Jump to content

Moto Zajednica

Trojanov grad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Subota, 22.03. lepo vreme, taman za voznju... Malo na internetu, malo se raspitao i pravac planina Cer, Trojanov grad,

ostaci rimskog utvrdjenja iz 3 veka... oblacenje i polazak...

 

CRl6zc4l.jpg

 

Prolazim kroz naselje Jevremovac i u daljini se vide obronci Cera...

 

YzVtYlKl.jpg

 

Posle Slatine, predeli se menjaju i postaju brdoviti i polako se priblizavam ciljnoj destinaciji...

 

nHNc7Qul.jpg

 

Na netu sam nasao zemljani put koji vodi do samog Trojanovog grada i skrecem, mada mi pocetak puta ne uliva poverenje...

 

05O582Hl.jpg

 

Put postaje sve gori i zahtevniji...

 

ts7cOMsl.jpg

 

Ovo prestaje da bude zabavno i ipak okrecem motor i asfaltnim putem dolazim do krsta,

na kojem se odvaja put ka planinarskom domu, Lipove vode...

 

CzOpxXyl.jpg

 

Nastavljam dalje i ubrzo motor ostavljam u sumu pored puta...

 

ZwnXlwWl.jpg

 

Presvlacim se i od bajkera postajem planinar i nastavljam peske planinarskom stazom...

 

Q2DfOxcl.jpg

 

Posle sat vremena hoda, naziru se ostaci tvrdjave...

 

w397bKZl.jpg

 

Zidine su ostaci Rimskog utvrdjenja iz 3 veka nove ere...

 

R6CuQRul.jpg

 

Sama cinjenica da su tu nekad ziveli ljudi, da su imali svoje zivote, me ne ostavlja ravnodusnim... Nisam mogao da izdrzim

i mada nije bas bilo pametno, penjem se na vrh zidina... Ostalo je to sto sam se nekada bavio alpinizmom...

 

J7PGZwPl.jpg

 

Ovo ne bih preporucio da radite, jer kamenje je na nekim mestima trosno a i visina je negde oko 10 do 15m... ali za mene je to ipak bio izazov, jer sam ispenjao mnogo teze i zahtevnije smerove... ali bilo nekad... u svakom slucaju uzivajte u okruzenju...

Nastavljam dalje prema planinarskom domu Lipove vode...

 

I12hcsHl.jpg

 

Prolazim pored vikendica, blizu doma i pred mene izlazi kucovan, koji nastavlja da me prati i igra se sa mnom... :)

 

2yJL2gvl.jpg

 

Prolazim pored crkvice koja je u izgradnji...

 

H3yAK9ol.jpg

 

Ubrzo stizem da doma i pijem vodu sa izvora po kome je dom i dobio ime Lipove vode...

 

mMVHFAKl.jpg

 

Posle rucka i odmora, vracam se nazad... kucovan me i dalje prati i pravi mi drustvo... :)

 

wGv34bNl.jpg

 

Natavljam dalje i dolazim do predivnog vidikovca, gde u daljini mozete videti Savu, Obrenovac, naravno Sabac... kucovan jos tu...

 

uhmltQol.jpg

 

Nastavljam dalje... Dobro je, motor je na mestu... 1zvizduk.gif

 

ZoK3Nf2l.jpg

 

Presvlacim se, ponovo postajem bajker... :) Laganica, nazad za Sabac, kafica u City cafeu, pranje motora...

 

xM31IZql.jpg

 

Rezimiram utiske... predivan osecaj... Uvecernjim satima, sa gostima iz Sombora odlazimo do bazena sa termalnom vodom...

Termalna rivijera... ljudi odusevljeni, lepotom i blagodetima tople vode... enterijeru, komoditetu...

Sta reci... JEDAN LEP, bas LEP DAN... :)

Braco i sestre bajkeri, uzivajte u zivotu i strasti koju delimo, motorima i razlicitostima kako u njima uzivamo...

VELIKI POZDRAV... :)

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Juce prodjoh preko Cera i videh neki motor parkiran u zbunju (predposlednja slika) ucini mi se da je nova tenera al nikog oko nje pa produzih, i sad se ispostavi da je kolega sa foruma :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z900 2020

Fina prolecna voznjica 0takoje.gif<br style="font-size: 9pt;">Ja sam protiv bilo kakvog silazenja sa glavnog puta koliko god da si iskusan i siguran u sebe ako si sam. Jeste to avantura, adrenalin, ljubav .... ali opet treba razmisljati, moze svasta da se desi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Prelepa Tenera sunce joj njeno! Lep putopis, dao si mi ideju kolega, ako je neko za djir, nek se javi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

aca pn

ono sto je na fotki sam presao... 0namigivanje.gif ali put se dalje pretvarao u sumski put za secu drva i mislim da sam pogresio, gledajuci na put koji je isao odozgo kao siroki put sa kamenom tucanikom, a na kraju krajeva stvarno nisam imao vremena, jer mi je ipak bio prioritet Trojanov grad, setnja kroz prirodu i ,, punjenje baterija,, ... :) na kraju covek ipak treba da zna svoje mogucnosti... hehe ovaj put ne...1oda.gif

 

RadicM

 

Pozdrav kolega i ja sam tebe video, kada si isao i vratio se sa vrha Cera... Ako imas ideju, kuda po Valjevskim planinama... neki lokalitet koji vredi videti... prirodnu lepotu, istorijski ili kulturi lokalitet... slusam... a opet da nije previse zahtevno... hehe bar za pocetak... pozz... :)

 

doktore

tvoje putopise rado citam... :) Enduro je posebna prica... otvara nove vidike, ali zahteva ipak i dosta iskustva... pa polako... 0namigivanje.gif pozz...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@ profesor momir

 

za valjevo nemam nista konkretno ali uvek moze nesto da se smisli :)

 

Sto se tice zahtevnosti videcemo neki tucanik i makadam nisam ni ja profesionalac

 

A sto se tice voznje sam bogami kad sam produzio onim putem pravo posle tornja gde pocinje makadm i put za vadjenje drva nije bilo svejedno bez navigacije sa celavim gumama, ali i to nekako proslo u avanturistickom duhu :)

 

P.S. Uskoro putopis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Adler

Vazi... 1zdravo.gif

 

RadicM

Cekam putopis... 1Mina.gifAko mislimo na isti put, taj put je cisti uzas... Put za secenje drva, na mestu gde je izgorela suma, pun prasine, kao puder duboke 15 cm i strasno strm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Onaj put kad se produzi levo od tornja i vojske pravo (ne penje se gore ka njima) ima svega i svacega zemlje tucanika makadama kamenja :)

 

A sto se tice Valjeva ovaj putopis mi deluje zanimljivo, cim mi stignu gume planiram ovako nesto.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/100473-photo-story-22032014-kraljev-sto-rior-ravna-gora/

 

P.S. Putopis postavljen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6343 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Fina prolecna voznjica 0takoje.gif<br style="font-size: 9pt;">Ja sam protiv bilo kakvog silazenja sa glavnog puta koliko god da si iskusan i siguran u sebe ako si sam. Jeste to avantura, adrenalin, ljubav .... ali opet treba razmisljati, moze svasta da se desi.

U neku ruku si u pravu, ali da ja tako razmisljam ne bi se navozao motora :) Garantujem da je mnogostruko veca mogucnost da se nesto desi u saobracaju, narocito gradskoj guzvi, nego na nekom puteljku u sumi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

brera

aca pn

u svakom slucaju treba biti oprezan i proceniti svoje mogucnosti... nazalost cesto su uzrok problema drugi ucesnici u saobracaju i cesto ljudski faktor...

ali svako treba da vozi svoju voznju i da uziva u njoj i da se ne uporedjuje sa drugima... voznja motora je pre svega individualni cin cak iako se vozi u grupi... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja