Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7946
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. Ode covek prerano Zna li se sta ce sada biti sa Gresini timom? Da li ce nastaviti da postoji?
  2. I pala prva vožnjica u 2021-oj
  3. Da naravno, već sam kupio komplet fabrički od R6 sa migavcima, i čim izbacim motor iz sobe, kreću radovi, blatobran, servis ulje filter, i regler je danas stigao... a možda krenem i ovaj vikend s radovima s obzirom kakve temperature se očekuju
  4. Kolega čitaj malo, edukuj se, i taj tvoj VFR je počeo svoj život kao trkački motor, da se posle pojavio kao sport-turer, i generalno tako je u celoj auto-moto industriji, fabrike koriste iskustva i tehnologije sa trka u "civilnom" saobraćaju, zato na motoru imaš gomilu tehničkih rešenja koja su najpre korištena na trkačkim motorima, i zato ljudi uvek žele da imaju delić toga sportskog pedigrea u garaži, snage i brzine motora su ogromne, i da li to ima smisla, pa i nema, već odavno, ali mnoge druge stvari na ovom svetu nemaju smisla, recimo nuklearno i svo ostalo sofisticirano oružje...
  5. Možda su kolegi Boky-ju uvalili neke lošijeg kvaliteta s alija ili tako nešto, sve i svašta danas kruži po oglasima... a možda bilduje čovek pa prejako stišće pa mu kratko traju
  6. Valjda se neće sjebati ove fabričke, original Ariette su, ali ako riknu gledaću da nađem neko treće rešenje, ne vraća mi se na silikonjare, jesu one izdržljive, al ih nikako ne volim, tvrde su i prenose svaku vibraciju a uz to su mi ružne.
  7. Biće ti malo, uplati odma pola dana, taman ćeš da se naložiš i ono već prođe intro
  8. Može kvalitetnim sprejem solidno da se uradi posao, ali nikako bez prajmera
  9. Stavi link sa oglasa da vide ljudi koji je motor
  10. Narucio sam preko "KupujemProdajem" od DDmoto iz Rume, cena 1800din
  11. U medjuvremenu Kawa dobila nove rucke, najzad sam skinuo ono Harris sranje od rucki, i stavio original fabricke.
  12. Bitno da menjač lepo funkcioniše i da traje, jer svi motori koje sam ja imao su bili u proseku 20 godina stari, i menjači su i dalje lepo radili, a to što se neki pomalo čuje kad šaltaš mi je najmanja briga
  13. Mozes napraviti i nesto na fazon ovih "ConvertiBars" odlican je sistem, mozes da podesis heblu na sto nacina.
  14. Dobro nam došao
  15. I ako može neke lepše/kvalitetnije slike.
  16. Prešla 31.000km a sva tri diska menjana... zanimljivo...
  17. Definitivno A zanimljivo je da kažeš da se na apencu ne čuje menjač, pa na apencu je menjač najglasniji, i to ne samo na apencu već na svim tomosima, kada pustiš kvačilo i kreneš imaju taj karakterističan piskavi zvuk koji proizvode zubčanici u menjaču i to u svakoj od 4 ili 5 brzina.
  18. Ovo bi u svakom slucaju bila lepsa opcija jer bi i dalje imao heble sa malom izmenom, a "superbike" volan je nesto sasvim drugo, ruzno ako mene pitas. @Motorcyclist sto me stavis u potpis "ZX-14R" umesto GS1250? Kad je bal, nek je bal
  19. Što lud? Pa rade ljudi mnooogo luđe stvari pa ništa Ja sam hteo istu foru da uradim sa RF-om ali sam ga prodao, da je ostao kod mene, namunjio bi mu heble 100%, ili bi mu stavio sa VFR750.
  20. Fiju-fiju?? Šta mu to dođe?
  21. Hebla od ZX9R B je iz dva dela, ona šipka na kojoj su ručke i prekidači može da se izvadi, i viđao sam na netu motore gde su ljudi izvadili tu šipku i stavili povišenu "Z" šipku sa dve krivine pod uglom 90° i dobili višlji volan i bliži vozaču i rezultat je uspravniji položaj sedenja.
  22. Najbolje da sedneš na neki manuelni Tomos 50, provozaš jedan krug, i onda shvatiš kako su extra dobri Hondini i svi ostali Japanski menjači ko vreo nož kroz puter...
  23. Vozio sam ZX-7R i ono je katastrofa kako je neudoban motor zbog tih nisko postavljenih hebli, muda sam polomio , znači devetka je GoldWing za sedmicu
  24. Zakleo bi se da ZX6R i ZX9R istog godišta ('99) imaju iste gabarite, moja priča sa 9-kom je tako i počela što sam bio da pogledam jednu ZX6R Nindžu pre par godina, i oduševio se koliko je prostorna i udobna, i iako je na kraju nisam kupio, (uzeo sam Yamahu 600), Nindža mi je ostala u lepom sećanju što se tiče udobnosti, i posle mi je 9-ka nekako bila logičan korak. P.s. ja sam 188cm i nekih 93-4kg
  25. Imao sam imao 4 Honde i na svakoj je menjač odlično radio, isto kao i na svim ostalim Japancima koje sam imao, a imao sam ih i vozio dosta... naravno da kvalitet šaltanja malo varira od motora do motora ali i dalje bi ih sve stavio u grupu "odličan 5" , e sad bem li ga možda je do mene, možda spadam u nezahtevan tip vozača...
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja