Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Samo besprekorno održavanje a pomoć na putu kao i zdravstveno osiguranje. Preskupi su kvarovi van Srbije i čovek mora da razmišlja u tom pravcu.

 

Jedino ne razumem ljude a sretao sam ih dosta, koji kreću na duže ture sa kolima koja nisu održavana jer imaju Vozzi. Znam jednog što je kupio polovnog dizela. Nasuo dizel i ode na more a da nije proverio ni kočnice, ni ulje, niti zna kad je menjan kajš, španer... Ima Vozzi, teraj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 643 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

I ja uplatio večeras Vozzi Evropa. Sa jedne strane smešan popust, sa druge strane i jaka cena paketa. Prvi put sam se baš lomio da li da uplatim. Gledao i ponude drugih kuća ima i boljih i malo jeftinijih paketa, ali nigde nema moto dodatak. Na kraju uplatio i prežalio 5.000din.

 

Negde verujem da su oni kao i osiguravajuće kuće u paktu sa đavolom bukvalno ili Marfijem ako lepše zvuči i to vidim kao harač da te zlo obiđe. Uplaćujem više od 10 godina i dao preko 300 evra, a koristio jednom za menjanje gume, jer mi ključ oblajznuo i jednom za šlep u gradu od cirka 7-8 km. Jedne godine sam samo zakasnio da uplatim, čekao sledeću platu i u tih 15 dana mi iskrsne put i naravno stane auto i morao da platim šlep. Negde imam osećaj da kada uplatiš neće ti trebati i onda bačena para, a ako ne uplatiš verovatno ćeš zažaliti.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sinoć me zvala gospođa iz Atlas-a. Ionako mi Wozzi evropa ističe za mesec dana, pa da čujem ponudu...

Na pitanje, koji auto vozim, rekoh Kawasaki ! :) Odlično, imamo moto paket za Srbiju, nekih 5.000 din, čini mi se.

Meni treba paket za Evropu (jbga, vozim i po Bosni i Hrvatskoj).

Nema, samo Srbija za motor.

Ništa, hvala... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 8 sati, max80 je napisao:

Negde imam osećaj da kada uplatiš neće ti trebati i onda bačena para, a ako ne uplatiš verovatno ćeš zažaliti.

Ovo sam i ja pomislio pa rekoh bolje da platim na mostu nego na ćupriji duplo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1681 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 8 sati, max80 je napisao:

I ja uplatio večeras Vozzi Evropa. Sa jedne strane smešan popust, sa druge strane i jaka cena paketa. Prvi put sam se baš lomio da li da uplatim. Gledao i ponude drugih kuća ima i boljih i malo jeftinijih paketa, ali nigde nema moto dodatak. Na kraju uplatio i prežalio 5.000din.

 

Negde verujem da su oni kao i osiguravajuće kuće u paktu sa đavolom bukvalno ili Marfijem ako lepše zvuči i to vidim kao harač da te zlo obiđe. Uplaćujem više od 10 godina i dao preko 300 evra, a koristio jednom za menjanje gume, jer mi ključ oblajznuo i jednom za šlep u gradu od cirka 7-8 km. Jedne godine sam samo zakasnio da uplatim, čekao sledeću platu i u tih 15 dana mi iskrsne put i naravno stane auto i morao da platim šlep. Negde imam osećaj da kada uplatiš neće ti trebati i onda bačena para, a ako ne uplatiš verovatno ćeš zažaliti.

 

I ja godinama plaćam, koristio sam nekoliko puta, svaki put u BG i "mrtva" trka je da li mi se do sad isplatilo ili je trošak, ali, mir koji mi to pruža nema cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ja sam prošle godine prvi put uplatio vozi, zbog motora najviše. Bila neka promo cena za Evropu, mislim oko 5,000din.

Išli na put po Italiji od 15 dana i nisam hteo da razmišljam.

Srećom nije bilo potrebe za Vozi.

Iskoristio sam pre mesec dana šlep uslugu da prebacim auto do majstora, tako da sam bar isplatio deo cene.

Verovatno ću ponovo uzeti ako budem išao na neki duži put  :moto3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Da li može neko da mi protumači ovu stavku u Vozzi paketu?
Ako se ne varam to znači kada probušim gumu na putu (inače kod mene nisu tubeless što je dodatni problem) mogu samo da duvam?

 

Image 004.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Jasno, preko dana, ali ako se desi noću znači obavezno nositi i šator zbog kampovanja ispred radionice. Druga stvar, jednom mi je crkao akumulator, zadnjim atomima struje sam se dovukao do kuće, isto je bila noć pa nisam mogao da ugasim far da bar koliko toliko potraje struja, a oni to ne pokrivaju, kvar kao i svaki drugi koji ne možeš da predvidiš. Poenta je da ne ostanem u neko gluvo doba noći negde na putu. Jel ne rade radionice i prodavnice? Vozi me onda kući. (ako nisam baš 500 km od kuće)

Promenio član Crni Leptir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1681 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Za gume - valjda je normalno imati rezervnu gumu kad privremena rešenja (sprej i sl) ne pomažu? 

 

Za akumulator - njih ima na mnogo mesta koja rade 0-24, a realno, besmisleno je šlepati auto 500km zbog akumulatora.

Doduše, moram da priznam, od pojave ovih start-stop sistema i sl. raznovrsnost akumulatora je taman takva da nije preterano verovatno da sigurno može da se nađe odgovarajući na pumpi pored auto-puta.

Jbg, nekad bilo jednostavnije - Varta i Black Horse, 5-6 varijanti/kapaciteta i to je to.

Ali i dalje, šlep preko pola Srbije zbog akumulatora nije logičan.

Promenio član zaludan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1749 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Što bi te šlepao neko zbog akumulatora, dodje, upali na kablove /booster, teraj dalje... Isto i gorivo.. Gume, hmm, pitanje šta znači neispravna guma. Uostalom to su sigurno stavke koje su tako definisane da ne bi bilo zloupotrebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Ne pričam ja o šlepanju od 500 km, naravno da je to besmisleno, nego o kraćim relacijama. Upalim ga ja i bez boostera na gurku, nije to problem, takodje uvek imam i kablove u motoru ali akumulator koji je prespojio ćelije i više ne puni neće stići daleko. Pitam za situaciju kada se nalazim npr. 50 km od kuće negde na autoputu, tu je definitivno crkao akumulator ili se probušila guma, noć je, nemam dostupnih servisa, valjda će me u tom slučaju odšlepati do kuće? 
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 684 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Pise "usluga NEOGRANICENOG slepa ne vazi". Razumeo bih da za neke krace relacije, da li do vulkanizera ili do kuce, vazi slep, ali da nece da te vrati iz Grcke zato sto je aku ispustio dusu.

 

A da izjavim i ja nesto... Imam Vozzi uplacen i sad pred put da proverim za koje vozilo sam upisao tablicu, medjutim, ne mogu da nadjem tu stavku. Setajuci po aplikaciji naletim na "Cesta pitanja" i tamo pod pitanjem "Da li je paket pomoci vezan za lice ili za vozilo?" nadjem i njihov odgovor koji kaze "da su paketi vezani za lice i u bilo kom vozilu da se nalazite kao vozac ili putnik imate pravo na koriscenje usluga".

 

Mislim da je ranije bilo drugacije, tj. da je usluga vazila samo ako je u aplikaciji upisan broj tablica vozila u kome se nalazis. Znam da sam ja imao upisane tablice 4-5 vozila kojima sam se najcesce vozio (moje vozilo, zenino, sestrino, ortakovo...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Paracin

Ranije je pisalo da postoji prvo popravka do 200e, pa onda slep do kuce ako ne moze popravka. A sada pise slep na zeljenu adresu ako ne moze ova manja popravka i ne pise kucnu adresu, i ne pise mora li auto na tebe da se vodi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1681 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Vozzi se od početka vezuje za korisnika, ne za auto - možete biti i suvozač/treći putnik. Bitno je da je vlasnik paketa na licu mesta gde se traži asistencija, sa telefonom na kojem je aplikacija.

 

I uvek je bilo da šlepaju "na željenu adresu" - to "do kuće" je kao reklamna fora u smislu "šta god da se desi, mi vas vraćamo kući".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 684 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Vezuje se za korisnika, ali dugo je bilo da si u aplikaciji morao da imas upisan model vozila i broj tablica. Zasto, osim ako je to bilo da se olaksa vozilu koje dolazi da te slepa?

 

I za motor si morao da aktiviras Moto dodatak, iako je potpuno besplatno, tj. ukljuceno u cenu paketa.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1681 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 28 minuta, Motorcyclist je napisao:

Da li je Vozzi jos uvek od najboljih usluga kod nas?

 

Ko je rekao da su ikad i bili najbolji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 684 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Sa pozicije nas, sa motorima, spadaju medju bolje, jer imaju opciju za motore. Dobra stvar im je i sto su vezani za coveka, a ne za vozilo. Sa nekom drugom kucom bih morao da platim posebno za svako vozilo koje imam, dok je ovde samo jedna "polisa" potrebna.

 

Sa momkom koji radi uslugu šlepa sam pricao i po njegovom misljenju je bolja opcija Atlas. Nije mi dao pravo objasnjenje zasto je to meni bolje, vec je pricao o odnosu Atlasa i Vozzi-ja prema njemu kao posredniku izmedju mene i osiguranja.

 

Ko je ostao na trzistu da radi pomoc na putu za motore? Vozzi, Atlas... AMSS je prestao, koliko se secam. Ne znam sta je sa ostalim kucama?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4511 postova
2 minutes ago, grafigo said:

Sa pozicije nas, sa motorima, spadaju medju bolje, jer imaju opciju za motore. Dobra stvar im je i sto su vezani za coveka, a ne za vozilo. Sa nekom drugom kucom bih morao da platim posebno za svako vozilo koje imam, dok je ovde samo jedna "polisa" potrebna.

 

Sa momkom koji radi uslugu šlepa sam pricao i po njegovom misljenju je bolja opcija Atlas. Nije mi dao pravo objasnjenje zasto je to meni bolje, vec je pricao o odnosu Atlasa i Vozzi-ja prema njemu kao posredniku izmedju mene i osiguranja.

 

Ko je ostao na trzistu da radi pomoc na putu za motore? Vozzi, Atlas... AMSS je prestao, koliko se secam. Ne znam sta je sa ostalim kucama?

Meni ce konkretno  trebati za automobil. Znaci Atlas i Vozzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja