-
Broj tema i poruka
1226 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Rolle2010
-
A pa ovo je program koji su izbacili nakon sto su pozeleli da naprave nesto brze i zanimljivije za voznju od Afrike a opet isto toliko pouzdano. A roboti su im kao i motori - spori, dosadni i bezlicni. P.S. Nisam ostrascen, ali ovi Afrikanci bas ugusise na forumu.
-
Nisam mogao da izdrzim i izvinjavam se sto ponovo pokrecem raspravu...ali, BasMan-e :care: :care: . Toliko.
-
Evo ga jedan od telefona: Deki - 063/636-156 . Ne secam se koji je ovo momak samo znam da je jedan od ona tri. Inace delove sam najjeftinije nasao u Subotici. Zaboravih da dodam vezano za temu. Ispostavilo se da steta ipak nije mala i da je pored vec spomenutih stvari stradalo i sledece: stapovi viljuske(ispravljani kasnije), donji trougao, nosac satova i maske, satovi komplet(katastrofa koliko su osetljivi), nosaci plastika koji su bili pokrivljeni pa kasnije ispravljani/menjani, hladnjak ulubljen (ispravljen, za sada dobro radi) i rucica kvacila. Sve u svemu sa svim popravkama i plasticarem(samo krpljenje bez farbanja) je izaslo imedju 500 i 600e. Ostalo je da nabavim drugi vizir kod Ivana, drugi kofer(od prvog su ostali samo dugmici), da pregledam auspuh(postoji sumnja da je negde malo izbusen od nagnjecenja) i priprema za farbanje i farbanje(cekace neka srecnija vremena).
-
Do delova sam dosao kopajuci sve oglase i trazeci ljude koji rade delove za Kawasaki. Na kraju sam iskopao trojicu (cini mi se da su dvojica bila iz Subotice a jedan iz Knjazevca, ali ne drzi me za rec) koji su mi ponudili delove koje mi trebaju po relativno slicnim cenama. Probacu da nadjem brojeve, ali nista ne obecavam posto sam delove jurio sada vec skoro pre pola godine. Inace delovi za moj motor su ispali jeftiniji kod nas(uz malo dogovaranja i kupovine svih delova na jednom mestu radi veceg popusta) nego da sam ih kupovao preko ebay-a, medjutim kao sto si vec rekao ipak je rec o starijem i cestom modelu. Inace da ne ostanem duzan ostalima koji su pratili temu evo i nastavka cele price: Buduci da je crni Mercedes A klase sa tada starim ZR tablama sa poznata prva tri broja jakooooo cesta pojava, nasa vredna i neumorna policija je naravno bila nemocna i nije uspela da nadje hrabrog vozaca. U izvestaju koji je stigao 2-3 meseca kasnije, spomenuto vozilo se maltene i ne spominje osim u izjavama svedoka koje su identicne i svode se na isto ono sto sam vam napisao u prvom postu. U medjuvremenu pre nedelju dana mi je stiglo i obavestenje iz zrenjaninskog tuzilastva koje mi javlja, toliko konfuzno da sam morao da konsultujem advokata da mi protumaci znacenje i nadje sta koji clan na koji se pozivaju znaci, i sve u svemu svodi se na to da u nedostatku drugog lica koje bi mogli da optuze podizu optuznicu protiv mene, a ja sa druge strane imam pravo da ga trazim i eventualno pokrenem gradjansku parnicu. Tako da od neke nadoknade stete nema nista naravno, ali cu zato dobiti povecanje osiguranja prilikom registracije, kaznu od 6k do 12k dinara i moguci pecat u vozackoj. Ako nista bar mogu ponovo da hodam/trcim iako su mi ostale dve povece cvoruge na kolenima.
-
@Ceperko I vise nego zanimljivo. Sve pomenute staze sam presao na skijama i ne bas tolko skoro i Tabanusom(orijentiring&planinarenje) i mogu da potvrdim da je Kopaonik jako zanimljiv teren sa dosta raznovrsnosti, gomilom potoka i jaruga, lepe sume,vidikovaca a opet sa druge strane svakoj bitnoj tacki moze da se pridje kombinacijom zemljanih/makadamskih puteva za sve one sa nedostatkom adekvatne masine,iskustva,znanja ili zelje da se lomataju. Takodje mi se i vreme svidja. Ako se pomeri za leto ekipa koja bude resila da koristi precice i malo istrazuje ce imati problema sa vegetacijom tako da je po meni ovo sjajan predlog.
-
Da li je neko od iskusnijih imao prilike da pogleda uzivo ove gladijatore: Bolder Sports InMotion 6074 Modeka (Gladijator je na dnu strane) Motox Ako je neko gledao/pipao bio bih mu veoma zahvalan da napise svoje utiske.
-
A da li uz stitnik dolazi i pribor za kacenje i ukoliko dolazi da li ima problema sa kacenjem na KLE? Pitam jer sam na par mesta video da se prodaju odvojeno. Razmisljao sam zimus da ih stavim, ali ne ove supljikave, najvise radi zastite ruku od vetra i hladnoce jer mi sake uvek prve popuste na hladnom bez obzira na rukavice. Ako je neko vec stavljao bilo bi lepo da okaci neku sliku i iznese svoje utiske.
-
Podrzavam Arakisov predlog da se da bar neka okvirna ocena tezine terena, tj. sta se ocekuje na terenu. Mi neiskusni necemo gnjaviti i usporavati brze/iskusnije vozace, a opet sa druge strane ni mi necemo ici bas bilo gde za pocetak vec cemo birati voznje koje procenimo da mozemo/smemo da odvozamo.
-
A gde kod nas mogu da se nadju ove kacige i kako im se krecu cene?
-
Vec sam postavio ovo pitanje u drugoj temi, ali nije lose da i ovde pitam iskusnije vlasnike. Oblik mog crashbara na KLE-u je jako zgodan za kacenje bocnih torba ili kofera. Moje pitan je: koliko bi to uticalo na stabilnost, ciklistiku i generalno ponasanje motora buduci da bi to predstavljalo znacajan dodatni teret na prednjem delu motora? Verujem da estetski to ne bi izgledalo bas najbolje ali bih tim potezom izbegao pravljenje dodatnih nosaca koje bih koristio mozda desetak puta godisnje a ujedno bi mi te torbe/koferi pravile zavetrinu i cuvale od vode sa puta. Pozadi bi bio nakacen samo topcase.
-
Da ne otvaram novu temu. Oblik mog crashbara na KLE-u je jako zgodan za kacenje bocnih torba ili kofera. Moje pitan je: koliko bi to uticalo na stabilnost, ciklistiku i generalno ponasanje motora buduci da bi to predstavljalo znacajan dodatni teret na prednjem delu motora? Verujem da estetski to ne bi izgledalo bas najbolje ali bih tim potezom izbegao pravljenje dodatnih nosaca koje bih koristio mozda desetak puta godisnje a ujedno bi mi te torbe/koferi pravile zavetrinu i cuvale od vode sa puta. Pozadi bi bio nakacen samo topcase.
-
Pare nisu problem, para nema. :'(
-
Jako zanimljiv "test" je pravila mesana ekipa u Australiji. Naimi nije u pitanju tipican test vec je jedan od clanova dobio motor na koriscenje i ljudi su jednostavno otisli da se voze. Dakle voznja(pretezno kamenje,brda i reke) i priroda u prvom planu a tek svremena na vreme daju neki komentar na Teneru. Meni je bilo zanimljivo za pogledati, voleo bih da se provozam po tim terenima a i muzika je dobra, pa bih preporucio i vama da bacite pogled. Ovo je prvi od ukupno pet delova.
-
+1 Apsolutno se slazem i jedino dobar gladijator vidim kao efikasno resenje leti. Takodje me je odusevila i Basmen-ova varijanta za off na Grzi, gladijator + majica . Covek je uzivao dok smo mi ostali umirali od vrucine(ja pogotovo,curio sam ispod jakne ). Dakle dajte preporuku svima nama zainteresovanima, gde moze da se kupi korektan gladijator za pristojnu sumu a da pritom to jos moze i da se proba?
-
Mislim da ce i on imati problema da smesti kolena , bez obzira na visinu, sem ako ne planira da ih stavlja preko crashbara. Kad je radjen moj crashbar jedino sto sam trazio je bilo da se pravi po meri mojih kolena (visok sam 192cm) a nazalost imao sam prilike i da isprobam da li "radi" i ne zalim se uopste.
-
Marko Djurovic ti je vec odgovorio na to pitanje. Imao je isti motor kao i ti, istu ideju da zameni motor nekim 125ccm i nije se uopste lepo proveo. Mnogo para, zivaca i budzenja ti treba da bi tako nesto odradio i definitivno se ne isplati. Polozi za A i razmatraj neku drugu opciju.
-
A bio je i jedan crni dosta dugo parkiran na uglu Njegoseve i Smiljaniceve ako se dobro secam. Zanimljiv i lep motoric, mada malo kratak. Jedan od onih koje bih voleo da imam "za po gradu".
-
Izvinjavam se sto upadam u temu, ali da li neko zna da li jos uvek u beogradu mogu da se nabave kineski koferi od 42l po nekoj pristojnoj ceni? Za vizire takodje preporuka za Ivana.
-
KLE fabricki ima tvrdje i usko sediste, pa ljudima koji nemaju manju, "sportsku" , pozadinu moze da bude veoma neudobno. Ti proceni gde ti spadas u ovoj prici pa prema tome (ne)razmisljaj o KLEu. Opcija je i prepravka sedista od 80-90e. Inace na KLEu se takodje sedi uspravno.
-
Ma kakav crni enduro...vise ce cini mi se vuci na neku z1000 "rodjak sa sela" varijantu, ili u prevodu udobnija i slabija varijanta za losije puteve.
-
Lepo se izvozaj i da te lepo sluzi gde god krenete. Napisi molim te prosecnu potrosnju kad izmeris.
-
Dizajnerski vuce malo na TDM900(ako iskljucimo svetlosnu grupu). Steta sto je kao i njegov manji brat iskljucivo on road orijentacije.
-
Pa i treba da bude mrsav! Lepo kaze covek da je vise orijentisan ka off-u gde je sto uzi i laksi motor veoma bitna stavka. Ko ne zeli off kupi obicnu verziju koja je sira, teza, stabilnija na asfaltu i svi srecni i zadovoljni. Meni licno se veoma svidja...osim farova , tu se u potpunosti slazem sa tobom.
-
Moram da ih menjam svakako, posto sam imao saobracajnu nesrecu gde su se i vile i donji trougao iskrivili, a cuo sam izuzetno losa iskustva o ispravljanju vila pa rekoh da ne rizikujem. No da ne gusim forum posto sam pisao vec o tome pre par strana, pitanje je da li cu sta dobiti zamenom drugih vila, koliko je to izvodljivo i koliko bi cela ta igranka kostala?
-
I to je bila jedna od ideja, medjutim problem je u finansijskom delu. Ako se sloze kockice mozda i padne nesto slicno, ako ne mozda ne budem radio nista.
