Jump to content

Moto Zajednica

Deki Katana

Članovi
  • Broj tema i poruka

    633
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Deki Katana

  1. Prva dogodovstina je u autobusu Skoplje-Istambul. Tu se upoznajem sa mladom mamom koja sa detetom ide u Iran kod svoga muza na skolski raspust. Ne secam se imena mlade dame ali je situacija bila zanimljiva. Autobus dupke pun, pun ljudi i dima (erkondisn ne radi sto je kod nas normalno). U pitanju je nocna voznja. Na granici sa Bugarskom, svi salju pasose do vozaca i kasnije vracaju. E tu se u nizu zelenih pasosa samo moj crveni razlikuje. Odmah upadam u oci i neki zabradjeni likovi me nesto pitaju. Moja nova saputnica me moli da se predstavim kao njen muz, jer je u islamskom svetu vrlo netipicno da udata zena putuje samo sa detetom (ona je inace nasa udata za Iranca). Ja pristajem i preteci podledi i pitanja prestaju. Osim zaustavljanja Bugarskih policajaca u nocnom haracu, sve je dalje bilo normalno. Naime,u to vreme Bugarska je bila dosta ne bezbedna za strane vozace. Presretali su ih cesto trazeci mito. Dva boksa cigareta su zavrsavala posao. Ovo je jos jedan razlog bio zasto nisam hteo da vozim kroz Bugarsku.
  2. Pa da krenemo ... Turska, leto 1996, XT 600 E, oko 3500km po samoj Turskoj sto je pokrilo recimo trecinu drzave (deo blizi Evropi). Razvoju dogadjaja koji su usledili su uticali mnogi faktori: 1. sama odabir destinacije se igrom slucaja nametnuo, naime neki moji poznanici su pricali o Turskoj i dali mi vodic koji su koristili kada su porodicno sa starim hipi volksvagen karavanom obisli tu zemlju (pre toga sam Tursku gledao kao mesto odakle dolaze gastarbajteri za Nemacku). 2. nisam imao svoj motor od kako sam prodao MZ-a (to je bilo sa pocetkom krize), recimo da je to bilo pre 6 godina (1990). Takvo je bilo vreme ali uspeo sam da sacuvam pare od prodaje motora, koje na zalost nisu bile dovoljne za kupovinu drugog. Cuo sam da moze povoljno da se iznajmi u Turskoj. 3. niko od ljudi koje sam znao, nisu bili zainteresovani ili u mogucnosti da mi se pridruze. Tako da se odlucujem na riskantnu varijantu da odem do Istambula autobusom i tamo uzmem motor. Idem samo sa turistickim prirucnikom i minimum stvari u rancu (bez moto opreme), jer mozda nista ne bude od motora. Tada bih uzeo auto i skratio boravak shodno finansijama. Iz Beograda ide samo jedna firma pa se odlucujem da odem do Skoplja jer odatle ide pet linija dnevno i bolje cene/povratci otvoreni.
  3. S obzirom da je Turska dosta aktuelna u poslednje vreme, opredelila me je u izboru ove price od mnogih. Posto se putovanje odigralo 1996 (cini mi se da su te godine digli sankcije a ratovi su prestali, sto se uspostavilo da i nije bas bilo tacno), dosta stvari vadim iz dubina secanja. Tada nije bilo interneta i koristio se klasican foto aparat sa negativima, tako da sam za ovu priliku morao da prebacim neke stare fotografije u elektronski format kako bi ovaj putopis iz proslosti imao i koliko toliko i vizualnu podrsku.
  4. Jeste da ova zima nije tako strasna i da smo imali miholjsko leto ali ima jos dosta do pocetka moto sezone pa rekoh da prekratimo ove zimske dane secanjima sa minulih putesestvija. Neke svari uvek aktuelne a to su: motori i putovanja
  5. Samo da informisem drustvo da rotacioni podizac "heblova", koje sam pominjao u postu par stranica ranije, nemogu da urade posao. Naime, desni nosac je problem jer rezervoar ulja za prednju kocnicu smeta. Tako da ovi podizaci jedino mogu da budu instalirani na klasicne nosace kormana. Ova postavka vec ozbiljno menja upravljac u odnosu na original pa se pitam da li prolazi tehnicki pregled ukoliko se promeni sa heblova na korman?
  6. Vrlo lepo napisano i fotografisano. Posto sam prolazio slicnom rutom ove sezone, "Plan B", bas je interesantno cuti tvoja iskustva. Pratim. Dejan
  7. Pozdrav gene. Slicna prica. Tada i nije bilo mnogo motociklista pa smo se mozda i videli po gradu iz vremena MZ-a.
  8. Sale-VFR kakvu razliku primecujes u voznji izmedju VFR-a i horneta? Pozdrav, Dejan
  9. Evo jos jedne lepe destinacije. Manastir Lesje. Izbrisao sam putne mape ali svako moze da nadje ova mesta i isplanira put iz svog mesta. Gde god da ste u Srbiji sve one mogu da se obidju u jednom danu (oko 500km max.), kao sto BaneBP rece.
  10. Tursku sam obilazio motorom 1996-97 pa ne znam koliko je danas aktuelno. Naime, trebao bi da postoji trajekt Izmir-Atina. Ali ako hoces da prelazis kod Dardanela (kao sto predhodni postovi navode), na potezu do trajekta imas Troju i Galipolje kao turisticke destinacije.
  11. Hvala Vojislave, nadam se da si obisao prikazane destinacije a ako nisi, eto "novih" ideja za sezonu.
  12. Voznja do Orasca za prvomajske praznike prosle godine.
  13. April prosle godine. Manastir Fenek.
  14. Pozdrav generaciji
  15. Sto rece Djolji@ ... sve interesantnije.
  16. Posto je pao prvi sneg, da se ogrejemo i telom i duhom. Manastir Vujan gde se podvizavao monah Pavle (tj. sada upokojeni Patrijarh Pavle). Tih dana je bilo oko 40C.
  17. Vidakn@, alexanto@ i ... su dobro primetili. Previse je kratak rok za ovako nesto i samim tim neozbiljno od strane predlagaca za izmenu ZOBS-a. Predlog koji moze da se uputi je da produze rok za razmatranje predloga izmena i ponude smisljeni nacin saradnje koja ce stvarno i da uzme u obzir predlog koristnika.
  18. Slazem se sa tvojim komentarom. Nemogu da izdvojim ni jedan drumski motor od 750cc iz tog perioda. Svi ispunjavaju sve zahteve osim godina. Presudilo je stanje trenutne ponude i plateznih (ne)mogucnosti.
  19. Pozdrav Vojislave, prelep motor. Kada sam trazio motor pre tri godine i ovaj model je bio u opciji ali tada nisam naisao na stanje kao tvoj pa sam uzeo gsxf-a isto godiste.
  20. Forsber@ & srrdjan@ ... stvarno puno lepih sadrzaja. Mozda sledece sezone dopunim ovu turu sa propustenim.
  21. Ako je verovati internet sajtovima kao np., onda se moze lako uporediti 600 naspram 900 ... itd. Yamaha XJ900S Diversion WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA Motorcycle Specifications, reviews, road tests
  22. Pa sa kupljenim dodatkom bi mi vise odgovaralo. Kada sam kupio ovaj motor upravo je imao korman instaliran i delovalo je zgodno kada sam ga isprobavao, ali se na duzu turu ispostavilo da je standardna postavka bolja. Nije idealno ali vozim tako poslednje tri sezone. Na zalost, izgubljeni su klasicni nosaci kormana pa sam sa gore navedenim dodatcima hteo da poboljsam poziciju sa "heblovima" i bez mnogo zezanja. Pitanje je, da li ste nesto slicno radili a jos bolje ako ste to radili sa istim ovakvim dodatkom.
  23. Sa ovim "pivot handlebar raiser" sa Ali Expressa, nemoze brza i direktna instalacija kao sto sam se nadao. 1. ili da skidam trianglu i pravim klasican nosac za korman, pa na njega da dodam kupljeni deo (u ovom slucaju morao bih da idem na ugradnju kormana) 2. obradim ovaj deo da prodje zavrtanj 3. dodam produzetak na obradjeni valjkasti deo iz 2., kako bih dobio duzi oslonac kao i ravnomerniji hvat prilikom pritezanja Javljam sta sam uradio ili ako neko ima drugo resenje
  24. Uzeo sam model koji se osim sto podize upravljac, moze i da se okrece oko ose i time priblizi. Kada sam danas probao da instaliram, primetim da mora da se obradjuje jer kod nasih motora, rucice imaju zljeb za zavrtanj. Takodje deo koji ulazi u otvor gde prolazi upravljac, nema dovoljno duzine za ceo potez i time bi obrada bila na ivici dodatka. ovako nesto
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja