Jump to content

Moto Zajednica

Rolle2010

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1227
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Rolle2010

  1. Zaboravih da dodam,malo sam gabaritniji,(192cm i 97kg,ko trokrilni ormar neki bi rekli ) , tako da kad dodje do kupovine,ako dodje, ipak sam blizi Apollu cisto zbog gabarita,pa ako bude trebalo stavice se naknadno kramponi,mada vidim da se Gliga odlicno snalazi i bez njih(dovoljno za pocetak).
  2. Da, samo oni, ali iako nema drugog izbora, to ne znaci da su oni losi, bar u odnosu na ono sto se ranije pojavljivalo na trzistu. Ne,daleko od toga...steta samo sto se nalaze pretezno sm varijante,apollo se i uvozi samo kao sm a kod qingqi-ja je retko bila izlozena enduro varijanta(bar kad sam ja gledao). Imam ja jedan, o's da ti pokazem. Jedino kinesko trenutno sa kramponima, ali model je odlican, daleko premasio moja ocekivanja, istina tek ima 8 000km, videcemo jos kako ce se ponasati u buducnosti. Video sam jednom u salonu 125ccm enduro. Verujem da nije znacajno manja/razlicita od svog jaceg pandana sem u pogledu samog agregata,no poenta cele moje price je bila samo da se enduro verzije primetno manje uvoze,sto je mozda u neku ruku i logicno ali ne bi trebalo bas u tolikoj meri.
  3. Da, samo oni, ali iako nema drugog izbora, to ne znaci da su oni losi, bar u odnosu na ono sto se ranije pojavljivalo na trzistu. Ne,daleko od toga...steta samo sto se nalaze pretezno sm varijante,apollo se i uvozi samo kao sm a kod qingqi-ja je retko bila izlozena enduro varijanta(bar kad sam ja gledao).
  4. Odlicna kaciga sa jos boljom cenom! Steta samo sto nije malo veca... Srecno sa prodajom!
  5. A jesi li ti muzicar? Ne, nisam muzicar. Nisi? Jesam. A jesi! Pa jesam. A jesi, a? A ne, kazem nisam. Samo tetki da odnesem lek, pa ću... ;D Salu na stranu, ovaj motor je za sada jedna od mojih pustih zelja... Srecno sa prodajom!
  6. Jel neko video uopste nesto slicno na nasem trzistu a da je jos uvek u prodaji? Cinimi se da je izbor enduro/sm od 200ccm pa navise motora prilicno slab. Apollo i Qingqi su cini mi se jedini preostali.
  7. Da cena je zaista odlicna,ali je i Bec za sada daleko Sutra treba da kupim kacigu,dakle AGV Blade osnovni model ili Uvex? Taj osnovni Blade model je verovatno ova kaciga: Lepa kaciga nema sta,koliko je dobra?
  8. A kako si je kupio,tj. jel u nekoj domacoj prodavnici koja distribuira Luisov program ili si narucio preko neta? Zanima me i koji je model u pitanju,hteo bih i ja da je uzmem posto vidim da je duplo jeftinija od ovoga sto sam ja nasao.
  9. Sad sam bas potrazio AGV i firma koja ih prodaje ima popust 20% pa sa tim popustom Jet kaciga Blade krece od 7650 zavisno od modela, u kom slucaju ako popust jos uvek traje i imaju ovih najjeftinijih modela mogao bih da se uklopim. Da li mislite da je AGV bolji izbor od Uvexa?
  10. Gligo a sta bi na kraju sa onim cuvenim amortizerom? Jesu li ga zamenili i ako jesu kako se novi pokazao?
  11. Pogledao sam oglas i pre postavljanja teme i stvarno je ekstra ponuda ali sam nazalost ipak glavatiji,obim oko 59 tako da mu to dodje neki L eventualno XL.U svakom slucaju hvala na pomoci.
  12. Kaciga ce sluziti za skuter,slicnih su cena,pa bih vas zamolio za misljenje sta je po vama bolje.Za sada sam dosta blizi Uvex-u,najvisei po dizajnu a pomalo cini mi se i po kvalitetu izrade mada posto sam blago receno laik nisam bas naj kompetentniji da pricam o tome. Cene su orjentaciono oko 7500rsd,pa ako kojim slucajem imate neku jos bolju opciju u ovom cenovnom okviru otvoren sam za predloge. Hvala. Uvex Grex P.S. Kaciga ne mora imati kacket za sunce i cista je slucajnost sto ove dve imaju.
  13. Uf...neko bi iz ovoga mogao da izvuce zakljucak da R-ove voze samo majmuni.
  14. I ja sam ranije gledao polovne 250-ice i nailazio sam uglavnom samo na NX250 koja mi je delovala dosta maleno(ja sam 192cm,samo sam ga gledao ,nisam seo na njega tako da ovo uzmi sa rezervom),a cak su im i cene bile dosta jake bas zbog toga sto ih nema u ponudi.Medjutim kao sto rekoh to je bilo ranije i nisam upucen da li je doslo do nekih bitnijih promena po tom pitanju.Inace cini mi se da je Kalina sa foruma ranije prodavala svoj NX250 sa ok cenom i dobrim stanjem pa mozes mozda da je kontaktiras na pp za neki bolji info o motoru i eventualno da proveris da li je motor jos uvek na prodaju. Inace kao alternativu mozes da pogledas i neki novi "kvalitetniji" kineski enduro(sad kad krene drvlje i kamenje). Veci su od japanaca,prave se bas u tim kubikazama,mali su potrosaci,jeftini delovi i odrzavanje,ljudi koji ih voze su prilicno zadovoljni i uz neki manji trud to moze da se pretvori u jedno prijatno iskustvo.Za vise informacija o modelima pogledaj u kineskom podforumu(obrati paznju na Apollo-a i QM200GY)
  15. Neko se bas lepo igrao u PhotoShop-u.
  16. Ovaj motor sam primetio jos pre nekih mesec dana na sajtu uvoznika Jonway-a Dijalog Moto, evo i link ka vestima: http://www.dijalog.info/dijalog%20vesti.html Pored njega se spominju jos i Kinroad Storm wind 50/125/200 i JONWAY YY150T-2A
  17. Ma nije,ona tako dobro radi fabricki!
  18. Zasto bih propali? Cudan rezon. Tacno tako. Kvalitet ne mora nuzno da znaci i najbolju prodaju.Kinezi se danas izuzetno dobro prodaju a daleko su po svom kvalitetu od Japanaca.Jednostavno svaki proizvodjac nalazi nacine kako da kupcima plsira svoj proizvod,a da li ce to biti preko kvaliteta,pristupacnih cena ili neceg treceg to je vec druga prica.
  19. Pa vec je stao na gume.Kolko se meni cini trenutno mu je mnogo veci problem onaj deo iznad guma. Salu na stranu svaka cas za projekat! Iskreno bih voleo da imam vremena a pre svega umeca da i ja jednom ovako nesto probam,doduse sa drugim tipom motora. Srecan rad i nadam se da ces nas blagovremeno obavestavati o napretku.
  20. Pa pre mora su isli na Kopaonik.Hm,novi...cinimi se da je Zlocin motor i pre putovanja na Kopaonik imao preko 10k km.
  21. Nisi me razumeo,ja ne prodajem nista.Kad sam rekao mi mislio sam na nas potencijalne kupce iz Srbije kojima se Zmaj obracao. Sto se tice KLE-a cini mi se da je u oglasu,a i na par drugih mesta na forumu spomenuo da zeli da kupi jednog, pa rekoh nadam se da ce mu se te zelje i ostvariti.Inace nemam jos motor(student sam,nemam bas neka primanja a u porodici na svaki spomen motora lete tupi predmeti u mom pravcu) i bas ne bih bunio da dodjem i ja do jednog primerka spomenutog KLE-a ;D mada nisam uopste gadljiv ni na TA,Pegasa itd.(da sad ne budem mnogo alav i spominjem kakve Africe,KTM Adv i ostalo).
  22. misli da i ti i mi imamo veliki problem sto se toga tice jer ako neko iz Srbije zeli da ga kupi morao bi standardno da ga uvozi kao i svakog stranca a to bitno menja celu finansijsku konstrukciju.Inace mislim da je ok cena, i nadam se da ce ti onaj KLE veoma brzo zagrmeti u dvoristu.
  23. Pa za pocetak da li si imao problema sa amortizerom kao Gliga(ako si uopste obratio paznju na amortizer)? Da li je neko od ponosnih vlasnika pokusao da prodje kroz neku vecu vodu,tipa da je i deo agregata bio pokvasen i ako jeste kako se ponasao motor?
  24. Ovo je maltene indentican motor,mada nisam siguran da ce ti pomoci,u svakom slucaju: http://www.johnnypag.com/motorcycles/prostreet/prostreet-servicemanual.pdf
  25. Kako si uspeo da ga iskopas? Svaka cast,maltene nov,dobar motor za 900e.Da ti je sa srecom i da se lepo i bezbedno navozas. P.S. Slobodno oglasi na forumu ako naletis na jos neki slican primerak,ocigledno ima zainteresovanih ljudi.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja