Jump to content

Moto Zajednica

Mediterraneo

Članovi
  • Broj tema i poruka

    912
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Mediterraneo

  1. vec su ti dobrim delom objasnili sve sto te zanima. evo ti i moja iskustva pa nadam se da ce pomoci: na tehnicku robu u italiji je vat oko 20% ali se vraca oko 11%. kupovao sam i moto opremu u luisu u austriji ali se ne secam procenata vat-a i povracaja. novac dobijas na granici uz svu popunjenu dokumentaciju. ukoliko putujes kolima ili motorom to zavrsavas na slovenackoj granici (tj. zadnjoj zemlji clanici eu). ako putujes avionom pare dobijas na posebnom salteru na eu aerodromu odakle poleces za srbiju. na granici imaju pravo da ti traze robu na uvid. ocekuju da je vide zapakovanu i nekoriscenu. gotovo svaki put kada sam putovao kolima trazili su da vide kupljenu robu. kada sam prelazio sa motorom bili su mnogo tolerantniji. na aerodromima su obicno zatrpani turistima tako da se sve zavrsava brzo i bez mnogo zagledanja. vraze jedan ovo nisam znao
  2. posto vec prolazite kroz Livigno bilo bi zgodno da svratite u koliko vas zanima soping. naime celo mesto je duty free zona i kazu da ima zanimljivih i povoljnih stvari da se kupi. nisam bio do sada ali planiram odlazak krajem meseca pa ako vas zanimaju detalji slobodno pitajte. samo ti meni pravi zazubice i ovako ne mogu da docekam da prodje ovih 7 dana do polaska na put
  3. lep ti je moped za delove na zalost ne znam ali javice se vec neko
  4. super su ti ova offroadoljublja
  5. Zdravstveno putno osiguranje nije obavezno ali ti ga toplo preporucujem. Cena je, ukoliko nedao Bog zatreba, simbnolicna.
  6. bas lepo motorce
  7. na stranu zezanje na zalost ne postoji sigurno resenje. ja sam svoj bajk drzao u javnoj garazi koja je imala strazara. pored toga sam naravno koristio i ostale mere zastite koje sam pomenuo. zivimo u takvim vremenima gde covek ne moze da najispravnije oceni gde je granica izmedju racionalne brige i paranoje svako od nas valjda nadje neku svoju pravu meru i bude barem delimicno spokojan. nemoj mnogo da brigas
  8. mozda je ovo dobro resenje
  9. ne postoji 100% delotvorno resenje protiv kradje. najcesce se preporucuje kombinacija vise stvari nebi li potencijalni lopov u strartu odustao: sajla, disc lock, alarm i cerada.
  10. Cao Skemba, Dobro dosao u temu o stalkeru Izuzetno mi je drago da si zadovoljan Daj te slike, nemoj da se stidis
  11. izuzetno zanimljiva tema TomoB, godinama se vozim kroz italiju. na mnogim mestima postoji elektronska kontrola brzine. posebno na deonici venecija - milano, gde postoje 3 trake + zaustavna, u brzoj traci se vozi 150+ km/h (ogranicenje je 130). cesto se pitam kako ljudi koji vole da ga zgaze izlaze na kraj sa kaznama. na pomenutoj relaciji, u duzini od oko 250 km, sa elektronskom kontrolom brzine na svakih 20-30 km, mogu skupiti toliki broj negativnih bodova da ostanu bez dozvole naredne tri reinkarnacije
  12. sam' polako, sto je brzo to je i kuso
  13. ala ti cufte strasilo hajde pozuri sa tim fotkama
  14. kakva mu je potrosnja LPG-a Dzambo? Ako imas jos koju sliku, posebno enterijera, bilo bi zgodno da okacis. Sem ovog krila jel' ima jos nekih nedostataka
  15. izuzetno zanimljiv clanak ovaj je pravio bajk i za bred pita: http://vanishingpointbikes.wordpress.com/2009/10/19/brad-pitt/
  16. hvala mnogo, korisne informacije
  17. cao simon69 interesuje me da li mi je mali ovaj skuter s obzirom na moje gabarite? kakav je sa potrosnjom? da li je skup za odrzavanje? koliko je startan/brz?
  18. prelep bajk dr
  19. da li neko ima iskustva sa ovim skuterom? kakva je razlika u odnosu na runner-a 50 visok sam 188 i tezak 95kg. da li uopste mogu da stanem na njega do sada nisam posedovao skuter ali mi je ovaj nesto zapao za oko mator sam covek tako da me tuning i stunt ne zanimaju. namena bi mu bila: pos'o - kuca ...
  20. ruka ti se pozlatila
  21. prelep prvenac evo da i ja pomognem sa par fotki tarvisia (da bude malo vise italija )
  22. cudna jada od mostara grada ...
  23. svako dobro i brz oporavak zelim cika rajko
  24. prelepo sto bi doktor rekao: "Pundravac work is never done" tako da sa nestrpljenjem cekam sledecu sezonu da vidim gde ce te odvesti Steta sto je ducati pomali, ko zna kako bi se zavrsio izbor. u svakom slucaju da tog GSA u zdravlju i veselju vozis
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja