-
Broj tema i poruka
1227 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Rolle2010
-
Ja kao bivsi KLEovac ti preporucujem da je bolje da ides na Stroma. Daleko od toga da je KLE los motor, cak je veoma jednostavan za odrzavanje i prilicno pouzdan, ali Strom je bez pogovora bolji motor. Inace bez obzira na visinu sedista fuzasteri su dosta podignuti tako da su meni bila dosta savijena kolena pa su me zbog toga i mucila na duzim voznjama. Ja sam inace 192. A ono "Naveo je da cena nije fiksna, a spreman da spusti samo za 90€, što je 3%. " mi stvarno nije jasno. Cim je spreman da spusti 90e cenu to znaci da cena nije fiksna. Verovatno bi spustio jos malo da se pojavis sa kesom. Izgleda da je opsteprihvaceno misljenje da kad se kupac pojavi sa parama prodavac treba da prepolovi cenu. Licno mrzim da se cenkam i kad prodajem i kad kupujem stvari.
-
2004..05..06 god Honda Transalp ili Suzuki Vstorm
Rolle2010 je odgovorio članu Milan_Silni u Mehanizacija
Ako ne planiras odmah da ga vozis slobodno sacekaj zimu/prolece jer kako im je ostao taj motor iz 2014. veoma lako moze da im ostane i ovaj iz 2015. kad ce imati jos manju cenu. Takodje nemoj da se ogranicavas na jednog uvoznika. Eurosumar koji je u BGu je ranije bio ubedljivo najskuplji, a svi dileri daju popust na motore od prethodne godine a nisu gadljivi na to da ti prebace motor gde treba. Proveri kakvo je stanje kod "Vector Horgos" dilera, ranije su bili povoljni. -
Mozda bih ja i znao nekako da procitam, kada bi ti znao da pises. Nepismeni uvek imaju potrebu da druge uce pismenosti. Sta ti znaci rec "sacinjaoc" ? Ta rec u nasem jeziku ne postoji. Mozda cinioc, ne znam? "Socijoloski" se naravno pise bez j. Na kraju recenice se stavlja tacka. Doduse, ti za svaki slucaj stavis tri, cetiri, pa i pet, sto je sigurno, sigurno je. Nova recenica se pocinje velikim slovom, ili ti mozda to i znas ali ti ne radi dugme "shift" na tastaturi? Voziti pijan i voziti bez kacige nema veze jedno sa drugim. U prvom slucaju ugrozavas druge, a u drugom slucaju ne ugrozavas nikoga osim sebe. Tacno je da je drzava donela zakon o obaveznoj upotrebi kacige, i onaj koga uhvate bez nje platice propisanu kaznu, 5000 tj. 2500 din. i tu je prici kraj. Ta naklapanja o troskovima i preopterecenosti medicinskog osoblja, su suplja prica. Po tome, ni pusace uopste ne bi trebalo leciti od karcinoma pluca i slicno. Po toj logici, ljude koji nemaju decu bi trebalo osloboditi placanja doprinosa za prosvetu, jer zasto neko ko nema decu da placa skolovanje tudje dece? Itd, itd... Ne samo da ignorises veoma jasno iskazanu poentu cele price, vec pokusavas da ispadnes pametniji sa ispravkama kao sto je tacka na kraju recenice. Ja da sam na tvom mestu cutao bih... No dobro, po tvojoj analogiji da roditelji bez dece ne placaju za skolstvo i sl. po istom tom principu trebalo bi da znaci da oni ljudi koji ne koriste zdravstvo ne treba takodje da ga placaju vec samo oni kojima treba i kad im treba. E sad buduci da tada ne bi postojao zdravstveni fond zdravstvo bi se naplacivalo direktno od svojih usluga, sto znaci kompletna cena tretmana pa ako imas dobijes uslugu i fiskalni racun a ako nemas vise srece drugi put. I tako u tom uredjenju pokupi te neko bez tvoje krivice, pu pu daleko bilo, izlomi te skroz, doktori na licu mesta ustanove neophodnost te operacije od 70.000e, zdravstveno osiguranje ne postoji ti naravno nemas da platis i sta onda? Plene ti ostatak motora da bi mogli da potkrepe troskove zoohigijene da ukloni tvoje ostatke? Sa druge strane u trenutno postojecem uredjenju dobrom prijatelju je relativno skoro umro otac u nekim 60-im godinama zato sto hitna nije stigla na vreme jer nisu imali kola. Mozda su kola koja bi njega spasila upravo isla da pokupe nekog ko se nije vezao ili nosio kacigu.
-
2004..05..06 god Honda Transalp ili Suzuki Vstorm
Rolle2010 je odgovorio članu Milan_Silni u Mehanizacija
Kao sto ti je Jevta vec napisao "mali" Strom ima 650 kubika a veliki "1000". Na oko su skoro identicni, Kod ova dva konkretna modela koje si spomenuo on L4 i L5 oznacava godinu proizvodnje tj. model iz 2014(L4) i 2015(L5). Ono X uz A ti oznacava podmodel koji je vise orjentisan ka tome da moze da sidje sa puta, ima zicane felne koje su nezamenljive na off, auspuh mu je podignut zbog vode it...on bi u tvom slucaju bio bolji izbor posto zelis da se vozis i van asfalta. Inace ovo su novi modeli Stroma, od prosle/pretprosle godine, i dosta su retki u Srbiji jos uvek, tako da kad se kaze Strom ljudi obicno misle na stariji model pa cisto da te to ne zbuni. -
To je medjunarodni standard za mehaničku zaštitu el. kućišta. Ko tog IPXX prvo X je broj koji označava zaštitu od prodora stranih tela u kućište kao što je prašina, alat, ljudska ruka i sl. , dok drugo X označava zaštitu od vode. U ovom konkretnom slučaju ovaj stepen zaštite od vode bi trebalo da bude sasvim dovoljan i oznacava upravo ovo sto je napisao GuMi5. Naravno ako se osteti/probije kuciste sve ovo pada u vodu.
-
2004..05..06 god Honda Transalp ili Suzuki Vstorm
Rolle2010 je odgovorio članu Milan_Silni u Mehanizacija
Nemoj da gledas fizicke gabarite motora, oni nisu toliko bitni. Bitan ti je trougao sediste-kolena-fuzasteri. Sto su ti vise povijene noge to ti je neudobniji polozaj. Sednes na svaki, moze neko da te i uslika, i ako ti je vec u startu neugodno racunaj da ce ti posle pola sata sat voznje biti nepodnosljivo. Slicne sam visine kao i ti (192cm) i bas mi je na prethodnom motoru upravo bio problem sa kolenima posto su mi bila previse savijena pa su posle nekog vremena pocela da me bole. Inace na oba se sedi uspravno bez grbavljenja tako da ne brini za to. -
Ja mislim da ispod 4000 nije sigurno. Vidis kako je lepo ocuvana, a ima i dosta opreme kao npr. ovi Turatech pomocni tockici.
-
2004..05..06 god Honda Transalp ili Suzuki Vstorm
Rolle2010 je odgovorio članu Milan_Silni u Mehanizacija
Ako planiras da vozis off zaboravi Stroma. Moze varijanta do vikendice ali za neke ozbiljnije i duze voznje po off-u nije. Livene felne + nedostatak visine i ogibljenja za takvu voznju su posledica toga. Sa druge strane ako ces uglavnom voziti asfalt Strom je po menji dosta bolji izbor. Inace ni Transalp nije za neki ozbiljniji off ali dobre kolske puteve i makadam moze lepo da vozi. Ako ces da vozis 50-50 asfalt-off slobodno razmisli i o nekom KTM Adventure 640/650 modelu. Moras dobro da rascistis sta ces relano da vozis i u kolikoj meri jer povecavanjem sposobnosti motora u jednoj kategoriji znacajno pogorsavas osobine u drugoj i sl. -
Ko se to od afrikanaca vozio po Kraljevu?
-
Apsolutno se slazem. Prodavac odredjuje cenu za koju zeli da proda svoje vlasnistvo, a eto kupac sada ima i malo vise informacija pa nek sam odluci da li ce kacigu kupiti od tebe, u MaxMomentu ili u "Zamzibaru" preko Sekule i Bere. Ja bih te zamolio jos za informaciju da li inace nosis XL velicinu ili je kao i kod jos nekih modela Scorpiona manji kalup a inace nosis L? Verujem da ce potencijalnim kupcima ove kacige, u koje ubrajam i sebe jer u suprotnom ne bih ni otvarao oglas, ova informacija znaciti.
-
Ne bih da miniram oglas ali ovo je vec drugi oglas gde se polovne Scorpion kacige prodaju po istoj ili vecoj ceni od novih: jednobojna 130e: https://www.louis.de/en/artikel/scorpion-exo-500-air/216410?list=95575165 sa kolor semom 180 https://www.louis.de/en/artikel/scorpion-exo-500-focus-matt-black-green/216424?list=95575165
-
@ Sasa S Permutovao sam u prethodnom postu. Ljudi su uglavnom kupovali Melbourne a mene zanima bas model Montreal. Hvala na utiscima. Ako je istestiras na kisi javi kako se pokazala. Inace takodje planiram da je uparim sa pantalonama, ali se nadam da ce dobiti jos jedan model - Ranger, koji trenutno nemaju na stanju(bar po njihovom sajtu) koji je malo skuplji a ima luftere.
-
Mislim da se uvoz ovako necega iz Poljske po toj ceni nikako ne isplati. Kad se uracunaju troskovi prevoza i carine, pa je zatim veliko pitanje da li ces moci da ga registrujes a sa druge strane slican motor sa malo slabijim agregatom se vec prodaje u Gevari sa sve garancijom.
-
Sta nosite od opreme kad vozite motor? grad, putovanje, staza
Rolle2010 je odgovorio članu Heavyform u Odeća, obuća
Sa 400kmh? Ne treba ti oprema. Fora je da odskocis od motora trenutak pre nego sto udaris u nesto i tako tresne samo motor a ti ne. -
Sta nosite od opreme kad vozite motor? grad, putovanje, staza
Rolle2010 je odgovorio članu Heavyform u Odeća, obuća
@Vićsa Meni je npr. razlika u gradu/van grada samo u pantalonama i čizmama i to isključivo iz praktičnih razloga jer je to deo opreme koji ne mogu da skinem i ostavim u koferu na ulici a ne mogu u kancelariji da budem ceo dan u moto opremi ili da ulazim u tudje kancelarije, ustanove i sl, kao robokap kao što je neko spomenuo ranije. Inače se slažem da je grad opasniji od otvorenog puta. Inače do prodavnice na 5 minuta i ne palim motor, idem pesice, a do hipermarketa koji je malo dalje cca 10min. oblačim opremu "za grad". -
Sta nosite od opreme kad vozite motor? grad, putovanje, staza
Rolle2010 je odgovorio članu Heavyform u Odeća, obuća
Kako god kaciga i rukavice obavezno nosim. Po gradu u zavisnosti od vrucine ili standardnu jaknu za motor ili mash jakna(ostala od burazera kad je prodao motor pa se obilato koristim), bez jakne veoma retko. Van grada na ture u kombinaciju ulaze i cizme i pantalone za motor. -
@Joso - Da li si jaknu kupio u Markosu posto bi on trebalo da bude na toj adresi i da li mozda znas da li ima i ostalih modela? Ako si je platio 14700 dobro si prosao posto je u Yamaha Barel-u koji je uvoznik 15600. Nego pitanje za sve vlasnike - kako se zadovoljni sa jaknama do sada? Da li imaju nekih mana, naznaka razasicanja i sl, kao i kako se ponasaju na vrucinama? Mene generalno zanima model Melbourne ali pretpostavljam da je u pitanju isti materijal i kvalitet izrade.
-
VladaSD,mislim da je njegova Vlada SD. Hvala, hvala cimam ga na PP. Vozili smo par voznji zajedno i mogu da ti kazem da je u pitanju jedna od najboljih ako ne trenutno i najbolja ST u Srbiji. Ako pikirate da je kupite necete pogresiti.
-
Pre svega zelim brz oporavak kolegi i nadam se da ovaj beogradski fantom nece biti jos jedan od "nepronadjenih/neresenih" jer im marka, boja i registarska tablica automobila nije dovoljna informacija. Nego meni nije jasno jedna stvar. Hipoteticki da kazem da stanem ja u ivicu trake(mada u nekim ulicama to nije lako zbog vise traka a neke spoljne se odvajaju u meni nezeljenim pravcima) i tako osmatram retrovizor i zbog toga ne odreagujem na paljenje zutog svetla na semaforu a Fandjo pozicioniran na 20cm iza mene stisne gas na rano zuto zato sto je procenio da moze da me obidje u mojoj traci jer sam u kraju iste, sta tad uraditi? Mislim meni ce ipak trebati neko vreme da odreagujem bez obzira sto sam video u retrovizoru da je ovaj krenuo, a ne bi mi bio prvi put da pametnjakovici pokusavaju da me obidju u mojoj traci a motor mi uopste nije mali. Zbog ovoga sam gotovo uvek u sredini trake, svetla su uvek upaljena a i kocnica skoro uvek stisnuta pa im i stop svetlo svetli.
-
Vec je bilo price na forumu da su neki Sarkovi modeli super provetreni sto je u toku leta super ali zimi i ne bas. Buduci da ces 80% vremena voziti po lepom vremenu mislim da ti to nece praviti problem. Sa druge strane problemi sa duvanjem kroz vizir i sa losim mehanizmom za integrisane naocare ne bi smeli da se dogadjaju na kacigama te cenovne kategorije i mislim da bi mozda trebalo da se pozalis kod prodavca ako je kaciga kupljena u Srbiji. Za vizire znam da su radili stelovanja ako se ne spusta podjednako pa negde duva, ali za suncane naocare i ne bas. Na kraju krajeva mozda je i falicna. Meni npr. na jeftinijoj kacigi (Duchini D909 koja je kostala oko 160e) naocare nisu igrale po neravninama a nosio sam je i po offroadu. Za kintu ne zali. Nisi mogao da znas da ce pojeftiniti a isto tako mogla je i da poskupi. Zamolio bih te da napises neki utisak o MTR kacigi posto razmisljam da kupim jedanu za devojku a mozda se i ja ponovim. Kako si bio zadovoljan, koji je model, koliko je imas, da li je bucna na oko 100km/h, da li duva i koliko je unutrasnjost kacige propala?
-
Uf za ovakvu laganu voznju skidam kapu.
-
Jos se i hvalite a kao da ste nesto drugo od lagane voznje i mogli da uradite.
-
Necu mnogo pametovati posto ne vozim taj tip motora, ali imao sam prilike da ga vidim uzivo i moram da priznam da motor uzivo izgleda fenomenalno! Kao da je juce izasao iz fabrike. O zvuku koji pravi sa Akrapovicima necu ni trositi reci.
-
Oriona kod nas ima jako slabo i uglavnom su ljudi uvozili po primerak ili dva iz Madjarske. Jedini model koji je zastupljen prodaje se kod nas kao Sprint Apollo a i on ima nekih svojih bubica. Moj savet ti je da gledas Sprint Pulser ili Quingqi indenticnog izgleda(prakticno isti motori) sa tim da imas u vidu da ovi motori nisu za neki tezi offroad. Mogu da idu po dobrim zemljanim ili makadamskim putevima ali im cak ni to nije namena. Za neki off bi vec morao da gledas Yamahu DT, Suzuki TS i sl. Obavezno gledaj stanje motora a ne samo njegovu cenu jer kasnije moze da te izadje daleko skuplje kad udjes u popravke a o gubitku vremena i zivaca i da me pricam. Ako ti fali novca za ok primerak strpi se i skupi jos novca, ne srljaj.
-
Neki okvirni budzet koji je brat mislio da odvoji za Liberti je do 600e tako da bi ovaj skuter vec probio zadati budzet. Ako bi odvajao vise para verovatno bi u startu kupio nesto vece (prodao je veci motor kad je dobio dete), a za zadati budzet cini mi se da tesko moze da se nadje nesto mladje a da nije kineske proizvodnje tipa Sprint, Boatian, Ranger i sl. a oni mi vec deluju dosta nepouzdano. Dakle kakva je vasa presuda? Da li ovaj skuter vredi te pare ili je bolje kupiti nesto drugo u zadatom budzetu? Da li neko mozda zna nesto o konkretnom primerku? Generalno nam je najbitnija pouzdanost.
