-
Broj tema i poruka
1080 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: the_doctor
-
@Skittles Baš si dobre ture počeo da cepaš. Bravo! Kakav CRF, da se upucaš na asfaltu do ovakvih lokacija. ADV i udri. Mada i Neca koliko vidim dobro izdržava sve ovo. Elem, prepoznao sam scenu sa nepoznatom živuljkom. Vraćamo se žena i ja s mora, u sred noći stajem na Žabljaku da bacim šor. Izadje i ona da malo protegne noge. Kad u sred one tišine čuje se neko polugroktanje, onako, korak po korak, puckaju trule grane. Jasno je bilo da je neka golema životinjka bila u pitanju. Brzim korakom ka kolima i gas. Nije svejedno.
-
@piki Ja odradio upravo. Hvala za ideju. Moja izvedba je u plavoj boji. To bilo pri ruci. Radi posao. U fazi zatvaranja.... PS: Kradite ideju za mesto za mirišljavu "jelkicu".
-
Suzdržaću se od bilo kakvih komentara...
- 67 odgovora
-
- 15
-
-
Videh u Viber grupi ovo. Deluje da je slila s lica mesta...
-
Samo je obrni na kontra stranu, sa spoljne strane blatobrana, taman će da prodje izmedju tablice i katadioptera po visini. I rešen problem. Dodaj i koje ušice na poklopac. Da možeš sitniji prtljag da nabaciš odozgo i vežeš. Ideja samo....po potrebi.
-
@VLAD81 Odlično. Bravo. Svidja mi se. Fali jedan detalj: zaključavanje kofera za motor. Da neko ne može da ih skine sa nosača... Možda neka polugica preko ove bravice za poklopac. Ili nešto slično.
-
@Don_Kihot 10ak evrića sa Ali-ja. Odličan.
-
Mali korak za čovečanstvo, ali veliki za čoveka...
the_doctor je odgovorio članu the_doctor u Putopisi
Nije trebalo mnogo mudrosti niti vidovitosti da bi predpostavili gde će se provesti i današnji dan...na motoru. U sred ničega. Čuje se samo po koji talas, cvrkut ptica i škripanje dasaka ispod nas koje nastaju usled ljuljanja drveća na vetru na kojoj je konstrukcija platoa... Pre oko dva, tri sata to je izgledalo ovako... A zatim... U potrazi za savršenim mestom koje smo i našli... Sendviči... Hladna... Oči su na pola.... Odoh da dremnem. Pozdrav sa lokacije...u glavi kao poručeno ide "...Na skriveno te vodim mesto..."- 269 odgovora
-
- 14
-
-
Razglednica... Iz šume, sa planine, jedino bez asfalta!
the_doctor je odgovorio članu severian u Dokazni Materijal
@Skittles Spavaš li mirno? -
Mali korak za čovečanstvo, ali veliki za čoveka...
the_doctor je odgovorio članu the_doctor u Putopisi
Šala nije na odmet naravno, ali je druga stvar ovde u igri. Masa vas je iskusna i na motorima ceo život, sa predjenih stotinama hiljada kilometara. Moja moto karijera je tek negde na malo ispod 20 000km, i ovo mi je četvrta sezona. Imajte razumevanja -
Mali korak za čovečanstvo, ali veliki za čoveka...
the_doctor je odgovorio članu the_doctor u Putopisi
Jutros 8h, ključ u bravu...bzzz, bum... ostao sam sebi dužan još ranije Semenik i muzej lokomotiva na otvorenom u Resiti. Mašina radi. Punjenje alternatora i spoljna temperatura 14,2. Savršeno, oboje. Brzi dogovor sa drugarom iz Pančeva. I eto nas brzo na putu ka granici. Standardna ruta preko Kovina, Bele cekve, Kaludjerovo, nacionalni park Nera... Koja slika da preseče tekst. Današnji akteri. Standardno mesto za pauzu... Malo prirode uz put... Koliko zapravo nisam bemvejdžija govori ova slika gde sam isekao znak u toku slikanja, donji levi ugao - sad mi zapalo za oko. Ceo dan je bilo polu oblačno ali toplo. Nije moglo bolje. Još nije ozelenilo kako treba...samo to fali. Danas kolega u Viber moto grupi piše: ispao nekom kofer, tu i tu je. A ja uz put videh, pa mislio da dodam, izgubio neko kravu, tu i tu je...haha.... Sama u sred ničega. E pa da, Resita, muzej lokomotiva na otvorenom. Ima gi raznih... Lepo. Ispunih sebi želju... Put nazad opet, sada od Resite ka Anini kroz nacionalni park Semenik, koji me je oduševio. Pored stvarno lepe prirode i krivina, prijatno me iznenadio sam asfalt. Grub, rekao bih stari, ali u odličnom stanju. Stekao sam poverenje u njega, pa sam se iz krivine u krivinu sve više opuštao dok nije stiglo upozorenje...do sad mi se to nikada nije desilo, u polukružnom zavoju pod nekim za mene do sad nepoznatim i nedostižnim uglom motora zakačih nogom asfalt. Kratak "liz" je verovatno značio da dalje ne može, a Boga mi i nije neophodno. Smanjiti doživljaj! Gume su takodje potvrdile isto... @m.milivojevic jesmo li sada okej? Sa tonom buba po sebi i motoru stižem kući. Bilo odlično! 435km 5,5l na sto... Sutra je Nedelja, takodje lep dan u najavi. Zavisno kako se namesti, ali možda se sutra uveče opet "vidimo" ovde sa novim slikama i dogodovštinama. Otom potom... Hvala na čitanju...- 269 odgovora
-
- 18
-
-
DD Moto otvara prodavnicu moto opreme u Beogradu!
the_doctor je odgovorio članu Jovan Ristic u Generalno
Ja dobio 30% na lone Dokaz: -
DD Moto otvara prodavnicu moto opreme u Beogradu!
the_doctor je odgovorio članu Jovan Ristic u Generalno
Otišao sa ženom rekreativno na otvaranje. Vratio se sa dve kese i lakši za 28000 sa sve uračunatim popustima. Obzirom da su na 5 min od mene - vidjaćemo se. -
@alexanto Odličan izbor. Za te parice nemaju bolje.
-
Au ku.... Pijano i drogirano za volanom, i gle sranja.
- 50 odgovora
-
- 25
-
-
Jedan info od mene, zadnjih 10 paketa je stiglo na vreme ili čak i pre vremena. Iznenadio sam se. Kod drugara na Banjici, kaže stalno kasne paketi. Iz sprdnje rekao, počeću da naručujem na tvoju adresu. Ja samo mogu zaključiti da je do pošte, šta drugo!?
-
Vozač Fabije iznenada krenuo u polukružno....
-
Ode! Može katanče.
-
Job done! 9 sisica, i 4 lončeta sa kočionim uljem. Može na put oko sveta
-
Da se nadovežem, i ja se spremio za isto, samo s drugim proizvodjačem.
-
Pozabavio se Bubom danas valjano: Filter ulja, Ulje, Filter vazduha, Svećice, Proverio PK, Zamenjeno ulje u difu, Podmazani nutovi na kardanu, I još sto čuda muda okolo naokolo. Ovih dana još u planu kočiono ulje i narednih 10k km samo točim gorivo i vozim. Po koja fotka...
-
Mali korak za čovečanstvo, ali veliki za čoveka...
the_doctor je odgovorio članu the_doctor u Putopisi
Novi vikend - nova avantura Četvrt je još hiljadarke ostalo do malog servisa. Ne režem baš nožem, ali nemam praksu da to probijam previše. Igrom slučaja, tako ispala i ruta, plus minus 280km (5,5l/100). Pakujem se ispred zgrade, prolazi gospodja s kerićem. Zastala. Zagleda. Osmehuje se. "Kad se samo setim", reče, "baš vam zavidim. Neka vas Bog čuva na putu." Nasmeja se još jednom i ode. Zahvalih se. Draga je poluneplanski juče dobila novu kacigu, valja je testirati. Dizajn meni lično prelep. Takodje smo skoro unapredili naša moto putovanja sa komunikacijama u kacigama. Teško se mirim sa tim da više nisam sam u svojoj glavi, i sa sad moram birati reči koje ću izgovoriti...hahahaha... Pomislim u sred vožnje kad se zaboravim, jbt odlepio sam, čujem neke glasove, a da...i tako vratimo se temi. U dva skoka preko Obrenovca i Šabca doletesmo do graničnog prelaza Badovinci. Čisto da ubeležimo trenutak... Preko granice rutinski.... Put etno sela Stanišići, nedaleko od grane. Prvo idemo guliti djon te se i dodatno izgladneti. Spremite se za niz slika koje su odmor za oči. Uživajte! Bila je neka scena u filmu Montevideo kada im promakne neka klima u kadru u pozadini. Posmatram ovu sliku i imam istu asocijaciju kad vidim ovaj tanjir okačen na celu ovu lepotu. Ide Mile Lajkovačkom prugom.... Akteri u filmu: Milan i Žika. E pa, Žika.... hahhaha Zamislite želju i bacite novčić.... Ponudi se jedna gospodja da nas slika, uhvatih ja namerno suprotnu stranu ograde... ....zamalo ispade belaj, uputi žena mrki pogled, izvukoh se pošalicom i odma načinismo novu. Nastavljamo...lepo je! Mlinareva gajba sa sve njim unutriiiii.... Restoran krcat, ali je bilo više sreće nego pameti, čim smo ušli oslobodio se sto te nas tu smestiše. Ideja da se ne pretera sa hranom u momentu otpada. Kombinacija stomaka koji krči i otvorenog jelovnika ne daje dobre rezultate posle u vožnji. Kod suvozača pogotovo - pokazaće se kroz vreme. Kratko vreme.... Čorbica uz vruće lepinjice. U jelovniku poznatiji kao hLJeb A posle, tele ispod sača sa pekarskim krompirom.... I tako...uz poslednje srkove pića glava razmišlja drugačije... Nikad prazan i pun stomak ne misle isto. Polazak ka kući, žena kljucaaaa, prispavalo joj se... Prevarih je sa jednom pauzom i malo hladne jafe iz minibara. Kaže možemo dalje.... Al samo do Obrenovca, hvatamo skretanje ka Savi i tu definitivno pada dremka. Dobija prostirku, klupicu i lepo spavaj. Sedim na klupici, ima pola sata kako smo došli, i jače, čačkam mob. I periferno vidim kako motor kreće da pada, skočim, i zadržim ga u poslednjem momentu. Bukvalno. Nije mi bilo realno da je posle toliko vremena vlažna zemlja popustila. Sve prolazi dobro. Princeza se probudila. Kao nova, reče. Opaliće koji red knjige uz piće. Ja ću sovu, a ona alal veru. Sunce je sve niže. Nosevi postaju hladni. Zajahasmo Bubu u pravcu doma. Do kuće smo zaokružili kilometražu. Spreman je za servis. Filteri, ulja i svećke čekaju. Odradimo to, pa u nove putne pobede ukoliko s prvim narednim vikendom. Ispoštovasmo friž sa magnetom... . . . Živim svoj san - rekao bih. Uživam u životu! Hvala Zoko. Hvala Bubo. Hvala na čitanju uz pitanje: A gde ste vi danas bili?- 269 odgovora
-
- 15
-
-
Kupuj dok još ima, ako ih ima.... Dve fullface kacige unutra lagano ulaze. Naravno, i zatvori se.
-
@Саша Kolega ostaješ bez maglenke prvo obaranje motora u krivini. Prrbacuj to s gornje strane.
