Jump to content

Moto Zajednica

to crank

Članovi
  • Broj tema i poruka

    14054
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: to crank

  1. Pa nije baš toliko abrazivna (mislim da je izraz ispravan), grublja je od Euroringa naravno ali ni slično Serresu ili Grobniku. Da ne pomisle ovi što su bili na nekoj od ove dve da je ta situacija. Veći deo staze je normalan, u poslednjoj krivini ima prelaz na malo grublji asfalt i to je to.
  2. Zar to nije plan od početka?! Moje iskustvo je da je najbolje provesti par vezanih dana na stazi. Više vrede 2 ili 3 vezana nego 7 razbacanih. Za spuštanje vremena po krugu. Za život sa smislom bolje je 7 razbacanih.
  3. Neki kupovi, najlokalnijeg karaktera. Mislim da nema ničeg vezanog za Mađarski savez. Slobodno je učešće i mislim da nije ni licenca potrebna. Ali da me ne shvatiš pogrešno, mrtvi su ozbiljni što se samog trkanja tiče. Ovi što se bore za pobedu su i u Prvenstvu na druge dve staze konkurentni. Imaju i nekakav MZ kup. Deluje ko odlično zezanje. Spremam se da odem da gledam jednom prilikom. http://www.euroring.hu/index.php?content=81
  4. Ma ima jednom da ga nategne pre kraja sezone, garantovano.
  5. Mlad si ti, brzo će to da zaraste, nemoj da se otpisuješ za celu sezonu. Ako ništa, doći ćeš na jesen do Mađarske da se malo jurimo.
  6. to crank

    WSBK Monza

    The Italian Round of the FIM Superbike World Championship at Monza was marked by a controversial ride-through penalty handed out by Race Direction to Aprilia Alitalia rider Max Biaggi for cutting the first chicane without following the regulations, which the riders had been informed about during the Thursday briefing. The Italian, who was leading the race at the time, came into the pit-lane in compliance with the penalty and then returned to the track in twelfth place, eventually finishing eighth after a strong recovery. In order to clear up any lingering doubts about what exactly happened at the Prima Variante, WorldSBK.com is making available to the public some exclusive Monza CCTV video footage of the first chicane, which clearly indicates the funnel-shaped path riders were required to follow in case they were unable to negotiate the right-left-right in the normal fashion. To see Leon Haslam's and Ayrton Badovini's passage through the run-off area in race 1, click here: http://www.youtube.com/watch?v=ubsUk2Jl4Bc To see what happened to Max Biaggi in race 2, click here: http://www.youtube.com/watch?v=M5JVoqaVoaY CCTV video footage kindly provided by the Autodromo Nazionale di Monza.
  7. Evo Stonerovoh prvih utisaka: "Everything has gone very well, very positive. It's just nice to ride the 1000cc again, to feel the engine and the power. I had a lot of fun, I enjoyed the first day because everything we've tried seems to be working, so no complaints. The biggest disappointment is that Dani is not going be here to test as he is important to the development of this bike. I hope that soon HRC can get his input as well because we need as much data as possible, in order to be ready for next season. We didn't focus on anything special today, just tried to understand what the bike is doing, how it reacts on the brakes and things like that, also considering some the issues we have with the 800cc right now. The braking point seems to be stronger, stability in the front going into the corner seems to be very good, and of course we want to understand how the power delivery is, and it is very smooth so no problem . In general, we haven't changed too much from the set up we have on the 800cc right now and the feeling is very similar, so it's pretty good." (Sve je prošlo kako treba, positivno. Lepo je ponovo voziti 1000-arku, osetiti snagu. Bilo je zabavno, uživao sam prvog dana jer je sve što smo probali funkcionisalo, te nemam zamerki. Najveće razočarenje je to što Dani neće biti tu da testira jer je on važan faktor u razvoju ovog motocikla. Nadam se da će HRC uskoro moći da dobije i njegovo mišljenje jer nam je potrebno što više podatka da bi bili spremni za sledeću sezonu. Nismo se usredsredili ni na šta posebno danas, samo smo probali da shvatimo kako se motocikl ponaša, kako reaguje na kočenju i slično a pozabavili smo se i nekim problemima koje imamo sa 800cc. Kočenje deluje bolje, stabilnost prednjeg kraja na ulasku u krivinu deluje veoma dobro a naravno želeli smo da vidimo i kakva je isporuka snage koja je veoma uglađena. Sve u svemu set up koji koristimo na 800cc nismo mnogo menjali i osećaj je vrlo sličan, što je veoma dobro.)
  8. Onoj jutarnjoj warm up sesiji, što traje 10 min. Prvo je lepo omlatio pa se onda zapalio.
  9. Brrko majstore pa gde baš tebi da se desi?!? Jel ručni ili skočni zglob? Koliko uopšte ima tih sudija pored staze na Vršačkoj stazi? Mislim na ove što mašu zastavicama?
  10. Pa sad ako nam dozvole da dođemo u pola devet, do pola tri ima 6 sati. I da nas bude 30, a neće, ima da se navozamo ko blesavi.
  11. Drugari, jel ko zainterosovan da se u onu tamo Subotu nađemo na Huji? Naravno da zavisi od vremenskih uslova, ali ako je vreme prihvatljivo da budemo tamo u pola devet. Javićemo se vlasniku telefonom da mu kažemo da ćemo da se samopustimo na stazu a kad dođu momci koji tamo rade regulisaćemo obaveze. Da napravimo probu za odlazak na pravu stazu.
  12. Što ne ostave ovo do kraja sezone izgleda neverovatno?!
  13. Vidi, svako je na početku otvorio dva agregata jer imaju po dva motora. Ukoliko je Lorenzo uništio onaj jedan (a ne mora da znači, mada...) morali su da otvore još jedan da bi imao dva motora u slučaju problema ili kiše, što znači da je kod njega treći već načet. Jedina varijanta da je i dalje na dva agergata je ukoliko je agregat preživeo požar.
  14. Pa nije valjda da snajka vozi motore?!
  15. Jutros na motogp.com osvanula vest da nije sigurno da će Pedrosu da operišu već će možda da puste da se samozaleči. U oba slučaja je nesiguran za trku u Kataloniji. Desilo se nešto zanimljivo u vezi Simoncelli-a. Prošle godine su Spies i Edwards imalli opkladu u kojoj onaj koji završi iza Simoncelli-a mora da trgne jednu tekilu. Smatrali su ga mandrilom. E sad, u onom interview-u u kom je Spies napad na Pedrosin život nazavo glupim je bio pun superlativa o Simoncelli-u. Otprilike: I give credits to Simoncelli he rides hard and he rides well.
  16. Misliš biće im van dometa? Ja mislio da ostavim nedorečeno.
  17. To stoji i u pravu si , ali kad je vec hitna dosla i usla na stazu trebalo bi da bude neka organizacija da zaustave trku ili nesto drugo da oni izadju . Ali dobro sve je proslo hvala bogu dobro . Neverovatno je da mi na forumu pišemo da je trebalo da zaustave trku pre nego hitna uđe na stazu. Rekao bi čovek da je to jasno samo po sebi. A i ovog puta je prošlo dobro kao i na Beranovcu prošle godine kad je hitna manevrisala po stazi a trkačima zaboravili da jave. Dok jednom ne prođe loše.
  18. Pravi strah i trepet. Vidiš da je počeo i da udara. A ti se samo smej pa kada te neko bude udario u rame na auto putu setićeš se šta si ovde pisao Jes', jbt, počeo i da bije, to sam zaboravio. Kak'i ste vi Hondaši, a kukate na Rossija...A ako me neko na autoputu udari u rame taj će sigurno biti na Hondi VFR750F (RC36). Ti su najgori. Dok si na Kawi bezbedan si.
  19. Ne znam tačno, 5-6 pre podne i 8-9 posle podne. Nema nikakvih sesija i pizdarija. Otvaraju stazu u 9, ručak od 12 do 13 i ona otvoreno do 18. Kad ti se vozi voziš. U prvih sat vremena nas je bilo dvojica. Asfalt je dosta gladak no problem nije na putanji. Zajebano je ako izletiš van putanje. Ali kažem ti za ceo dan koliko sam bio tamo i sa 25 ljudi koji su vozili tog dana, niko nije deknuo. Ja sam prostom logikom zaključio da su mekše gume rešenje ali ova ekipa koja se vrti oko rekorda staze misli da tvrđe bolje rade. Bem li ga, pritisak je krucijalan.
  20. Otvorio sam drugu temu ali da ti javim i ovde, bio si u pravu za 20-i. Ipak proveri telefonom pre nego što kreneš ne bi bio prvi put da se nešto promeni u zadnji čas.
  21. Majčice mila! A ja mislio Isle of Man opasna trka! Pa jel makar znate šta je bilo s tim momkom? Mislim da neodgovorna organizacija sportskih takmičenja u kojima zbog propusta dođe do povreda ili goreg potpada pod nekakvo krivično delo.
  22. Nemoj da se raduješ preterano, verovatno sam se ja zabrojao. Ako je onaj iz kog je krenuo dim i vatra uništen, a verovatno jeste, minimum su otvorili tri do sada. Ali sam ja nešto pogrešno shvatio spdz-ov post pa sam pomisilo da je taj zapaljeni već bio treći što bi novootvoreni (a jedan su morali da otvore da bi čovek imao i rezervni motor) činilo četvrtim. U stvari me je zbunila pretpostavka da je koristio korišten agregat a pošto su zbog udesa morali da otvore novi, 100% su ga i koristili u trci. Ma, zaboravi...
  23. Jel znaš da je načeo drugi agregat pre pada na warm up-u? EDIT:Htedoh reći treći agregat? EDIT2:Hmm, posle trećeg čitanja, možda nisam najbolje razumeo šta misliš.
  24. Da l bi bio ljubazan da nama slabije upućenim objasniš kakva si ti to vozačka veličina (gde si vozio i šta si osvojio) kad si toliko stručan i daješ sebi za pravo da čoveka kao što je pokojni Senna nazivaš pederčinom?!! Pa ja i sebe smatram virtuelnim trkačem, citirao sam Rossi-a i Spiesa kao stručnjake. Što se Senne tiče verujem da ti je bio drag, i meni je, ali nije bio baš divan čovek. Najgore kod njega je bio dvostruki aršin. Kuknjava kad njemu neko nešto uradi i jebačke izjave o tome kako su oni svi tu da bi se trkali i pobeđivali kad on nekom nešto uradi. Da sad ne prepričavam kako mi je bilo kad je umro pošto sam ga obožavao, što me nije sprečavalo da vidim da ..., obećao sam da ću od sad da pazim šta pišem. Lorenzo ima ufačlovan domali prst desne ruke, sa dosta zavoja i kao da viri neka gaza. Vidi se na kratko u interview-u posle trke.
  25. Kombinacija ta dva.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja