Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri kupovini motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova

Pozdrav,pozdrav,u prolazu sam pa bih da pitam... Imam dilemu oko kupovine motora,evo vec treca godina vozim Tomosa i osecam da mi treba nesto jace.. E sad sta izabrati,hocu polovan motor 50-125ccm 2T-4T.Sta vi preporucujete,imam budzet do nekih 1000 e. pa mi treba savet sta izabrati od:

 

1.Husqvarna CH Racing 50 (Minarelli AM6)

2.Honda CRE HM 50 (Minarelli AM6)

3.Aprilia MX 50 (Minarelli AM6)

4.Sprint Pulser 125

5.Sprint Apollo 250

6.Sachs X-road 125

 

 

 

Treba mi motor koji se ne kvari cesto da trosi oko 3l da su dostupni delovi i da izvlaci makar 80. i da ima snage da potegne.. I ako imate neki predlog da je Enduro/Cross-Supermoto Kazite slobodno (da ne bude preko 1000-1100 e.) I sta mislite o kupovini motora starog 10-12 godina? Hvala unapred... 1zdravo.gif1care.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7112 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

batali 2taktne masine, uzmi neku 4taktnu 125-icu, to malo trosi, solidno ide, pogledaj u podforumu "Kineska Imerija" tamo mnogo hvale Sprint Pulser 125, a i njih najvise vidjam na ulicama, definitivno su najpopularniji i najbolju u smislu ulozeno-dobijeno :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мој глас иде за аполо 250.

125 4т ти је слабо и брзо ће ти досадити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Al ne znam kako bi ispalo za polaganje posto ja jos vozim tako reci na crno jer imam 14-15 godina i stekam se jer po kraju gde se vozim nema murije ni za leka a sa koliko godina moze da se polozi za 250 ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma
a sa koliko godina moze da se polozi za 250 ccm?
- Са 18. Кад напуниш 16 година положи за А1 и купи нешто од 125сс до 15 коња.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Znaci za sad nista preko 125 ccm, nego kako to mislite da su 125 4T slabi?

 

2t motori su skoro duplo jaci od 4t ako su iste kubikaze ali zato trose 2x vise od 4t. Posto si gore napisao da bi voleoda ti motor trosi oko 3l onda nemoj ni da gledas 2t masine. 125cc 4t ce ti biti ok posle tomosa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo ovako, ja imam pulser 125. Motor je 2008. godiste, kupio ga prosle godine polovinom maja, na satu imao oko 1600km. Vozim ga nepunu godinu i za to vreme sve pohvale. Presao sam oko 4000km, tako da sad ima oko 5600...jednom imao problem sa prekidacem migavca (otvorio da vidim sta je kad ono sraj se odvrnuo, ja dotegao i eno ga radi) i 2x busio gumu. Uz redovan servis ne bi trebalo da bude problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Takodje preporuka za Pulsera 125/250 ccm.

Apolo ima previse decijih boljki koje nisu naivne.

2T ne bih ni gledao, ali to je vec moj ukus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Sa modelima koje pominjes u prvom postu ja lično nemam iskustva ali ću biti slobodan da ti preporucim Yamahu TDR 125. Lep, gabaritan i pouzdan motor. Ima ih puno u oglasima i uklapas se cenom i kategorijom A1. Jeste 2t masina ali ja to ne vidim kao manu. Ima vodeno hladjenje, moći ces i da napraviš neku veću turu kada pozeliš. Razmisli, imas puno iskustava ovde na forumu sa navedenim motorom. Sa adekvatnim gumama ljudi voze i neki blazi off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Pozdrav kolege.

 

Konacno se blizi period kad cu uzeti svoju prvu masinu i iz tog razloga svako vase misljenje, savet, kritika itd su i vise nego dobrodosli ;)

 

Izbor sam na kraju suzio na Hyosung Comet 250 GT i Sachs X-Road 125cc.

Konkretno to su ova dva oglasa, pa recite sta mislite o ovim ponudama tj oglasima, hvala:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4018584/sachs_x_road_nov/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4619896/hyosung_gt_250/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Sa ovog drugog se neko verovatno ljosnuo cim je stavio druge plastike. Nije bitno toliko ni godiste ni kilometraza koliko stanje. Ako sednes na motor i on vuce u stranu onda se neko pruzio sa njega bas zestoko. Preporucujem ti onaj prvi, nov je, nema puno plastika, mozes lepo offroad da ides pa te ne smara murija jer ne vozis u saobracaju. Jedino sto mu felne i gume bas nisu za offroad ali to moze da se promeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 834 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

ne bih rekao da je neko pao sa hyosung-a iz oglasa pa je zato stavljao "streetfight" plastike... koliko vidim, te plastike su dodatno stavljene jer fabricki ne postoje na tom motoru. (ukoliko je pod "streetfight" plastikama mislio na plastike oko hladnjaka i ralicu)

 

Ja licno nemam iskustva ni sa jednim od ova dva modela, ali kad bih kupovao sebi kupio bih hyosung-a... Ukoliko ti sa tvojom dozvolom mozes da vozis jace od 125ccm, uzmi GT250. Jaci je, gabaritniji, bolji obrtni momenat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Evo bas uskoro imam polaganje za A2, tako da mogao bih 250 da vozim. Jedino sto mi vuce ovaj Sachs jeste to sto je nov i sto covek daje 2 god garancije na masinu, sto bi mi sigurno znacilo s obzirom da je prvi motor :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Pricacu ti generalno sta sam citao o ovim motorima a ne o konkretnim primercima koje si okacio.

Svuda gde sam citao Hyosungove masine od 250ccm su hvaljene. Jako dobar agregat, dovoljno snage, ako je u ok stanju odlican motor.

X-road je isto ok motoric, ali je za dva broja manji. Ako si vislji dobro obrati paznju jer je motor bas mali, ja npr nisam mogao da se spakujem na njega(192cm). Takodje sam citao da je dosta tvrd i ono sto je najbitnije jeste da su ljudi na forumu imali jako velikih problema da nabave delove za njega.

 

Da sam na tvom mestu definitivno bih pre isao na Hyosung. Meni je lepsi i ozbiljniji motor, ima dovoljno snage da ti ne dosadi brzo, delovi mogu lako da se naruce na netu a sad postoji i uvoznik i serviser.

Naravno cela prica pije vodu ako je primerak u dobrom stanju. Dakle kad budes isao da gledas motor povedi majstora i budi siguran u ono sto kupujes koliko je to vec moguce sa polovnim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Ja sam visok 186, probao sam da sednem na Sachs-a i nije mi delovao toliko mali. Cinjenica koja mi znaci je to da je Sachs nov (uslovno presao 0km) i da ima garanciju na 2 godine. Plus covek koji ga prodaje ima sve rezervne delove, doduse u Leskovcu :). Hyosung se i meni generalno malo vise svidja ali uvek postoji ali...

Nisam siguran kako stojimo sa delovima za Hyosunga u Srbiji, ali svakako sam cuo za opciju narucivanja preko interneta 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Ja sam visok 186, probao sam da sednem na Sachs-a i nije mi delovao toliko mali. Cinjenica koja mi znaci je to da je Sachs nov (uslovno presao 0km) i da ima garanciju na 2 godine. Plus covek koji ga prodaje ima sve rezervne delove, doduse u Leskovcu :). Hyosung se i meni generalno malo vise svidja ali uvek postoji ali...

Nisam siguran kako stojimo sa delovima za Hyosunga u Srbiji, ali svakako sam cuo za opciju narucivanja preko interneta 1neznam.gif

 

Zdravo,

 

Ne vredi - moram da se umesam...

 

1.

 

Comet GT-250 je top MOTO masinske industruje. Izradjen je ekstremno robusno i kvalitetno. Potice od Suzuki dizajna I licenci. To je PRAVI MOTORCIKL, najked - putni. Snaga (oko 30Ks), brzina, mesto za suvozacicu... gledao sam ga I probao - uzivo. Da bi se vozio ovaj motor - mora se imati izvesno prethodno motoristicko iskustvo, inace ces se veoma brzo naci u "prasini" ako otpustis kocnicu u glavi.

 

Hyosung, kao polovan motorcikl - ima sve boljke kao I ostali. Zato otvori 4T oci! Obavezno povedi nekoga ko zna da vozi velike motorcikle I poznaje bar malo moto mehaniku! Cena polovnog motorcikla nije nikada konacna! Iskoci tu prevoz da se pogleda I dotera, prevod, registracija, mali-veliki I srednji servis, guma, lanac, plocica... sve u svemu nekoliko stotina evrica tokom prvih 6-12meseci.

 

2.

 

E sad smo kod Saksa. On je izvorno nemackog porekla, ali od toga nema nista. Ja sam ga gledao uzivo, ali nisam vozio. Sada je to neka kinesko-indijska kombinacija. On je dosta "spartanski" napravljen. Kao sto vidis, obicne okrugle varene cevi, a varovi neobradjeni...

 

Medjutim, meni je on VEOMA dopadljiv na oko (motor mora da se svidi vlasniku I suvozacici), Lagan je, jednostavan, vazdusno hladjenje, potrosac na nivou 2-2.5L, jeftin za odrzavanje (1L ulja godisnje). Vidim da si pocetnik. Mislim da bi ti bolje legao 125cm. Novo je novo, makar bilo I kinesko-indijsko. To ne bi trebalo tako puno da se kvari. Jedino sumnjam u pricu o delovima.

 

3.

 

Moj konacan predlog - za tvoj slucaj je Saks.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

ja sam imao i jedno i drugo doduse imam GTR a ne samo GT

 

1/ Sachs je jako dobar motor,koji sma onako muski vozio,njegovih 13 konja mi je bilo dovoljno da predjem 16000 km sa njim,svaki put kad sam seo na njega sam bio odusveljen,masina je jako izdrljiva,ali ne znam odakle vam potrosnja od 2-2.5 l na 100km moj je uglavnom trosio 3.5 do 4l na 100 uglavnom divljanje,padnes podignes se ide dalje,jedini problem sto sam imao je frajlauf ilti bendix koji mi je majstor popravio i dan danas radi kako treba(kod novog vlasnika) moj savet ti je da uzmes X-road neces se pokajati a neces ni hteti da ga prodas,ja svoj ne bih prodao ali posto sam kupio Nov motor morao sam,sad sam procitao da vozis tomosa znaci da ce ti xroad biti dovljno jak za tvoje potrebe ako si u nekom supermoto fazonu naucices i kako da se radi slide(nazalost ne power slide)voznju na zadnjem,penjaces se na stepenice,itd :D

 

2/Motor koji sam kupio prosle godine ali GTR,posle tomosa ce ti biti cudno da vozis od 30 konja koji jako dobro vuce

trosi oko 4,jedina mana ako se moze nazvati mana su serijske gume koje i nisu tako lose,obara se do kraja ali ne daju utisak sigurnosti,maks brzina je oko 158 na GT modelu mozda malo manje

ao

Moj predlog ide za sachs,samo mu redovno menjaj ulje(ja sam na svom na svakih 3-4000 km ponekad i 2000 menjao) i bice ti zahvalan motor, i promeni retrovizore posto su moji sami otpali posle nekog vremena :D

Nadam se da sam ti pomoagao

Javi ako te bilo sta zanima oko ovih motora ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

@Chris95 naravno da si pomogao. Kao sto sam rekao svako misljenje, savet (pogotovu onih koji su imali iskustva sa ovim motorima) je i vise nego dobrodoslo. Ja sam pocetnik u ovom sportu i stvarno sam dosta korisnih stvari video, procitao i naucio na ovom forumu... Po vasim komentarima, a i svom misljenju sve vise naginjem ka Sachs-u iz razloga koje sam jos pre naveo. Zanima me takodje max brzina koju on razvija, kakvo mu je ubrzanje itd :) unapred hvala 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

Sachs je samnom isao do nekih 110 ali racunaj da ja imam 100 i kusur kila :D

Ubrzanje pa recimo da na 250-300m si vec izmedju 80-90

A vidim da si gore spominjao delove za hyosung,nabaviti delove za njega nije ni kakav problem imamo Archi-ja sa foruma koji radi kod njihi od koga sam i ja uzeo svoj motor ;)

slobodno pitaj sta te zanima oko sachs-a

Evo ti jedan primer sta je moj sachs izdrzaoisao sam u smederevo(130km do tamo),pun kofer od 46l+ja+oprema na sebe,morao sam da ga vozim stalno punim gasom do tamo jer smo vec bili kasnili,stigli u smederevo,defile vec poceo,razmisljam koliko mi je to pametno da udjem u kolonu posle tog mucenje,odlucim se da se ubacim u defile i tamo opet 15 min spore voznje,malo turiranje,zadnjaka(lakse mi je islo kad je kofer bio pun :D),motor nije ni stucnuo,samo mu redovno menjaj ulje(sve zavisi kako ces ga voziti,ako budes vozio kao ja onda sve cesce menjaj ulje nije skupo a dobro mu dodje),ocisti filter vazduha i bice ti zahvalan

Ja sam odusevljen bio tim motorom i bih imao mogucnosti da uzmem neki drugi motor za grad i zezanje opet bih uzeo sachs

i da naponem da sachs ubrzava i ima bolje ogibljenje nego pulser 125

Ja sam imao problem sa fabrickim smerezima na prednjoj viljusci ali to sa resio zamenom istih ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja