Jump to content

Moto Zajednica

Kvalitet Opreme?

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Z750s

Zivimo u vremenu kada se stvari mahom kupuju "kataloskim putem" , odnosno putem interneta.Velika mana ovog nacina kupovine je to sto stvar ne mozemo "uzeti u ruke" i videti njen sam kvalitet.

Cilj ove teme mi je da svako od nas napravi po rang listu kvaliteta moto opreme.Neka se odnosi na kacige, jakne, pantalone, rukavice..

 

Ako postoji ovakva tema, izvinjavam se na ponavljanju!

 

0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ne bih ja nikako uzimao nista na nevidjeno. Odnosno to da ne vidim prvo i probam a kupim. Pogotovo sto je moto oprema stvarno skupa pa ne bih rizikovao.

Po meni sto se opreme tice ide ovako:

Kacige:

Shoei i Arai, pa svi ostali kako koja klasa.

Za sve ostalo:

1 "Dainese" neprikosnoveno prvo mesto. Pa par mesta praznih pa "Alpinestars" pa jako puno mesta praznih i onda svi ostali na gomili. Svi ostali ne mogu da pridju ni blizu i tu su da popune prostor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5525 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pa sad...ovo za kacige uglavnom stoji kada su u pitanju full face...kod flip-up kaciga (Arai ne pravi flip-up), Shubert i BMW Sistem 6 su u vrhu sigurno.

Kod opreme, takodje, ne bi pocenjivao proizvodjace koji nisu bas "mainstream" kao Dainese...npr. Rukka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma naravno da ima dobrih komada opreme od nekih proizvodjaca. Ali to iskoci po koji komad opreme vredan paznje ali generalno sve je to slabo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Sto se tice tekstilne odece, blagu prednost bi ipak dao Rukka proizvodima.Pre nego sto sam kupio svoju Matti jaknu, isprobao sam, opipao i nosio podosta jakni raznih proizvodjaca.Na kraju sam izbor sveo na Dainese i Rukka.Moj licni utisak je da Rukka ipak pravi za nijansu kvalitetnije proizvode, koriste vrhunske komponente i materijale a i sama prakticnost i upotrebljivost je opet za nijansu izrazenjija.Dosta sredstava ulazu u razvoj i ispitivanje novih materijala kako bi korisniku obezbedili 100% zadovoljstvo.

 

Kada je u pitanju kozna odeca, Dainese je neprikosnoven, barem po mom iskustvu.

 

Kacige...do sada sam nosio samo Shoei, ako izuzmem par modela iz nize klase.Shubert je mozda malo tisa, Shoei ima bolju ventilaciju, Arai ne pravi flp up tako da je tu stvar ukusa.Koja god marka de se izabere, greske nece biti.

 

U svakom slucaju i Held i Alpinstar prave dobru opremu ali ako pricamo o high class moj izbor je Rukka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: gsxr 750 k8

ja sam naletio na par stvari dobrih preko ebay-a, cijena im je solidna bila znaci nista prejeftino, e sad isto tako sam uzimao djelove (zmigavce led) po 15e raspadnu se za pola godine, tako da nema pravila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Z750s

Hvala najlepse na odgovorima.Moje dosadasnje iskustvo ide u korist Dainese opreme.Stigla mi je jakna iz Dojclanda i odlicna je!

Verujem da je takva prica i sa ostalim njihovim proizvodima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

na RST moto opremu treba obratiti paznju, britanski proizvodjac, dosta zastupljen u BSB i WSB, kako koza tako i tekstil dobar, jako visok nivo, jako pristupacne cene, kupio sam za 30ak hilajda dinara koznu jaknu, po kvalitetu u rangu dainesea od 650e, a i po dizajnu vrlo blizu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Z750s

Ja sada trazim pantalone, neku opusteniju varijantu.Svidele su mi se jedne maskirne, ali ih sada ne mogu naci na forumu...Neko je pisao o njima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

na RST moto opremu treba obratiti paznju, britanski proizvodjac, dosta zastupljen u BSB i WSB, kako koza tako i tekstil dobar, jako visok nivo, jako pristupacne cene, kupio sam za 30ak hilajda dinara koznu jaknu, po kvalitetu u rangu dainesea od 650e, a i po dizajnu vrlo blizu

 

Da mislim da je dobar odnos cene i kvaliteta kod RSTa....

 

Ja sam kao novi bajker posle probanja mnogo kaciga uzeo Shoei xr1100, i dainese tekstilnu jaknu i moram priznati da mi se dainese fazon bas svidja... Sigurno se placa i logo, sigurno odnos cene i kvaliteta nije bas 1/1, ali kad sam sad probao da nadjem neku koznu pristupacniju nista mi se ne svidja kao Avro Leather , za koji mi se sad ne daju pare :-(

 

Naravno na ova pitanja najbolje odgovore mogu dati iskusnije kolege koje su provozale mnogo tipova opreme...

 

Takodje cela klasifikacija i nema mnogo poente ako se ne podeli u cenovne razrede, pa da se vidi sta je best buy za odredjenu kolicinu para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Konkretno ja imam bas brdo dainese opreme a nagledao sam se kojekakve razne i nije im niko ni prici. Jeste skuplja pogotovo kod nas. Ako imate mogucnost i putujete treba kupiti preko. Ako neko moze da skoci do Vicence gde im je sediste ima odlicno da prodje. Za koznu jaknu se isplati otici sa nekom ekipom. Pogotovo ako vise vas kupuje nesto. Kozna jakna koja kod nas kosta npr 600e tamo ista nije preko 300-400 a da ne pricam o izboru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Z750s

Hvala za informacije Marko, kod nas su na sajmu bile minimum 50.000 dinara (licno proverio), a pantalone oko 40.000 soma.

 

Ja sam polovnu u Nemackoj platio 33e tekstilnu, ali odlicnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja