popravke,nema mehatronike nigde za taj model,jedva iskopao u Svabiji bilo par komada u celoj zemlji.

Nema druge ima da kupim Juga kao @travelman njega bar znam u dusu i mogu da ga popravim, a kad pomislim u njemu sam bio i najsrecniji i najvise jebavao sojke ,e sad da li je do godina ili kola jebaji ga.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 673 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Sve u svemu, mozete naci na licu mesta nekoga da vas vrati i doslepa, ali poenta price je da uvek imate nekog da pozovete - bukvalno da imate logistiku na koju se oslanjate (sa svim svojim manama). Jeste da postoji mogucnost da jos dodatno platite ali to bi ste ucinili u svakom slucaju. Do 50 evra za moto paket i nije mnogo za tu satisfakciju. Pozzz

Promenio član Marko81
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1714 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, JevtaNS je napisao:

Zna li neko nešto O

IFM.RS

 

 

Ovo je ili neko ko je radio u Vozzi ili baš čista prevara.

Bukvalno iste rečenice.

Ceo sajt na jednoj stranici.

Ne postoji adresa ni fiskni telefon firme - ni u Luxemburgu :) 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja