Jump to content

Moto Zajednica

Porez na upotrebu vozila pri registraciji!

Recommended Posts

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Kao sto znate pre mnogo godina kada se nije znalo ko sta od koga uzima i dok je Sloba bio na vlasti valjda im trebalo para pa su uveli da pri registraciji vozila mora da se placa porez na upotrebu vozila.

Opozicija tada dize svoj glas protiv toga i kao trajace dok traje Sloba ili i krace.

Taj porez i dalje postoji a meni nije jasno u ciji budzet to ide jer se radi o ozbiljnoj lovi.

Npr u mojoj varijanti kada ja registrujem svoj motor gde kompletna zabava kosta 22300 din zajedno sa tehnickim pregledom taj porez ucestvuje samo sa 40%, a pogledajte ostale troskove kao npr koliko se placa za javne puteve...

 

-Osiguranje AMS je oko 10400 din

-Javni putevi               100din

-Komunalna taksa         641.16 din

-Administrativna taksa    1130.00 din

-Fond za zastitu zivotne sredine 136 din

-Tehnicki pregled            600.00 din

-Porez na upotrebu voizla  9060 din

 

Kao sto vidite porez na upotrebu vozila je jako visok i ne znam ko se sladi tim parama, nije to 100din kao javni putevi npr.

Da ne pricam koliko sve to kosta ako vozis neki chopper 1500ccm, 2006 godiste npr.

 

Bilo je price ranije da se pokrene neka prica da se napravi mogucnost registracije na 6 meseci npr sto meni licno ne odgovara jer kao sto vidite zime su sve blaze i motor se vozi ponekad i tokom zime.

Bilo bi jako dobro da se pokrene taj bajkerski community i Mototim i Bjbikers kao i drugi i da neko ko je odgovoran objasni zasto postoji i zasto je toliko visok taj porez.

Nekada je drzava zivela bez njega a odavno vise ne moze bez obzira na aktuelnu vlast a lova je zaista velika.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Potpuno si u pravu. Više o tome, od istomišljenika možeš pročitati u temi u Akcijama gde je sci čak napravio i peticiju koju treba potpisati. Mislim da će se ovde razviti diskusija  koja se već vrtela i iz koje se i izrodila ideja o peticiji. Smanjio sam slova u naslovu tvoje poruke, ne zameri.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Kao sto znate pre mnogo godina kada se nije znalo ko sta od koga uzima i dok je Sloba bio na vlasti valjda im trebalo para pa su uveli da pri registraciji vozila mora da se placa porez na upotrebu vozila.

Opozicija tada dize svoj glas protiv toga i kao trajace dok traje Sloba ili i krace.

Taj porez i dalje postoji a meni nije jasno u ciji budzet to ide jer se radi o ozbiljnoj lovi.

Npr u mojoj varijanti kada ja registrujem svoj motor gde kompletna zabava kosta 22300 din zajedno sa tehnickim pregledom taj porez ucestvuje samo sa 40%, a pogledajte ostale troskove kao npr koliko se placa za javne puteve...

 

-Osiguranje AMS je oko 10400 din

-Javni putevi               100din

-Komunalna taksa         641.16 din

-Administrativna taksa    1130.00 din

-Fond za zastitu zivotne sredine 136 din

-Tehnicki pregled            600.00 din

-Porez na upotrebu voizla  9060 din

 

Kao sto vidite porez na upotrebu vozila je jako visok i ne znam ko se sladi tim parama, nije to 100din kao javni putevi npr.

Da ne pricam koliko sve to kosta ako vozis neki chopper 1500ccm, 2006 godiste npr.

 

Bilo je price ranije da se pokrene neka prica da se napravi mogucnost registracije na 6 meseci npr sto meni licno ne odgovara jer kao sto vidite zime su sve blaze i motor se vozi ponekad i tokom zime.

Bilo bi jako dobro da se pokrene taj bajkerski community i Mototim i Bjbikers kao i drugi i da neko ko je odgovoran objasni zasto postoji i zasto je toliko visok taj porez.

Nekada je drzava zivela bez njega a odavno vise ne moze bez obzira na aktuelnu vlast a lova je zaista velika.

 

A bio sam ubedjen da s eza puteve izdvaja mnogo vise od sto dinara, tako da nije pije vodi izjava nekih zvanicnika kako se iz registracije eto izdvaj i za puteve,tj izdvaja se smesna suma dok je taj porez stvarno ogroman deo kolaca a gde li ide....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Pa poslanicka plata je 120 do 140 iljada dinara...Znaci, kolko ih ima, 130(?) puta 140.000din svakog meseca tj. jos puta 12, da ne pominjem "poslovne" ruckove, dnevnice, putne troskove i mogu da ispisem jos dosta toga, mislim da nam je jasnije gde odlazi kes od poreza. Sigurno je samo to da ne ide u drzavnu kasu ili rezerve, ili budzet ili sta vec! A zaboravili ste porez na LUKSUZ tj. jos nesto para se placa na LUKSUZ - motocikl (dakle motocikl je luksuz momci!)..Sta reci, sisaju nas ko ovce!  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

A zaboravili ste porez na LUKSUZ tj. jos nesto para se placa na LUKSUZ - motocikl (dakle motocikl je luksuz momci!)..Sta reci, sisaju nas ko ovce!  >:(

 

Jbg može im se, a mi tu ništa ne možemo da uradimo >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja