Vremena na testovima ne znače ama baš ništa, sem kad se neko nov totalno upuva na Ducati-u. Za titulu se "bore" 93, 99 i 04, smetaće im 12, 42 i46 a ostali po neki slučajni podijum. Ne daj bože povreda!
Edit: jel onaj CRU i dalje u MotoGP-u?
Nema dovoljno interesea za moto trke da bi se uložio novac u pun grid vrhunskih motora i onda doveli samo talentovani a sve to bilo finansirano TV pravima. Bez kupaca mesta u timovima mnogi timovi ne bi postojali i imali bi smešno kratak grid. Morali bi da menjaju bodovanje. Prvih 5 bodovi a drugih 5 ništa.
Ako bi to VDMovo vreme bilo najbolje u kvalifikacijama za trku Hamilton bi bio u 7% i kvalifikivao bi se.
Navak za primer.. Mislim da bi VDM i sl. vozio oko 1:20 te bi 7% bilo oko 1:26...
Mrsi vozi oko 1:23... Većina nas glasnih ovde nije i neće voziti ispod 30...
Lanac (tj kombinacija ugla lanca i ugla viljuške mereno od horizontalnog) "podvlači tičak pod motor" i izdiže zadnji kraj - na pravcu i pri malim nagibima.
Na dodavanju gasa pri nagibu na izlasku iz zavoja pojavljuje se centrifugalna sila koja teži da sabije zadnji kraj.
Ako su ugao lanca i viljuške proračunati kako treba sabijajuće i suprotne sike će se poništiti (pri nagibu na dodavanju gasa) i neće biti ni "squat-a" ni "anti-squat-a"... te se neće povećavati predtrag napred usled čega neće biti ni širenja putanje (ili u slučaju anti-squat-a neće se smanjivati predtrag te neće doći do gubljenja prijanjanja na zadnjem točku).