-
Broj tema i poruka
1227 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Rolle2010
-
Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!
Rolle2010 je odgovorio članu Djubre Toxictrace u Motoristi Na Drumu
Propo ranije price, mislim da je totalno svejedno koga smo birali. Sve je to ista prica samo su malo razlicite njuske za slikanje. Zuti su krali naveliko, ovi se tek uhodavaju. Ako bude protesta apsolutno vas podrzavam i ucestvujem naravno. -
@Cikamiroslav Konstanta devojka u tom obliku postoji vec skoro 4 godine i ima jako dobru tendenciju da se transformise u konstantu zena, tako da trenutno prebacivanje iste u promenljivu nije opcija koju razmatram. Okreni obrni cim se devojka u bilo klom obliku pojavi u jednacini promenljiva budzet trpi. @Gliga Hvala na informaciji da su dosta male. Nisam ih nikad drzao u rukama pa nemam predstavu koliko tu zaista staje. Kako stvari stoje verovatno cu ici na sto vece bisage. P.S. U mom slucaju bi se varijanta prtljaga tank torba + repna torba verovatno zavrsilo na tome da bi ja dobio tank torbu a ona dzak. @Djuxy Nemam predstavu koliko mi folije treba. Zastitio bih samo krilo koje je sa druge strane u odnosu na auspuh a to je nesto sitno. Rezervoar ne bih lepio jer nemam tank torbu. Koliko je postojana ta folija, tj. da li ce se lako oljustiti od trenja bisaga i koliko se lako skida ako nekad pozelim da pravim nosace?
-
Aktuelno jos 2 dana.
-
@Surb Svez vazduh, lepa priroda, sjajno drustvo, vozis umesto sto gledas kako to drugi rade...ne znam zasto se uopste dvoumis. Da imam slobodan vikend ne bih se uopste zapitao, vec bih bio gore. Drustvo zelim vam lepo vreme, jos bolju voznju i dan bez povreda. Nemate pojma koliko vam zavidim.
-
Ne znam zasto ti u celoj prici figurise septembar(pretpostavljam zbog rodjendana ili polaganja), ali ako vec celu pricu toliko odlazes racunaj da se u septembru vec polako zavrsava sezona te da bi mozda bilo najpametnije da celu kupovinu odlozis za zimu. Bice vise motora u ponudi a pasce i cene. Ninja 250 je odlican motor ali je to i Hyosung. Nemoj da te pokoleba to sto je Hyosung koreanac posto za taj agregat od 250ccm nisam nigne nasao nijedan los komentar.
-
A ja bih je opet zaobisao. Tog TZRa kojeg kupis je verovatno n klinaca pre tebe njakalo i drndalo, pritom je u pitanju nasviran motor koji puno trosi i kratko traje. Ako vec imas skuter koristio bih njega i skupljao kintu za polaganje i vece kubikaze. Taj TZR veoma lako moze da se pretvori u rupu bez dna i da ti presedne cela prica oko motora, a pritom nije nista pitomiji na isporuci gasa od neke standardne 250ccm 4T masine.
-
@Bug1 Pogledao sam tvoju temu o odbojnicima. Svidja mi se kako izgleda ali ako sam dobro razume ti si busio ram da bi ih ucvrstio a ja bih to gledao da izbegnem tako da cu verovatno samo neki improvizovani odbojnik da stavim ili neko negorivo platno ili nesto sl. Sediste ti je ispalo ekstra. Sto se tice nogu suvozacice dok ne stignu bisage ne vredi mi da razbijam glavu jer nemam predstavu kako ce to sve izgledati. P.S. Buduci da sam u zadnje vreme uglavnom u Kaludjerici izgleda da smo skoro pa komsije.
-
@Bimba Hvala na predlogu. Bisage odlicno izgledaju medjutim debelo prelaze budzet koji sam ionako okrnjio od para za putovanje. Posto mi je vec propala prosla sezona radije bih sada para ulozio u gorivo i kupio jeftinije bisage ili kacio neke ranceve nego batalio sezonu i kupio dobre bisage. @Begec Kisne navlake i meni zvuce kao dobra stvar, ali sam na nekim temama citao da se lako gube u smislu da se otkace u voznji pa im nisam pridodavao toliko znacaja. Posle tvog posta prve bisage zbog navlaka prelaze u blago vodstvo dok se ne javi neko sa konkretnijim iskustvima bas sa pomenutim opcijama. @Biker Boy Pricas iz iskustva? Bojao sam se ovog scenarija ali kao sto Begec kaze probacu da grunfujem neki odbojnik. Mislim da u firmi jos uvek imam laserski merac toplote pa cu videti ako stignem da izmerim toplotu na auspuhu.
-
Meni je prvi motor posle skutera od 50ccm bio KLE od 500ccm naravno sa menjacom. 250ccm je i vise nego ok kubikaza za apsolutnog pocetnika i nema potrebe da je se plasis. Naravno ako tebi nije momoenat da polazes i sl to je vec druga prica, ali nemoj da bezis od ove kubikaze zbog snage koja zaista i nije neka. Kako kazu ko je blesav poginuce i na 50ccm. Ako vec kupujes motor od 50ccm na tvom mestu bih trazio najlaksu varijantu(mozda cak i skuter) i uzeo bih 2T umesto 4T. Ne volim 2T motore ali imao sam skuter od 50ccm 4T i to sa mojih 100+ kg jednostavno ne ide, a osecaj kad ti na metar prozvizde kola duplo vecom brzinom je jako neprijatan osecaj, o vecim uzbrdicama i da ne pricam.
-
Posto je moja jednacina putovanja na motoru prosirena jos jednom konstantom koja se zove devojka promenjiva prtljag je dobila sasvim nove dimenzije. Zbog skromnog budzeta kao jedino resenje mi se namecu bisage. Posto ce brat ili njegov prijatelj veoma skoro zbog posla ici za Nemacku verovatno cu ih iskoristiti da mi donesu jedan par. Kako stvari stoje verovatno cu kupiti neke od sledecih bisaga: Polo Drive bisage Za sada favorit zbog velike zapremine i kisnih navlaka, ali nisam siguran da li imaju kaiseve za nosenje preko ramena kao kod obicnih torbi sto mislim da moze da bude korisno ako cemo nesto obilaziti usput pa da ih ponesemo sa sobom. Louis bisage 15l Lepsi dizajn(manje bitno) ali manja zapremina. Ima kais za nosenje ali ne i kisne navlake. Louis paket sa 3 torbe Ovde mi je top torba visak i verovatno bi je prodao ili bratu ili ovde na forumu. Prednost u odnosu na prethodne je veca zapremina Opciono: Polo Drive Veneto Daleko lepse od prethodnih i generalno izgledaju kvalitetnije ali i lepo probijaju budzet. Imaju kisne navlake ali ne znam da li imaju kais za nosenje preko ramena. Buffalo bisage u Pegazu Najveca prednost ovih bisagi je sto su vec u Srbiji, pod uslovom da ih imaju na stanju. Sve ostalo mi je nepoznanica. Ono sto bi u celoj ovoj prici moglo na napravi problem jeste sto mi je auspuh pozicioniran visoko ispod sedista i nije zasticen citavom povrsinom. Da li bi ovo moglo da napravi problem? Sam auspuh nikad nisam pipao pa nemam predstavu koliko se greje ali sama zastita se ne greje. Nosace ne bih pravio jer ce se i bisage retko koristiti a ne bih bez preke potrebe da ih stavljam i ostatak vremena setam na motoru. Dakle da li ste vec imali iskustva sa ovim bisagama i kako ste zadovoljni? Sta biste uzimali na mom mestu i sta mislite kako ce se to ponasati shodno tome da nemam nosace na motoru?
-
Brat planira u narednih nedelju dve da otputuje do Nemacke pa bi mi doneo bisage za motor koje kostaju 50e. Da ne bih njega cimao resio sam da okacim ovu temu pa da vidim da neko nema neke bisage koje mu skupljaju prasinu i spreman je da ih se resi na obostrano zadovoljstvo. Bisage 1 Bisage 2 Da nekog ne zbuni prve bisage dolaze u kombinaciji sa torbom koja mi u principu ne treba(ali bisage imaju vecu zapreminu), pa bi je ili burazer zadrzao ili bi je prodavao naknadno. Dakle ako neko ima neke od gore spomenutih bisaga i spreman je da ih se resi za manje pare nego koliko kostaju nove, ili kvalitetnije bisage u zadatom budzetu od 50e nek mi posalje pp ili ostavi ponudu u temi.
-
Polo pantalone-Polo Hellfire Polo-Tex KLIMAMEMBRAN
Rolle2010 je odgovorio članu Desert Fox u Prodajem
Pa nije bas da ne trebaju ali su neki jesniji od tebe pa se ne uklapaju u velicinu. Usvakom slucaju sretna prodaja, mislim da je ponuda sasvim ok. -
Trebalo bi i ja da dodjem da malo popravim brojno stanje, ali se verovatno necu dugo zadrzati nakon davanja krvi zbog obaveza. Kako zbog tih istih obaveza nisam 100% siguran da cu doci necu se upisati na spisak ali gotovo sigurno sam sutra sa vama.
-
Da sam na tvom mestu: do posla pesice ili biciklom, a GS500 ispred kuce, nikad ne znas kad ce da iskoci mogucnost za voznju pa makar na jedan dan. Mislim da bi kupovina skutera za tako malu relaciju bilo bacanje para, a habace se koliko i veliki pa mozda i vise.
-
Smatraj ovo srecnom okolnoscu. Svi koji su kupili Apola imali su problem sa njim. Curi zadnji amortizer, curi i topi se hladnjak, laze km sat itd. Pulser od 200ccm je u principu u svemu bolji motor od Apola osim u gabaritima zbog cega sam i ja odustao od kupovine i jednog i drugog kad sam pikirao prvi motor. To sto je Pulser vazdusara mu nije mana. U pitanju je proverena i jednostavna tehnologija koja nije sklona kvarenju, a tesko ces ga pregrejati ako se toga plasis, svakako daleko teze nego Apola kad mu prozvizdi hladnjak. Ako si odlucio da kupujes kineza i nisi previse visok da mozes udobno da se smestis na Pulsera, na tvom mestu ne bih ni razmisljao o Apolu.
-
Pokupila je voda dok je bila parkirana ispred. Voda otisla u kanal a Afrika ostala skoro neostecena.
-
Ne znam koliko si visok ali Virago vazi za dosta mali motor. Obavezno bar sedni na njega, ako ne mozes da ga probas.
-
Ja predlazem mesto - Pirot!
-
A gde moze da se kupi i koje su cene?
-
Ako nisu spontano pocela da gore, sve je ok.
